Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekstil mi ? Deri mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125 , YZF R125
    Tekstil montmu yoksa Deri montu lütfen artıları ve eksileriyle açıklayabilirmisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Çok kısa özetleyeyim. Textil daha hafif rahat kullanışlı ucuz, deri daha korumalı-havalı-pahalı. Tercih senin. Bir süre deri giyen textil mont giydiğinde kendini yelekle çıkmış gibi hisseder, ama textilin rahatlığı konforu çok yönlülüğü de deride olmaz.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kışın deri,yazın textil.
    Yazın deri giymek zulüm.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Deri tekstile göre daha iyi korur, daha pahalıdır, daha sıcak tutar, düşme sonucu tekrar kullanılabilir halde olabilir.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Paran varsa deri şekil ama yazın kullanmak sıkıntı diyorlar

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Üstünde giyip denemen sana gerekli farkı hissettirecek.Bende ikilemde kaldım yazın sıcak olucak diye ama giydiğimde,namussuz fena güven verdi sıcak olsun deri olsun dedim

Motosikleti
    Pcx 125 , YZF R125
    Hepinize çok teşekkür edeirim ben pek bilgili olmadığım için sürekli soruyorum kusuruma bakmayın Allah hepinizden razı olsun kazasız belasız sürüşler

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Yardımlaşma için varız 2 ay önce bende senin konumundaydım.Bir kaç bayi gez ürünleri dene çok faydası olacak.Beğendigin olursa netten fiyatını karşılaştır çok pahalı değilse denediğin yerden al...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Yaz için bazı deri montların delikli versiyonu (perforated) var ki Türkiye'de pek yaygın değil-bilinmiyor onlar gayet iyidir.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Dainese deri montlarda baloncuk dedikleri içeride hava sıcaklık değişimi dengeledikleri boşluklar var. Bence gayet iyi bir çözüm. Ben tekstillerde daha fazla terledim.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Yazın tekstil fileli
    Kışın deri

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı Mehmetalickr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekstil montmu yoksa Deri montu lütfen artıları ve eksileriyle açıklayabilirmisiniz ?
    yazlıksa tekstil. Şehiriçiyse tekstil. enduraysa tekstil.

naked sa kesin deri. kışlıksa deri. racingse deri. şehirdışı deri.

tekstil: ucuz, rahat, havadar (koruması az, rüzgar ciğerlere girer, kolay kirlenir)
    Deri: pahalı, rüzgar geçirmez, koruması iyi (terletir, ağırdır, şehiriçinde pişman eder)

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ne kalitede deri ve tekstil ürünleri karşılaştırdığınız önemli.

genel olarak konuşursak, teksil mont/pantolon/tulumların iklime daha iyi uyum sağlayan ve daha kullanışlı olan, derinin ise daha iyi koruyan ancak daha pahalı/ağır/kullanışsız olan olduğunu söylemek mümkün.

tabi ürün ve ihtiyaç bazında karşılaştırma yapmak lazım. Örneğin Alpinestars Atem mont kullanıyorum, havalandırması üst seviyede. File yazlık tekstil montlara kıyasla yaza daha az uygun olsa da yazın görece rahat edilebilecek bir ürün, koruması tabi ki çok daha üst seviye. Ancak fiyatı muadil bir tekstil ile veya sıradan bir deri monta göre çok daha yüksek.

aynı şekilde Yamaha'nın kollarının üst katmanı çıkıp yarı fileli hale gelebilen bir tekstil montum (eduro tarzda uzun) var, çok daha esnek kullanım sağlayabilecek tarzda bir ürün. Kışın kollarının üst katmanları takılıp altına termal bişeyler giyince Ankara'da bile idare ediyor, yazın kollar çıkınca yine idare ediyor. cepleri fazla, bişeyler taşımaya daha uygun.

kısacası, bütçeye, ihtiyaçlara ve tercihlere göre çok değişken cevapları olabilecek bir soru.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)