Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeni motosiklet, yeni heyecanlar MT09

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Nihayet Nc700x yaklaşık 50bin km ye geldiğinde yeni alıcısına gitti.
    Elbette Nc'den ayrılık çok kolay olmadı. O kadar özene bezene baktığım ve aksesuarlarla doldurduğum makineden ayrılmak gerçekten zordu.

2 hafta kadar motosikletsiz kalıp sancılar çekmenin ardından Mt-09 son kararım oldu.
    Bu süre gerçekten çok uzundu ve geçmek bilmedi. Büyük şehirde Motorsuz yaşam hayatın tüm yükünü sırtlamak gibi, zamanının çekilip hayatının kısalması gibi...

Bir taraftan motosikletle artık heyecan arıyor diğer taraftan da işe gidip gelebileceğim yaz kış ta kullanabileceğim, işletim maliyetleri de yüksek olmayacak bir şeyler bakıyordum. Ayrıca fiyatınında çok yüksek olmaması gerekiyordu. Bana tüm bunları sağlayabilecek seçim hangisi olmalıydı?

Kafam o kadar karışıktı ki "125cc" ile "1200cc" motorlar arasında gidip geldim. Honda Cb125'ten Ducati Multistrada 1200 e kadar her birine alıcı gözüyle baktım. Önümüzdeki ekonominin belirsizliği ve bir süre kendimi dizginlemek adına 125cc lere göz kırpmadım değil. Nasılsa önüm açıldı hayallerindeki motosiklere kavuşmaya yaklaştın deyip, Ciddi olarak Ducati Streetfighter almak için gittim kredim de çıktı ama cesaret edipte o imzayı atamadım.

Nitekim karar vermek zordu, bir taraftan borçlanmadan ufak bir motosikletle stabil bir yaşam sürmek veya yine borçlanarak hayallerindeki motoru sürmek... Fikirlerim o kadar değişiyorduki, yeniden sattığım motosikleti almayı bile düşündüm. Çünkü Nc700 bana yetiyordu ve her işimi hallede biliyordum.
    KTM Duke camiasında dolandım forumlarına bile üye oldum Super Motoyu ziyaret ettim, BmwK1200R'lara baktım...

Bu belirsizlikte kazanan tek taraf benim mutsuzluğum oluyordu çünkü hayat devam ediyor ve işe servisle otobüslerle gidiyor bu durum benim zamanımı ve sabrımı çalıyordu. Yanlış bir karar verip mutsuz olmakta istemediğimden bu belirsizlik süreci ızdıraba dönüşüyordu.

Artık bir karar vermeli ve yeniden sihirli dünyama dönmeliydim.

MT serisi aslında hiç aklımda değildi, geçen sene ki fotoğraflara bakarken Mt09 testi yaptığım fotoğraflara rastladım.

(2014 Yamaha pisti Mt09 Testi )
    Hatta bununla ilgili geçen seneden bir yazımda var.
    http://www.motojektif.com/blog/derya...lk-izlenimler-

Sonra Yamaha'nın sitesinden motorun sıfır fiyatına baktım. Sattığım motorun sıfır parasından daha ucuzdu. Üstelik nc 50hp iken Mt09 115hp...

Bana çıplak motor sevgisini arkadaşım "Cam Şimşek" aşılamıştı. Kendi motoru olan Suzuki Gladius'unu bana ödünç vermiş
    http://www.motojektif.com/blog/deryali/4234/Suzuki-Gladius-Test-Surusu-ve-Izlenimler ve benim için harika bir deneyim olmuştu. O günden beri hep Naked motorlara bakar olmuş ve o zamanlar bugünlerin zemini olmuştu.

Sonra Mt09'a alıcı gözü ile bakmaya başladım, Videolarını izledim inceleme yazılarını okudum. Altınelbiseli adamın o meşhur videolarından biri olan MT09 tanıtım videosunu tam 3 kez izledim. https://www.youtube.com/watch?v=9FSuN9NsBbk ...

Mt09 yeni bir motor, 3 silindirli. Zaten motorda 4 silindir fikrine karşı olan tavrım hala değişmemişken bu açıdan heyecan vericiydi, Sıfır fiyatı kesinlikle çok çok iyi, Gücü 115hp ve benim için hayalimin ötesinde, Uzun yol yapmaktan zaten artık yorulduğum için işe gidip gelmek hafta sonu kaçamakları ve gazlama için de oldukça uygun, Fazla aksesuar kaldırmadığı için böyle bir aksesuar çılgınlığına adamı sokmayacak kadar mütevazi...

Tüm bunlar olurken yinede kararımı tam veremiyordum, Çünkü birde alternatifi MT-07 vardı. Geçen sene bu motoruda test etmiş ve çok beğenmiştim. http://www.motojektif.com/blog/derya...lk-izlenimler- Üstelik fiyatı daha uygun.
    Ama biliyordumki bir süre sonra Mt07 de tatmin etmeyecek ve daha güçlü motor arayışlarına girecektim.

Evet mutsuzluğum kazanmaya devam ediyordu çünkü 15 gün olmuştu. 15 günde hayatım 3 ay kısaldı. Çünkü motorsuzluk büyük bir zaman kaybı. İşe gidiş geliş süresi 30dk iken servisle 2.5 saat, toplu taşıma ile 5 saatti. Ayrıca arkadaş, akraba ziyaretleri için yolda kaybedilen zaman çok çılgın. İnsanlar ne kaybettiklerinin farkında değiller malasef.

Nihayet 1 Haziran sabahı rüyamda Maltepe'deki Tuna Yamaha bayisinden Turuncu renk bir Mt09 aldığımı gördüm Gerçek gibiydi, hayat bana seçimim için yardımcı olmuş ve rengine kadar söylemişti. Tabiki rüyayı ciddiye aldım, tutunacak başka neyim vardı ki kalkar kalkmaz soluğu bayide aldım. Orada Turuncu Mt09 olduğundan bile haberim yok ama o kadar gerçekçi olan rüyaya güvenerek bayiye gittim Turuncu Mt09 tamda olması gereken yerde beni bekliyordu

yazı devam edecek...

...

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra nihayet MT09'un üzerinde olmama ramak kalmıştı. Resmi işlemler sürerken 1 gün daha heyecanla beklemeye otobüs metro ve trafiğin tadını çıkarmaya baktım Toplu taşıma kullanmanın güzel tarafları, aslında motor sürmekle neyi kazandığınızı görmenizi sağlıyor, ayrıca kendinden büyüklere yer verme anındaki mutluluk, Otobüs içersindeki farklı yaşamlara ve diyaloglara tanık olma lüksünü de kazandırıyor.

İşlemler tamamlanmış ve motoru teslim alma zamanı gelmişti.

Alır almaz canavarın karnını doyurduk. Deposu 14 litre ve 60Tl lik yakıt aldım.

Akşam olduğunda yüzümdeki gülümseme ile birlikte günün skoru şu şekilde olmuştu.

Henüz rodajda olmasına rağmen gücü ürkütücü şekildeydi. Elbette rodaj bittiğinde hem yakıt hemde performansı değişecetir. Ancak ilk izlenimlerim çok olumlu oldu.

Şimdi de en sevdiğim kısım. Bir kaç tane profesyonel fotoğraf

Motor rengi turuncu olunca giydiğiniz kıyafetleri taktığınız kaskıda gözden geçirmeniz gerekiyor tabi. Dolayısı ile çeşitli montları denemek için motoshop ları ziyaret ediyorum.

Aksesuar olarakta Cam ve Kuyruk çanta ilk etapta yeterli olacaktır diye düşünüp Givi marka Cam ve Kuyruk çanta taktırdım.
    Honda Mototal'e de cam ve çanta montajı konusunda yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum

Netice itibari ile amacıma uygun bir motor bulduğumu düşünüyorum.
    8 yılda 170bin kmye yakın motor tecrübem var ve nihayetinde 115hp motor sürmeye hak kazandığımı düşünüyorum

Umarım herkes istediği motora kavuşur.
    Aykut009, maydin02, tanertc ve 43 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Valla çok detay okuyamadim ama hayırlı olsun. Fotoğraflar çok hos.Tekerinin düz bassin.Ayrica kaskin arkasındaki Türk bayrağı çok hoş olmuş

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Güle güle kullanın.Gerçekten güzel bir seçim.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Maşallah hocam :₺ elbette kazandınız böyle bi motosiklet sürmeye hak Allah kaza bela vermesin dert deva vermesin tekeriniz düz bassın deponuz daima dolu olsun

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Allah kaza bela vermesin.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok detay okuyamadim ama hayırlı olsun. Fotoğraflar çok hos.Tekerinin düz bassin.Ayrica kaskin arkasındaki Türk bayrağı çok hoş olmuş
    Teşekkür ederim.

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın.Gerçekten güzel bir seçim.
    İnşaAllah. Teşekkür ederim.

Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam :₺ elbette kazandınız böyle bi motosiklet sürmeye hak Allah kaza bela vermesin dert deva vermesin tekeriniz düz bassın deponuz daima dolu olsun
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Allah kaza bela vermesin.
    Teşekkür ediyorum hepimize inşaAllah.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullan abicim

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Ooo finike portakal alırım bi dal Yazınızı detaylıca okudum, uzun tecrübenize rağmen hala sizi heyecanlandıran bir motor almışsınız,fikrimce doğru kadar ama Ducati de fenaymış,adamı uyutmaz geceleri Hayırlı uğurlu olsun,kazasız sürüşler üstat

Tekeriniz düz bassın. Umarım hep böyle mutlu olursunuz

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    MaşaAllah. Çok güzel bir renk ve motor seçimi. Allah kaza bela vermesin.
    mondial 150 mr vulture / 2014

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hayırlı olsun kazasız belasız

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hayırlı olsun kazasız belasız binin

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Anlatımında çok güzel motorunda...Hayırlı olsun yeni motorunz tekerininz hep düz bassın...

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Supersport ve bobber hastası bir insan olarak bu fotoğrafları görünce "Allah'ın emri peygamberin kavliyle motorunu kendime istiyorum kardeş"

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hayırlı uğurlu kazasız belasız olsun inşallah. Oldum olası şu ktm renklerine bayılıyorum sizin mt'de çok yakışıklı.. Çıplak motora antipatisi olan birisi bile bu motosikleti sevebilir 115 hp'de hatrı sayılır bir güç. Tekrar hayırlı olsun.. Üzerinde gelen lastikler nedir? Battlax değildir inşallah.. Ayrıca giyim kuşam konusunda Baştaş aşağı siyah dainese ve siyah bir shoei şık duracaktır

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Hayırlı ve de uğurlu olsun.
    Güle güle ; kazasız, belasız güzel günlerde kullanın.

İvmelenme süper.
    Tracer rüzgar almıyordu ama bunu bilmiyorum.
    Egsoz sesine ayrıca hayranım. Hele gazı açınca.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz nice km.lere insallah.

Su anda aslinda benim icinde en mantikli motor ve ilk ciktiginda agzimin sulari akarak butun incelemelerini okumustum. Halen kendisini almayi dusunmekteyim ama ilk seferki kadar yogun bir sekilde degil. Bunda y.disi incelemelerde bahsedilen yetersiz suspansiyonlarin payi buyuk.

Normal kullanimda belki kendini cok hissettirmeyecektir ama biraz sert ya da sportif kullanmaya baslarsaniz siz de belki farkedersiniz. Kullandikca bu konuda izlenimleriniz ne olacak cok merak ediyorum, takipteyim.

soyle bir link var, suspansiyon ve amortisor gelistirme ile ilgili :

http://www.revzilla.com/common-tread...the-suspension

Cok guzel motor, rengi de harika, tekrardan hayirli olsun. Dedigim gibi, takipteyim, kullandikca izlenimlerinizi merak ediyorum, ozellikle de suspansiyon konusunda.
    Deryali bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz nice km.lere insallah.

Su anda aslinda benim icinde en mantikli motor ve ilk ciktiginda agzimin sulari akarak butun incelemelerini okumustum. Halen kendisini almayi dusunmekteyim ama ilk seferki kadar yogun bir sekilde degil. Bunda y.disi incelemelerde bahsedilen yetersiz suspansiyonlarin payi buyuk.

Normal kullanimda belki kendini cok hissettirmeyecektir ama biraz sert ya da sportif kullanmaya baslarsaniz siz de belki farkedersiniz. Kullandikca bu konuda izlenimleriniz ne olacak cok merak ediyorum, takipteyim.

soyle bir link var, suspansiyon ve amortisor gelistirme ile ilgili :

http://www.revzilla.com/common-tread...the-suspension

Cok guzel motor, rengi de harika, tekrardan hayirli olsun. Dedigim gibi, takipteyim, kullandikca izlenimlerinizi merak ediyorum, ozellikle de suspansiyon konusunda.
    Süspansiyon tercihen değiştirilebilir birşey, yani modelin fiyatı zaten uygun, bir amortisör masrafı çok görülmeden değerlendirilebilir kanımca.. Tabi ben hiç kullanmadım , yorumum tamamen fikir niteliğinde.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun,motor ateş ediyor resmen:D
    Resimler de çok başarılı,Allah kaza bela göstermesin.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Gule gule kullan.Ruhu olan eglenceli bir motor.Teker fotolarini bekleriz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler