Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalyadan Tekirdağ'a güzergah önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Merhaba arkadaşlar. işim gereği 7-8 ay boyunca çalışacağım Tekirdağ'a, ikamet ettiğim Antalya dan motosikletimi de alarak gelmeyi düşünüyorum. amacım İstanbul trafiğine köprü prosedürlerine girmeden pazar günü oy kullanır kullanmaz yola çıkmak. mesafe olarak çok fark olmadığı için aşağıda belirttiğim güzergahlardaki diğer vasıtaların saatleri ve ulaşım kolaylığı önem kazanıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

1. alternatif: Antalya dan Çanakkale feribot iskelesine, hangisi olduğu çok fark etmeyen bir kaç alternatif güzergahtan geçerek ulaşıp oradan da Eceabat tan Tekirdağ'a ulaşmak.

2. alternatif: Antalya dan Balıkesir Bandırma vapur iskelesi üzerinden Marmara ereğlisi ne geçip oradan Tekirdağ'a ulaşmak.

3. alternatif: direk Kocaeli üzerinden kenardan kenardan bilemiyorum Maltepe mi olur Kadıköy mü olur oralardaki bir feribot iskelesinden Yeni kapı yada daha ilerisi (hangisi? ne nereye çıkar? bilmiyorum) yönünden Silivri istikametinden Tekirdağ' ulaşmak. Yada bu güzergah Yalova yada Bursa üzerinden de Avrupa yakasına kendimi atmakla çözülebilir bilmiyorum. Sonuçta bu 3. alternatifte bir şekilde İstanbul trafiğine girmiş olacağım.

Not: Zaman konusunda çok ta vaktim olmadığı için şuraya da uğra, buradan da geç şeklinde bir güzergah maalesef belirleyemeyeceğim. Ayrıca Deniz ulaşımında karşı kıyıya ulaşma süreleri de seçimimde etkili olacak.

Şimdiden ilginize teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    antalya-burdur-afyon-bozüyük- bursa , ordan feribotla yenikapı, sonra e*5 veya tem üzerinden tekirdağ

antalya'dan bandırma'ya, oradan da roro gemileri var direk tekirdağ'a.. aşağıda siteyi de paylaşıyorum,arayıp bilgi alabilirsin. Bandırma'dan tekirdağ'a 4 saatte varıyor. istanbul trafiğine falan hiç bulaşmıyorsun...

http://www.marmararoro.com/seferlerimiz.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    en kolay sıkıntısız 1, seçenek yıllarca ordan geçtim
    tanertc ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Yenikapıdan devam edilebilir ancak ondan sonrada ücretli geçişler falan var diyor googlemaps. pazar pazar hgs idi falan dı filan dı sıkıntılı olur herhalde. erdekten roro aklıma yattı. birde bandırmadan feribot var herhalde.

Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenikapıdan devam edilebilir ancak ondan sonrada ücretli geçişler falan var diyor googlemaps. pazar pazar hgs idi falan dı filan dı sıkıntılı olur herhalde. erdekten roro aklıma yattı. birde bandırmadan feribot var herhalde.
    bandırma'dan direk tekirdağ'a var mı bilmiyorum.bandırma'dan yenikapı'ya var,feribot ile bandırma-yenikapı 2 saat sürüyor, oradan tekirdağ'a nerden baksan 2 saat sürer,büyükçekmece'ye kadar yine trafiğin içinde gidersin,belki 2 saati bile geçer.. roro ile gidersen bandırma-tekirdağ 4 saat sürüyor,uyursun bile,trafik te çekmezsin.seçim senin.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Teşekkürler zapalka en uygun seçim roro gözüküyor 7-8 saatlik sürüş sonrası 4 saat dinlencede fena olmaz hani.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    kardeş bandırma vapurunu genelde kamyoncular kullanıyor kalabalık olabilir. 3. seçenekte yol uzun istanbul trafiği var ben tavsiye etmiyorum. ama çanakkale istikametinde iki farklı feribot var yetmedi birde lapseki den gelibolu ya geçen feribot var yollar rahat benim tavsiyem 1. seçenektir hem yol güzergahı seyredilmeye değer manzalarla dolu

Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler zapalka en uygun seçim roro gözüküyor 7-8 saatlik sürüş sonrası 4 saat dinlencede fena olmaz hani.
    abi bahsettiğim linkteki numarayı mutlaka ara, bazen seferlerde değişiklik olabiliyor,teyit ettir yani. sonra "ulan zapalka senin bennnnnn ........." diye kulaklarımı çınlatmayasın

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    estafurullah olurmu zapalka burada cevap yazıp ilgi göstermeniz bile yeter. tekrar herkese teşekkürler

Motosikleti
    4. motor Honda
    Eğer ror nun saati ve fiyatı uymazsa en mantıklısı 1. secenek geldi banada

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    haklısın roronun fiyatı 70 TL ve saatleride 17:00 de, 21:00 de ve 24:00 de var yani gayet uygun gözüüyor. saat 17 ye yetişemesem de 21 dekine rahat rahat yetişirim. dediğin gibi, olmadı Çanakkale üzeri gitmek gerekecek. biraz daha yol yapacağım biraz daha uzatacağım yolu.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    hiç düşünme çanakkale üstünden gel.istanbula girme,feribota bulaşma

tekirdağa gelince bp karşısında her çarşamba dernekte motorcular toplanıyor haberiniz olsun.

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    Çanakkale üzerinden gel Kilitbahirden karşıya geç yol virajlı azcık ta manzara var Gelibolu'ya da bi uğra derim sonra devam Tekirdağ'a

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bandırmadan kalkan roro 4 satten fazla sürüyor. Marmarayı komple geçiyor. Deniz yolculuguna alışık değil isen eziyet olabilir bu 4 saat. Ben olsam çanakkale rotasını takip ederim.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    erdek daha doğğrusu bandırmaya ulaşma saatim göre şekillendireceğim artık o anki sıhhat yorgunluk vs. kriterlere göre rotamı çizeceğim. ya Çanakkale ya roro

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ben olsam 1.seçenekle gelirdim gerçi İzmir-Aydın otoban var ücretli, zincir yağını unutmayın 😊

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    unuturmuyum hic

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)