Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kozyatağı Carrefour Önü Motosiklet Kazası 11.06.2015

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Az önce arkadaşım görmüş otobüs ile geçerken e5 üüzerinde. Arkadaşı yatırmışlar yere, 9-10 motorcu durmuş yardımcı oluyormuş. Umarım iyidir. Motorun marka modelini seçememiş. Büyük geçmiş olsun arkadaşa, inşallah önemli birşeyi yoktur.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Sol seritte kapi açmak nedir yahu , ne maksatla yapilirki böyle bisey ? İnsan bir kere kapi açarken nerde olursa olsun refleks olarak aynadan bir kere arkaya bakma ihtiyaci duyar ne kadar rahat insanlar. Bu arac söförünün sucu, tabi birde motorun sucu var. Orasi şerit değildir, bende çoğu zaman kullaniyorum orayı ama yusufla beraber yol aldığımıda gizleyemem. Allah acil şifalar versin kardeşimize..
    GB79 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Abi ben anlamıyorum yaa.
    E5'ten ilerleyen bir insan evladı, solun solundaki o dar şeritten sürekli motorların geçtiğini görür. Görmesi lazım.
    Görmüyorsa insan evladı değildir
    atillatopal9, Bune, yasdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    https://www.facebook.com/Motorsiklet...84166788438682

Fotoğraflar burada mevcut. Arkadaş iyiymiş çok şükür. O kapıyı açan şerefsize ne diyeceğimi bilemedim. Bu nasıl bir iştir arkadaş. Sol şeritte, E5'de, nasıl bir akıl tutulmasıdır. Direkt cana kast etmekten yargılanması lazım. Ama yine suçlu motorcu olur. Neden oradan gidiyordu diye. Şeritler de rahat rahat gitmek varken, tabi motorcunun suçu. Bu ülke de böyle.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben anlamıyorum yaa.
    E5'ten ilerleyen bir insan evladı, solun solundaki o dar şeritten sürekli motorların geçtiğini görür. Görmesi lazım.
    Görmüyorsa insan evladı değildir
    Ne evladı olduğunun pek bir önemi var mı, iyice midemiz kalkar hale geldi bu iş.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    geçenlerde kadıköyden bostancıya gidiyordum. trafik çok ağır ilerliyordu. ben de sol şeridin solundan gidiyordum.trafiğin akışına göre hızımı düşük tuttum.duran bir arabanın kapısını açabileceğini varsaydım. kornamı bozdum o gün. bi ara arkaya baktım. en az 20 tane motorlu peşimde. bi boşluk buldum ve onlara yol verdim. adamlar bi anda 70 e çıktı. ben 20-30 la gitmeye devam ettim. trafiğin hızına göre gitmeyi bilmiyoruz maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne evladı olduğunun pek bir önemi var mı, iyice midemiz kalkar hale geldi bu iş.
    "haklı olmak önemli değil, hayatta olmak önemli." diye bir söz okumuştum bu forumda.
    copycat, qezgin, CengoCenk ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    hatayı biraz da kendimizde aramalıyız. emniyet şeridinden gitmemek gerek sonuçta. böyle bir şeyle karşılaşacağımızı da bildiğimiz halde. geçmiş olsun.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kapıya iyi gömmüş yalnız, en az 30 km hız farkı var.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Sol şeritte kapı açan adama sövmek sonuna kadar hakkımız sövelim de ama şu emminiyet şeridinde giderken yanda akan trafik hızına da ayak uyduralım be kardeşim , adamın altında küçücük tekerlekli motor var emniyet şeridinde beni geçmek için bir sağ bir sol yapıyor sonrada düşüp ölüyorlar, gerçekten araba sürücülerinde önce kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor.
    berkturk, hfz61, quad_65 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı berkturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde kadıköyden bostancıya gidiyordum. trafik çok ağır ilerliyordu. ben de sol şeridin solundan gidiyordum.trafiğin akışına göre hızımı düşük tuttum.duran bir arabanın kapısını açabileceğini varsaydım. kornamı bozdum o gün. bi ara arkaya baktım. en az 20 tane motorlu peşimde. bi boşluk buldum ve onlara yol verdim. adamlar bi anda 70 e çıktı. ben 20-30 la gitmeye devam ettim. trafiğin hızına göre gitmeyi bilmiyoruz maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

"haklı olmak önemli değil, hayatta olmak önemli." diye bir söz okumuştum bu forumda.
    Aynen öyle bende 40-50 arasında gidiyorum o boşlukta ona rağmen arkamda diziliyor motorcular yol veriyorum. Bundan böyle daha da yavaş gideceğim o şerit bize geçiş hakkı olarak verilen kanunda çıksa,Allah korusun bu dünyadan göçtüğümüzde haklı olmamız bir işe yaramayacak. Herkesin tekeri düz bassın,Allah hepimizi kazalardan korusun.
    copycat, quad_65, berkturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    araç aralarından geçerken (sol ,sağ emniyet şeridi farketmez )araba başı en az bir korna çalmak lazım kim yapıyor bunu
    berkturk ve Murat.K. bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Her sabah ve akşam aynı yoldan gidip geliyorum, insanlar ne kadar artık o yolun motosiklet yolu olduğunu bilseler de, arada yine mallar çıkıyor maalesef. Bu arada bence o yol D-100'deki en güvenli yer, sadece bu kapı açılması dışında ancak maalesef haddinden fazla hızlı gidiliyor. Max 40-50 ki o bile belki fazla.
    computeus ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf 600
    İstanbul trafiğinde araç şeritleri aralarından gitmeyen motosiklet sürücüsü her halde yoktur . Ancak bununda kuralları olduğnun farkında olmak gerekiyor .

https://docs.google.com/file/d/0B6MSVM4A4EhleTBMTzJDOWNjNFNpelFNSVVHSk1yMHVGY3E0/edit?usp=drive_web
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı berkturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Kaybeden sen olduktan sonra kimin haklı olduğunun ne önemi var"
    Kapıyı tükürmek için açıyor hayvan. Çok şahit oldum.
    Levent, qezgin, fearlesboyy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kaybeden sen olduktan sonra kimin haklı olduğunun ne önemi var"
    Kapıyı tükürmek için açıyor hayvan. Çok şahit oldum.
    Kartal , şahin , tipine malesef hayvan arabası gözü ile bakıyorum. Bunları doğru kullananları tenzih ederek bu cümleyi kuruyorum, şahin , doğan gördüğümde her bokun olabileceğini hesap ederek hareket ediyorum.. Cünkü bu arabalara binenler normal insanlar olmuyorlar benim bakış açımda. Tekrar söylüyorum kırılmaca gücenmece olmasın % 90 böyledir, içlerinde iyi ve sadece ekonomisi buna elverdiği için binen insanlar da muhakkak var, onlara dirhem sözüm yok. Çarptırılmaya..
    efendy06, qezgin, sokakbebesi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartal , şahin , tipine malesef hayvan arabası gözü ile bakıyorum. Bunları doğru kullananları tenzih ederek bu cümleyi kuruyorum, şahin , doğan gördüğümde her bokun olabileceğini hesap ederek hareket ediyorum.. Cünkü bu arabalara binenler normal insanlar olmuyorlar benim bakış açımda. Tekrar söylüyorum kırılmaca gücenmece olmasın % 90 böyledir, içlerinde iyi ve sadece ekonomisi buna elverdiği için binen insanlar da muhakkak var, onlara dirhem sözüm yok. Çarptırılmaya..
    Evet. Özellikle beyaz renkli olanları. Nedenini anlayamadım ama o beyaz renkli kartal şahin vs alanlarda bişe var. Bi garip adamlar.
    efendy06 bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ok adam kapı acmakla öküzlük etmış ama bu bızı motosiklet kullanıcısını haklı göstermez demin.facede resimleri gördüm hanı öyle %100 de yüz araç sürücüsü suclu değil motorun gecmeye calıstıgı yere baktınızmı yanı olay olurda sıgortaya trafıge yansırsa burdakı kusur motosıklet surucusunun cıkar aracın yönü gidiş şekli ve şerit çizgileri hepsi normal.asli kusur motora verilir gibime gelıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

motorcu herzaman bıraz daha dıkkatlı olmalı yoksa hayatı pamuk ıplıgı gıbı....herkesi hata yapacak mıs gıbı düşünmeli ve bıraz daha dıkkatlı olmalı...herkesın bır aılesı var inşallah yaralı arkadas cabuk ıyılesır

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun.

Fakat o kapıyı o hale getirmek için cidden hızlı olmak lazım, inşaallah motorcu arkadaşda bir sorun yoktur.

Araba sürücüsü haklı olarak aracının hasarını da motorun trafik sigortasından talep edecek ve alacaktır.

bu tür dar bölgelerden geçerken hem çok dikkatli olmalı, hem yavaş gitmeli, hem de her araba başına en az bir kez kornayı dıtlamalıyız.

parmaklarda fren manetinin üstünde hazır bulunmalı, 20-30 km hızları geçmemeli. şu an tahayyül edemedim ama belki 30 km bile yüksek bir sürattir orası için.
    berkturk ve yasdal bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Fakat o kapıyı o hale getirmek için cidden hızlı olmak lazım, inşaallah motorcu arkadaşda bir sorun yoktur.

Araba sürücüsü haklı olarak aracının hasarını da motorun trafik sigortasından talep edecek ve alacaktır.

bu tür dar bölgelerden geçerken hem çok dikkatli olmalı, hem yavaş gitmeli, hem de her araba başına en az bir kez kornayı dıtlamalıyız.

parmaklarda fren manetinin üstünde hazır bulunmalı, 20-30 km hızları geçmemeli. şu an tahayyül edemedim ama belki 30 km bile yüksek bir sürattir orası için.
    hatta arkadakilere yol vermeyelim. beklesinler. kötülük değil iyilik yapmış oluruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)