Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yeni motosiklet, yeni heyecanlar MT09

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Hayırlı olsun kazasız belasız binin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı AKIN17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ayda 12 bin km. vay maşallah =)
    Ben yılda 5000 yapamam heralde
    Hocam Nisan Mayıs ayı ayında Nc700x ile 1 ayda 8000km yapmışlığım var.
    Hayat kısa gezmek lazım.
    svgblg bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Naked motorsiklet, 2006'da ilk denedigimden beri en cok tercih ettigim motorsiklet turu. Evet, uzun sure 140km ve uzeri gitmek mumkun degil, ancak sehir icin ve ara sira sehir disi icin cok zevkli. 200 kilo'dan hafif, yuz beygirden guclu, bisiklet gibi, ama Ferrari gucunde bir alet gercekten inanilmaz zevkli. Hayirli olsun tekrar.

Bir soru: Kucuk on cam kullanisli mi? Bazen kask civarinda turbulans olusturup faydadan cok zarari olabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motorsiklet, 2006'da ilk denedigimden beri en cok tercih ettigim motorsiklet turu. Evet, uzun sure 140km ve uzeri gitmek mumkun degil, ancak sehir icin ve ara sira sehir disi icin cok zevkli. 200 kilo'dan hafif, yuz beygirden guclu, bisiklet gibi, ama Ferrari gucunde bir alet gercekten inanilmaz zevkli. Hayirli olsun tekrar.

Bir soru: Kucuk on cam kullanisli mi? Bazen kask civarinda turbulans olusturup faydadan cok zarari olabiliyor.
    Teşekkürler
    Küçük cam göğüse baskı yapan rüzgarı çok güzel geçti, her insanın yapısı ve boyyuna göre farklılık gösterebilir belki ama bende rüzgar hala kaska gelmiyor ve herhangi bir türbülans oluşturmuyor.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Allah kaza bela vermesin. Ağzımın suyu akarak keyif kahvesi içerek okudum. Güle güle kullanın inşallah

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    oncelikle hayirli olsun . ikarus sendromunu unutmayin bi caylaktan alabileceginiz tek nasihat sanirim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Küçük cam göğüse baskı yapan rüzgarı çok güzel geçti, her insanın yapısı ve boyyuna göre farklılık gösterebilir belki ama bende rüzgar hala kaska gelmiyor ve herhangi bir türbülans oluşturmuyor.
    Ruzgar kaska mutlaka geliyordur, ancak turbulasn olusturmuyordur muhtemelen degil mi? Cunku ruzagrin kaska gelisini onleyecek buyuklukte bir on cam degil gibi duruyor...

Bu biraz ilginc bir konu. Mesela Honda 919'da hic kaskta turbulans problemi cekmedim, cunku bildigin yuvarlak on fari vardi.

Ancak CB1000R'da ciddi turbulans oldu kaskta.

Bir sekilde egimli on far ve gosterge korumasi tum ruzgari kask'a yolluyordu. Acaip rahatsizlik olusturmustu bende.

KTM'de de problem cikmadi. On far egimli, ancak gosterge paneli spoiler islevi gorup ruzgar akiminin kaska ulasmasina engel oldu muhtemelen.

Yamaha MT09 da basarili duruyor bu acidan. Basit bir mesele gibi duruyor ancak acaip etkiliyor surus konforunu. CCB1000R'da 120'yi gectigim anda basliyordu titremeler.

Tabi kaska da bagli. HJC'den Arai'ye gecince titresim yok oldu. Ancak ruzgar kesinlikle vurmaya devam ediyordu, cunku basimi saga sola cevirince direk sallamaya basliyordu ruzgar. KTM'de o kadar sorun olmuyor.

Peki kilonuz kac? On suspansiyon biraz yumusak kaciyor mu? CB1000R'a da yumusak on suspansiyon koymuslar (on yay sertligi 0.7). Acil fren esnasinda acaip yatiyordu one. Hatta iki kez filan sonuna kadar kokledim on suspansiyonu. Ciddi sorun olmustu benim icin.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Hayırlı olsun güzel zamanlarda kullanmanız dileğimle. Anlatım ve resimler için teşekkürler.

Hocam şu tecrübenin birazını satarmısın bana

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruzgar kaska mutlaka geliyordur, ancak turbulasn olusturmuyordur muhtemelen degil mi? Cunku ruzagrin kaska gelisini onleyecek buyuklukte bir on cam degil gibi duruyor...

Bu biraz ilginc bir konu. Mesela Honda 919'da hic kaskta turbulans problemi cekmedim, cunku bildigin yuvarlak on fari vardi.

http://www.totalmotorcycle.com/photo...Honda-919b.jpg

Ancak CB1000R'da ciddi turbulans oldu kaskta.

http://www.top-motos.fr/images/photo...a-CB1000R3.jpg

Bir sekilde egimli on far ve gosterge korumasi tum ruzgari kask'a yolluyordu. Acaip rahatsizlik olusturmustu bende.

http://www.motorcycledaily.com/wp-co...913middle1.jpg

KTM'de de problem cikmadi. On far egimli, ancak gosterge paneli spoiler islevi gorup ruzgar akiminin kaska ulasmasina engel oldu muhtemelen.

http://www.yamaha-motor.com.au/sites...DOM8_EUR_1.jpg

Yamaha MT09 da basarili duruyor bu acidan. Basit bir mesele gibi duruyor ancak acaip etkiliyor surus konforunu. CCB1000R'da 120'yi gectigim anda basliyordu titremeler.

Tabi kaska da bagli. HJC'den Arai'ye gecince titresim yok oldu. Ancak ruzgar kesinlikle vurmaya devam ediyordu, cunku basimi saga sola cevirince direk sallamaya basliyordu ruzgar. KTM'de o kadar sorun olmuyor.

Peki kilonuz kac? On suspansiyon biraz yumusak kaciyor mu? CB1000R'a da yumusak on suspansiyon koymuslar (on yay sertligi 0.7). Acil fren esnasinda acaip yatiyordu one. Hatta iki kez filan sonuna kadar kokledim on suspansiyonu. Ciddi sorun olmustu benim icin.
    Hocam dediğin gibi tabiki rüzgar geliyor ama homejen olarak dağılıyor, cam rüzgarı toplayıpta kafama çarpmıyor, homejen dağılan rüzgar kesinlikle türbülans yaratmıyor bunu 230km hızla giderken bile rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu fotoğraftan da anlaşışacağı gibi cam oldukça aşağıda kalıyor. Bu arada kilom 74.
    ( Not: Fotoğrafta kask yok çünkü özel olarak fotoğraf çekiminde trafiğe kapalı alandayız )

Ön süspansiyonlar konusunda nasıl bir karşılaştırma yapabilirim bilmiyorum o yüzden yanıltıcı bilgi vermeyeyim. Tek bildiğim ani frenlemelerde motorun abs si olmamasına rağmen çok çok iyi durduğu ve süspansiyonların beni hiç üzmediği.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bir MT serisi hayranı olarak kesinlikle en iyi tercihi yapmışsınız güle güle kullanın kaza bela görmezsiniz inş

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya bir not düşeyim istedim
    Aradan 6 ay geçmiş şuan 12.000km ye geldim.

https://farm6.staticflickr.com/5802/...9311c4bd_b.jpg
    An interesting day in November by Ali Altuntaş, on Flickr

Kullandıkça alışkanlık yapan kontrolü kolay ve insanla bütünleşen bir motor MT09.
    Ara ara başka motorlar deniyorum ve denedikçe MT09 daha da cezbediyor insanı.

Almak isteyenlere rahatlıkla tavsiye ederim.
    tekrardan hayırlı uğurlu olsun...plakanı gördüm trafikte sıkıştırırsam şaşırma...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    traction control var diye biliyorum , tekere geliyor mu mt09 ?

AlisanYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR VULTURE
    Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela vermesin.
    İyi Günlerde Kullanın.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    traction control var diye biliyorum , tekere geliyor mu mt09 ?
    Traction kontrol Tracer modelinde var bunda yok.
    Gazı açınca ön teker yerinde durmak istemiyor ancak benim kullanım tarzımda tek teker yok. Kaldırmayı hiç denemedim bile

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler