Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cehaletin gözü kör olsun............

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Arkadaşlar dün sahilden evime doğru gidiyordum...Tam yenikapı cİvarında ışıkta durdum...Hemen yanımda da bi scooter durdu..Üzerinde bi erkek bi kadın vardı.. tabi kafalarda kask falan yok...

Kadın kucagında bişey tutuyor ilkönce torba falan sandım kasktan dolayı kafamı rahat ceviremedigim için...

Işıkla birlikte kalktık o benden biraz önce kalktı tam yanlarından gecerken!!!!!

Aman allahım ne göreyim kadının kucagında tuttugu sey KUNDAKTA BİR BEBEKMİŞ

Bu nasıl bir cehalettir...Bu nası vurdumduymazlıktır...hadi kendilerini geçtim , kundaktaki bebeklerini düşünmeyen bi anne baba nası olabilir...

ALLAH NASI BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN BU CAHİLLERİ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    walla bide ailecek binenler var anne baba aralarda 2 veleti sıkıştırmışlar böyle çok rastlıyoruz malesef
    Ride your way

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben belli bir yaşın altındaki çocukların binmesine kesinlikle karşıyım. bu yaşta 7 gibi kendi motorda tutunabilecek nitelikte olmalıdır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Huséyín07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Evet söylediklerinizde haklısınız ama tabii maddi durumda tartışılır. Arabası filan yoksa bu sıcaklarda da otobüse filan binmek yerine böyle yöntem uygulamışlar tabi her nekadar yanlışda olsa, fakat bizim burda birinde kawasaki 600lük var deponun üstünde köpek gezdiriyor zevk için. Asıl cehalet o riski göze alıp motora ailesiyle binendemi, yoksa zevk gösteriş için bir yarış motoruna binen mi ?
    [FONT="Palatino Linotype"][/FONT][COLOR="Red"]ρσωєя [/COLOR][COLOR="Black"]0ƒ[/COLOR] ∂яєαм.. [SIZE="2"][COLOR="Red"][н][σ][η][D][α][/COLOR][/SIZE]
    [COLOR="PaleGreen"] เ๓zค ๒เl๓є๓ קคг๓คк ๒ครรค๓ ๏lยг๓ย[/COLOR] =)

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    huseyin kardeş doğru diosun walla ama 2 tarafta cahil aslında onları nekadar uyarsakta nafile,bunun yerine cezalar uygulanmalı kontroller sıklaşmalı böyle şeyler olmaz belki
    Ride your way

Huséyín07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    evet arkadaşım 2 sinde de cehalet var bizim görüşümüzde. Dün bende yaylaya çıkıyordum ailecek arabayla bildiğiniz gibi yayla,köy yerlerine jandarma + jandarma trafik bakıyor aynı manzarayı dün bende gördüm karı+koca+ufak çocuk kasksız bi şekilde çevirmeden geçiyorlar fakat arkadan gelen yine kasklı, birkaçı kasksız gençler cevriliyor.. Ben anlıyamadım bu sistemi.. Çoğuda tek veya en fazla bir artçısı vardı. Diğerinde 2kişilik araca 3kişi binmek suç değil, Gençlik mi suç oluyor anlıyamadım..
    [FONT="Palatino Linotype"][/FONT][COLOR="Red"]ρσωєя [/COLOR][COLOR="Black"]0ƒ[/COLOR] ∂яєαм.. [SIZE="2"][COLOR="Red"][н][σ][η][D][α][/COLOR][/SIZE]
    [COLOR="PaleGreen"] เ๓zค ๒เl๓є๓ קคг๓คк ๒ครรค๓ ๏lยг๓ย[/COLOR] =)

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Adamın arabası olsa belkide o şekilde motora binip gitmez..Şartların ne olduğunu bilemeyiz şuda bi gerçekki bebeğin motora alınması gerçekten yanlış..Ayrıca sürekli şu kask olayını vurguluyoruz tamam haklıbir vurgulama ama aması var işte..Ben yıllardır motora binerim ve çoğu zamanda uzun yol yaparım..uzun yolda kask takarım fakat şehir içinde kısa mesafeli gitmelerde 1--2 Km lik bende kask takmıyorum3--5 yere girip çıkacaksam kesinlikle takmıyorum.doğrusu yanlışı ayrı fakat bunları günlük hayatta yaşıyoruz..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Huséyín07 adlı üyeden alıntı
    Evet söylediklerinizde haklısınız ama tabii maddi durumda tartışılır. Arabası filan yoksa bu sıcaklarda da otobüse filan binmek yerine böyle yöntem uygulamışlar tabi her nekadar yanlışda olsa, fakat bizim burda birinde kawasaki 600lük var deponun üstünde köpek gezdiriyor zevk için. Asıl cehalet o riski göze alıp motora ailesiyle binendemi, yoksa zevk gösteriş için bir yarış motoruna binen mi ?
    İkiside yanlış tabi ama açıkcası kundaktaki bir bebekle binenin ki çok çok daha yanlış,arabası yoksa otobüsle gidecek kardeşim ne demek sıcakta otobüse binmek istemiyor?Çocuğu mu daha önemli yoksa sıcaktan terlemek mi?Allah korusun çocuğuna bişey olsa ne olacak o zaman Ya zaten öyle bir zihniyet var ki insanlar kaskın ne işe yarayacağını bile bilmiyorlar,gerçek bi cehalet hakim...Kaskı sadece ceza yememek için takılan birşey olarak görüyor çoğu kişi.Ben defalarca ''neden takıyon lan onu manyakmısın sen'' gibi laflara maruz kaldım,adama açıkladığın zaman ise heee aslında doğru diyo ama değişen gene bişey yok Gene kasksız gene korumasız biniyor motosikletine...Hatta delikanlı adam kazadan korkmaz gibi bi düşünce bile var ''ne olacak lan,ama tırsaksın ya'' diyen insanlara bile rastladım...Malesef ki bu kültürün gelişmesi için sanırım daha çok zaman lazım.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ayıp ayıp utanmaları lazım yürüyerek giderim gitçeğim yere

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    yuh abi yaaaa....
    her koyun kendi bacağından asılır da....
    o bebeğin bir suçu yok ki.... yani motora bindiğinin farkında bile değil....
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Antalyanin az disina cikta sen ne manzaralar gorursun , resalet ama ne resalat 4 kisi binenler cocuklari en one koyanlar artik tavugu , samani pazar torbasi.Can pazari resmen.Tek sevincim ilkokul mezunlarina ehliyet yok ve bu insanlari silecekler yavas yavas yollardan.Ama kolay olmiyacak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

çok yazık ya hadi kaskı geçtim o yavrucağın ne suçu var
    Kask tak!

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Ben bu hafta sonu Köyceğiz'e gittim ve C tesi günüde Mamaris'e gezinti yatım eşimle birlikte. Orada gürdüğümüz bizi hayrete düşürdü! Bir Scooter ve üzerinde iki ytişkin bayanın ortasınd iki çocuk.
    Allah bildiği gibi yapsın diyoruz zaman zaman fakat olabilecekleri düşündükçe tüylerim ürperiyor.
    Benim bir alışkanlığım daha var! Nerede rastlarsam ve imkanım da varsa hatalı davrananları nazikçe uyarıyorum! Mesela, Otombil'in yan koltuğunda kendisini emniyet kemeri ile koruyan fakat kucağındaki çocuğu sadece kolları ile tutan kişiler! Ben sürücü tarafına yanaşarak, En ufak bir darbede o kişinin kucağındaki çocuğu tutamayacağını izah ediyorum. Anlayan ve duyarlı davrananlar oluyor fakat %95'i ben DİKKATLİ kullanıyorum diyor. Bundan sonra bizlere bir yorum hakkı kalmıyor ve Allah onları korusun diyerek teselli ediyoruz kendimizi....

Allah Korusun,
    Özer

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Güneyde neredeyse hiçkimse kask kullanmıyorlar. Daha dün Antakya'daydım orada her türden bir ton motosiklet var ancak tek kişide bile kask yoktu, kask takmak heralde garipseniyor??? Bi de bu motorize aileler var tabi Allah onlara kaza yaşatmadan akıl fikir verir inşallah... Bu tür insanlar yüzünden toplumun genelinde 'motor sakat iş ollum' bilinci oluşuyor. Kaskafalıları bir kez daha buradan kınıyorum.

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    imkansızlıktan değil de hele zevk için yapanlar katildir .

imkansızlıktan da olmamalı . asıl olan tutunmak değildir .

çocuk minnacık bir bünyedir . dağılır biter . Allah muhafaza . tamamen yasaktır . ve tam kanunla büyük ceza getirilmelidir . 12 yaş aşağısından artçı olmaz .

ve motora 3 kişi binilemez kanunen yasaktır . cezası ile arttırımlı takibat yapılmalıdır .

vesselam midesizliktir .
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Hiç polis görmedi mi acaba onları? Görseydi büyük ceza yerdi annesi? Allah korusun bir kaza olsa bence anneyi katil olarak yargılamak gerekir.

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapılan tam bir cahillik ve vurdum duymazlık örneği. ancak bunu sadece duyarlı ve bilinçli olan bizler fark edebiliyoruz. acaba söz konusu olan aile bunun ne derece farkında? kendilerini bile düşünmeden kasksız bindiklerine göre çocuklarını da düşünmemeleri normal. sorsanız klasik bir Türk cevabı alırız: "bişey olmaz, zaten geldik"
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    ne pahasına olursa olsun su alete kasksız binmek cok sakat hele bide tasıma kapasitesinin ustunde binmek...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Tek sevincim ilkokul mezunlarina ehliyet yok ve bu insanlari silecekler yavas yavas yollardan..
    Ne demek istediğinizi anlayabiliyorum ama yine de kullandığımız kelimelerin anlamını ve kimlere ''dokundurttuğumuzu'' gözden geçirsek zararı dokunmaz değil mi?

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    birde bisiklet arkasına bebek yeri takıyorlar onada kıl oluyorum . sahilde küçücük bebe bisiklet arkasında . olacak iş değil
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler