Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kullanırken Kol Saati Kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Selamlar,

Kol saatlerine fena meraklıyımdır. Hatta bir saat forumunda yöneticilik görevi de yapıyorum. Motosikletle yoğun ilglenmeye yeni başladım. Öncesinde saatlerle yatar saatlerle kalkardım. Şimdi iki aşkım var diyelim

Tabii biz mekanik saat severler için motosiklet ölüm demek, çünkü titreşimler balans yayının düzenini bozup saatin sapmasını artırıyor. Ayrıca düşme durumunda mazallah o değerli saatler size ömür olur. Normalde mekanik saatlere hastayızdır, pilli saat pek sevmeyiz ama motorda da mecbur sağlam kalacak bir pilli saat kullanmak lazım Kol saatsiz, ekipmanlarımın içinde bile çıplak gibi hissediyorum

O yüzden daha motoru bile almamışken gidip motorda kullanmak üzere Casio G-Shock aldım. Biraz büyükçe bir saat, dayanıklı düşse de bir şey olmayacak, telefonuma gelen mesajları aramaları da gösteren bir şey.

Fakat, eğitim alırken "asla motor kullanırken saat takma, çünkü düşüp de bileğini vurursan saatin baskıyı dar bir alana toplayacağı için bileğin kırılır" dediler.

Bunun üstüne, başlığı açtım. Konuyu çok uzattım ama özetle: "Siz gazlarken kol saati kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangilerini, kullanıyorsanız neden?"

Saygılar.
    mehmetenis ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben de saat takmayı çok severim fakat bu motor sevdası yüzünden artık sadece araç kullanırken takıyorum,motorun üstünde saat taktığımda eldivenler saate baskı yapıyor ve bileğimi ağrıtıyor bende senin gibi çapı büyük saatler takmayı seviyorum ,ama motor sevdası yüzünden artık takmıyorum,
    Ama şöyle yapabilirsin genel de bende öyle yapıyorum saati ekipmanları giyerken çıkar avadanlığına veya çantana koy motordan indiğinde saati tekrardan takarsın,

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motorda kol saati onerilmez, saati bozdugu icin degil yaralanmamak icin..

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Ben de saatleri çok severim. Tissot ve Seiko saatim vardı Steinhart Ocean alabilmek için sattım hatta
    Motosiklette kullanırken Casio G shock GA 300 saatimi takıyorum. Sürüş esnasında da montun içinde kalıyor.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çok güzel bilek kırar.
    Özellikle metal kasa ve kordon seçin koparma ihtimali de olsun

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En iyisi çantada taşımak sanırım (çantam olmasa da).

Aslında motoru düşünmeye başladığımda, yanında bu saatten kesin alırım diyordum. Vintage olandan alırsam ince bir saat olduğundan sıkıntı olmaz sanırım.

Kalın kasalı saat takmamak lazım bilek kırıklarına karşı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bilek kırar.
    Özellikle metal kasa ve kordon seçin koparma ihtimali de olsun

Bu durumda tek çaremiz kalır:

Sepetçioğlu bunu beğendi.

Uzun bileklikli eldivenimin içinde kalacak şekilde kullanıyorum. Tehlikesi illaki vardır.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Lütfen okuyun.

1-2 yıl önce bir motosiklet kullanıcısı tester parfüm alıyor. Şu ufak kibrik çöpü gibi olanlar.

Motosiklet montunun iç kısmına koyuyor. Kaza yapıyor ve tam o parfümün olduğu yerde kaburga kırıkları oluşuyor.

Düşünün parmak kadar olmayan birşey.

Onun haricinde adamda hiçbirşey yoktu.

Yani demek istediğim mümkün olduğunca ekipmanlarınızın içine veya cebine saat, parfüm, telefon vs koymamaya gayret edin.

Ufacık bir düşüşte hem size zarar gelebilir hemde fiyatı yüksek olan eksesuarınıza.

Ufacık bir düşme yüzünden , kalkıp motorla eve gitmek varken, ambulansın gelmesini bekleyip bileğinizin vs alçıya alınmak için hastaneye gitmek istemezsiniz sanırım.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    casio sgw 400 h saatim var acıkcası uyurken bile cıkartmak aklıma gelmiyor. motor sürerken bugüne kadar hic rahatsızlıgını hissetmedim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Gidon saati kullanıyorum.

Şundan
    eek ve Zell bunu beğendiler.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde saat merakım var. Şimdide motora bir saat montajlama derdindeyim. Çok para verip almakta istemiyorum dijital ışığı olan su geçirmez bir saatimi bir şekilde uyarlayıp sabitliycem hala en iyi nasıl olur diye düşünüyorum
    "Edeple gelen lütufla gider"

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Motosiklet için özel, gidon saatlerinden tavsiye edelim o zaman ;)

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Güvenlik açısından takılmamalı...Yukarda bazı arkadaşlar sebebini güzelce açıklamışlar. Ben sadece bir sürüşümde kol saati kullandım.. Sarj sorunum vardı, akyaka-marmaris gezisinde sürekli kolumda .. Onun haricinde bu zamana kadar hiç takmadım. Motosiklet sürerken, kol saati kullanılmamalı diyorum.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Kolumdan çıkartmıyorum genelde ama motor kullanırken işkence oluyor. Motosiklet montu ve eldivenle ile takılmıyor malesef. ya çantama atıyorum yada yanıma almıyorum hiç

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    oknglr, bu saat mesela titreşimden iyice sapma yaşar. Gerçi bir kez durdurup bekleyip tekrar çalışırsa büyük ihtimal düzelir.
    oknglr bunu beğendi.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Saatlere ben de çok meraklıyım ama eldiven ve mont altında çok rahatsız ediyor ve kaza durumunda verebileceği zarar nedeniyle şu ürünü kullanıyorum:

hakanens bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Saat takmayı hiç sevmezdim,sadece 1. sınıftayken babam bir saat almıştı karne hediyesi o vardı.Bir de askerde takıyordum.şırnak ın dağlarında intikaldeydik ve kırıldı bir daha da takmadım.14 şubatta sevgilim(şimdiki eşim) bana fossil FFS4487 model saat almıştı,halen takarım takmayınca eksik hissediyorum sol bileğimdeki ağırlık olmayınca olmuyor arkadaş motorum siyah olduğu için selex diablo eldivenlerimi de takarım ve saatım süper bir kombin oluşturuyor

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Motosiklet kullanırken gidon saati kullanıyorum. Kol saati hiç kullanışlı olmuyor ve kaza esnasında bileğimiz bükülürse bilekte büyük sıkıntılara neden olacaktır.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    şimdi düşündüm cidden dedğiniz gibi oluyor , gerçi takmama sebebim bu değil aslında cidden rahatsızlık veriyor montla ve eldivenlerle :D Şimdilik motorun saatini kullanıyorum. Bir cruiserım olsa yukarıdaki gibi gidon saati takardım kesin

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Saat kullanma ihtiyacımı Duke karşılıyor sağolsun. Ama kol saatini zaten saati görmek için takmıyoruz, sevdiğimiz için takıyoruz. İki sevgili ile aynı anda görüşemeyeceğimize göre sırayla buluşmamız gerekiyor anladığım kadarıyla.

Bu arada her ne kadar Duke'te saat olsa da bu gidon saatlerinden bir tane edinmek istedim. Var mı tavsiyeniz?
    karadenizz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)