Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spy 5000m Alarm Taktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bugün yolları en çok paylaştığım arkadaşımla onun evine gidip alarmın montajını yaptık. İnsan önce basit düşünüyor ama ön far karenajı, yan karenajlar ve seleyi sökmek gerekiyor. Ben uzaktan çalıştırma fonksiyonunu istemedim çünkü ihtiyaç duyacağımı hiç düşünmüyorum.

Gel gelelim zorluklara; öncelikle tesisatı düzgün yapmak için kullanım kılavuzundaki şemayı anlamak şart. Onu anlarsanız potansiyel hatalarda neyin yanlış gittiğini daha çabuk anlamak mümkün. Yaptığımız bir hata ise bana iki sigortaya mal oldu.

Uzaktan durdurma fonksiyonunun kontak anahtarı + girişine gri ve pembe kabloları ile bağlanması gerekiyor bunu yaptık ama önce alarmın sigortası attı. Onu idareten tamir edince motorun sigortası attı. Böyle olunca korktum tabi motoru yakın zamanda kullanamayacağımı düşünerek :D Anladık ki çalıştırma fonksiyonu içinde bulunan mavi kabloyu boşta bırakırken, kontağın durumunu kontrol eden ve kontak açılınca elektrik alması gereken kahverengi kabloyu açıkta bırakmışız ve o her şasi yaptığında sigorta atıyormuş!

Sarı kabloları da sağ ve sol sinyal devrelerinin üzerine ayrı ayrı bağladık ve hassasiyet ayarlarının ardından işlemi 8:44 saat sonra tamamladık

Bizi bu işi 2 saatten bu kadar fazla yapmaya iten şeyler kabloların kısa gelmesi sonucunda alışverişe gitmemiz ve dediğim kısa devre sorununu anlamaya çalışmamız oldu.

Uzaktan park lambasını falan açabiliyorum şu an, motosiklet bildiğin oyuncak oldu. Fak dı elektronik garantisi dedim ve şu an için çok mutluyum :D Yakında belki fotoğraf da eklerim ama en önemlisi bu işlemi yapacak arkadaşlar bana ulaşabilirsiniz, benim gibi rezil olmayın diye her türlü yardımcı olmaya çalışırım ;)
    Bune, mehmetenis ve Shrieker bunu beğendiler.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Keşke zaten olan spy 5000mAlarm konusunun devamına yazsanız bunları, hem aynı konu için 1'den fazla başlık açılmamış olur, Hem de herkesin deneyimi tek yerde toplanmış olur ki alarmı kuracak olanlar rahatça bilgilerinizden yararlanırlar.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke zaten olan spy 5000mAlarm konusunun devamına yazsanız bunları, hem aynı konu için 1'den fazla başlık açılmamış olur, Hem de herkesin deneyimi tek yerde toplanmış olur ki alarmı kuracak olanlar rahatça bilgilerinizden yararlanırlar.
    O başlık doldu taştı ve bence çok sayfa olması sebebiyle yararlı olma olayının dışında kaldı. Açarken ben de düşündüm ve tekil bir başlık açmak daha mantıklı geldi.
    Shrieker bunu beğendi.

motorun tesisatıyla oynama taraftarı değilim. yapılan en ufak değişiklik tüm elektirik sistemini bozuyor.motorun stabil çalışmasını engelliyor ateşleme sistemini bozduğu için. koyulan sigortalar falan motorun üstündeki elektirik yükünü kaldırıcak kapasitede daha fazla enerji harcayan bişey taktığınızda sistem bozuluyor.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi bu kadar uğraşın sonunda olmuş ya harcanan emeğe değmiş işte
    Hayırlı olsun tekrar alarm.
    Birde yeni konu açtığın iyi olmuş diğer konu patladı artık

Motosikleti
    yamaha mt-25
    eğer alarm çalıştığında motoru durdurma özelliğini kullanıyorsanız!!!!
    1. yağmurlu sürüşlerde alarm kumandasının ıslanmasını engelleyin. Kumanda kısadevre yapıp alarmı çalıştırabilir yolda aniden motorun durmasına sebep olabilir.
    2. alarm kumandasını dar ceplerinize koyduğunuzda kazayla alarmı tetikleyebilir motorun durmasına sebep verebilirsiniz.

benim başıma geldi dikkat edin.
    keremkrmn bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Konu çok iyi olmuş en azından daha bilinçli takarız.

Motosikleti
    Sistem direkt akü üzerinden elektrik alıyor ve hiçbir kabloyu kesmedim. Şu an alarmı söksem birebir aynı olur eski haliyle. Tartışılır tabi orijinallik falan konusu ama zaten sistemin kendi sigortası var, büyük konuşmayayım ama bir sorun olacağını sanmıyorum.

Teşekkür ederim Onurhan, cidden daha rahatım şu an. Meğer motosikleti ne kadar çok kurcalayan varmış, sessizde tutuyorum hata olması ihtimaline karşı ve civarında kedi dolansa dahi evde haberim oluyor

Kumandanın su alması olayına dikkat edeceğim. Yağmurda çıkmamaya özen gösteriyorum ve kumanda hep cebimde oluyor gerçi ama uyarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)