Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motordan bu kadar korkmam abartılı bir durum mu? yoksa iyi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yazdıklarını ben de birebir yaşadım. Bu işi beceremeyecek miyim?, neden bu kadar korkuyorum vs. Hatta birkaç kez motor başına gelip vazgeçip toplutaşıma kullandığım da oldu. İlk zamanalr arkadaşlarımla ufak turlara çıkıyordum. Ama tek çıktığımda yine aynı korku bastırıyordu. Benim çözümün eğitim oldu. Hakimiyet eğitimi aldıktan sonra çok daha rahat hissetmeye başladım. Şuan da da ufak karıncalanmalar oluyor ama mesela bilmediğim bir güzergaha gideceksem. Motora binmeyecek kadar tedirgin etmiyor.
    Bimukabele. Çoğu zaman o karıncalamaları da yaşayamıyorum artık. Hatta fazla cesaret ve korkusuz halimle savaşıyorum "kızım bak dikkatli ol fazla güven iyi ddeğildir, kork la! diyorum, acıcık korkuyorum, hemencecik elimi gazdan çekip, uslu uslu etrafı incelereyek risk analizi yapıp öyle sürmeye başlıyorum. Kalbimin güm ettiği noktalar, hani tahli sokaklardan ana caddeye aniden fırlayan öküzler var ya, ha işte onlar, yüreğimi ağzıma getirtiyor magandalar."

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılan konuya bakarsak kontrayla birlikte fren kullanımına da çalışmanız gerekiyor diye görülüyor. Kolay kısımlar, önemli kısımlar.
    Konu iki yıl öncec açmıştım, anılarım canlandı gündeme getirdim
    Fren konusunda çalışmalarımı yaptım, scooter olması benim için dezavantaj, sanki tekerde sabun var. Ama idare ediyorum, motorumu tanıyorum.
    Kontra konusunda ise, yaw bi çözemedim şu sihirli numarayı gitti ya, kafam mı geç basıyor anlamadımki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bimukabele. Çoğu zaman o karıncalamaları da yaşayamıyorum artık. Hatta fazla cesaret ve korkusuz halimle savaşıyorum "kızım bak dikkatli ol fazla güven iyi ddeğildir, kork la! diyorum, acıcık korkuyorum, hemencecik elimi gazdan çekip, uslu uslu etrafı incelereyek risk analizi yapıp öyle sürmeye başlıyorum. Kalbimin güm ettiği noktalar, hani tahli sokaklardan ana caddeye aniden fırlayan öküzler var ya, ha işte onlar, yüreğimi ağzıma getirtiyor magandalar."

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Konu iki yıl öncec açmıştım, anılarım canlandı gündeme getirdim
    Fren konusunda çalışmalarımı yaptım, scooter olması benim için dezavantaj, sanki tekerde sabun var. Ama idare ediyorum, motorumu tanıyorum.
    Kontra konusunda ise, yaw bi çözemedim şu sihirli numarayı gitti ya, kafam mı geç basıyor anlamadımki
    Lastiklerden bu kadar şikayetçiyseniz kesinlikle değiştirmenizi öneririm. Kontra ilk başta benim de anlamadığım bir olaydı. Hatta Barkın Abi'nin kontra tekniği videosundan da bir şey anlamamıştım. Benim gibi anlamayan başkaları da olacak ki kontra tekniği-2 diye bir video çekti. Onu izlemenizi öneririm. Daha açıklayıcı.

Motosikleti
    hero pleasure
    Lastiklerden bu kadar şikayetçiyseniz kesinlikle değiştirmenizi öneririm. Kontra ilk başta benim de anlamadığım bir olaydı. Hatta Barkın Abi'nin kontra tekniği videosundan da bir şey anlamamıştım. Benim gibi anlamayan başkaları da olacak ki kontra tekniği-2 diye bir video çekti. Onu izlemenizi öneririm. Daha açıklayıcı.
    ya ikinci bi video çıktığından bi haberdim. Haber ettiğiniz için teşekkürler.
    Tekerleri değişmiştim zaten ama genel olarak scooterların naparsanız yapın tekeri kayıyor. Ebatı küçük çünkü hakimiyeti vitesli kadar kolay olmuyor.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    yazıyı okuyunca öncelikle, " ne güzel, bir kardeşimiz çok güzel cümleler kurabiliyor, kendini düzgün ifade edebiliyor!" demiştim. Bu noktada pozitif ayrımcılıkla, kadınların bu konuda ileride olduğu gözümden kaçmadı. Yaşı diğer küçük hem cinslerimizle aynı olsa da, bu denli düzgün kurulan cümlelerin sahibini tebrik ediyorum. Muhtemelen okunan kitaplar...

Sorununuza gelince; bence bu durum normal. İlk başlarda bu şekilde olması da gerekli. Zamanla azalacaktır. Ancak tam olarak geçmemesi şart!
    ceydamer bunu beğendi.

Bayanların araç kullanmaması taraftarıyım diyen arkadaş o zaman sen neden kullanıyorsun ?

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı GoldHeart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanların araç kullanmaması taraftarıyım diyen arkadaş o zaman sen neden kullanıyorsun ?
    Bayan olmadığı için :D Hocam adam fikrini söylemiş yüklenmek manasız.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıyı okuyunca öncelikle, " ne güzel, bir kardeşimiz çok güzel cümleler kurabiliyor, kendini düzgün ifade edebiliyor!" demiştim. Bu noktada pozitif ayrımcılıkla, kadınların bu konuda ileride olduğu gözümden kaçmadı. Yaşı diğer küçük hem cinslerimizle aynı olsa da, bu denli düzgün kurulan cümlelerin sahibini tebrik ediyorum. Muhtemelen okunan kitaplar...

Sorununuza gelince; bence bu durum normal. İlk başlarda bu şekilde olması da gerekli. Zamanla azalacaktır. Ancak tam olarak geçmemesi şart!
    Tam bir şımarıp övünüp egom filan tavan yapacaktı ki... ne göreyim, yaşım küçük sanıldığı için yazılmış o övgüler, ben biraz ötede oynayacağım anlaşılan :( tabi siz 28'i küçük bir yaş diye nitelendiriyorsanız o ayrı, hemencecik övgülerinizi geri üstüme almaya hazırım

Bu, iki sene önce açmış olduğum bir topik idi,o zamanlar bu korkuyu yenmeye çalışıyordum, şimdi ise kaybetmemeye çalışıyorum. Özgüven patlaması yaşadığım anlar kendime hatırlattığım kelimeler klasiktir "Ceyda bu kadar özgüvenli olma, bırak ya azıcık daha geç git gideceğin yere ama sağlam git, kızım kaza yaparsan şanslıysan ölürsün işin ucunda sakat filan kalmak var" diyerek kendimi uyardığım an, aralara girmeyi ve makas atmayı bırakmak, egosal tepkime yüzünden "yok şunu da geçicem ben yaaa "diye ergen triplerini engelleme, gaza, yolun uygunluğundan daha fazla yüklenmiş olmamak, aynaları daha sık kontrol etme gibi eylemleri devreye sokuyorum. Kısaca otokontrol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı GoldHeart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede onu yazan hani, ay çok pis birilerine cırlayasım vardı, nerede oooo? çabuk göster bana lütfen

Motosikleti
    mondial znu 125
    Tam bir şımarıp övünüp egom filan tavan yapacaktı ki... ne göreyim, yaşım küçük sanıldığı için yazılmış o övgüler, ben biraz ötede oynayacağım anlaşılan :( tabi siz 28'i küçük bir yaş diye nitelendiriyorsanız o ayrı, hemencecik övgülerinizi geri üstüme almaya hazırım

Bu, iki sene önce açmış olduğum bir topik idi,o zamanlar bu korkuyu yenmeye çalışıyordum, şimdi ise kaybetmemeye çalışıyorum. Özgüven patlaması yaşadığım anlar kendime hatırlattığım kelimeler klasiktir "Ceyda bu kadar özgüvenli olma, bırak ya azıcık daha geç git gideceğin yere ama sağlam git, kızım kaza yaparsan şanslıysan ölürsün işin ucunda sakat filan kalmak var" diyerek kendimi uyardığım an, aralara girmeyi ve makas atmayı bırakmak, egosal tepkime yüzünden "yok şunu da geçicem ben yaaa "diye ergen triplerini engelleme, gaza, yolun uygunluğundan daha fazla yüklenmiş olmamak, aynaları daha sık kontrol etme gibi eylemleri devreye sokuyorum. Kısaca otokontrol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

nerede onu yazan hani, ay çok pis birilerine cırlayasım vardı, nerede oooo? çabuk göster bana lütfen
    küçük tabi! bana göre küçük en azından. çok olmasada küçük ayrıca yaşla da alakası yok. ona bağlayarak demedim aslında. aynı guruptaki çoğu hemcinslerimiz, hatta muhtemelen ben de kadınlarımızın türkçe hakimiyetine ulaşamıyoruz
    ceydamer bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet en ufak bir çıkıntı görünce , 5 km ile de girsem dıgıdık moduna sokuyor beni. ki daha hızlı girmem gerekeceği ani zamanlar olacak o zaman muhtemelen benim honda, atlıktan, deli danalığa terfi eder. Çok yanlış bir seçim yaptığımı görüyorum şu an. Ama 6 aydan önce değiştirebilecek gibi de gözükmüyorum. Planımda hemen kalın tekerlekli bir motora geçiş var. Boyum uzun değil, bu sebeple illaki küçük olacak...
    İdeal bir cc de başlamışsınız,yavaş yavaş tecrübe kazanarak cc yükseltirsiniz.Ne kadar yüksek cc okadar hız ne kadar çok hız o kadar hata toleransı.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    3 günde bir hortluyor konu 2015'te açılmış insaf

Motosikleti
    mondial znu 125
    oo burada ne hortlaklar gördüm. 2008 deki "başlangıç motorum ne olsun" a cevap:D ben de zaten arkadaşın o zamanki yaşına göre yazmıştım cevabı.
    ceydamer bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük tabi! bana göre küçük en azından. çok olmasada küçük ayrıca yaşla da alakası yok. ona bağlayarak demedim aslında. aynı guruptaki çoğu hemcinslerimiz, hatta muhtemelen ben de kadınlarımızın türkçe hakimiyetine ulaşamıyoruz
    O halde hemcinslerim adına övgünüz için müteşekkirim. Birazda iş hayatınında payı olsa gerek. İş hayatı ve çok okumak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Bu durum sizi rahatsız ediyorsa cevap verme zorunluluğunuz yok.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    O halde hemcinslerim adına övgünüz için müteşekkirim. Birazda iş hayatınında payı olsa gerek. İş hayatı ve çok okumak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Bu durum sizi rahatsız ediyorsa cevap verme zorunluluğunuz yok.
    Yoo rahatsız etmedi eksikliğiniz olduğunu düşünüyorsanız eğitim almanızı öneririm. Kendinize ya da motorunuza güvenmiyorsanız binmemenizi öneririm. Motosiklet üzerindeki eksikler yorum alarak giderilmez.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)