Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyede bana uygun motosiklet yok.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba .
    Allah nasip kısmet ederse bir dahaki yaz motosiklet alcağım.3 yıldır forumu takip ediyorum yaklaşık 6 7 aydır da aktif üyeyim.Motosiklet konusunda kafam inanılmaz karışık.Hani düşün düşün b.ktur işin derler ya aynen öyle.Şimdi diyeceksiniz ki daha 1 yıl var sen neyin derdindesin !Şimdiden tutuşmamın sebebi ben üniversite öğrencisiyim malum para biriktirmem zor oluyor.Motosikleti belirlesem yani biriktirmemde ki amaç kesinleşse kendime daha çok mukayet olup daha iyi para da biriktirebilirim.Size belki saçma gelir ama bugüne kadar hep amaçlar doğrultusunda hareket ettim.Aslında ben hep farklı olmayı sevmişimdir bugüne kadar,kafamın karışıklığıda bir nevi bu yüzden herhalde.
    250 cc sınıfında ki motosikletleri alacak gücüm yok şimdilik.Ybr deseniz herkeste var dedim ya farklılık hoşuma gidiyor.(aslında istediğm motosiklet ilk başlarda buydu.)Cbf tipi hoşuma gitmiyor.Yaş 21 ya herhalde ondan :D)Apache titriyor diyorlar.Bide artçı da kız arkadaşım olacak.(Sürekli olmasa da)Hayalimde scrambler projesi de var bajaj boxer biçilmiş bu iş için ama 4 vites 4.viteste bağırıyor,frenler kampana bu düşündürüyor.Başka orasını burasını kurcalayacağım düzgün motor yok.Cbr 125 desen o kadar para 125 cc'lik makinaya verilmez yani ben vermek istemem.Mondial drift desen güzel motor çinliler için de en az sorun çıkaanlardan bir tanesi ancak kullananlar yüzünden de bu motor beni kendinden soğutuyor malum önden pıstıran mı dersiniz(bu kelime beni çok güldürmüştü :D )arkadan kaldıran mı dersiniz, alçaltan mı dersiniz motora yapmadıkları işkence kalmıyor.Diğer çinlileri de düşünmüyorum herkrsin bildiği nedenlerden ötürü.Başka model kalmadı şimdi ben ne yapayım a dostlar,ben düşünmeyim de kim düşünsün :D

Evet uzun oldu farkındayım içimi döktüm.Bana biraz akıl verin kafayı yemeden
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bajaj Pulsar
    Daha eski olur dersen ona göre öneri yapılır.
    Uzun yol için büyük cc istiyorum dersen ona göre yaşlı kurtlardan öneri yapılır. Motor çok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ybr kopyası gibi görünse de
    Hero Thriller alabilirsiniz

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Başkası motoru pıstırıyor diye sen niye canını sıkıyorsun ki? apache artçını çok rahatsız eder, kız arkadaşım (ex) çok şikayetçi oluyordu yüksek devirlere çıkmama bi gün sordum meğer yüksek devir yüzünden oluşan titreşim onu rahatsız ediyormuş, bunu motorumu satıp alan arkadaşa beni şirkete bırakmasını söyleyince anlayabilmiştim çünkü ancak o zaman apache' de artçı olmuştum

Superlight 200 iyi olur sanki sana ikinci ellerine filan baksan hesaplı bişey bulabilirsin sanırım ama titreşimi nasıldır hiç bi bilgim yok sadece farklı bişey aradığın ve artçılı olacağın için aklıma bu geldi. Bi de kadınlar chopper' dan hoşlanıyor bunu iyi gözlemledim
    crxforever bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Chopper düşünüyorsanız
    Hyosung GV125-GV250
    selobaba bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkası motoru pıstırıyor diye sen niye canını sıkıyorsun ki? apache artçını çok rahatsız eder, kız arkadaşım (ex) çok şikayetçi oluyordu yüksek devirlere çıkmama bi gün sordum meğer yüksek devir yüzünden oluşan titreşim onu rahatsız ediyormuş, bunu motorumu satıp alan arkadaşa beni şirkete bırakmasını söyleyince anlayabilmiştim çünkü ancak o zaman apache' de artçı olmuştum

Superlight 200 iyi olur sanki sana ikinci ellerine filan baksan hesaplı bişey bulabilirsin sanırım ama titreşimi nasıldır hiç bi bilgim yok sadece farklı bişey aradığın ve artçılı olacağın için aklıma bu geldi. Bi de kadınlar chopper' dan hoşlanıyor bunu iyi gözlemledim
    Yok be abi, kadınlar ybr den bile hoşlanıyor. Ben R25 testine gittiğimde çektiğim fotoğrafları birkaç kadına gösterdim, "yok ya senin motor daha güzel, daha güven verici, daha sağlam duruyo" dediler. Bunu duyunca "lütfen sus bak ağzına yıldırım düşecek" dedim ama nafile :D Bu arada superlight 200 güzel olabilir cidden Onurhan, o tarz beğeniyorsan tam biçilmiş kaftan.

Motosikleti
    xmax250
    hem tarz olsun hem ucuz olsun diyorsan tek secenek Honda MSX 125 =)

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hocam görsel olarak, benim bindiğim motor ile bajaj boxer ile çok benzer tip olarak. Aradaki fark 5. vites ve önde disk fren. Birazda fazladan yakması. Scramler için uygun bir başlangıç noktası. Piyasada çok fazla olmaması da cabası. Ben 10 bini devirdim km olarak, rutin bakımlar haricinde hiçbir masraf çıkartmadı. Lastik ölçüleri motoru çoğu commuterdan ayırıyor. 3,00/18 ön 110/90-16 arka lastikler ile hoş bir görüntüsü var.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Daha ilk motorda commuterde farklı tarz arıyorsan :D allah akıl fikir versin

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Pulsar
    Daha eski olur dersen ona göre öneri
    yapılır.
    Uzun yol için büyük cc istiyorum dersen ona göre yaşlı kurtlardan öneri yapılır. Motor çok.
    Bajaj pulsar artçı için pek uygun bir motor değil hocam.Büyük cc'de ilk motor olacağı için pek uygun olmaz herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkası motoru pıstırıyor diye sen niye canını sıkıyorsun ki? apache artçını çok
    rahatsız eder, kız arkadaşım (ex) çok şikayetçi oluyordu yüksek devirlere çıkmama bi gün sordum meğer yüksek devir yüzünden oluşan titreşim onu rahatsız ediyormuş, bunu motorumu satıp alan arkadaşa beni şirkete bırakmasını söyleyince anlayabilmiştim çünkü ancak o zaman apache' de artçı olmuştum

Motorun adı apache motoruna çıktı,motorun adı lekelendi sırf bunlar yüzünden :D Bide sokakta drifti görünce diğer driftçiler hemen yarışalım mı falan diyolarmış.Çok duydum bunu.
    Evet apache rtr 150 artçı için hiç uygun değil
    Superlıght'ın görüntüsü çok gizrl aslına ama küba olması düşündürmüyo değil.Ama düşğnmek lazım teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper düşünüyorsanız
    Hyosung GV125-GV250
    Tipleri hoşuma gidiyor ama hyosung gv 125 türkiye de satılıyor mu ?
    250 fiyatı aşar gibi sanki.Çok güzel motor yoksa bütçem yeterse alabileceğim ilk motorlar arasında aslında ama bütçe malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be abi, kadınlar ybr den bile hoşlanıyor. Ben R25 testine gittiğimde çektiğim
    fotoğrafları birkaç kadına gösterdim, "yok ya senin motor daha güzel, daha güven verici, daha sağlam duruyo" dediler. Bunu duyunca "lütfen sus bak ağzına yıldırım düşecek" dedim ama nafile :D Bu arada superlight 200 güzel olabilir cidden Onurhan, o tarz beğeniyorsan tam biçilmiş kaftan.
    Bu tarzı beğeniyorum,küba olması biraz beni düşündürüyor,hiç kullanmadan önyargı yapıyorum sorun çıkarır mı falan diye, kullanıcı sayfasını incelemekte fayda var aslında bi göz atayım.Çinli olunca insan korkuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

[QUOTE=Dodin;3645393]Daha ilk motorda commuterde farklı tarz arıyorsan :D allah akıl fikir versin[/
    QUOTE]

Ben sadece commuter sınıfına bakmıyorum ki 125-150 cc klasmanında pek fazla seçenek yok,kıyaslamak zorunda olduğum motorlar hep commuter olduğu için farklı bişeler istiyorum.Kişisel tercihtir bu akıl fikirle ilgisi yok.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Seri üretim motor almayı düşünüyorsun ama farklı olmak istiyorsan, gülünç kısmı burası

"Ybr deseniz herkeste var dedim ya farklılık hoşuma gidiyor"

adamlar onbinlerce üretip satıyor sen farklılık diyorsun, kolay gelsin

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seri üretim motor almayı düşünüyorsun ama farklı olmak istiyorsan, gülünç kısmı
    burası

"Ybr deseniz herkeste var dedim ya farklılık hoşuma gidiyor"

adamlar onbinlerce üretip satıyor sen farklılık diyorsun, kolay gelsin
    Başlangıç motosikleti olarak en çok tercih edilen ve satılan motosiklet olduğu için,bütçesi yeten çoğu kişi bu motoru tercih ediyor,doğal olarak en çok bu motosikleti yollarda görüyoruz.Yani diğerlerine oranla daha çok bu yüzden istemiyorum.

Arora 180 den scrambler yapan adam gördüm. Bindiği en iyi ucuz motosiklet demişti. Estetik olarak da tatmin eder.

Cesaretim var dersen derbi etx alıp oynayabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Mondial 150 KT
    Kanuni Tiger 250-Seyhan 150
    Regal Raptor 250E-9
    ve skygo
    5.000 tl bütçe ile alınabilecek chopper örnekleri
    7.000 tl olursa Yamaha virago

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

yeni farkettim Mondial 250 mct yazmamışım
    150 sentor da hoş görünüyor
    ama gönül isterki bi İndian Chieftain olsun=)

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/147174-motosiklet-dolandiriciligi-caner-saydan.html

Okumanı tavsiye ederim.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yanlış anlama içimden geldiği için yazıyorum.Ne attığın başlık ,ne anlatmak istediğinden bir bok anlamadım.

250 cc paran yetmiyor

cbr o kadar para verilirmi

Mondial şöyle böyle

apache titriyor

Şimdi toparlamaya çalışıyorum.

1-Paran yok
    2-Şekil istiyorsun
    3-Her markada bilgi sahibisin
    4-Paran yok
    5-Paran yok iyisini istiyorsun
    6-Paran yok
    7-Para yok ama
    8-Ama hocam o motosiklet şöyle
    9-ama Markalar üstünde fikir sahibisin
    10-Param yok ama
    Dodin bunu beğendi.

Doğmamış çocuğa don biçmek. Üstüne "param yok" ve "farklı olcam ben". Olmaz kardeşim çok düşünme.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Şimdi paran yok belki 1 seneye 2bin lirayı bir kenara birakamayacaksin belki de miras kalacak 100bin liran olacak.

Sen para biriktirmeye bak, elinde ne kadarın varsa okadar lık motosiklet bakarsın.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Güzel kardeşim ben de şunu anlamadım. "x model artçı için uygun değil", "y model titriyor" kim diyor bunu? Sen kendin denedin, baktın mı, başkasına göre titreşim ile sana göre titreşim bakalım aynı mı? Ya da şöyle diyeyim maksimum 200cc bir motordan bahsediliyor burada. Yani ters anlaşılmasın ama bunun kendi canı ne kadar ki, artçı için ne konfor bekliyorsunuz? Bu cc de hangi motor titremiyormuş, titrese ne olurmuş? Sen başlangıç motoru alacaksın abicim. Başlıcan, öğrencen, değiştircen aleti. O motor titriyormuş, öbürü herkeste varmış. Sen boşver bunları. Sorun çıkarmayan, kendini kanıtlamış bir model alınca geçicen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)