Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmirde motosiklet kullanmayı ögrenmek ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, bu yaz inşallah motor alacağım. Cruiser tarzını benimsediğimden dolayı KubaSL200 düşünüyorum, yalnız şöyle bir durum var, motosiklet ağır ve hiç bilmiyorum kullanmasını. Ehliyet kursunda bana scooter sürmeyi öğreteceklerdir muhtemelen.

Cruiser gibi motoru sürmeyi nerden öğrenebilirim? Motoru aldığımda karşıyaka/bostanlı civarında bana sürüşü eşlik edicek biri varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    İzmir dediğin yerde 10 kişiden 9 u motosiklet kullanıcısı oluyor genelde. O tür arkadaşlarla aranı iyi tutup ortamını hazırlarsan hayabusa bile sürebilirsin
    Sepya bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bu yaz inşallah motor alacağım. Cruiser tarzını benimsediğimden dolayı KubaSL200 düşünüyorum, yalnız şöyle bir durum var, motosiklet ağır ve hiç bilmiyorum kullanmasını. Ehliyet kursunda bana scooter sürmeyi öğreteceklerdir muhtemelen.

Cruiser gibi motoru sürmeyi nerden öğrenebilirim? Motoru aldığımda karşıyaka/bostanlı civarında bana sürüşü eşlik edicek biri varmı?
    Zaman zaman teorik dersler veriliyor eğitmenler tarafından. Teorik, yaklaşık 2-3 saatlik eğitimlerin arkasından ücretli dersler alabiliyorsunuz. Ben kendinizi bu şekilde yetiştirmenizi tavsiye ederim. Kendinizi yanlış yetiştirip, sonradan doğruyu öğrenip hayata geçirmek yerine baştan doğru başlamak en iyisidir.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    AEAnın videolarını izle ardından boş bir arazide denemeye çık baktın olmuyor @3 ün dediği mantıklı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Sürücü kursunda vitesli motor kullanırsın, fakat öğretme falan çoğu yerde olmuyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sen al ehliyetini ve motorunu bu başlıktan iletişime geçersin benimle bir çaresine bakarız

Hepinize teşekkür ederim. AEA videolarında sürüş hakkında eğitici bilgiler yok, gözdenmi kaçırdım acaba

Hocam Bende İzmirliyim Elimden Geldiği Kadar Yardımcı Olurum Sana MCT 250 Var bendede

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Hocam öncelikle şunu söyleyeyim kuba alacaksan sakın söyleyeceğim bayiiden alma ismini tam hatırlamıyorum ama kahramanlarda burak21 dükkanının tam karşısında kalıyor bir arkadaşa aldık oradan 0 olarak saçma sapan montajlamışlar yolda giderken km saatinin kablosu çıktı sinyaller düştü falan zaten sağlam bir marka değil bir de montaj düzgün olmayınca böyle oluyor malesef bir de ehliyet için emin direksiyonu öneririm çiğli kent hastahanesinin arkasında eğitim pistleri var ileri sürüş öğrenmezsin ama motoru sürebilecek kadar öğrenirsin ehliyeti oradan al üstüne birde sağlam bir eğitim alırsın

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Hayırlı olsun şimdiden, Emin sürücü kursunu bir çok arkadaş tavsiye ediyordu , bana uzak olduğu için gidememiştim, şunu anladım bir çok kurs sadece ehliyet veriyormuş.

6 aydır motosiklet sahibiyim, ilk motorum, kendi kendime öğrenmeye çalıştım tabi arkadaşımda yardım etti fakat ıslak yolda vites değiştirirken kayıp düştüm çok şükür sadece bir parmak kırığı ile atlattım ki onun bile çilesi kötü, çok iyi ders oldu bana unutmadan giyeceğin ekipmanın tam olması kesinlikle şart ve bunu zor yoldan öğrendim, bir tek eldivenim yoktu.

Benim hatam; ıslak zemini göz ardı etmek, heyecan, trafikte kullanmak,yanlış vites geçişi ve debriyajı ani bırakmak, kötü lastikler, dikkatsizlik, aracın tepkilerini bilmemek, eksik ekipman(eldiven+pantol/dizlik)

Güvenli keyifli sürüşler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)