Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motul Mü ? Yamalube mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar yazıyorum, tavsiye edileni kullanın. Örneğin benim kullandığım motısiklet için sentetik yağın sadece para ziyanı olduğu söyleniyor. Ninja 300 de devirli kullanıyorsanız ve devir çeviren bir motosikletse (bilmiyorum) tam sentetik kullanabilirsiniz. Yüksek performanslı motosikletlere önerilir tam sentetik yağlar...
    Onun dışında YAMALUBE içün tekrar okuduklatımı paylaşmam gerekirse yamalube un aslında Motul 5100 yarı sentetik motor yağı olduğundan bahsedikiyor. Bir çok yerde denk gelebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Şöyle bir cümle okudum I found out from the Motul importer that Yamalube is actually Motul 5100 semisynthetic oil."
    draggy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı gelen nedir acaba size göre ?
    Vites geçişleri öncelikle farklı daha önce takır tukur geçiyordu şimdi daha sessiz geçiyor. Bende araştırma yaptım kendi motorum için kendimde makine mühendisyim bana böyle daha doğru geldi bir çok yönden.kronik cbf yağ eksilme varsa onunda biraz daha azalacağını düşünerek kalınlaştırdım kışa değiştirmem gerekirse yine 10/40 dönücem. Motorunuzun kitapçığını kullansanız daha iyi edersiniz benim motorda Türkiyede farklı farklı uygulamaları duyduktan sonra farklı kalınlığa yöneldim
    "Edeple gelen lütufla gider"

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçişleri öncelikle farklı daha önce takır tukur geçiyordu şimdi daha sessiz geçiyor. Bende araştırma yaptım kendi motorum için kendimde makine mühendisyim bana böyle daha doğru geldi bir çok yönden.kronik cbf yağ eksilme varsa onunda biraz daha azalacağını düşünerek kalınlaştırdım kışa değiştirmem gerekirse yine 10/40 dönücem. Motorunuzun kitapçığını kullansanız daha iyi edersiniz benim motorda Türkiyede farklı farklı uygulamaları duyduktan sonra farklı kalınlığa yöneldim
    Teşekkür ederim karacabey...Öyle yapacağım.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Bu konular yüzlerce kez yazıldı çizildi, ve yüzlerce kez daha yazılıp çizilecek. Yani gereksiz, lakin bilmeyenler vardır hesabına yine ben de katkı yapacağım.

Kıyaslama gereksiz. Motul içinde ESTER katkıları olan, hatta ve dağa doğrusu tüm diğer madeni yağ markalarına göre içinde ESTER katkıları çok fazla olan bir yağ markasıdır. Farklı dedikleri olay işte ondan ötürü mütevellid oluyor.

Yağ meselesinde isteyen istediği yağı kullanabilir, tabi kullanıcı el kitabındaki sınıflandırılmaları karşıladığı sürece...

YAMALUBE'ye gelince. Hep görüyorum, haksızlık ediliyor.

YAMALUBE gerçekten ve gerçekten kaliteli ve hayli eski bir madeni yağ markasıdır. Marinciler, yatı olanlar bu yağı ezelden beri çok iyi bilirler. Sadece Türkiye piyasasına çok geç girdi ve reklamını iyi yapamadı, hepsi bu.

Ben Türkiye piyasasına gireli YAMALUBE'den şaşmadım, şaşmam da.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)