Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon Freedom 250 test ettim/kullanıcıları/merak edenleri/deneyimli arkadaşlar içeri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Arkadaşlar merhaba

Bu motoru eşime almak için dün bi kaç bayiye gittik, test etme imkanım oldu baya bir inceledim;

-Motora tork çok güzel geliyor düşük hızlarda tek silindir olmasından dolayı
    -Parça kalitesi orta kalitede ama kesinlikle kötü değil, derli toplu görünüyor
    -Farları sl200den çok iyi sis farı olmasından mütevellit yeterli geldi bana
    -Selesi oldukça rahat
    -Titreşim biraz var ben dört silindirden inip buna bindiğim içinde öyle gelmiş olabilir yeni başlayana etki edeceğini sanmıyorum

Şimdi arkadaşlar ben motordan fazla anlayan biri değilim yıllardır kullanırım ama sadece kullanırım, ilk motorumdan son motoruma kadar hep japon motorlara bindim ve hiç büyük bir sorunla karşılaşmadım, karşılaşsam belkide bende deneyim sahibi olurdum. Dışarıdan gördüğüm ayrıntıları yukarıda sıraladım. Bizim hanım taktı kafaya bu motoru alacak, inanın gv250den tut sl200e gösterdim illaki bunu istiyor yapacak bişey yok o yüzden detaylı araştırmaya girdim ve bu motoru uzun yolda kullanmak için alıyoruz yani tek başına sürecek 2 motor şeklinde gideceğiz. Ben bu motorun uzun yola gidip gidemeyeceğini merak ediyorum, tek korkum yolda arıza oluşursa cidden mal gibi kalırım yani tamir falan işleri hak getire. Bana kalsa ona bir evo 250i almak ama tutturdu bunu istiyor kadın milletini az çok biliyosunuz. Hızı gerçekten hiç önemli değil 90kmh bile gideriz yeterki sorun çıkarmasın, keyif gezisi olacağı için dura dura geze geze yavaş yavaş gideceğiz zaten. Bu motor 1 senedir piyasada neden kullanıcı kitlesi oluşmadı onu merak ediyorum, birde türkiyede toplanıyormuş diye bişey duydum ne derece doğru bilmiyorum. Tekrar dikkat çekmek istediğim nokta uzun yol arkadaşlar kullananı yada motor blokları hakkında baya bir deneyimi olan arkadaşların tecrübelerine dayanarak yorum yapmasını rica ediyorum malum yağ soğutmalı bir makina.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    bende falcon 250 ve sl200 arasında kaldım sl200 zam gelmiş 7150 diyorlar pahalı geldi bana. Falcon u sordum 5750 ye vereyim dedi ama 5500 alırım diye dusunuyorum. Şimdi sl200 le alakalı bircok yorum var eger arada bukadar para farkı olmasaydı sl200 alıcaktım. Ancak 1500 tl fark beni düşündürüyor. Falcon kullananlardan yorumlarını ve tecrübelerini dinlersek çok faydalı olacak
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Bu motoru eşime almak için dün bi kaç bayiye gittik, test etme imkanım oldu baya bir inceledim;

-Motora tork çok güzel geliyor düşük hızlarda tek silindir olmasından dolayı
    -Parça kalitesi orta kalitede ama kesinlikle kötü değil, derli toplu görünüyor
    -Farları sl200den çok iyi sis farı olmasından mütevellit yeterli geldi bana
    -Selesi oldukça rahat
    -Titreşim biraz var ben dört silindirden inip buna bindiğim içinde öyle gelmiş olabilir yeni başlayana etki edeceğini sanmıyorum

Şimdi arkadaşlar ben motordan fazla anlayan biri değilim yıllardır kullanırım ama sadece kullanırım, ilk motorumdan son motoruma kadar hep japon motorlara bindim ve hiç büyük bir sorunla karşılaşmadım, karşılaşsam belkide bende deneyim sahibi olurdum. Dışarıdan gördüğüm ayrıntıları yukarıda sıraladım. Bizim hanım taktı kafaya bu motoru alacak, inanın gv250den tut sl200e gösterdim illaki bunu istiyor yapacak bişey yok o yüzden detaylı araştırmaya girdim ve bu motoru uzun yolda kullanmak için alıyoruz yani tek başına sürecek 2 motor şeklinde gideceğiz. Ben bu motorun uzun yola gidip gidemeyeceğini merak ediyorum, tek korkum yolda arıza oluşursa cidden mal gibi kalırım yani tamir falan işleri hak getire. Bana kalsa ona bir evo 250i almak ama tutturdu bunu istiyor kadın milletini az çok biliyosunuz. Hızı gerçekten hiç önemli değil 90kmh bile gideriz yeterki sorun çıkarmasın, keyif gezisi olacağı için dura dura geze geze yavaş yavaş gideceğiz zaten. Bu motor 1 senedir piyasada neden kullanıcı kitlesi oluşmadı onu merak ediyorum, birde türkiyede toplanıyormuş diye bişey duydum ne derece doğru bilmiyorum. Tekrar dikkat çekmek istediğim nokta uzun yol arkadaşlar kullananı yada motor blokları hakkında baya bir deneyimi olan arkadaşların tecrübelerine dayanarak yorum yapmasını rica ediyorum malum yağ soğutmalı bir makina.

Dostum başlangıç için falconda sl200'de düşünülebilir ama uzun yol için pek düşünemiyorum çünkü yolda bayağı bir yorar büyük ihtimallede seninle yolda motorları değişmek isteyebilir. ha derseki ben bunla şehir içinde iyice alışacağım uzun yol içinse birazdaha güçlü ve torklu birşey alacağım ozaman tamam ama ikinci el piyasası nasıl pek bilgim yok.

Motosikleti
    falcon freedom
    sayın provaker ben yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum freedomı. şu ana kadar güzel yollar yaptık eşimle beraber ve hiç te yolda kalmadık. size tavsiyem ayda bir kez bir tamirci çırağına 5-10 lira vererek civata sıkım işlerini yaptırmanız. Çünkü ilk toplamada neredeyse hiç sıkılmıyor onun haricinde eşiminde ilk tecrübesi bu motorda oldu şu an izmir söke arası gidip gelebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum başlangıç için falconda sl200'de düşünülebilir ama uzun yol için pek düşünemiyorum çünkü yolda bayağı bir yorar büyük ihtimallede seninle yolda motorları değişmek isteyebilir. ha derseki ben bunla şehir içinde iyice alışacağım uzun yol içinse birazdaha güçlü ve torklu birşey alacağım ozaman tamam ama ikinci el piyasası nasıl pek bilgim yok.
    sayın nines bende eşim için aldım bu motoru ve oturaklı olduğu için gayet rahat sürebiliyor. Ayrıca yedek parça sıkıntısı yok. İkinci elde de en fazla 1000-1500 düşer diye düşünüyorum. Uzun bir süre satmayı düşünmüyorum çünkü yol tutuşu ve torku bence yeten bir motor 120 km yapan bir motor bence boş değildir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı mertcan09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın provaker ben yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum freedomı. şu ana kadar güzel yollar yaptık eşimle beraber ve hiç te yolda kalmadık. size tavsiyem ayda bir kez bir tamirci çırağına 5-10 lira vererek civata sıkım işlerini yaptırmanız. Çünkü ilk toplamada neredeyse hiç sıkılmıyor onun haricinde eşiminde ilk tecrübesi bu motorda oldu şu an izmir söke arası gidip gelebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

sayın nines bende eşim için aldım bu motoru ve oturaklı olduğu için gayet rahat sürebiliyor. Ayrıca yedek parça sıkıntısı yok. İkinci elde de en fazla 1000-1500 düşer diye düşünüyorum. Uzun bir süre satmayı düşünmüyorum çünkü yol tutuşu ve torku bence yeten bir motor 120 km yapan bir motor bence boş değildir.
    Mertcan09 yanlış anlama derdim motora çamur atmak değildi. bu tip motorlar (18 hp) bence uzun yolda yorabilir hani yolda motorları değişelim isteyebilirden kastımda oydu. yoksa başlangıç için bu güçte ve bu fiyatta bir motor bence gayet mantıklı.

en sert rakibi SL 200, kubanın bu modeli türkiyede kendini kanıtladı , falcon yen, bi marka

arkadaşlar bende bu motordan almayı planlıyorum küba ile bunun arasında kaldım şuan 6 bin fiyatı var falconun tipi falan çok hoşuma gitti uzun yolda performansı nasıl acaba merak ediyorum birde bu motorun piyasası fazla yok alırsam elden çıkarırken zorlanırmıyım ?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    merhaba, bende sl200 almaya karar vermiştim fakat falcon görür görmez daha çok beğenip fiyatındanda ötürü onu aldım...şuan birinci haftasında, daha 30.km de ama şunu net söyleyebilirim, motor hızlanması inanılmaz...Çok atik...Trafikte 4. viteste sakin ilerlerken, bianda atağa kalkabiliyor...ben daha yeni olduğundan son hızları zorlamadım fakat hiç zorlanmadan 100 de buldum kendimi...

+Motorda kesinlikle titreme yok...Derli toplu gidiyor.
    +Oturak rahat, oturma pozisyonuda çok rahat.Sl200 de bu rahatlığı alamamıştım.
    +Çok seri hızlanıyor.
    +Frenlemesini gerçekten sevdim, sıkıntı vermiyor.
    +görünüşü gerçekten çok güzel
    +ön çamurluk plastikmiş ama hiç öyle göstermiyor.
    +Bundan sonra freedomların zincir muhafazası ve ön çamurluk saç gelecekmiş ve serviste değiştirilecekmiş.

-Vites geçişleri çok sert ve Boşa almak çok zor.
    -Boşta gösterse dahi debriyajı bırakınca gidiyor, tam geçmiyor.sanırım ayarsızlık var(biraz daha düzelmezse servise gideceğim)

%Lastikler hakkında net bişey söyleyemeyeceğim çünkü referansım yok.Fakat Dragstar 750 sahibi arkadaşımı çağırdım ve motoru denettirdim.Epey tur attıktan sonra, viraj, hız, fren denemeleri yaptı ve motorun hem görünüşünü hemde gidişini çok sevdi.Lastiklerinde normal olduğunu söyledi, fakat ıslakta dikkat etmem gerektiğini söyledi.

Şimdilik benden bukadar,maalesef deneyimledikçe sizlere bilgi aktaracağım.

*Bu arada en kötü süpriz trafik sigortasında oldu.Yaşım 33 - istanbul - ilk motorum - 500 den aşağı sigorta bulamıyorum...fiyatlar %100 artmış eylüle diyor acentalar.Bunu bilseydim 4 eylülde motoru almazdım vazgeçerdim...

karacabeg, Salih_T, İlker41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mefairo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*Bu arada en kötü süpriz trafik sigortasında oldu.Yaşım 33 - istanbul - ilk motorum - 500 den aşağı sigorta bulamıyorum...fiyatlar %100 artmış eylüle diyor acentalar.Bunu bilseydim 4 eylülde motoru almazdım vazgeçerdim...

http://i59.tinypic.com/e97t6x.jpg
    Deneyimlerinizi bekliyoruz birde motoru ne kadara aldınız ?
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Unuttuğum eksiler:

-Aynalar berbat, arkadan hiçbirşey gözükmüyor.Ayna plastik ayna gibi net değil ve çok ufak.kesinlikle hakimiyeti etkiliyor.hemen değişmeli.
    -Ayna boyu çok kısa
    -Benzin göstergesi kronik bozuk.
    yuti bunu beğendi.

f terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pioneer xf200-2a
    Alıntı mefairo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bende sl200 almaya karar vermiştim fakat falcon görür görmez daha çok beğenip fiyatındanda ötürü onu aldım...şuan birinci haftasında, daha 30.km de ama şunu net söyleyebilirim, motor hızlanması inanılmaz...Çok atik...Trafikte 4. viteste sakin ilerlerken, bianda atağa kalkabiliyor...ben daha yeni olduğundan son hızları zorlamadım fakat hiç zorlanmadan 100 de buldum kendimi...

+Motorda kesinlikle titreme yok...Derli toplu gidiyor.
    +Oturak rahat, oturma pozisyonuda çok rahat.Sl200 de bu rahatlığı alamamıştım.
    +Çok seri hızlanıyor.
    +Frenlemesini gerçekten sevdim, sıkıntı vermiyor.
    +görünüşü gerçekten çok güzel
    +ön çamurluk plastikmiş ama hiç öyle göstermiyor.
    +Bundan sonra freedomların zincir muhafazası ve ön çamurluk saç gelecekmiş ve serviste değiştirilecekmiş.

-Vites geçişleri çok sert ve Boşa almak çok zor.
    -Boşta gösterse dahi debriyajı bırakınca gidiyor, tam geçmiyor.sanırım ayarsızlık var(biraz daha düzelmezse servise gideceğim)

%Lastikler hakkında net bişey söyleyemeyeceğim çünkü referansım yok.Fakat Dragstar 750 sahibi arkadaşımı çağırdım ve motoru denettirdim.Epey tur attıktan sonra, viraj, hız, fren denemeleri yaptı ve motorun hem görünüşünü hemde gidişini çok sevdi.Lastiklerinde normal olduğunu söyledi, fakat ıslakta dikkat etmem gerektiğini söyledi.

http://i59.tinypic.com/e97t6x.jpg
    hocam aylardır motor hakkında bilgi verecek birilerini arıyodum paylaşımlarınızı dört gözle beklicem takipteyim

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Fotoğraflarını beğendiğim bu motosikleti fırsatını bulunca bir de yakından inceleyeyim dedim. Görseli güzel ama parça kalitesini yeterli bulmadım.Satıcı fiyat olarak 6.800 gibi uçuk bir rakam telaffuz etti. Allahtan internet varda gerçek fiyatının 6.000 TL seviyesinde olduğunu biliyoruz. Kaldı ki bu motosiklete 6.000 TL nin de çok olduğu görüşündeyim. Yakından görüp incelemenizde yarar var. Performansını bilemem ama parça kalitesi olarak yeterli görmediğim için takip listemden çıkardığım bir motosiklet. Cruiser tarzı fazla seçenekte maalesef bulunamıyor ama. Bütçenizi biraz zorlayıp 2.elde olsa başka seçeneklere yönelmekte fayda var. Yada bu fiyata başka tarz, uzun süre kullanılacak motosikletler alınabilir.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

selam arkadaslar neredeyse bütün konuyu okudum artıları eksileri öğrendim genel olarak suan yardımınıza ihtiyacım var...bu motor ile regal raptor 250 arasında kaldım ama bir arkadas cok güzel yazmış 10 yıllık motoru ne yapıcaksın diye aynı paraya..banada mantıklı geldi birkac kritik durum var ilgilenirseniz çok sevinirim...

-türkiyede ama özellikle izmirde servis ağı ve yedek parça son durumu nedir

-regal raptor ile arasında cok büyüklük farkı varmı ?

-benim boy 195 kg 135 altımda sırıtırmı ? yani daha büyük chopperlar varmı 7-8 bin civarı fiyata?

-servisten genelde değişen parçalar tekrar aynı kırılma bozulma sıkıntılarını cıkarıyormu?

-benim derdim hız değil tatlı tatlı gezeyim chopper cok hosuma gidiyor kiloma göre 70 kg artçı ile cok sıkıntı olurmu ?

-ayrıca izmirde kullanan biri varsa lutfen ieltişim kursun yüzyüze görüşmek isterim çok..

not:ehliyetimi yeni alıyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)