Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bobber boyama aşaması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    tekrar selam arkadaşlar bobber projemde türlü aksaklıklara rağmen ( ayağım kırıldı, garaj temin etme sorunu vb..) sonlara yaklaştım.. şimdiye kadar yavaş ta olsa herşey istediğim gibi oldu.. makinanın parçalarını söküp bağaja doldurdum.. bir boyacıya gittim parçaları indirdik irili ufaklı 17 parça var. adam tanış olmasına rağmen 2000 tl istedi.. geri yüklemek çok kısa sürdü .. sonra birkaç boyacı gezdik işi almadılar bile. şimdi ben gebze de yaşıyorum yakınlarda daha insani fiyatlarla bu işi yapabileek arkadaşlar var mıdır? tavsiye? tecrübe? telkin? teskin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Usta o ne 2000 tl çok fazla ya.
    Boyacılar arabaları galerici işi olaccak şekilde 1500'e boyuyorlar.
    Anlamadım açıkcası o kadar fazla istemelerine.

Kendiniz boyamayı deneseniz.
    ferhatseyhan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    2000 TL ye airbrush yaparlar.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Madem kendi projen boyayıda kendin yap bence. Hem iyice içine sinecek şekilde olur. Sonuna kadar uğraşırsın, baktın hiç olmuyor o zaman boyacıya gidersin.
    Ayrıca 2000 ne be?? Yuh arkadaş. Biraz daha araştır aga. Çok para o.

Motosikleti
    vallahi.. bence de çok.. dumur oldum açıkçası.. bolca küçük parçası vardı. onları kendim boyadım sprey boyayla.. ama büyük parçalar spreyle çok dayanıklı olamıyabiliyo.. ayrıca macun astar üzeri zımpara kompresör. doğru hava tabancası vs. elimde olan imkanları aşıyo şimdilik.. o yüzden profesyonel boya yaptırmak lazım..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı ferhatseyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi.. bence de çok.. dumur oldum açıkçası.. bolca küçük parçası vardı. onları kendim boyadım sprey boyayla.. ama büyük parçalar spreyle çok dayanıklı olamıyabiliyo.. ayrıca macun astar üzeri zımpara kompresör. doğru hava tabancası vs. elimde olan imkanları aşıyo şimdilik.. o yüzden profesyonel boya yaptırmak lazım..
    işte o yüzden 2000 tl olabilir kardeş kendin yazmışsın, el emeği isteyen istediği fiyatı verebilir....
    ferhatseyhan ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    darkcity2000 elbette isteyen istediği fiyatı verir. ona dicek bişeyim yok.. kendi imkanlarımızla yapamayacağımız şeylerin pahalı olması normal olmamalı.. o halde karpuzcular kilosuna 500 tl isteseler ve işine gelmiyosa evinde yap deseler normal mi yani? piyasa ortalaması? esnaflık? ticari ahlak? bunlar nolacak? hoş gebze de bunlar karpuzdan farksız kilosu 50 krş yani .. daha evvel 7 motosiklet boyattım.. ama memlekette.. oraya git gel 250 tl yakıyo araba. 650 - 750 arası da boya işi tutsa yine yarı fiyatı olur. ama eşimi yalnız bırakamıyorum yola çıkacak durumda da değil :( .. yani bu işi burda helletmeliyiz..
    RAMİREZ bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer uygun biyer bulamazsanız önce bi su zımparasıyla iyice zımparalayın,sonra oto boyası alın,sprey boyayla yapmayın.Sonra da vernik uygularsınız cillop gibi olur.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    1993 model metalik mercedes'i komple boyadılar o paraya, ararsan uygun boyayacak birini bulursun.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    abicim idareten boya kendin bu arada araştırırsın olmadı uygun zamanda memleketinde boyatırsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Fiat Ducato boyadık 1500 liraya komple boya. Yarın teslim olacak. O 2000 meselesi işi yapmak istemiyorum demenin başka çeşidi.
    efendy06 ve ferhatseyhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    tinerci hay sen çok yaşa emi.. vallahi aynı yorumu ben de yaptım.. hatta arkadaşa da söyledim.. yapmak istemediğin için mi bu fantastik rakam diye sordum.. yüzüme öyle bi baktı ki neyden bahsettiğimi bile anlamadığını farkettim işler... işler yani
    tinerci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Aynen abi sen al eline tabancayı başla bir yerden. Bizim kaportacılar usta yapar adamı 2000 lira harcamadan komple seti duzersin yeminle.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Merhaba, tek renk boya istiyorsan cidden fazla bi rakam ama airbrush ile desen vs istiyorsan normal bi fiyat. Bende airbrush ile kask, karenaj gibi parçaları boyuyorum desenli, desensiz. Fakat Ankara'dayım işini görürsem özelden bildirmen yeterli ama şehir sıkıntı oluyor anladığım kadarı ile sana tavsiyem parçalarına güzel bi zımpara yap ve sprey oto boyaları ile 2 kat boya at sonra güzel bi vernik at işini görür. Temiz ve sabırlı çalışırsan güzel sonuç çıkar uğraşamam diyosan kaporta boyacılara bi miktar para verip boyatabilirsin 1000TL bile çok ''bence''

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında motosiklet boyamak arabaya göre daha zahmetli,çünkü girinti çıkıntı daha çok,düz değil.Bu yüzden oto boyacıları pek yanaşmazlar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben motoru maviye boyatmak istedim. Kaç tane boyacı gezdiysem hepsi 1000 TL civarı fiyat çekti. Ve sadece düz mavi boya. Sedef yok, bok püsür yok. 2 yan kapak, ön arka çamurluk ve depo. Yani 5 parça. O yüzden sana verdikleri fiyat piyasa şartlarına göre normal. Altında bir rakam umarım bulursun ama zor gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hiç bir kaportacı motosiklet boyamak istemez. Çünkü motosiklet parçalarının alayını toplasan bir arabanın iki parçası yapar. Parça başı 150 lira yazılır genelde. Toplasan 500 liralık iş ama düz ve büyük bir yüzey olmadığı için g*tlerine zor gelir. Haliyle ya yapmazlar ya da kol gibi fiyat verip gönderirler. Toplasan 1 lt boya gider gitmez. En pahalı boya
    150 lira olsun. En fazla ama en fazla 250 lira masrafı vardır.

Motosikleti
    13yolcu tek renk değil airbrush ta değil bir kaç parçası haki digerleri mat siyah olacak.. aslında inan olabilecekse oraya bile gelmeyi gözüm kesiyo birkaç deneme daha yapayım olmazsa özelden iletişim kurabilirsek sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

ha birde bu 2000 e boya parası dahil değil boyayı ben yaptırıcam ona rağmen 2000 :S

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    komple araba boyanıyo o paralara. motorcu zengindir diyolar 250 cc motora 15 lira veren adamları görünce normal düşünce

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternetten su karbon kaplama diye arattırın. Çok daha uygun fiyatlara yapacaklarını göreceksiniz.
    ferhatseyhan ve Bobbers20 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)