Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

virago535 yakıt durumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    calipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,
    96 model virago 535 sahibiyim.. tüm bakımları tam olmasına rağmen 10 lt. benzin ile 150 km. gidiyor. bu yakıt durumu bana oldukça fazla geldi.. Hem virago sahipleri hemde diğer arkadaşlardan bu durum hakkında yorum rica ediyorum..
    selamlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    viragoların yakıt durumları hakkında bilgim yok ama bence normal.. benm motor 125cc tek silindir olmasına ragmen 10 ltye 200 km zor gidiyo.. bence 535 ve 2 silindr motora göre fena deil..
    CBR 600F Honda,

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    valla aynı dertten muzdaripim 2001 535 var 165 km gidiyor bir depoyla bu işte bir terslik var diye düşünüyordum bende bu kadar fazla yakmaması lazım...Arayım diğer virago sahipleriyle konuştum 200-250 km gidiyor dediler bir depoyla
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

Benim tahmin ettiğimde 200-250 kim arası.. Diğer arkadaşların bir tavsiyesi var mı peki ne yapmamız konusunda

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    biraz fazla yakıyor . ilk zamanlarında 7 lt yakardı ama senelenmiş .
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    arkadaşlar egzost ve kullanım seri ise çok etkiliyor
    bende bir drag star vardı egzost yaptım ve çıkan ses çok hoşuma gittiğinden seri kullandım bi anda km de 200 bin gibi bi rakam yaktı hemen kullanımımı yavaşlattım anında 160 bine düştü oda 65o cc bi makina hemde daha ağır.

Mutlu emlak,
    bende de sanırım aynı durum var.. oldukça sesli bir egsoza sahibim(çok hoşuma gittiğini belirtmeliyim). egsozun bu durumunun yakıta bir etkisi var mı ? Ayrıca seri kullanmayı biraz açarmısın....

BRUCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750 C4
    sizlerinki ile kıyaslanmaz ama bende de virago 250 var km.de 110 bin yakıyor.535'in en az 200 km.gitmesi lazım bence

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    egzos söyle yani benim düşüncem çok iyi ses gelince naparsın viteslerle gaz ile oynarsın o zaman herhalde yakıt artışı yaşanır motorda diye düşündüm egzostan güzel ses alman için ee napıyorsun oynuyorsun gaz ile vitesle

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    calipso normalde bu tarz makinalar alt devirlerde vites değiştirip biraz daha yavaş kullanılınır ya işte demekki sendede bendede bu yavaşlık yokmuş vitesleriüst seviyelere kadar zorlayınca çok yakıyorlar ve egzost ta servis arkadaşımın dediğine göre yüzde hesabı %15,20 gibi etkiliyor.ama yakıtmı sesmi dersen bence ses çünkü bunlar choper tabi bence..
    benim eski motorum

Eyvallah motor güzelmiş.. Ama gördüğüm kadarıyla racing'e dönmüşsün.. Onun tarzıda farklı..
    Ses herzaman ön planda tabii. sanırım vitesleri (muhtemelen ses almak için) biraz yüksek devirde kullanıyorum.. daha düşük devirlerde vites atarak deneyeceğim..

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    yok valla ben çok efendi kullandım yine olmadı hayvan gibi yakıyor pişmanım 250 yi satıp 535 aldığıma ahada bu kadar işte..
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Barış, neden öyle söylüyorsun yahu, biz de seni referans alıp 535 düşünüyorduk. Ayarlarda problem olabilir mi diye geçiyor aklımdan hep.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    ben 535 imi alalı 7000 km yaptım uzun yolda 270 km şehir içinde 230 km bir depo ile yol alıyorum ve motorumu seviyorum neden derseniz devamlı gezdiğim savage 650 cc si olan kardeşşimi evire çevire geçiyorum

kasvet ,
    motorunun modeli nedir acaba?

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 535 imi alalı 7000 km yaptım uzun yolda 270 km şehir içinde 230 km bir depo ile yol alıyorum ve motorumu seviyorum neden derseniz devamlı gezdiğim savage 650 cc si olan kardeşşimi evire çevire geçiyorum
    imkansız gibi birşey 535'in 270 km yol yapması bir depo ile

Ancak 160 km. giden biri olarak bana da öyle geldi.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Bende eski bir virago 535 kuLLanıcısıyım.Gerçekden de cok yakan bi motosikLet.Gerek eski modeL oLmasından (1996) gerekse eski teknoLoji oLmasından doLayı biraz fazLa yakıodu.Şu anda 2004 modeL Dragstar 650 kuLLanmaktayım ve şehir içinde km de 15 kuruş,uzun yoLda 80-90 km hızLa 10 kuruş yakıyor.Arada dagLar kadar fark var anLiyacagın
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı JaNTi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eski bir virago 535 kuLLanıcısıyım.Gerçekden de cok yakan bi motosikLet.Gerek eski modeL oLmasından (1996) gerekse eski teknoLoji oLmasından doLayı biraz fazLa yakıodu.Şu anda 2004 modeL Dragstar 650 kuLLanmaktayım ve şehir içinde km de 15 kuruş,uzun yoLda 80-90 km hızLa 10 kuruş yakıyor.Arada dagLar kadar fark var anLiyacagın
    km de eski para ile 100 bin lira yakar diyorsun dragstar 650....bu da çok imkansız gibi 250 lik motorlar 110 bin tl yakarken...Vallahi ben burda garip şeyler duymaya devam edecem galiba....

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km de eski para ile 100 bin lira yakar diyorsun dragstar 650....bu da çok imkansız gibi 250 lik motorlar 110 bin tl yakarken...Vallahi ben burda garip şeyler duymaya devam edecem galiba....
    20 beygir civarındaki 250lik motosikletleri kullanırken motordan genelde 20 beygirin çoğunluğunu talep ederken 650-750cc gibi 40-50 beygir civarında motosikletlerde ortalamada daha azı talep ediliyor. 250ccler 100le giderken son hızına yakın, büyükler ise uzak oluyor. Dolayısı ile büyük motorlarda ufak motorlara göre düşük yakıt tüketimleri çok garip değil. 250cclik motosikletlerin motorları kasalarına/ihtiyaca göre ufak kalıyor. Benim 750 Shadow'um (ki dragstar'a çok benzer) ciddi sert kullanımla şehir içinde 5 litre yakıyor. (Şu anda 140bin tl falan yapar) Çok abartırsanız, son hızda giderseniz 6 litreye yaklaşıyor. Eğer 90km sabit hızda büyük mesafeler kaydederseniz 4 litrenin altına iniyor.
    Arkadaşlar fabrika verileri, internet testleri elinizin altında, araştırınca aynı sonuçları zaten görüyorsunuz.

Alıntı calipso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    96 model virago 535 sahibiyim.. tüm bakımları tam olmasına rağmen 10 lt. benzin ile 150 km. gidiyor. bu yakıt durumu bana oldukça fazla geldi.. Hem virago sahipleri hemde diğer arkadaşlardan bu durum hakkında yorum rica ediyorum..
    selamlar..
    Bu tüketim fazla. 190kg ağırlığındaki Virago 535in ortalama tüketimi 4-5 litre civarında olmalıdır. Km göstergesi başta olmak üzere kontrol yapılmalı. 200kmyi bir depoyla geçmesi gerekir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler