Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ufak bir çakallık

Motovento
    REKLAM ALANI
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuraya da minik bir çakal çizelim
    zuhahahahahhah bob zero roseee!
    ruhu şad olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    plakalıgına kucuk bir servo tak. gidona da bir adet switch koy. Aradaki baglantıları da yaptırdın mı tek tusla plaka tersine donsun
    fearlesboyy bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Naked150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben trafiğe böle çıkmıyomki sadece otoparkda böle
    Oldu bu kadar adam da salaktı zaten. Merak ettim neden otoparkta plaka gizleme gereği duyuyorsun? Madem öyle at bi bez parçası ya da branda ört
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Plakayi bu sekilde degistirmek evrakta sahtecilik olarak degerlendirilir ve cezasi oyle ufak tefek degildir, bunun yerine illaki sakliycam diyosan komple kapat ya da katlanir plakalik falan tak ne bileyim yani plakanin duzgun bir sekilde gozukmesini engelle. Polis yakalarsa 80 lira gibi bir cezasi var. En guzeli hic kapatmamak tabii.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet yarar.
    Polisin biri fark ederse ceza yemene yarar.
    Eğer için rahat ediyorsa mesele yok. Ulu orta millet olarak ona buna hırsızzzz diye bağırırken 50.000 tl.lik motora binen adamların bile zincirlerle sakladığı plakaları görmüş biri olarak bunu çok görmemek mi gerekiyor diye düşünüyorum ama?

Yanlış kardeşim yanlış. Hepsini geç, benim ödeme yaparak kullandığı yol ve köprülerden birileri çakallıkla bedavaya geçiyorsa Ahirette hakkım için elbet görüşeceğiz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    @hmet42, mehmetenis, SUN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yarar.
    Eğer için rahat ediyorsa mesele yok. Ulu orta millet olarak ona buna hırsızzzz diye bağırırken 50.000 tl.lik motora binen adamların bile zincirlerle sakladığı plakaları görmüş biri olarak bunu çok görmemek mi gerekiyor diye düşünüyorum ama?

Yanlış kardeşim yanlış. Hepsini geç, benim ödeme yaparak kullandığı yol ve köprülerden birileri çakallıkla bedavaya geçiyorsa Ahirette hakkım için elbet görüşeceğiz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Lütfen yüklenmeyin arkadaş trafikte değil otoparkta yapıyormuş :D
    @hmet42 ve Sadık1453 bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Lan elli yıllık çakalım bu benim bile aklıma gelmemişti.
    (şaka şaka)
    Nitelikli dolandırıcılık suçudur bu yaptığın. Ekip sana kafayı takarsa asker karavanasında dolmanı yaparlar.
    cbr1907, telike, yusufozugenc ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    İyi bişey yapmış gibi gelmiş bide paylaşmışsın.onun adı çakallık değilde neyse.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Evet yarar.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Kardeşim sana %100 katılıyorum,ben bu konu hakkında yorum yazmıştım başka bir topic te,köptüden plakasını gizleyerek geçen kişi benim için malımı çalan hırsızdan farkı yoktur,
    Bu işi yapan Hırsızdır,hain dir.

Ağır oldu ama bu iş böyle,biz böyle yaptıkça daha çok motorlarımız çalınır evlerimize daha çok hırsız girer,
    Şu sözü ekleyip bitiriyorum,

Bir ülkede namuslular da namussuzlar kadar cesur olmazsa o memleket batar
    Sadık1453 bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Sanki otoparka yapınca helal gibi lanse edilmiş.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Naked150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden ne fark ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

haa onu düşünemedim nerden bakıcam bakabilen varmı böle bi plaka varmı diye
    BENDE ONU DÜŞÜNDÜM BAŞKASININ KANINA GİRME DIYE ALLAHTAN OYLE BİR PLAKA YOK.ama isterse polis başına iyi bir dert acabılır mesela o sahtecılıge girer.bence harfi asetonla silin daha iyi.öbür türlü sahtecılık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakalıgına kucuk bir servo tak. gidona da bir adet switch koy. Aradaki baglantıları da yaptırdın mı tek tusla plaka tersine donsun
    bu dediğiniz servo nasıl bir sey katlanır plakalıga yapsak uyarmı

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDE ONU DÜŞÜNDÜM BAŞKASININ KANINA GİRME DIYE ALLAHTAN OYLE BİR PLAKA YOK.ama isterse polis başına iyi bir dert acabılır mesela o sahtecılıge girer.bence harfi asetonla silin daha iyi.öbür türlü sahtecılık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

bu dediğiniz servo nasıl bir sey katlanır plakalıga yapsak uyarmı
    Genelde rotasyon hareketi icin kullanılır bu bahsettigim servolar. katlayıp geri acmak icin daha farklı bi sistem gerekir. Bahsettigim servolar da RC modellerde kullanılan servolardan. Farklı kilolara dayanımı olan servolar var. Guclu bir tane alınıp yapılabilir
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

mesela o sahtecılıge girer.bence harfi asetonla silin daha iyi.öbür türlü sahtecılık olur
    Asetonla silmek sahtekarlık olmuyor o zaman?

Ya arkadaş bu neyin kafası ne kullanıyorsunuz siz?
    Hangi madde buna sebep oluyor?

Bu kardeşimiz hata etmiş böyle bir şey yapmış. Bu yaptığın yanlıştır, hem de başına iş açar diyeceğinize akıl veriyorsunuz.
    Yarın sizi sokaklarda siyasetçilere hırsız diye bağırırken görürsem ifşa ederim buradaki yazıların hepsini.

Birde hepsini geçiyorum. Şimdi aramızda her meslekten olduğuna göre kolluk kuvvetlerin ve hukuk temsilcilerinden de var. Bunlardan bir tanesi kalkıp bu yazışmaları ve bu arkadaşın koyduğu resimle gitse savcılığa suç duyurusunda bulunsa bu çocuğu kim kurtaracak. Akıl veriyorsunuz ya hadi kurtarın o zaman mahkemeden de.

Yapmayın artık bunu. Abuk sabuk şeylere kafa yoracağınıza birazcık insanların ve toplumun faydasına kafa yorun.

5 dakika önce okuduğum haberde 19 yaşında bir delikanlı, okyanuslarda biriken plastik atıkların temizlenmesi için çok düşük maliyetli bir proje bulmuş destek almış ve pilot uygulamalara başlamış.

Bizde burada yok katlanan plaka, yok aseton, yok bantla kapatalım tartışıyoruz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    fearlesboyy, mehmetenis, farcob ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki otoparka yapınca helal gibi lanse edilmiş.
    ironi yapmıştım ama umarım beni yanlış anlamadınız
    Sadık1453 bunu beğendi.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ironi yapmıştım ama umarım beni yanlış anlamadınız
    Bence iron' yide açıklamalısın

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    telike bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Asetonla silmek sahtekarlık olmuyor o zaman?

Ya arkadaş bu neyin kafası ne kullanıyorsunuz siz?
    Hangi madde buna sebep oluyor?

Bu kardeşimiz hata etmiş böyle bir şey yapmış. Bu yaptığın yanlıştır, hem de başına iş açar diyeceğinize akıl veriyorsunuz.
    Yarın sizi sokaklarda siyasetçilere hırsız diye bağırırken görürsem ifşa ederim buradaki yazıların hepsini.

Birde hepsini geçiyorum. Şimdi aramızda her meslekten olduğuna göre kolluk kuvvetlerin ve hukuk temsilcilerinden de var. Bunlardan bir tanesi kalkıp bu yazışmaları ve bu arkadaşın koyduğu resimle gitse savcılığa suç duyurusunda bulunsa bu çocuğu kim kurtaracak. Akıl veriyorsunuz ya hadi kurtarın o zaman mahkemeden de.

Yapmayın artık bunu. Abuk sabuk şeylere kafa yoracağınıza birazcık insanların ve toplumun faydasına kafa yorun.

5 dakika önce okuduğum haberde 19 yaşında bir delikanlı, okyanuslarda biriken plastik atıkların temizlenmesi için çok düşük maliyetli bir proje bulmuş destek almış ve pilot uygulamalara başlamış.

Bizde burada yok katlanan plaka, yok aseton, yok bantla kapatalım tartışıyoruz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    hocam sanırım sız hiç 60 km hız ıle gıderken 169 tl lık ceza yemedınız yada 75 km ıle 300 kusurluk ceza ( daha önce forumda başına böyle şeyler geldiğini yazan pek cok arkadaş gördüm ).....tabıkı yapılmasını doğru bulmuyoruz ama inanın gerektiği anlarda olucaktır.ve bu gereklılıgı iğne size battıgında anlayacaksınız.her yerde araclarla aynı ücret dilimine dahil iken iş sürate geldiğinde farklı uygulama yapılması bence cok dogruda degıl

hocam sanırım sız hiç 60 km hız ıle gıderken 169 tl lık ceza yemedınız yada 75 km ıle 300 kusurluk ceza ( daha önce forumda başına böyle şeyler geldiğini yazan pek cok arkadaş gördüm ).....tabıkı yapılmasını doğru bulmuyoruz ama inanın gerektiği anlarda olucaktır.ve bu gereklılıgı iğne size battıgında anlayacaksınız.her yerde araclarla aynı ücret dilimine dahil iken iş sürate geldiğinde farklı uygulama yapılması bence cok dogruda degıl
    Eğer istersen ispatı için makbuzu mail ile gönderebilirim.

Yalova yolunda traktörü sollamak için 80 km. hıza çıktığım için 300 küsur tl.lik ceza yedim.
    Ama bu kural ihlal etmemi gerektirmez. Hatamı? Hata o zaman cezasına katlanacağız.

Gelelim motosikletlerin hız sınırlarına. Kabul etmeliyim ki hem hız sınırları hem de ücretlendirmeler konusunda adaletsiz bir durum olduğu ortada. Ancak bunu onların yaptığı gibi adaletsizce yapmak yerine hakkımız olması gereken platformlarda arayacağız.

Ama devletin koyduğu kurallara halk olarak uymakla yükümlüyüz uymadıklarımızın da cezasını çekmekle yükümlüyüz. Bazı kuralla bize hatalı yada adil gelmeyebilir, ama bu o kural değişene yada ortadan kalkana kadar bize göre bu yanlış diye kafamıza göre hareket edemeyiz.

Bu durumda bizimle aynı şeyi düşünmeyen hırsızlar, arsızlar da bu ülke beni fakir bıraktı diyip zenginlerden yada zengin olmayan mal sahiplerinde çalıp kendi kafasında haklı sebepler oluşturabilir. Yada sapığın biri tahrik ooldum suçlu kısacık giyinen kadınlar mantığı ile hareket edebilir.

Dolayısı ile devlet tarafından konulan koruyucu kuralla bir gece de oluşmadığından değişimleri de bir gecede olmayacaktır.

Olmalı mıdır? evet kesinlikle kamu yararına olan her şey en hızlı kararla hayata geçmelidir. Vekil maaşları ile ilgili alınan pozitif kararlar gibi yani ;)

Biz vatandaş olarak üzerimize düşeni yapalım. Adam gibi örnek insanlar olalım yeter. Gerisi bir şekilde er yada geç gelir. Sana bana gelmez çocuklarımıza gelir. Ama bunu hak edebilmek için kuralları delmek için bahaneler bulup kanun dışı çözümler üretmeyeceğiz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    vladimir, meki 60 ve hyanax100 bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sadık abi on numara yorum yapmışsın.
    Sadık1453 bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Dostum düzgünce sür gerek yok böyle işlere durduk yere kimse sana ceza yazmıyor kaskını tak kurallara uy 2 ay önce senin gibi aklı sıra çakallık yapan biri yüzünden ceza geldi evime 1 ay uğraştım başka il olmasa çok kötü şeyler yapardım boşuna milletin bedduasını alma zaten öğrenildikten sonra cezayı yiyen arkadaş daha ağır para cezası ödemek zorunda kaldı

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu yapacağına plakayı sök millet senin denyoluğunun cezasını ödemek, iptal ettirmek için peşinde koşmak zorunda değil.
    Yusuf bey kardeşim yanlış anlamazsan profil resminizde sanki üstüste 2 plaka var gibi geldi bana photoshop mu yaptınız
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)