Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motul Mü ? Yamalube mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Merhaba değerli form sakinleri,öncelikle konuyu açmadan baya araştırdım ama ikna olamadım sizden ricam karar vermeme yardımcı olun.Servise gidip sorduğumda ninja 300 için,sentetik yamalube olduğu söylendi.Fiyat olarakta 40-45 arası litresi, benimde hep gördüğüm tavsiye olarak motul deniyor.acaba genelde ilk bahar,yaz,sonbahar mevsimlerinde kullanmak için hangi yağın hangi versiyonunu kullanmalıyım?
    ''HER şey gelip Geçici ey Gönül,Bak az ÖNCE aldığın NeFeS bile geldi Geçti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Bende Merak Ettim,

Yamaha YETKİLİ SERVİS çalışanı var ise şu YAMALUBE (Yamahanın kendi imalatı olan) markalı yağı anlatsında aydınlanalım,,,

MOTUL Benim tavsiyem,
    Ve KULLANDIĞIM ,ÖNERDİĞİM Yağdır,,,
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Merak Ettim,

Yamaha YETKİLİ SERVİS çalışanı var ise şu YAMALUBE (Yamahanın kendi imalatı olan) markalı yağı anlatsında aydınlanalım,,,

MOTUL Benim tavsiyem,
    Ve KULLANDIĞIM ,ÖNERDİĞİM Yağdır,,,
    Motul'un hangi serisini kullaniyorsunuz size göre artıları nelerdir ? Bu arada servis yamaha,kawasaki,suziki yetkili servisi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yamalube ile motul ün kıyaslanması bile yanlış.. Motulle kıyaslancak ipone belki vardır.. hatta o bile bir motul değil..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamalube ile motul ün kıyaslanması bile yanlış.. Motulle kıyaslancak ipone belki vardır.. hatta o bile bir motul değil..
    Motosiklet almaya karar vermeden MT de dolaşmadan önce motul'ü hiç duymamıştım ama söylediklerinizden dolayı temizlik ve bakım ürünü olarak motul tercih ettim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Denemediğim , kaliteli denilen yağ kalmamıştır sanırım.. iponesinden tut motul , castrol shell yamalube mobil repsol.. Ama motulün verdiği güven, motorun verdiği tepki ve kafanın rahat olması hiçbirinde yok.. kimisinde vitesler kemikleşir, kimisinde motorun zorlandığını farkedersin bariz.. kimisinde yağ 1000km olmadan kullanılmaz hale gelir.. tecrübelerime dayanarak söylüyorum..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Peki hocam hangi seri kullandınız ?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    3000 - 5100 ve 7100 var dıye bılıyorum.. 5100 kullanıyorum 10w40 genel manada.. 7100 Bana sorarsan gereksiz pahalı .. 5100işini fazlasıyla görecektır..

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 - 5100 ve 7100 var dıye bılıyorum.. 5100 kullanıyorum 10w40 genel manada.. 7100 Bana sorarsan gereksiz pahalı .. 5100işini fazlasıyla görecektır..
    Bende dediğiniz gibi 5100 ile 7100 arasında kalmıştım,fark görülmüyorsa 5100 daha mantıklı birde bazısı 10/40 yazın ince olur demiş siz sıkıntı yaşadınız mı ? Mesela 15/40 yada 15/50 daha iyi olur dermisiniz ?

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben geçen gün biraz daha kalın olsun sıcakta diye 15/50 5100 motulla değiştirdim. Hatta 10/40 da vardı elimde gidip yeniden yağ aldım. Şu anda daha iyi gibi.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen gün biraz daha kalın olsun sıcakta diye 15/50 5100 motulla değiştirdim. Hatta 10/40 da vardı elimde gidip yeniden yağ aldım. Şu anda daha iyi gibi.
    Farklı gelen nedir acaba size göre ?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yamalube diye bir yag var mi?
    nerde satiliyor?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Rodajım bittikten sonra servis yamalube yağ koymuştu güvenemedim gittim ustama iphon koydurdum 10|50 sıkıntısız 10bin bakımında motül koyduk 7100 10\40 titreşim oldu peg'lerde biraz bu havalarda 10\50 daha iyi geliyor ninja250r'a

Motosikleti
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamalube diye bir yag var mi?
    nerde satiliyor?
    Yamaha servislerinde oluyor,nette de bulabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajım bittikten sonra servis yamalube yağ koymuştu güvenemedim gittim ustama iphon koydurdum 10|50 sıkıntısız 10bin bakımında motül koyduk 7100 10\40 titreşim oldu peg'lerde biraz bu havalarda 10\50 daha iyi geliyor ninja250r'a
    10/50 daha iyi diyorsunuz motosikletimiz aynı sayılır.Peki ipone full sentetik mi tercih ettiniz ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurtdışı forumlarda yamahada çalışanların yamalube'un motul 5100 olduğunu söylediklerini okumuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Bir de şu yağ muhabbetine bayılıyorum. Birisi diyor ki bu en iyisi, diğeri diyor ki hayır bu en en iyisi. Yabancı forumlara bakıyorum adam bu soruyu sorduğu zaman doğru kalınlıkta ve kitapçığın önerdiği yağı kullan diyorlar.yarı sent-full Vs...
    Kimisi en pahalısına gerek yok ben ucuz yağ kullanıyorum kullanımımda herhangi bir problem yaşamadığını söylüyor. Elbette ülkemizdeki en ucuz yağ oradaki gibi değildir, kullanmayın. Fakat yalnızca testlerle farkları net bir şekilde ortaya çıkabilen yağlara da net ayrımlar yapabilmek bana biraz işkembeden sallama işi gibi geliyor. Yağın kalınlığını doğru kullanıp, tam mı yoksa yarı sentetik mi (her zaman tam sentetik tavsiye edilmiyor) mi kullanacağımıza karar verip bilindik markalı her yağı güvenle kullanabiliriz.
    Bundan 3_4 sene önce buralarda herkes castrolcüydü mesela. şimdi motula dönüldü... Ben de motul kullanıyprum fakat castrolun yarı sentetiği hangisi bilmediğimden bana kalırsa biraz da fiyat-reklam-hoş kokusuyla algıya oynama etkileri var işin içinde
    draggy, karadenizz ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hocam dediğiniz gibi tavsiye üzerine kullanıyoruz çoğunun ne fark sağladıgından bile haberimiz olmuyor birde yarı sentetikte,full sentetikte 3000km de değişecekse bence bir espirisi yok gibi kafama takılan sadece kalınlık tercihi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Arkadaşlar garantideki motorun yağını kendim değiştirsem garantiden çıkar mı ?
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarı sentetik ve ful sentetik debriyajınıza ve motosikletin çevirdiği devire gmre söylenen bir şey. Yani yarı sentetik koydun kitapçıkta yazandan erken değiştir, tam sentetik koydun daha geç değiştir diye bir durum yok. Motosikletin kitapçıpında ne yazıyorsa o kalınlıkta yağ kullanacaksınız. Motosikletiniz nedir

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Tam sentetiğinin hangi motorlarda, yarı sentetiğin hangi motorlarda kullanılması gerektiğini bildiğinizi varsayarak yola çıkıyorum. Örneğin Dragstara tam sentetik koymayın!

Daha önce araştırmıştım:

Yamalube'un tam sentetiklerini Nippon (Japon) ve Torco (ABD-Texas) üretiyor.

Yamalube'un yarı sentetiklerini ise CITGO (Venezüella) üretiyor.

Yamalube güzel yağdır, Dünyada Honda nın da Suzukinin de kendi yaü markaları vardır, Türkiye de yağ getiren ise Yamaha oldu. Yamaha motorunuz varsa Yamalube iyidir, güzeldir.

Ha aslında özellikle cruiser ve az devir çeviren Turing motorlar için en iyi yağ ne derseniz, bulabilirseniz Shell Rotella T 15W-40 Dizel İş Makinası yağı derim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok merak ederim bu 10 40 yağ da iyiyi kötüyü nasıl anlıyorsunuz
    Yağın bazı sertifikaları vardır
    Api sj josa ma vb bunlar aldığınız yağda varsa herhangibir markadan bence fark yoktur
    Castrol mobil shell ipone motul po vs aynı sertifika ya sahipse bi farkı yoktur
    BENCE boşuna para vermeyin
    Ha 15000d/D Çeviren bi motosikletiniz varsa o zaman daha üst teknoloji de Üretilen yağ tercih edilebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Api sj josa ma vb bunlar aldığınız yağda varsa herhangibir markadan bence fark yoktur
    Ha 15000d/D Çeviren bi motosikletiniz varsa o zaman daha üst teknoloji de Üretilen yağ tercih edilebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)