Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTORSİKLET İÇİN YÜKSEK GÜVENLİK MAKASLA KESİLMEYEN GRADE 100 ZİNCİR-KİLİT-HALAT VS

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsikletimi açık alana park ediyorum.
    Makasla kesilmeyen Grade 100 zincir 8 mm 150 cm kullanıyorum.m

Kilit olarak büyük boy Milli Asma Kilit
    Arka zincire dişliyle beraber asma kilit

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Güle güle kullanın da bi kaç resim atsaydınız da baksaydık.
    Kilit nasıl merak ettim.

Merhaba.bende abus xtreme plus modelini aldım.Ama bağlıycak yer sıkıntım var.grade 100 zincir nerde bulabilirim.beton döküp abusu ona bağlamayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Forza 250
    Bu konuyu bir incelemenizi tavsiye ederim. Grade zincirler yüksek ağırlığa dirençli oldukları için sertleştirilmemişlerdir. Çünkü sertleştirirseniz kırılganlığı artar, bu yüzden kesilebilirler.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...iz-kaldim.html

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ben de Grade80 zincir 10mm ve yaysız kilit kullanıyorum. Grade80'leri 10mm'ye kadar Perşembe pazarından bulabilirsiniz, 13mm olanları ise siparişe göre gelir. Benim uygulama fotoğraflarını Kuba Superlight 200 başlığında bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Ben masterlockun xenoy alaşımlı ürününü kullanıyorum Grade80 hakkında bilgim yok ama kilit alacaklara kendi kullandığım kilidi öneririm geçen hafta avmnin otoparkında biri kilidi kurcalamış mekanizmayı bozmuş anahtarla açamadım kestirmek zorunda kaldım kilit yere sarkık olmasına rağmen demir makasını kırdı kesilmedi anca canavarla kesebildik bana oldukça güvenli geldi hırsız canavarla dolaşamaz ya da canavarın çıkaracağı sesin riskini alamaz zaten o riski alıp kafaya koyduysa hangi kilit olursa olsun bir şekilde çalar önemli olan caydırıcılık ne kadar kilit o kadar ekmek.Disk kilidi ve zincirle kilitleyin üstüne brandanızı örtün benim kendi taktiğim aynaları katlayıp öyle brandayla kapatıyor enduro gibi gözüküyor brandadan dolayı supersport daha çok çalındığı için bir nebze işe yarar diye düşünüyorum :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı erkan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikletimi açık alana park ediyorum.
    Makasla kesilmeyen Grade 100 zincir 8 mm 150 cm kullanıyorum.m

Kilit olarak büyük boy Milli Asma Kilit
    Arka zincire dişliyle beraber asma kilit
    eee yani???
    melgklay bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Yeni serisi yakında geliyor "22mm Immobiliser Series V"

http://www.almax-security-chains.co.uk/

bir de biz önlemi aldıkça hırsız önlemi satın alır dener etkisizlik icadını bulur,işine devam eder.

Fakat caydırıcılık bunu boşver başkasına bakalım dedirtmek

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Gunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben masterlockun xenoy alaşımlı ürününü kullanıyorum Grade80 hakkında bilgim yok ama kilit alacaklara kendi kullandığım kilidi öneririm geçen hafta avmnin otoparkında biri kilidi kurcalamış mekanizmayı bozmuş anahtarla açamadım kestirmek zorunda kaldım kilit yere sarkık olmasına rağmen demir makasını kırdı kesilmedi anca canavarla kesebildik bana oldukça güvenli geldi hırsız canavarla dolaşamaz ya da canavarın çıkaracağı sesin riskini alamaz zaten o riski alıp kafaya koyduysa hangi kilit olursa olsun bir şekilde çalar önemli olan caydırıcılık ne kadar kilit o kadar ekmek.Disk kilidi ve zincirle kilitleyin üstüne brandanızı örtün benim kendi taktiğim aynaları katlayıp öyle brandayla kapatıyor enduro gibi gözüküyor brandadan dolayı supersport daha çok çalındığı için bir nebze işe yarar diye düşünüyorum :D
    Geçmiş olsun zincir ve kilit görevini yerine getirmiş.
    Size şunu sormak istiyorum canavarla zinciri keserken çevredeki insanlar veya avm güvenlik görevlileri size ne yapıyorsunuz diye sordumu?veya bir vatandaş bu motor kümin diye sordumu ?

Asıl önemli konu bu ne kadar kilit takarsak takalım insanlarımız duyarlı olduktan sonra hiç bir hırsızlık olmaz,
    Bizim eve 5 kere hırsız girdi hiç mi komşu görmez bu sadece bir örnek

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun zincir ve kilit görevini yerine getirmiş.
    Size şunu sormak istiyorum canavarla zinciri keserken çevredeki insanlar veya avm güvenlik görevlileri size ne yapıyorsunuz diye sordumu?veya bir vatandaş bu motor kümin diye sordumu ?

Asıl önemli konu bu ne kadar kilit takarsak takalım insanlarımız duyarlı olduktan sonra hiç bir hırsızlık olmaz,
    Bizim eve 5 kere hırsız girdi hiç mi komşu görmez bu sadece bir örnek
    Canavarı zaten avmnin güvenliğinden istedik ruhsat ve anahtarları göstererek kimlik numaramı falanda onlara bıraktım emin olduktan sonra canavarı kullanabildik zaten saat gece 1 civarıydı kimse kalmamıştı çevrede ama şunu söyleyebilirim ben kilidi anahtarla açmaya çalışırken güvenlikler gelip noluyor demeliydi bence çünkü baya uğraştım hırsız gibi gözükürdü dışardan dediğiniz gibi çevre duyarlılığı lazım şanslıyım benim komşularım ilgileniyor arka bahçede kilitli motorum bahçenin kapısında zincir var benden başkası açamıyorum bir kaç kere açık bıraktığımda kapıyı arkada uğraşırken kilidi kapıdan almıştım sağolsunlar hemen bir komşum arka tarafa koştu kilidi kesmişler sanmış

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Gunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canavarı zaten avmnin güvenliğinden istedik ruhsat ve anahtarları göstererek kimlik numaramı falanda onlara bıraktım emin olduktan sonra canavarı kullanabildik zaten saat gece 1 civarıydı kimse kalmamıştı çevrede ama şunu söyleyebilirim ben kilidi anahtarla açmaya çalışırken güvenlikler gelip noluyor demeliydi bence çünkü baya uğraştım hırsız gibi gözükürdü dışardan dediğiniz gibi çevre duyarlılığı lazım şanslıyım benim komşularım ilgileniyor arka bahçede kilitli motorum bahçenin kapısında zincir var benden başkası açamıyorum bir kaç kere açık bıraktığımda kapıyı arkada uğraşırken kilidi kapıdan almıştım sağolsunlar hemen bir komşum arka tarafa koştu kilidi kesmişler sanmış
    Size tavsiyem hiçbir yerdeki hiçbir güvenlik arkadaşa güvenerek iş yapmayın. Onların görevi caydırıcılık, kimseye müdahale etmezler. Sadece hoooop hocammm motoru oraya çekme, buraya koyma vb. gibi kıllık yaparlar. Biz kendi tedbirimizi kendimiz alıcaz her zaman mecburen.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    ee napalım ?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee napalım ?
    Alabildiğin en sağlam zincir, kilit ne varsa onu alıcaksın, abus olur, almax olur, onguard olur, bunu bir alarmlı disk kilidi ile destekleyeceksin, en son olarak da varsa imkanın kasko yaptıracaksın. Yani hırsızı daha az uğraşacağı başka alternatiflere yönlendirmiş olacaksın. Buna rağmen de çalınırsa hırsız aklına koymuş demektir. Ona yapabilecek birşey yok . Kaskon varsa gider parasını alırsın.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.bende abus xtreme plus modelini aldım.Ama bağlıycak yer sıkıntım var.grade 100 zincir nerde bulabilirim.beton döküp abusu ona bağlamayı düşünüyorum.

Bende de aynı zincir var ve şöyle bi baba yaptım içini betonla doldurdum. Bahçeye yarıdan fazlası toprak altında kalacak şekilde gömüp, beton atacağım.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı M.KESKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı zincir var ve şöyle bi baba yaptım içini betonla doldurdum. Bahçeye yarıdan fazlası toprak altında kalacak şekilde gömüp, beton atacağım.
    Motoru en kötü arka tekerden, en sağlamı da şaseden bağlayın mutlaka aman diyim ;)

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabildiğin en sağlam zincir, kilit ne varsa onu alıcaksın, abus olur, almax olur, onguard olur, bunu bir alarmlı disk kilidi ile destekleyeceksin, en son olarak da varsa imkanın kasko yaptıracaksın. Yani hırsızı daha az uğraşacağı başka alternatiflere yönlendirmiş olacaksın. Buna rağmen de çalınırsa hırsız aklına koymuş demektir. Ona yapabilecek birşey yok . Kaskon varsa gider parasını alırsın.
    Yahu onları bilmeyen var mı ? Tabiki çalınmasın diye mantıken en sağlamını almalısın dalgamı geçiyorsunuz? Sorun burda yupii şunu aldım bunu yaptım diye yazıp bize bir fayda dokunacak resim vsleri atmamak. Yazmıcam yazmıcam diyorum deli ediyorsunuz yahu.
    melgklay bunu beğendi.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu onları bilmeyen var mı ? Tabiki çalınmasın diye mantıken en sağlamını almalısın dalgamı geçiyorsunuz? Sorun burda yupii şunu aldım bunu yaptım diye yazıp bize bir fayda dokunacak resim vsleri atmamak. Yazmıcam yazmıcam diyorum deli ediyorsunuz yahu.
    Yanlış soru sorarsan yanlış cevap alırsın ;) Neyin fotoğrafını istiyorsun ? Abus granite 'nin mi ? Grade 100 zincirin mi ? Bunların hepsinin fotoğrafı her mecrada bolca mevcut ! Uygulama da adam ne yapıcak ? 1000 tonluk ağırlığa mı bağlayacak motorunu ? Ya bulduğu bir direğe, ya korkuluğa, ya da bağlantı için özel satılan kimyasal dubel ile yere sabitlenen aparatına bağlayacak ! Başka bir fantazin de varsa fikir olarak paylaş biz de bilelim !

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Ayrıca şunu da belirteyim ben forum sitelerine ego tatmini için girmiyorum, kimseyle de sidik yarışı yapma gibi bir derdim yok. Bildiklerimi paylaşıp insanların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum ama her forumda illaki sidik yarışçısı çıkıyor.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Bu da benim uygulamam. İki tane zincirle pencere korkuluğuna bağlıyorum. Bir zinciri amortisörün arkasından dolaştırıyorum, görece ince ve uzun bir zincir. Onguard Beast zinciri de janttan geçirip korkuluğa bağlıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    grade 100 10 mm kullanıyorum. Gerçekten de makasla kesilmiyor.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grade 100 10 mm kullanıyorum. Gerçekten de makasla kesilmiyor.
    Ciddi olarak soruyorum sakın dalga geçmek gibi algılamayın, gerçekten denediniz mi? Ben de grade 100 10mm kullanıyorum ama burada "MimTolga" nickli arkadaşın yazdıkları biraz güvenimi kırdı Teknik olarak hiç bilgim olmadığı için duyduklarıma göre aldım, acaba Abus veya benzer bir markanın ürününü almalı mıyım diye düşünmeye başladım..
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi olarak soruyorum sakın dalga geçmek gibi algılamayın, gerçekten denediniz mi? Ben de grade 100 10mm kullanıyorum ama burada "MimTolga" nickli arkadaşın yazdıkları biraz güvenimi kırdı Teknik olarak hiç bilgim olmadığı için duyduklarıma göre aldım, acaba Abus veya benzer bir markanın ürününü almalı mıyım diye düşünmeye başladım..
    Benim yazdıklarımdan ziyade yukarıda paylaştığım konuda direk gemicilik sektöründe çalışan bir arkadaşımız testere ile kesme testi yapmış fotoğraflarını da eklemiş, teknik açıklama da yapmış isterseniz konuya bir bakın ;)

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3637181

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)