Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

türk işi, kaska kamera takmak :)

Motovento
    REKLAM ALANI

akşam akşam canım sıkıldı. böyle bir şey yapayım dedim çok güzelde kayıt yapıyor. tek sıkıntısı yatay yapamadım. onuda çözücem ama

çok bir malzemeye gerek yok.

1 telefon
    2 plastik arka kap
    3 vida tornavida gerekiyor.

Kaza anında bir zararı olur mu emin değilim. görüşü kesinlikle kısıtlamıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hani şu kalem kameralar vardı bir ara uygun fiyata ondan alınıp kamerası düzeneğiyle çıkarılıp monte edilebilir, eline emeğine sağlık.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    iş görür.hepimizin elinde kaliteli telefonlar var aslında ama hala aksiyon kamerası almak zorunda kalıyoruz.
    şu telefonları kaska aksiyon kameralarında olduğu gibi sabitleyebilecek bi aparat yapsalar ne güzel olurdu.
    hem onlardan daha kaliteli çekim yapar hemde şarjı falan daha uzun gidebilirdi.

ben bu gün bir kayıt yaptım. onu youtube atıyorum. biraz saçma sapan konuşuyorum ama görüntü konusunda bir fikir verebilir

Saçma ve güvensiz ekstra olarak riskli.

1-)Sanıyorum kaska vidaladın. E ben 2000 liralık kaska bunu mu vidalayayım? Olmaz teorik olarak olur pratik olaeak olmaz.

2-)Diyelim ki yaptın o kılıflar milimlik olarak ayarlanıyor sen oturttun gidiyorsun rüzgar arkadan basıncı yaptı, tam oturmadığı için telefon düşebilir. Düşünce nereye gidecek? Direkt yere. Otobandaysan elindeki en az iphone 5c en fazla 5s olduğuna göre direkt 1000 lira çöp. Ara sokaklarsa düşerse indin aldın ekran 300 küsür değer kaybı ve kasa hasarından bahsetmiyorum bile.

Kaldo ki çene üzerine olası düşüşünde o vidanın çeneni nasıl dağıtacağı konusu tüylerimi diken diken ediyor.

3-) telefon çaldı diyelim kayıt nolacak? O ara ona konsantre olunca yola bakamayacaksın? 100 le giderken bir saniyede metrelerce yol kaybedeceksin ve Allah muhafaza direkt kazaya bile karışabilirsin. Kendine zararın olsun da ya birine çarparsan bir de vicdan boyutu var.

Daha da sayarım aslında. Yani yaptığın harbi Türk işi olmuş.

Yapma, yapmayın. Gören denemesin bile. Evde zevkine uğraş ama fiziksel olarak gündelik yaşama dökme.

Biri de boşuna aksiyon kamerası alıyoruz aparat yapsalar demiş. Aksiyon kameralarının yüzey alanları küçüktür. Sony mesela direkt rüzgarı yaracak bie tasarıma sahiptir ki bunu Handycam zamanlarında elde tutmak amaçlı ürettiği kameralardan yola çıkaeak tasarlamış belli.

Senin telefonun en az 4" 5,5". Sen 100 le giderken bunu orada tutabilecek kalitede bie ürün maliyetli olur. Hadi tuttu diyelim e haliyle bu alet rüzgarıda tutacak. Senin derdin rüzgarı yarmaj değil mi be adam? Sen hiç kare motosiklet araba vs gördün mü? Bi kaç kutu tipli araba ürettiler mesela.

Daihatsu Materia gibi HiJet gibi. Materia japonya da arabaya başlama aeabası ve 70 küsür beygirlik ortalama gücün de altında bi araba. Yine de ön tasarımı rüzgarı yaracaktır.

Elim ağrıdı ya
    şimşek54, kbR, SUN ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Uğraşmışsın emek vermişsin eline sağlık.Bence saçma olmuş.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Action cam konusunda bayağı ilerliyoruz Millet motosikleti yukarıdan çeken diroit yaparken biz neyse güzel olmuş kardeş

Kardeş misiniz

http://www.motosiklet.net/forum/kask...im-yaptim.html
    spectre bunu beğendi.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma ve güvensiz ekstra olarak riskli.

1-)Sanıyorum kaska vidaladın. E ben 2000 liralık kaska bunu mu vidalayayım? Olmaz teorik olarak olur pratik olaeak olmaz.

2-)Diyelim ki yaptın o kılıflar milimlik olarak ayarlanıyor sen oturttun gidiyorsun rüzgar arkadan basıncı yaptı, tam oturmadığı için telefon düşebilir. Düşünce nereye gidecek? Direkt yere. Otobandaysan elindeki en az iphone 5c en fazla 5s olduğuna göre direkt 1000 lira çöp. Ara sokaklarsa düşerse indin aldın ekran 300 küsür değer kaybı ve kasa hasarından bahsetmiyorum bile.

Kaldo ki çene üzerine olası düşüşünde o vidanın çeneni nasıl dağıtacağı konusu tüylerimi diken diken ediyor.

3-) telefon çaldı diyelim kayıt nolacak? O ara ona konsantre olunca yola bakamayacaksın? 100 le giderken bir saniyede metrelerce yol kaybedeceksin ve Allah muhafaza direkt kazaya bile karışabilirsin. Kendine zararın olsun da ya birine çarparsan bir de vicdan boyutu var.

Daha da sayarım aslında. Yani yaptığın harbi Türk işi olmuş.

Yapma, yapmayın. Gören denemesin bile. Evde zevkine uğraş ama fiziksel olarak gündelik yaşama dökme.

Biri de boşuna aksiyon kamerası alıyoruz aparat yapsalar demiş. Aksiyon kameralarının yüzey alanları küçüktür. Sony mesela direkt rüzgarı yaracak bie tasarıma sahiptir ki bunu Handycam zamanlarında elde tutmak amaçlı ürettiği kameralardan yola çıkaeak tasarlamış belli.

Senin telefonun en az 4" 5,5". Sen 100 le giderken bunu orada tutabilecek kalitede bie ürün maliyetli olur. Hadi tuttu diyelim e haliyle bu alet rüzgarıda tutacak. Senin derdin rüzgarı yarmaj değil mi be adam? Sen hiç kare motosiklet araba vs gördün mü? Bi kaç kutu tipli araba ürettiler mesela.

Daihatsu Materia gibi HiJet gibi. Materia japonya da arabaya başlama aeabası ve 70 küsür beygirlik ortalama gücün de altında bi araba. Yine de ön tasarımı rüzgarı yaracaktır.

Elim ağrıdı ya
    Kusura bakmada senin yorum daha saçma ve gereksiz olmuş. Burda arkadaş kendince bi fikir üretip yapmış bişiler onaylarsın onaylamazsın sana kalmış ama böyle bi tepkiyi hak ettiğini sanmıyorum. Saydığın şeylerede çok basit cevaplar var mesela telefonu o kılıfa bi klıpsle lastikle en kötü bantla sabitler düşmez, uçak moduna alır telefon çalmaz, çoğu telefonun gövdesinde yada kılıfında ip ile bağlamak için delik yeri var ordan boynuna asar düşmez. Zaten 2000 liralık kask aldıysan delmene gerek yok 400-500 verebilir bi kamera alırsın böyle bi pratik düşünceyide gereksiz kelimelerinle sabote etmiş olmazsın.
    Bu düşünce ''pratiklik'' ve ''maliyet'' açısından yapılmış bişey bu tip aşağılayıcı yorumları hak etmiyor. Seninde emeğine sağlık dostum iyi düşünmüşsün tedbirlerini alırsın yinede.

Başım ağrıdı ya.
    EneS_Turker ve K4NuNi bunu beğendiler.

Alıntı 13yolcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmada senin yorum daha saçma ve gereksiz olmuş. Burda arkadaş kendince bi fikir üretip yapmış bişiler onaylarsın onaylamazsın sana kalmış ama böyle bi tepkiyi hak ettiğini sanmıyorum. Saydığın şeylerede çok basit cevaplar var mesela telefonu o kılıfa bi klıpsle lastikle en kötü bantla sabitler düşmez, uçak moduna alır telefon çalmaz, çoğu telefonun gövdesinde yada kılıfında ip ile bağlamak için delik yeri var ordan boynuna asar düşmez. Zaten 2000 liralık kask aldıysan delmene gerek yok 400-500 verebilir bi kamera alırsın böyle bi pratik düşünceyide gereksiz kelimelerinle sabote etmiş olmazsın.
    Bu düşünce ''pratiklik'' ve ''maliyet'' açısından yapılmış bişey bu tip aşağılayıcı yorumları hak etmiyor. Seninde emeğine sağlık dostum iyi düşünmüşsün tedbirlerini alırsın yinede.

Başım ağrıdı ya.
    Fazla makarna yediğin için ve kullanmadığın için başın ağrımış olabilir. Nörolojiye gidip bir mr talebinde bulunman bundan sonraki hayatını olumlu yönde ilerletecektir.

Yazdıklarım onur kırıcı küçük düşürücü ve aşağılayıcı değik aksine bunların çözüm olmadığı yönünde.

Edison her deneyinde yanlışını görmeseydi doğrusunu bulamazdı. Edisonu google da araştırabilirsin. Ediz Hun diye çıkarsa tıkla o da bi bilgidir.

Kaskına zarar vermek etkisini azaltmak çöpe atmak yerine yurtdışlarından o fiyatlara kamera getirebilir.

Ben onu hayatta tutacak bilgiler veriyorum. Senin gibi pohpohlayıp ölüme davetiye çıkarmıyorum. O kadar destekçiysen ve mantıklı buluyorsan 5mm lik bi vidayı çenene vidalayarak ve newton hesaplayarak sert bir zemine vururken videoya çek ve evey dostum başarılı oldu çenem parçalanmadı 3 kuruş kar ettik ameliyat gerektirecek bir şey yok yukarıdaki arkadaş yalan yanlış söylemiş dersin.

Başlık sahibine tekrar söylüyorum böyle bir şeye kalkışma evde dene ama o kaskı kullanma lütfen. Hayatta kal ki daha çok motosiklet kullan daha uzun ve keyifli yaşa.

Lütfen...

Dostum sen de bu arada makarneks noodle falan yiyebilirsin. Besin değerleri daha fazladır.

))))))
    spectre, kbR, K4NuNi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı 13yolcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başım ağrıdı ya.
    eleştri kabul edilmelidir. ayrıca yusufgursoy un atladığı bir nokta daha var. kaskı deliyorsun arkadaşım. bütünlüğünü bozuyorsun oradan hasar veriyorsun. bu iyi bişey değildir.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

çoğunuz haklısınız sadece go pro alamadığım için böyle bir işe giriştim zaten çok emin değilim. kaza anında kötü sonuçlar doğurabilir. çok kral iş yaptım go pro bitti de demiyorum dikey açı ile çekiyor bir işe yaramaz yani ufak ufak videolar çekiyorum bu şekil hatalarımı izliyorum sonra. ben sizin dediğiniz açıdan bakmamamıştım. tehlikeli geldi şimdi.
    ceydamer ve sp83 bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Madem telefonu kamera olarak kullanma niyetin var ben sana bir fikir vereyim kılıfın arkasındaki yerlere kırmızı çizgilerde ki gibi kesikler at. Sonra şerit don lastiği geçirip kapak içinden çıkar. Telefonların kameraları farklı yerlerde olabiliyor ona göre ya iki şerit çekersin siyah yerdekiler gibi ya da mavi çizgilerdeki gibi tek geçersin bu sadece bir fikir ayak üstü çizdim iki dakikaka da daha iyi bi hale getirilebilir.

Veyahut yine aynı sistemi yaparsın ama bu resimdeki gibi bi pvc alıp terzi de telefonun içine sığabileceği bi şekilde diktirip (cüzdan gibi) telefonu içine koyup yine bu şeritleri o pvc nin uçlarına diktirebilirsin (bence bu daha iyi bi yöntem)

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Fazla makarna yediğin için ve kullanmadığın için başın ağrımış olabilir. Nörolojiye gidip bir mr talebinde bulunman bundan sonraki hayatını olumlu yönde ilerletecektir.

Yazdıklarım onur kırıcı küçük düşürücü ve aşağılayıcı değik aksine bunların çözüm olmadığı yönünde.

Edison her deneyinde yanlışını görmeseydi doğrusunu bulamazdı. Edisonu google da araştırabilirsin. Ediz Hun diye çıkarsa tıkla o da bi bilgidir.

Kaskına zarar vermek etkisini azaltmak çöpe atmak yerine yurtdışlarından o fiyatlara kamera getirebilir.

Ben onu hayatta tutacak bilgiler veriyorum. Senin gibi pohpohlayıp ölüme davetiye çıkarmıyorum. O kadar destekçiysen ve mantıklı buluyorsan 5mm lik bi vidayı çenene vidalayarak ve newton hesaplayarak sert bir zemine vururken videoya çek ve evey dostum başarılı oldu çenem parçalanmadı 3 kuruş kar ettik ameliyat gerektirecek bir şey yok yukarıdaki arkadaş yalan yanlış söylemiş dersin.

Başlık sahibine tekrar söylüyorum böyle bir şeye kalkışma evde dene ama o kaskı kullanma lütfen. Hayatta kal ki daha çok motosiklet kullan daha uzun ve keyifli yaşa.

Lütfen...

Dostum sen de bu arada makarneks noodle falan yiyebilirsin. Besin değerleri daha fazladır.

))))))
    Bu yazıları okurken bir şey dikkatımı çekti.
    Hep ifade ederler "ne söylediğinden daha çok söyleme tarzın önemlidir, insanlara kendini böyle dinletirsin" diye. Bu arkadaşımızın diologları da gayet güzel örnek teşkil etmiş.
    Her ne kadar mantıklı tezler ileri sürse de, takınmış olduğu üslup, aşağılayıcı tavır, kibir, bilmişlik tarzı, tüm o söylediği mantıklı kelimeleri yeyip, insanda "yaw he he arkadaşım bir sus" düşüncesi uyandırabiliyor. Bilmiyorum belki sadece bende uyandırmıştır ama sadece bende uyandırdığını da sanmıyorum.

Umarım yazımı öz eleştiri olarak kabul edersiniz.
    sp83 bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Telefon ile aksiyon kamerası olmaz. Çünkü görüntüde titreşim engelleyici özelliği yok. Aksiyon kameralarda titreşimi kayıda yansıtmıyor. Tahminim yazılımsal olarak engelliyorlar.
    Ayrıca telefonun kayıt süresi çok kısadır. aksiyon kamerada 30 dakikada bir kayıt sonlanınca yeniden başlar.
    sp83 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kamerayı kaska bağlamak zorundamısınız mesela göğsünüz veya göbeğinizin üzerine bağlayın hem daha güvenli hem de böyle komik görüntüler oluşmaz.

Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazýlarý okurken bir þey dikkatýmý çekti.
    Hep ifade ederler "ne söylediðinden daha çok söyleme tarzýn önemlidir, insanlara kendini böyle dinletirsin" diye. Bu arkadaþýmýzýn diologlarý da gayet güzel örnek teþkil etmiþ.
    Her ne kadar mantýklý tezler ileri sürse de, takýnmýþ olduðu üslup, aþaðýlayýcý tavýr, kibir, bilmiþlik tarzý, tüm o söylediði mantýklý kelimeleri yeyip, insanda "yaw he he arkadaþým bir sus" düþüncesi uyandýrabiliyor. Bilmiyorum belki sadece bende uyandýrmýþtýr ama sadece bende uyandýrdýðýný da sanmýyorum.

Umarým yazýmý öz eleþtiri olarak kabul edersiniz.
    Dünyada kimse yalnız değildir. 6 milyar insanın 6 sı da fiziksel olarak farklı ruhsal olarak ortaktır. Siz böyle düşünmüşseniz sizin gibi başkalarıda düşünmüş ve yanlış anlamıştır.

Tabii ki eleştiriye açığım kim kusursuz ki? İlk mesajda takındığım üslup onu vazgeçirmek şevkini kırmak içindi, ikinci mesajda takındığım baba karşı sıradan bir ağızla örmüş olduğu duvara karşı, o duvarın çokta umurumda olmadığını ispatlar nitelikteydi.

Bununla birlikte benle konuşan biri bana "yav he he" diye bir cümleyle geliyorsa ya da lüguatında böyle aşağılayıcı bie cümle varsa bile ben o insana oturup açıklama yapmam, zaman harcamam, fikir vermem.

Teşekkürler
    kbR bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    kaskta vida işlemi kaza anında ölümcül olabilir.
    darbe anında vidanın yerinden kurtulup göze veya ağıza geldiğini düşünsene bir.

onun dışında video kayıt için alternatif ve ilginç bir açı olmuş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok arkadaşında dediği gibi telefon kaskın içinde tehlike yaratabilir.O kaska monte ettiğiniz vidayı da geçtik kaza anında telefon parçalanıp yüzünüze zarar verebilir.Vidayı kaskın yumuşak poliüretandan yada yumuşak malzemeden olan katmanına monte ettiyseniz kask için çok fazla tehlike yok ama dış sert katmanlara ulaştıysa kaskın bütünlüğünün bozulmuş olma ihtimali yüksek kaza anında zaten en kırılgan noktalardan biri olan çene kısmı bir de üstüne vida deliği olunca daha kırılgan hale gelir.

Bunların dışında telefon ne yaparsanız yapın kaskta hoş durmuyor,tam oturmuyor boyutundan dolayı çok fazla sırıyor.Onun yerine @Bune arkadaşımızın sunduğu fikirle telefona güzel bir göğüs aparatı yapabilirsin.Göğüs hizasında hem daha güzel ve yatay bir açı yakalarsın hem,kaskta olduğu görsel olarak çok sırıtmaz ve tehlike yaratmaz.

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Dünyada kimse yalnız değildir. 6 milyar insanın 6 sı da fiziksel olarak farklı ruhsal olarak ortaktır. Siz böyle düşünmüşseniz sizin gibi başkalarıda düşünmüş ve yanlış anlamıştır.

Tabii ki eleştiriye açığım kim kusursuz ki? İlk mesajda takındığım üslup onu vazgeçirmek şevkini kırmak içindi, ikinci mesajda takındığım baba karşı sıradan bir ağızla örmüş olduğu duvara karşı, o duvarın çokta umurumda olmadığını ispatlar nitelikteydi.

Bununla birlikte benle konuşan biri bana "yav he he" diye bir cümleyle geliyorsa ya da lüguatında böyle aşağılayıcı bie cümle varsa bile ben o insana oturup açıklama yapmam, zaman harcamam, fikir vermem.

Teşekkürler
    Öncelikle ılımlı olarak cümlelerimi sindirmeniz de eleştirdiğim özelliğinizin yanında, güzel bir özellik oldu.
    "yaw he he" diye düşünmek dedim, söylemek demedim, şahsıma bir hakaret ve saldırı olmadığı sürece kimseye bu şekilde aşağılayıcı davranmam. İçte uyanan his ise karşı tarafın oluşturduğu bir durum.
    Eminim arkadaşımızı ezmek yerine, "sevgili arkadaşım, o çivi kaza anında bir yerine batar, yapma, etme... tarzı bir cümle kursaydınız yine onu vazgeçirici yönde olabilir, illa aşağılayıcı bir üslüp kullanmanıza gerek yok.
    Neyse sizin beni anladığınızı düşünüyorum aslında uzatmama gerek yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)