Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piskolojim çok bozuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese iyi forumlar.
    Ben 21 yaşında Adanlı İstanbulda İstanbul Aydın Ünüversitesi Radyoterapi 2. Öğretim okuyan bir öğrenciyim.
    Hayatım fix sabah 6 da yatma akşam 5 de kalkıp okula zor yetişerek devam ediyor.(hergün fix aynı kaçarı yok)
    Adanayı ailemi orada yaşadıklarımı motorumu arabımı oraya ait herşeyi özlüyorum sanki burada yaşamıyor gibiyim çok kötüyüm şuan son yılımdayım yaz okula kalabirim birde yaz okuluna kalırsam daha kötü olacağım memelketimi ailemi oraya ait herşeyi çok ama çok özlüyorum en basidi çukurova ünv. yolunda moturma binip gazlamayı veyahut çöplük yoldunda o pis kokuyu alıp ne biçim kokuyor ulan diyip yola devam etmeyi menderesde 2 tur atıp stres atmayı uzun köprülerde durup arkadaşlarım ile muhabbet etmeyi açıkcası herşeyi çok özlüyorum en çokda motorumu ve ailemi özlüyüyorum bu yazıyı yazerken kafam çok iyi değil eğer bi yanlışım varsa af ola.
    Sizden istediğim şuan motorum burada değil istanbul küçükçekmecede olan bi arkadaş var ise artçısı olmaya bile razıyım alsın beni dolaşalım benzin masrafınıda karşılarım biran önce stres atmam gerek lütfen beni analayın
    hatmatkat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Yakınlarında olsaydım birşeyler yapmaya çalışırdım ama bence sen 2 günlüğüne bile olsa git memlekete..

Öncelikle yaşadığınız stresi anlıyorum.Size hak veriyorum.Lakin durumun özetini çok güzel çıkarmanıza ve yaz okuluna kaldığınız takdirde özlemlerinizin daha çok artacağını bildiğiniz halde bu gidişe neden son vermiyorsunuz? Madem son seneniz yaz okuluna kalmadan direk memleketinize dönebilirsiniz. Benimki nacizene bir öneri. İstanbul'da motosiklet kiralayan bir çok rent a car mevcut araştır istersen ve forumdan yardım eden olacaktır. Ayrıca piskoloji değil psikoloji

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sabah 6'da yatmak nedir onu anlamadım ?

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bende berbatım dostum. Benimde sıkıntım farklı. Ramazana 1 hafta kala eşimden ayrıldım. Kızımıda götürdü şu an ayrı yaşıyoruz. Hasretlik var, kendi kendimi yargılıyorum, sürekli düşüncelerdeyim ama bi araya da artık gelmek istemiyorum. Sadece kızımı düşünüyorum.
    hatmatkat ve bbatuhann bunu beğendiler.

byossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    dostum bende ist ayd üniversitesindeyim 2. öğretimim bugun saat 15:00 20:00 saatleri arasında okulda olacagım, d kapının orda cbr 125 siyah honda duruyor olacak benim motorum istersen görüşebiliriz.
    hatmatkat, MotoGlock, tozluklu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı byossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende ist ayd üniversitesindeyim 2. öğretimim bugun saat 15:00 20:00 saatleri arasında okulda olacagım, d kapının orda cbr 125 siyah honda duruyor olacak benim motorum istersen görüşebiliriz.
    Hay sen cok yasa byossi! Helal olsun.

Desertseek, hayatin boyle tatsiz donemleri maalesef oluyor. Universiteye baslayincaya veya bitirinceye kadar tek sorunu "vay ben bu dersleri netcem?" olan hayatimiz, okul sonrasi bin tane farkli gecim sikintisi, evlilik ve iş telaşına gark oluyor. Hayati tum dertleriyle kabul edip, arada guzellikler yakalamak lazim.

Buraya yazmakla da çok iyi ettin eline saglik. Dilerim kisa zamanda ailenle hasret giderir, buralarin da tadini cikarirsin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sabah 6'da yatıp akşam 5'te niye kalkıyosun, hayat kısa o kadar uyunur mu. Ben gece 2-2.5'ta yatıp sabah 8'de kalkıp işe gidiyorum.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay sen cok yasa byossi! Helal olsun.

Desertseek, hayatin boyle tatsiz donemleri maalesef oluyor. Universiteye baslayincaya veya bitirinceye kadar tek sorunu "vay ben bu dersleri netcem?" olan hayatimiz, okul sonrasi bin tane farkli gecim sikintisi, evlilik ve iş telaşına gark oluyor. Hayati tum dertleriyle kabul edip, arada guzellikler yakalamak lazim.

Buraya yazmakla da çok iyi ettin eline saglik. Dilerim kisa zamanda ailenle hasret giderir, buralarin da tadini cikarirsin.
    Ben şuan Desertseek arkadaşı o kadar iyi anlıyorum ki çünkü bende şuanda bütlere gidiyorum son senem ve bitiremezsem yaz okulu para seneye okumak para burs kesiliyor uzadığı için ve beni şuan tek rahatlatan motor sürmek oluyor. Gerçekten böyle şeylere insanlar ihtiyaç duyuyor bir yerden sonra insan patlıyor sıkılıyor bir şekilde atmak istiyor ve ben düzenimi motora kurdum her sinirlendiğimde kızdığımda stres yaptığımda motora biniyorum ve belki komik gelebilir arkadaşlarımda çok söyler bana motora binince hastaysam iyileşirim başım ağrıyorsa geçer canım sıkkınsa gider her şeyi unutturuyor bana sadece onunla bütün olup geziyorum, bu yüzden arkadaşı çok iyi anlıyorum. Gerçekten bazı insanlarda yaşam tarzı hayat felsefesi oluyor.
    Sabırsız bunu beğendi.
    Cbr 125 Satışta.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/151532-2-el-honda-cbr-125r.ht
    ml

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba, böyle dönemler insanın hayatında olabiliyor bunları düşünüp daha çok takıntı haline getirmemeye çalışın. 4.sınıf öğrencisiyim bende,uykunu düzene koymaya çalış bahsettiğin şekilde yaşamak gerçekten insanı olumsuz etkiliyor,daha erken kalkmaya çalışın. Okul bittikten sonra özlemem dediğiniz şeyleri bile özlersiniz belki keyif almaya bakın

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Aslında en büyük sıkıntınız çok uyumak bence.

Bende yaklaşık 1 ay öncesine kadar hayatımın içine etmiştim. Gece 4-5 te uyuyup öğlen 2-3 te falan kalktığım bile oluyordu.

Kilo aldım, psikolojim garipleşmeye başladı. O saatlerde kalkınca tüm gün mayışık geçiyor. Zaten hemen akşam oluyor.

Garip şeyleri dert etmeye başladım. Önemli sınavlarım olmasına rağmen hiçbir çabam yoktu.

1 ay önce karar aldım. Sabahları erken kalkıp yürüyüşlere , koşulara başladım. Gün çok uzadı, sabah kuş sesleriyle yürümek koşmak eğlence vermeye başladı. Eve dönüp duş almak güzel gelmeye başladı.

Yemek düzenimi değiştirdim. Erken kalkıp, sporda dahil olunca 7 kilo verdim.

Hayat bir anda güzelleşti.

Aslında en büyük etkenlerden biride SPOR bence. İnsanı hem fiziki hemde ruhsal açıdan sağlıklı kılıyor.

Ufak bir tavsiyem olacak motosiklet konusunda. Bisiklete binerseniz büyük ölçüde sizi rahatlatacaktır.

Binin bisiklete uzun uzun gezin, yeni yerler keşfedin.

Hayatınızı düşünün, geleceğinizi düşünün. Hayal kurun. Aslında kötü psikolojiye kendi kendimizi sokuyoruz.

Şöyle düşünün siz bu sıkıntıyı çeken tek kişi değilsiniz.

Birde hem sizin çektiğiniz sıkıntıyı çekip üstüne birde yiyecek ekmeği zor bulanlar var.

Beterin beteri var bunu unutmayın.

Kendinize iyi bakın. Sağlığınız yerinde olduğu sürece herşey hallolur.

Belkide ileride bu yazdıklarınızı okuyup , güleceksinizidir.

Sağlıcakla...
    Blackeagletr, spectre ve karadenizz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende berbatım dostum. Benimde sıkıntım farklı. Ramazana 1 hafta kala eşimden ayrıldım. Kızımıda götürdü şu an ayrı yaşıyoruz. Hasretlik var, kendi kendimi yargılıyorum, sürekli düşüncelerdeyim ama bi araya da artık gelmek istemiyorum. Sadece kızımı düşünüyorum.
    Sana da Allah yardım etsin.. Söylenilecek, söylendiği vakit dişe dokunur bir fayda verecek iki çift sözüm olaydı keşke..
    hakanens bunu beğendi.

Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese ilginizden dolayı çok teşekkür ederim ve beni analdığınız içinde ayrıyeten teşekkür ederim bende bide takıntı problemi var işte bi olayı okadar büyütmenin saçma olduğunu biliyorum farkındayım ama bunun önüne geçemiyorun işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı byossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ilginden dolayı çok teşekkür ederim senin motoru biliyorum sürekli görüyordum bugün 2 tane bütünlemem var sınavları verınce bi görüşmek isterim seninle.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese ilginizden dolayı çok teşekkür ederim ve beni analdığınız içinde ayrıyeten teşekkür ederim bende bide takıntı problemi var işte bi olayı okadar büyütmenin saçma olduğunu biliyorum farkındayım ama bunun önüne geçemiyorun işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Kardeşim ilginden dolayı çok teşekkür ederim senin motoru biliyorum sürekli görüyordum bugün 2 tane bütünlemem var sınavları verınce bi görüşmek isterim seninle.
    görüşelim dostum ben şuan zincirlikuyudayım biraz zor olacak oraya gelmem çok fena yağmur yağıyor ama gelmem gerekiyor zaten özelden numaranı at whatsapp dan konuşalım.
    Cbr 125 Satışta.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/151532-2-el-honda-cbr-125r.ht
    ml

Motosikleti
    Yolda
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sanada Allah yardım etsin inşallah ayrı iken kızınızı sorunsuz görme imkanınız olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında en büyük sıkıntınız çok uyumak bence.

Bende yaklaşık 1 ay öncesine kadar hayatımın içine etmiştim. Gece 4-5 te uyuyup öğlen 2-3 te falan kalktığım bile oluyordu.

Kilo aldım, psikolojim garipleşmeye başladı. O saatlerde kalkınca tüm gün mayışık geçiyor. Zaten hemen akşam oluyor.

Garip şeyleri dert etmeye başladım. Önemli sınavlarım olmasına rağmen hiçbir çabam yoktu.

1 ay önce karar aldım. Sabahları erken kalkıp yürüyüşlere , koşulara başladım. Gün çok uzadı, sabah kuş sesleriyle yürümek koşmak eğlence vermeye başladı. Eve dönüp duş almak güzel gelmeye başladı.

Yemek düzenimi değiştirdim. Erken kalkıp, sporda dahil olunca 7 kilo verdim.

Hayat bir anda güzelleşti.

Aslında en büyük etkenlerden biride SPOR bence. İnsanı hem fiziki hemde ruhsal açıdan sağlıklı kılıyor.

Ufak bir tavsiyem olacak motosiklet konusunda. Bisiklete binerseniz büyük ölçüde sizi rahatlatacaktır.

Binin bisiklete uzun uzun gezin, yeni yerler keşfedin.

Hayatınızı düşünün, geleceğinizi düşünün. Hayal kurun. Aslında kötü psikolojiye kendi kendimizi sokuyoruz.

Şöyle düşünün siz bu sıkıntıyı çeken tek kişi değilsiniz.

Birde hem sizin çektiğiniz sıkıntıyı çekip üstüne birde yiyecek ekmeği zor bulanlar var.

Beterin beteri var bunu unutmayın.

Kendinize iyi bakın. Sağlığınız yerinde olduğu sürece herşey hallolur.

Belkide ileride bu yazdıklarınızı okuyup , güleceksinizidir.

Sağlıcakla...
    Kilo alma sorunu bende de oldu 2 yıl kıck box yaptım memleketteyken spora da gidiyodum 1 dünya sosyal faliyetim vardı buraya gelince 7 kilo aldım bende o da biraz canımı sıkıyor herşeyi dert yani anlicanız inşallah bitiririm de biran önce hayatımı düzene sokarım
    hakanens bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Her derdin devası bir büyüğe danışmaktır

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her derdin devası bir büyüğe danışmaktır
    Gerçekten kötü hissettiğinde alkol de fayda etmiyo emin olabilirsin. Hatta ayıldıktan sonraki düşüşleri daha da kötü. Sağlam kafa ile içmek lazım.

Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten kötü hissettiğinde alkol de fayda etmiyo emin olabilirsin. Hatta ayıldıktan sonraki düşüşleri daha da kötü. Sağlam kafa ile içmek lazım.
    Katılıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)