Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce tvs apache commuter mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    Baslik biraz sacma gelebilir ama tvs apache commuter sinifinda yer alıyor. Ancak genellikle kuryeler yerine keyif icin kullanılıyor. Diger commuterlere göre daha hizli daha yakisikli (her ne kadar guzellik goreceli bir kavram olsada) Daha kalıplı rakiplerine gore

Ehliyetimi almadan motor almak istemiyorum. Ama cbr 125 almayi düşünürken tvs aşırı derecede kafami karıştırıyor. Bu arada ehliyetimi almaya az kaldı tabiki cbr cok daha iyi yeni baslayan icin ama fiyati nerdeyse 2 tvs fiyati cbr alirsam ekipmanlarimdan kismam gerekiyor ki 2. El alicam yani max 6500 tl verebilir cbr icin

Ybr 125 kucuk kaliyor
    cbf 150 de pek bana gore degil tipi inanin hic hosuma gitmiyor

Bu arada yanlis anlasilmasin hemen aldigim motor ile apacilik yapapip egzoz vs alip bagirtmak yada tapa gaz gitmek bana gore degil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Bende aynı senin gibi düşüncelerle tvs apache aldım. genel olarak titreşim, titreşimden kaynaklı zırıltılar dışında memnunum motordan. diğer rakipleri ybr125 ve cbf150 ye göre görünüm olarak çok daha hoş bence. 3 motorunda birbirine + ve - leri var. Ben görünüm ve performansı seçtim. Rahatlık ve diğer şeyleri arka plana attım, apache aldım. Cbr lar pahalı geldi alamadım.

Ayrıca apache alacaksan orijinal lastikler var ise üzerinde onları da değişmek lazım ıslak yerde felaket kayıyor. Kuruda idare eder.

Motosikleti
    henüz yok
    Saolasin tvs alirsam onerilerini goz onunde bulunduracagim birde ustad bir sey sormak istiyorum titresim icin titterisim sende yeni baslamissin titresim cok varmi yoksa azmi traktor de kullanıyorum tarlalarimiz icin açıkçası her nekadar 2011 model olsada titresim fazla ancak beni pekte rahatsiz etmiyor ancak bi yerlerim uyusuncada hos bir sey olmuyor uyusturma noktasina getiriyormu

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf konforuyla,Tvs performansıyla,Ybr ekonomikliği ve sağlamlığı ile öne çıkıyor.

Sağlamlık ve sorunsuz konusunda üç modelde kendini ispatlamış durumda

Performansa Göre Sıralama

1-Tvs Apache150
    2-Honda Cbf 150
    3-Yamaha Ybr 125

Yakıt Tüketimine Göre Sıralama

1-Yamaha Ybr125
    2-Tvs Apache 150
    3-Honda Cbf 150

Konfora Göre Sıralama

1-Honda Cbf 150
    2-Yamaha Ybr 125
    3-Tvs Apache 150

Satış Fiyatına Göre Sıralama

1-Yamaha Ybr 125
    2-Tvs Apache 150
    3-Honda Cbf 150

Motosikleti
    Alıntı doğan81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasin tvs alirsam onerilerini goz onunde bulunduracagim birde ustad bir sey sormak istiyorum titresim icin titterisim sende yeni baslamissin titresim cok varmi yoksa azmi traktor de kullanıyorum tarlalarimiz icin açıkçası her nekadar 2011 model olsada titresim fazla ancak beni pekte rahatsiz etmiyor ancak bi yerlerim uyusuncada hos bir sey olmuyor uyusturma noktasina getiriyormu
    sende yeni başlayacağın için çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum. iyi bir makineden insen buna binsen rahatsız eder tat vermez. 7bin devirin üzerinde titreşim kendini belli ediyor. agresif kullanmaz sık sık vites yükseltip çok basmazsan titreşimde olmaz. Ben genelde dip gaz kullanıyorum titreşime daha çok maruz kalıyorum.

Titreşim uyuşturacak düzeyde değil. 170km yol gittim tapagaz sadece benzin almak için durdum. gittiğim yolun 2 katını daha çok rahat giderdim. Ne bir uyuşma ne bir rahatsızlık duydum. Artçıya titreşim daha çok gidiyor sürücüye o kadar çok gelmiyor. Beni rahatsız eden titreşimden dolayı çıkan zırıltılar. Kulaklarım çok hassas kafaya da takarım en ince sesi bile. Ses çıkan yerlere kauçuk parçalar sıkıştırıyorum sesi azaltıyor ama bir cbf gibi değil.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bence commuter değil. farklı bişey var diger 2 rakibine göre
    cbf te aldım sattım
    ybr aldım sattım
    en son da dedim bi de tvs alacagım
    yeni kasa tvsye aşık olmuştm
    cok motor aldım sattım bir tek tvsyle aramda bi bag oluştu
    hala sattıgıma bin pişmanım alacak olsam yine gider yeni kasa tvs alırım

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    2013 yılında bende senin gibi kararsız kalmıştım.Cbr mi ybr mi tvs mi derken tvsnin yeni kasasını çok beğendim aldım.Şuan bana yetmiyor ama aynı paralara motor alacak olsam yine tvs alırdım çok memnunum.Genç adamsan paranda sınırlıysa hiç kafanı kurcalama Tvs al.Ybr cbf falan orta yaşlı amcaların tarzında motor.Cbr da saçma sapan fiyatlar istiyor.Parasına göre Tvs genç adam motoru birazda racing havası var,performans zaten yeni başlayanı korkutur derece,titreşim 100-110'dan sonra piyasaya çıkıyor 0-100 arası rahatsız etmiyor.Biraz daha abanıp 120-130 yapıştırayım dersen ayakların gıdıklanır o hızlarda gülersin dikkatin bozulur .Yukarda arkadaşın dediği gibi kontağın oralardan bir zırıltı geliyor onu çözemedim.7800 kmye geldim 3 kere düştüm kaya gibi sağlam alet bi kaç tane ufak çaplı çizik var koruma demiri saolsun grenajlara zarar verdirmedi.onun dışında mekanik olarak hiç arıza çıkarmadı hiç yolda bırakmadı çok şükür.Sen ona bakarsan o da sana bakar.Bu arada motosiklet olayını hayatının bir parçası yapmak istiyorsan tvs olsun cbr olsun seni en fazla 2 yıl götürür sonra büyütmek istersin.Bana kalırsa ilk motoru alacağın için Allah başa vermesin ufak tefek düşme kalkma olacak.Cbr grenajlı motor üzer seni ama tvsde bu gibi durumları daha az masraflarla atlata bilirsin.Cbr 125 ile aman aman performans farklını da olacağını zannetmiyorum.cbr 250 kullandım ordan biliyorum.Özet:Tvs iyidir.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ybr küçük kalıyorsa apache de küçük kalır. ikisinin boyutları hemen hemen aynı. tvs kafası yüzünden büyük dursada alçak bile denilebilir.
    yazan : 120kg 1.90 boyunda hem ybr hem apache ye binmiş biri
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    cbr 125 te sürdüm apache yeni kasa da sana tek diyebileceğim o fiyata aldığın cbr seni üzer. Apache tork ve hp olarak cbr 125' ten daha üstün! cbr 125 görüntü olarak ss benziyor ama sürüş amortisör yumuşaklığı vs. ile kesinlikle racing olmadığını belli ediyor. Bugün tekrar commuter sürecek olsam kesinlikle apache alırdım tekrardan.

Motosikleti
    henüz yok
    Galiba tvs en mantıklı seçenek olacak bir arkadas titresim icin konu acmisti biri otobana cikamiyorum diyordu titresimden aynalar gözükmüyor diyince acaba cok mu rahatsiz eder diye düşündüm ama yapacak bisey yok aslinda cbr da alabilirim ama aralrinda performans farki yoksa neden o kadar para bayilayim
    birde abilerim size bir sorum olacak cbr125 baslangic icin en uygun motor oldugunu soylediler bende hic motor tecrubesi yok ustune bindim ama kontagi calistirip hic surmedim
    yani tvs de cbr gibi kolay ogrenirmiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr küçük kalıyorsa apache de küçük kalır. ikisinin boyutları hemen hemen aynı. tvs kafası yüzünden büyük dursada alçak bile denilebilir.
    yazan : 120kg 1.90 boyunda hem ybr hem apache ye binmiş biri
    Bende 180 boy 87 kiloyum arkadasla gittim yamaha ya ybr ye bindim arkadas yürü bisiklet alalim zaten buda bisiklet gibi kaliyo sende diyince direk vazgectim

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bajaj Pulsar gelmez mi bu paraya

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Pulsar gelmez mi bu paraya
    Hic motor surmedim daha yeni baslayan icinde pulsar icin cok gelir diyor herkes

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı doğan81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic motor surmedim daha yeni baslayan icinde pulsar icin cok gelir diyor herkes
    200 cc mi çok gelir.
    Abartmışlar emin olun. Bal gibi başlanır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Soruya cevap verirsem evet commuter'dir. Mondial'e göre touring'dir o ayrı . Alınır mı ? Titreşimden dolayı ben olsam almam. Aslında hiç sürmedim ama bu kadar insan titreşiminden şikayetçi olduğu için almam diyorum yoksa deneyebiliyorsan dene, beğenirsen al. Titreşim varsa ben yokum. CBR125'i de o paraya hiç almam. Neden bu iki motor arasında kaldın merak ettim ? Sıfır motor alacak olsam aklıma bile gelmezler. Hero Thriller ve Bajaj'lara da bir bakabilirsin. Aynı sebepten ben onları da almıyorum, o başka...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruya cevap verirsem evet commuter'dir. Mondial'e göre touring'dir o ayrı . Alınır mı ? Titreşimden dolayı ben olsam almam. Aslında hiç sürmedim ama bu kadar insan titreşiminden şikayetçi olduğu için almam diyorum yoksa deneyebiliyorsan dene, beğenirsen al. Titreşim varsa ben yokum. CBR125'i de o paraya hiç almam. Neden bu iki motor arasında kaldın merak ettim ? Sıfır motor alacak olsam aklıma bile gelmezler. Hero Thriller ve Bajaj'lara da bir bakabilirsin. Aynı sebepten ben onları da almıyorum, o başka...
    Bu iki motor arasında neden kaldin diyorsun ama
    Tvs ile cbr arasinda cok ucurumlarda yok tvs nin beygir i daha yuksek torku yüksek cbr da bir abimizin soledigi gibi commuter in Supersport benzetilmis hali ve benim gibi bircok kisi iksi arsinda kalan var
    Benim icin titresim cok onemli degil uyusturmadigi surece

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc mi çok gelir.
    Abartmışlar emin olun. Bal gibi başlanır.
    Baktim ikinci el fiyatlarina ucmus geldigi fiyat 7200 civari iken suan 2. Eli bile o fiyata zorla bulunuyor

Bende tvs ve cbf arasinda kaldim iki motorada binme firsatim oldu. Tvs e bindim titresim rahatsiz etti.yuksek devirlerde basliyor falan hikaye. Dusuk devirdede hafiften var. Ama cok degil devir yukseldikce siddetide yukseliyor.Ve fren sistemi berbat otesiydi frene basiyorum motor durmuyor.ama cbften daha guclu. Cbfe bindim hic titresim yoktu. Frenler cok iyiydi konforluydu. Bende cbf aldim Zaten aralarinda motor gucu olarak cok yuksek bi fark yok. Tvs alinca cbr 600 gibi gidemiceksiniz bu yuzden kararlarinizi motor saglamligi ve parca ucuzlugu konusuna gore verin.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tvs ve cbf arasinda kaldim iki motorada binme firsatim oldu. Tvs e bindim titresim rahatsiz etti.yuksek devirlerde basliyor falan hikaye. Dusuk devirdede hafiften var. Ama cok degil devir yukseldikce siddetide yukseliyor.Ve fren sistemi berbat otesiydi frene basiyorum motor durmuyor.ama cbften daha guclu. Cbfe bindim hic titresim yoktu. Frenler cok iyiydi konforluydu. Bende cbf aldim Zaten aralarinda motor gucu olarak cok yuksek bi fark yok. Tvs alinca cbr 600 gibi gidemiceksiniz bu yuzden kararlarinizi motor saglamligi ve parca ucuzlugu konusuna gore verin.
    Galiba beni yanlış anladın Illaki hizli gitmesini isterim ama hiz benim icin pek onemli degil yasim genc oldugu icin (17) cbf bana cok cirkin geliyor ki eger tvs de de rahatsiz olursam gidip kuba superlight yada falcon freedom alicam yani biraz daha konfor dan yada diger seylerden gorunumu benim icin onemli

Motosikleti
    cbf kullanmış bir kaç kişiye kullandırdığımda benim apacheyi cbf den fren performansı olarak daha iyi olduğunu söylediler. Ben memnunum frenlerinden. Dediğinize şaşırdım. Düzgün bir cbf bulup deneyeceğim

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende tvs ve cbf arasinda kaldim iki motorada binme firsatim oldu. Tvs e bindim
    titresim rahatsiz etti.yuksek devirlerde basliyor falan hikaye. Dusuk devirdede hafiften var. Ama cok degil devir yukseldikce siddetide yukseliyor.Ve fren sistemi berbat otesiydi frene basiyorum motor durmuyor.ama cbften daha guclu. Cbfe bindim hic titresim yoktu. Frenler cok iyiydi konforluydu. Bende cbf aldim Zaten aralarinda motor gucu olarak cok yuksek bi fark yok. Tvs alinca cbr 600 gibi gidemiceksiniz bu yuzden kararlarinizi motor saglamligi ve parca ucuzlugu konusuna gore verin.
    Apache'nin frenlerine kötü diyen ilk defa sizi duydum.Sizin sürdüğünüz motor da bi sıkıntı olmasın ?

Alıntı SSIRIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf kullanmış bir kaç kişiye kullandırdığımda benim apacheyi cbf den fren performansı olarak daha iyi olduğunu söylediler. Ben memnunum frenlerinden. Dediğinize şaşırdım. Düzgün bir cbf bulup deneyeceğim
    belkide benim bindiğimin lastikleri iyi değildi bilemiyorum.ama ilk başta onu almaya niyetlenmiştim. en çok sevdiğim yanı dijital göstergesi.güzel motor kötü demiyorum. cbf gösterge paneli berbat mesela birde şu motorlara ısı göstergesi niye koymuyolar onu anlamıyoruyum herşeyden en önemlisi o

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)