Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Expertise ücretini abartmayacak 600CC den iyi anlayan usta arıyorum ( istanbul )

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar,
    Malesef tanıdığım bildiğim hiç iyi usta yok. tüm işlerimi serviste hallediyorum. yeni motor alacağız arkadaşıma, dün gittik 2 tane baktık. adam bu motor arkadaşımın kötüde olsa ben sana kötü diyemem dedi içimize sinmedi ( motoşah 2006 R6 ve 2007 ZX6R )
    nasipse bulur bulmaz alacağız, fakat iyi bir ustaya ihtiyacımız var. motoru gördümü anlayacak, sesinden anlayacak bize tüm eksiklerini en doğru şekilde yansıtacak bir ustaya ihtiyacımız var.
    bildiğiniz tanıdığınız bir yer var mı ? ist.anadolu veya avrupa olsun fark etmez. motoru götürüp baktırırız arkadaşlar. fiyatıda abartmasa çok iyi olur.

benimle iletişime geçebilir misiniZ?

not; eski kasa harici cbr 600rr - kawasaki zx6r - kawasaki 636r - yamaha R6 - GSXR 6 ikinci el bakıyoruz.
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    en azından o usta dürüstmüş.acıkca söylemiş.ya söylemeden kötüde olsa iyi deseydi.......artık mıllete güvenılmıyor gerek kaza gerekse km düşürme olayları vs.gecenlerde komple krank şanzıman değişmiş 2011 bir r6 orjınal anahtar değmemiş diye gözümün önünde sattılar.ben bile sonrada duydum bu tüm yapılanları.inşallah temız süt emmiş bir usta bulursun.
    atillatopal9 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en azından o usta dürüstmüş.acıkca söylemiş.ya söylemeden kötüde olsa iyi deseydi.......artık mıllete güvenılmıyor gerek kaza gerekse km düşürme olayları vs.gecenlerde komple krank şanzıman değişmiş 2011 bir r6 orjınal anahtar değmemiş diye gözümün önünde sattılar.ben bile sonrada duydum bu tüm yapılanları.inşallah temız süt emmiş bir usta bulursun.
    aynen Ahmet abi.
    en azından o konuda dürüstlük yaptıda bizde hemen vazcaydık. eğer onu demeseydi bügün kapora bırakacaktık

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    servisler yapmıyor mu ekspertiz

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Güneşlide oktay motor oktay usta var florya'da pakten mutlu san.sit.beşir usta var benim bildiğim

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    servisten şaşmamak gerek, 100 200 verip baktırmakta fayda var. motor sahibiyle anlaşın servise götüreceğiz dediğinizden farklı bişey çıkarsa masraf sana ait. dediğin gibiyse masraf bana ait diye, çünkü servisin verdiği expertiz raporu -en azından honda için- yazılı ve bağlayıcı bilgi oluyor.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisten şaşmamak gerek, 100 200 verip baktırmakta fayda var. motor sahibiyle anlaşın servise götüreceğiz dediğinizden farklı bişey çıkarsa masraf sana ait. dediğin gibiyse masraf bana ait diye, çünkü servisin verdiği expertiz raporu -en azından honda için- yazılı ve bağlayıcı bilgi oluyor.
    expertiz raporlarının bağlayıcılığı yoktur, altında küçük küçük harflerle bilgi amaçlıdır yazar zaten. Galiba süre yazıyorlar şimdi 12 saat geçerli falan diye.

Rapor yalan bile olsa 12 saat içerisinde bilirkişiye inceletme durumun yok, olsa bile geçen seneki davalarda birçok hakim bu raporları görmezden geldi. Artık firmalar garanti vermiyor, markamıza güveniyorsan yaptır diyorlar.

Maksat için rahat etsin, 3 araba götürdüm geçen şubat, hepsinde aynı yazı yazıyordu.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi ustaya götürürsen götür ilk önce doğru motoru bulman gerekir yoksa vakit kaybı senin içinde. ayrıca tanıdığın bildiğin kişilerin çevresinide araştır özellikle ss motor kalabalık camia mutlaka temiz bişey bulursun. sadece malum siteye bakma...

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ben motorumun bakımlarını hasanpaşa techmoto selattin ustaya yaptırıyorum , yanlış hatırlamıyorsam duvarda ekspertiz ücreti 75 tl yazıyordu, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım kendisinden memnun vaziyetteyim. İşime yarar dersen numarasını veririm .
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de araç alım satımlarında dönen dolapları okudukça motoru değil, sahibini bir ustaya göstermek gerekiyor kanaatindeyim.
    Yani ekspertiz değil insan sarrafına ihtiyacınız var.
    Karalı, tyrung, atillatopal9 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. yamaha servisine gösterilmemem söylendi. parasından değilde, daha çok ustaların yağ değiştirmek ve bakım yapmaktan başka birşey bilmediğini söylediler. honda da öyle değil tabi hondada daha bilgili insanların çalıştırıldığını duydum. buda bir kulaktan kulağa yalan haber olabilir onu bilmiyorum ancak 2 defa yzf min bakımını yaptırmaya gittiğimde motorumla ilgilenen kişinin çok fazla bilgili olmadığını fark ettim. bu sebeple korkum var açıkcası. servisten ziyade sözünün eri olan bir usta bizim için daha iyi olur gibime geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)