Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sirkeci Harem feribotunda kaza.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.

Dün bir kaç motorcu, yeni gelecek feribotu beklerken, görevli vatandaş bizden "araçlardan sonra" binmemizi istedi. Sebebini sorduğumuzda geçen gün feribotun en önüne parkeden bir motorcuya fren özürlü bir arabanın arkadan çarpıp hastanelik ettiğini söyledi. Neyse araçların ardından girdik. İçerideki görevliler de durumu onayladı. Kazada yaralanan arkadaş buradaysa acil şifalar diliyorum. 60 70 metrelik metal zeminde gazlayan araç sahibine de
    phradrel ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yaralanan arkadaşa acil şifalar dilerim. Vuran sürücüye de... Fakat bildiğim kadarıyla geri zekalılığın tedavisi yok. Allah şifa versin...
    Newbie2015, VESPERA ve mozgur bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Acemi olabilir, heyecan yapmış olabilir hemen küfüre hakarete girmemekte fayda var hangimiz anlık hatalar yapmıyoruz ki? Olayı görmeden yorum yapmak yerine sadece geçmiş olsun dileğinde bulunsak daha iyi olur kanımca. Asıl demek istediğim aslında şu araça sahibi o an kriz geçirmiş ve ayağı gaz pedalında da kalmış olabilir o zaman da küfür yemeyi hak etmiş olacak mı acaba? Tabii olay aşırı hızdan kaynaklandıysa!

Vapur da kaza geçirmek çok talihsizlik olmuş motosiklet sürücüsü için geçmiş olsun önemli bişeyi yoktur inşallah.
    mehmetenis bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi olabilir, heyecan yapmış olabilir hemen küfüre hakarete girmemekte fayda var hangimiz anlık hatalar yapmıyoruz ki? Olayı görmeden yorum yapmak yerine sadece geçmiş olsun dileğinde bulunsak daha iyi olur kanımca. Asıl demek istediğim aslında şu araça sahibi o an kriz geçirmiş ve ayağı gaz pedalında da kalmış olabilir o zaman da küfür yemeyi hak etmiş olacak mı acaba? Tabii olay aşırı hızdan kaynaklandıysa!

Vapur da kaza geçirmek çok talihsizlik olmuş motosiklet sürücüsü için geçmiş olsun önemli bişeyi yoktur inşallah.
    iyi niyetli olmaya gerek yok. gidip vurmasaymış uçak pistinde mi sanmış kendini ?
    braveguy ve hayabussa bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Adam haklı beyler, büyütmeye gerek yok Memlekette trfik kazalarında günde 30 kişi telef oluyor, normal şeyler bunlar... kriz geçirmiştir, krize girmiştir, hanımıyla kavga etmiştir. Kader işte, olacağı varmış. Motorcu kazadan sonra öpüp helalleşseymiş şoförle. Sonuçta o direksiyona oturanın herşeyi yapmaya hakkı vardır.
    EmirŞengezer, braveguy ve phradrel bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    El frenini çekmeyi unutmuş bile olabilir. Çok ön yargılı olmamak lazım.

Bu arada arabalı vapurda arkada olmak gayet mantıklı olmuş. Trafik ışıklarında durduğumuzda bile aralara giriyoruz arkadan vurmasınlar diye. Bence mantıklı bir önlem.

Ancak arabalardan kalan yeri nasıl ayarlıyorlar onu anlayamadım. İlk girince güzel bir düzen oluşturabiliyorsun diğer motosikletlerle. Son girdiğinde nasıl bir tertipte bırakılıyor motosikletler merak ettim doğrusu.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    feribotların ön tarafları genellikle ıslak oluyor..

orada çok yavaş hızda bile düşen motorculara şahid oldum zira zemin metal, üzerinde de boya var..

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El frenini çekmeyi unutmuş bile olabilir. Çok ön yargılı olmamak lazım.

Bu arada arabalı vapurda arkada olmak gayet mantıklı olmuş. Trafik ışıklarında durduğumuzda bile aralara giriyoruz arkadan vurmasınlar diye. Bence mantıklı bir önlem.

Ancak arabalardan kalan yeri nasıl ayarlıyorlar onu anlayamadım. İlk girince güzel bir düzen oluşturabiliyorsun diğer motosikletlerle. Son girdiğinde nasıl bir tertipte bırakılıyor motosikletler merak ettim doğrusu.
    İçerideki görevli sırada bekleyen motor varsa gerekirse 2 araba almam motorları alırım dedi. demesine de işte yaşayıp göreceğiz.
    phradrel bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Arkadaşlar bilmiyorum bana katılırmısınız katılmazmısınız? Belki taşa tutarsınız belki teşekkür edersiniz bilemem. Ama ben böyle "yok acemidir küfür etmeyin, olabilir öyle şeyler dalgınlıktır, heyecanlanmıştır" gibi mazeretleri ben kabul etmiyorum. Bu, başta olmak üzere İstanbul da o kadar tehlike atlatılan trafikte eğer bunları kaldıramıyorsa, soğuk kanlılıkla üstesinden gelemiyorsa ve ehliyetini alıp şöförlüğünü trafikte, bizlerin kaportası vücudu olan insanların arasında öğreneniyorsa ben bunu kabul edemem. Daldım kusura bakma diyen, heyecanlandım diyen, panik yaptım diyen araç sürücülerine bi hatırlatın bunları yaptıktan sonra BİZ ÖLEBİLİYORUZ.Araba kullanmak ve herhangi bir araç kullanmak sorumluluk işidir el frenini unutmaya, dalmaya veya heyecan yapmaya yer yoktur sorumluluğunu bilecekler. Ben böyle olayları kabul edemem ve en güzel kınamalarımı yaparım. Bu arada arkadaşımız aramızda ise geçmiş olsun inşallah ciddi bir sağlık problemiyle karşılaşmamıştır.
    smiles ve braveguy bunu beğendiler.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 ve daha fazla teker sürücüleri sıklıkla bunları yapıyor, bize haliyle zarar gelirse geliyor, gelmezse özür diliyor ve "görmedim" diyorlar, keşke biz zarar görünce öpselerde geçse... hepimizin vakti belli, zamanı gelince ister belediye çukuru, ister acemi oto sürücüsü sebebimiz oluyor. biz bunları göze alarak çıkıyoruz, bizim yüreğimiz ve bileğimiz var, onların metalden duvarları... bakalım aydınlık ve karanlığın savaşını kimler kazanac... öhm tamam tamam gaza gelmeyin bişe yok
    mehmetenis bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam haklı beyler, büyütmeye gerek yok Memlekette trfik kazalarında günde 30 kişi telef oluyor, normal şeyler bunlar... kriz geçirmiştir, krize girmiştir, hanımıyla kavga etmiştir. Kader işte, olacağı varmış. Motorcu kazadan sonra öpüp helalleşseymiş şoförle. Sonuçta o direksiyona oturanın herşeyi yapmaya hakkı vardır.
    aman hocam, bu forumda ironiyi anlayamayacak o kadar çok adam var ki, her ihtimale karşın ironi/istihza yaptığınızı belirtmenizde fayda var.
    efendy06 bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    otomobil sürücülerine özenmemek elde değil.

-Göremeyebiliyorlar...
    -Dikkatlerini kaybedebiliyorlar...
    -Direksiyon hakimiyetlerini kaybedebiliyorlar... (Hiç bir motor sürücüsünün gidon hakimiyetini kaybettiğini duymadım mesela)
    -Acemi olabiliyorlar...

Bizler ise sadece ölebiliyoruz.
    mehmetenis, hayabussa, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Haklısın yazdıklarım hakaret. Muhterem sürücü kardeşimizden özür dilerim. Fakat bir an kendimi bir anda neye uğradığını şaşıran, yaralanan arkadaşımızın yerine koydum. O düşüncelerle yazdım. Kendinizi bir an için onun yerine koyun. Yıllar önce bir marketin otoparkında oğluma çarpan bayan sürücüye "erkek olsaydın yapacağımı bilirdim" demiştim. Hastanede bir yakını yanıma gelerek bu sözümün hesabını sormaya kalkmıştı. Soğukkanlı olmak çok güzel. Fakat, film orada kopmuştu. Galiz küfürler eşliğinde tekme tokat dalmıştım adama. Güvenlik görevlileri güçlükle zaptetmişti beni. İnsanlar kötü söz söylememeli, kavga etmemelidir. Fakat bazen bunu yapabilmek için bütün sinirlerinizin alınmış olması gerekiyor. Arkadaşımıza gönülden geçmiş olsun der, acil şifalar dilerim. Vuran sürücü kardeşimizden de bir daha sürücü koltuğuna oturmamasını insanlık adına rica ederim... Tekeriniz düz bassın...
    mehmetenis ve smiles bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    FERIBOTTAN INERKEN OKADAR SABIRSIZ OLUYOR KI INSANLAR BANADA ARKADAN CARPMSTI BIRISI EN GUZEL EN SON BINIP INMEK DAHA IYI BENCEDE

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burada bahsedilen kaza ve benzerlerinin yalnızca %1 civarı dediğin gibi masum denebilecek şeyler kaynaklı, o da varsa, yüzde 99 ise tamamen farklı..
    bildiğim tüm küfürleri hiç çekinmeden heisenbergin blue meth'i saflığında yüzdeyle ediyorum, %100 doğru değilim tabi ama ben de insanım işte hata yapabiliriz vs.. anladınız siz onu

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    En öne geçip sağa veya sola yanaşın. Sizle alakaları olmuyo o zaman. Zaten ister istemez en önde oluyorsunuz. Beklemenin alemi yok. En sona sığmazsanız falan dert olur.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    ne güzel beklemeden en önden binip en önden çıkıyorduk artık bekle babam bekle...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı hayabussa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada bahsedilen kaza ve benzerlerinin yalnızca %1 civarı dediğin gibi masum denebilecek şeyler kaynaklı, o da varsa, yüzde 99 ise tamamen farklı..
    bildiğim tüm küfürleri hiç çekinmeden heisenbergin blue meth'i saflığında yüzdeyle ediyorum, %100 doğru değilim tabi ama ben de insanım işte hata yapabiliriz vs.. anladınız siz onu
    Ağız bozukluğu konusunda elime su dökebilen az adam vardır belki şu forumda trafikte hele hele kuduruyorum hepte yazarım kaşınıyorum bi gün biri kaşıyacak diye ama burda olay farklı anlatılan olayda sadece fren özürlü bir araç sürücüsü çarptı deniyor tamamda neden özürlü bunun sebebi ne? Millet görmeden işkembeden sallama konusunda çok profesyonel bizim memlekette kardeşim önce bi sorgula yahu niye fren yapmamış yada yapamamış diye, vay gerizekalı fren yapmamış deniyor direk. Bu kafayla gidersek feribota çıakrken aracı kontrolden çıkan ve bebeği boğularak olan anne de katil çünkü suç tamamen onun neden? çünkü o bir 4 teker sürücüsü, vapur görevlilerinin hiç bir suçu yok onlar melek ama o arabayı süren anne bilmeliydi o vapurun yol aldığını, bilmeliydi o kapağın kapanmayacağını değil mi?

Ben sorarım burda ahkam kesenlere o vapurlara hergün yüzlerce araç biniyor yağ akıtan kokutan onlarca araç var o metal yüzeyde onları temizliyor mu acaba o görevliler? Diyelim ki temizliyorlar neyle temizleniyor deniz suyuyla mı? İki ucu boklu değnek, ezberci olmayın önce bi sorun neden oluyor kardeşim bu kazalar diye, ama olmaz 4 teker sürücüleri geri zekalı çünkü sizin ananız, babanız, eşiniz, kardeşiniz özel! onlar 4 tekerli kullansa bile gerizekalı olmaz neden? çünkü onlar sizin aileniz onlar 4 teker sürücüsü sayılmaz!

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağız bozukluğu konusunda elime su dökebilen az adam vardır belki şu forumda trafikte hele hele kuduruyorum hepte yazarım kaşınıyorum bi gün biri kaşıyacak diye ama burda olay farklı anlatılan olayda sadece fren özürlü bir araç sürücüsü çarptı deniyor tamamda neden özürlü bunun sebebi ne? Millet görmeden işkembeden sallama konusunda çok profesyonel bizim memlekette kardeşim önce bi sorgula yahu niye fren yapmamış yada yapamamış diye, vay gerizekalı fren yapmamış deniyor direk. Bu kafayla gidersek feribota çıakrken aracı kontrolden çıkan ve bebeği boğularak olan anne de katil çünkü suç tamamen onun neden? çünkü o bir 4 teker sürücüsü, vapur görevlilerinin hiç bir suçu yok onlar melek ama o arabayı süren anne bilmeliydi o vapurun yol aldığını, bilmeliydi o kapağın kapanmayacağını değil mi?

Ben sorarım burda ahkam kesenlere o vapurlara hergün yüzlerce araç biniyor yağ akıtan kokutan onlarca araç var o metal yüzeyde onları temizliyor mu acaba o görevliler? Diyelim ki temizliyorlar neyle temizleniyor deniz suyuyla mı? İki ucu boklu değnek, ezberci olmayın önce bi sorun neden oluyor kardeşim bu kazalar diye, ama olmaz 4 teker sürücüleri geri zekalı çünkü sizin ananız, babanız, eşiniz, kardeşiniz özel! onlar 4 tekerli kullansa bile gerizekalı olmaz neden? çünkü onlar sizin aileniz onlar 4 teker sürücüsü sayılmaz!
    4 teker ben de kullanıyorum, kullanmamış hiç bilmiyo olsam tamam da kullandım hani. bir feribotta kaç çeşit mantıklı kaza yapılabilir ki,

1 uzaylılar zihnini ele geçirir
    2 araç kullanıcısı filmlerdeki uyuşturucu mermi atan silahla vurulur
    3 belki frene basacağı anda 2 ayağından da farklı mermilerle tam sinirlere denk gelecek şekilde vurulmuştur felç olduğu için yapamıyordur

çoook mantıklı şeyler bunlar
    braveguy ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)