Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Köpeklerin motosikletlerle ne alıp veremediği var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bmw F650 CS
    Hadi yolda köpek kovalayınca falan anlıyorum da , iki araba arasında öyle durmuş ışığın yeşile dönmesini beklerken , yanımdaki arabanın şöförünün arka camı açması üzerine bir kurt köpeğinin montuma dişlerini geçirmesine ne dersiniz...göz göze kaldık sevimli şeyle)) şaka gibiydi...ve asıl garip olan ben hareket etmeye çalıştım ama köpeğe de zarar geleceğini düşündüm fakat bu hareketten çok zevk alan sahibi bunu hiç hesaba katmadı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı
    benim kendi köpeksavarım var. yanıma gelmelerini bekliyorum ondan sonra yaklaşık 6000-8000 devir arası iki aragazı verdim mi.. ne köpek kalıyor ortada ne bi şey....:P

Akrep kesin çözüm oluyor köpeklere...:
    güzel ve akılllıca...

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Bende var en saldirganindan tabi bana yalaka ama psikopat azicik neysa ben bunu senin anan baban kurt idi. Sonra insanin verdigine tamah ettiler kopek oldular lan it oglu it die seviyorum. Bide tabe bizde araba var bilemeyiz ama kopek dolastirirken cok saldiri oluyor benim kopege rustune ispat etmek isteyen diger kopekler saldiriyor ben genelde elektrikli job kullaniyorum. Arkadaslar. Unutmayin eger kopek yuzunuz`den filan isirirsa kesinlikle estetigi olmayan bir durumdur kopek isirdigi yere mikrop biraktigi icin doktorlar o yarayi aynen o sekil kendi haline birakirlar.

Kopeklerle ilgili yazdiklarinizi da okudum bukadar korkmak yersiz yazik hayvanlara bence saldirmalarinin nedeni daha evel gecen arabanin ya da motorun bi arkadaslarinin canini yakmasi olabiliyor. Oc alma istegi ve son derece zeki hayvanlar ama hepsine ragmen iplemeden yola devam ederseniz bisi olmaz dikkat edin arkadaslar.

Evet kesin sonuç köpekler motor sesine gıcık oluyorlar. Ben de iki ay önce aldım motoru, hayatımda ilk defa motor kullandığım için eğitim turlarına trafiksiz alanda başladım. CNR fuar alanında akşamları tur atarken karanlıktan iki köpek sesi ve kendileri. 2-3. viteslerde 30-40 km. ile giden acemi ben korkudan tam gaz. Yani eğitime katkıları olmadı değil. Tüm motorculara kazasız sağlıklı sürüşler dileğiyle.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    en iyisi durmak. durunca yaklaşmıyolar bile , hatta bu sefer ben onları kovalamaya başlıyorum sende oyle yap
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

bizim mahalledeki köpeklerin dişeri hep takma benim sayemde bana motorla geçerken saldırırlardı bende matador çimelerimle dişerini dötüm şimddide koşuyorlar ama koşarken takma dişerini ellerine alıp koşuyorlar

Hatta Bİtanesİ Var Ben GeÇerken Hazilaniyor AyaĞa Kalkiyor Hep Ayni Taraftan Saldiriyor Dİkkat Ettİm KÖpek BaŞka Motor GeÇerken KiÇini Bİle Kaldirmiyor Benİ Taaaaaa Uzaktan GÖrÜÜnce Kafayi Kaldirip Dİrek Bana YÖnlenİyor ArkadaŞlar KÖpekler Çik Kİndardir Ve DÜŞmanini Asla Unutmaz Bunu İyİ ÖĞrenİn

Hatta Bİtanesİ Var Ben GeÇerken Hazilaniyor AyaĞa Kalkiyor Hep Ayni Taraftan Saldiriyor Dİkkat Ettİm KÖpek BaŞka Motor GeÇerken KiÇini Bİle Kaldirmiyor Benİ Taaaaaa Uzaktan GÖrÜÜnce Kafayi Kaldirip Dİrek Bana YÖnlenİyor ArkadaŞlar KÖpekler Çik Kİndardir Ve DÜŞmanini Asla Unutmaz Bunu İyİ ÖĞrenİn

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bence sen genede kaç bu yasadan haberi olmayan cahil bi it e denk gelirsin hem havlar hem ıssırır üzülürüm
    Haklısın dostum hiç belli olmaz walla...
    Saygılarımla...

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Topik dikkatimi çekti şurda yazılanları okudum da pek çoğunuzun nasıl bir insan olduğunu anlamakta zorluk çektim. Keşke köpekler kadar dostluğunuz, dostunuz olsa. İnanın dünyada daha büyük zenginlik olmadığını anlardınız o zaman. Yazık ki pek çoğunuz düşünceleriniz ve yazdıklarınız ile insan olmayı bile hak edemeyecek kadar zavallı olmuşsunuz.
    Alınan alınsın kızan kızsın, alınan da kızanda benim için "hiç"tir.

İçinde hayvan sevgisi olmayanın insan sevgisinden şüphe ederim. Ayrıca hayvan sevenlerin insan sevmediğini aç insanlarla ilgilenmediğini nereden uydurabiliyorsunuz? siz hayvan sevmeyen haliniz ile kaç insana yardım ettiniz? bi arkadaşınız sizden borç para istese vermemek için türlü dolap cevirirsiniz. Bırakın aç olana yardım etmeyi...

Ayrıca size köpek psikolojisinden de bahsedeyim biraz;
    En ürkütücü görünen köpeğe bile 1-2 defa yiyecek verin siz onun en büyük dostu olursunuz. Sizin bu jestini hiç unutmaz. Size saldırıyorsa bunun altında arayacağınız sebeb su olmalıdır:
    "Acaba daha evvel buna kim ne yaptı neden şimdi böyle davranıyor?" O nedenle aynı hayvan sürekli size saldırmaya yelteniyorsa ona siddet ile karşılık vereceğinize onu sevmeye çalışın, ona yaklaşın, kafasını okşayın, birşeyler verin.

Biz insanoğlu bu zavallılara öyle kötü davranıyoruz ki onlar en fazla bizi ısırabiliyorlar.. onlara yaptıklarımızın aynısını bize yapabilseler heralde köklerini kurutmaya çalışırız.
    Hayatonda

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    Arkadaşlar Bence Köpeksiz Yoldan Gitmek Lazim ...sorun Olmaz Galiba....

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    kardeş bildiğim kadarıyla bu köpeklerin motorlara karşı aşırı bi ilgisi varmış özelliklede mobyletlere bence ondan kaynaklanıyor olabilir

NIGHTCORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ne derseniz diyin ben köpek gördümmü uçurum olsa uçuruma sürerim yani bunların sağı solu belli olmaz değil durmak ghost rider in motorunu geçerim o anda :D
    ๑۩۞۩๑ NIGH†CORE™ ๑۩۞۩๑ Yusuf™ ๑۩۞۩๑ 150hs ๑۩۞۩๑

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Korkmaya ve durmaya gerek yok diye düşünüyorum. Panik yapmadan sakince yola devam edersek hiç bi sorun yaşamayız. O hayvanlar da insan dostudurlar, onların bütün sorunu motosikletler. Motosikletin üstündeki bizlerin o kadar endişe etmemize gerek yok. Köpek kovalamaya başlayınca panik yapmadan bi 10m-20m kadar ilkerleyince köpekler zaten geri gidiyorlar. Çok fobisi falan olan warsa bi köpeksavarmı köpekkovarmı neyse ondan alarak bi yolunu bulsun. (işe yarayacağını sanmıyorum)
    Kaza Anında Sizi Korur...

Alıntı pazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerden taş alırken,sesli bir şekilde de daş yokmu lan daş diye bağırırsan daha etkili olur.

abi gece gece koptum gulmekten yarildim yaaa....
    superdi

dertli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kangda lüx 125 T4
    arkadaşlar benimde hem köpeğim hem motorum var.bence onları rahatsız eden motorun sesi. ama kaçmak ve durma olayında tamamen peşinizdeki köpeğin büyüklüğüne göre hareket edin bence. büyük ve ısıracağını düşünüyorsanız saniye kaybetmeyin kaçın

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    benim bi bir iki defa başıma geldi..
    öncelikle sakin olunacak..
    köpekleri bazıları sadece kovalıyor..
    bazıları ısırmaya çalışıyor..
    her ikisinde de korna işe yarıyor..
    sürekli kornaya basıp hızlanın..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

yav baska bı motor sıtesındede bole topıc vardı. bı tane alet varmıs sadece kopeklerın duyacagı sınyal verıyomus o da kopeklerı kacırıyomus valla onların yalnacısıyım ama dogrudur kopeklerın algı sınırları faklıdır

karakartalmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    evet kardeş bendede var köpek kovucu.düğmeye basıyorsun ince bir ses çıkartıyor köpek aptal gibi oluyor,ben acayip tırsarım köpekten erkeklik yapıpta motordanda inmem köpek kovucuyu bağladım motora saldırdılarmı dazer' ebasıyorum yani köpek kovucuya olup bitiyor,eğer isteyen arkadaşlar olursa temin edebilirim çok işe yarıyor fiyatı gerçi biraz pahallı 70$ falan olması lazım ama inanın çok işe yarıyor.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Oyun yapıyor yavrucaklar ya.. Seni havlaya havlaya izler sonra peşini bırakır, heycana kapılıp dengeni kaybetmemen lazım. O yandan seni takip etsin ne olmuş en sonunda bırakır peşini Paçana falan atlayan ısıran köpekte çook nadirdir yani
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Bu topic i ben açacaktım aslında, 3 gün önce köpek saldırısına uğradım bozuk yolda 60 km falan gazladım allahtan 90 derecelik dönüşe gelmeden köpek bana yetişemedi eğer o 90 lık viraja geldiğimde köpek hala peşimde olsaydı bitmiştim ben. Tabii asıl yolu kapatıp köpeklerle dolu bozuk yolu açık bırakan DSİ ye ettiğim küfürler yarım saat sürdü. Köpek korkusundan nehir kenarında gezemiom valla. 10 dolar falansa köpeksavar almaktan başka çare yok. Dayım ağır bir kaza geçirmişti köpek yüzünden 2 ay yatmak zorunda kaldı. Çinliler cep telefonu ıgöstergesi bile koyuyor motorlara köpeksavarda koysalar bari.

karakartalmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    erdoğan kardeş sen köpek saldırdığında dur ve onlara yemek ve su ver olurmu kardeş ben köpek kovucumla devam ederim,sen burdaki insanların hiç birinde hayvan sevgisi olmadığını düşünüyorsan yazık sana,biz burda motor kullanırken saldıran köpeklerden bahsediyoruz inan köpekten tırsamda bütün hayvanları severim ve bende biratne köpk siparişi verdim yavru,bizraz önce söğlediğim gibi sen motor kullanırken sana saldıran köpeğe dur ve yemek su ver.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler