Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Serviste usta R1i pat diye yan tarafa düşürdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam,

Geçen hafta benim motoru İstanbul Anadolu yakasındaki Yamaha bayisine götürdüm ve 1000km bakımını yaptırdım. Bayide ustaların çalıştığı yere almıyorlar sizi, cam bölme yapmışlar oradan içeriyi görebiliyorsunuz sadece.

Benim motoru içeri aldılar ve liftin yanına parkettiler. Liftte beyaz bir R1 vardı bir tane usta onun son işleri tamamlayıp (30 dk falan sürdü) liftten indirdi, liftten biraz ötede yan ayaklığı açıp ayaklığın olduğu tarafta birşeylere bakmaya başladı, bir yandan da motoru dikleştiriyor kendisi motorun yanında çömelmiş vaziyette. Tabi olan oldu motorun ayaklık olmayan tarafında kimse olmadığı için motor o tarafa pat diye düştü usta tutmaya çalıştı ama çömelik vaziyette tutamadı tabi. Sonra kaldırdılar, sildiler falan biraz incelediler çizik falan var mı diye. Bir iki sildiler sağını solunu işlem tamam sanki birşey olmamış gibi

Tabi ondan sonra benim gözler açıldı çünkü sonradan benim motora geçtiler, 1 saniye bile gözlerimi ayırmadım camdan. Benim R1i düşürdüklerini gördüğümü de farkettiklerinden Allah'tan benim motora birşey olmadı.

Bundan sonra o servise gitmeyi düşünmüyorum, bakımda motorun başında dikilmek lazımmış her zaman. Bundan önceki motorlarımın bakımlarında hep başında dikilmişimdir ilk defa bu servise gittiğimden başında dikilemedim ama 2 saat boyunca ayakta izledim yapılanları.

Not: Yazsam mı yazmasam mı tereddütte kaldım ama sonradan foruma yazmaya karar verdim.
    redlion999, sbr, deep_far ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ben olsam bekler sahibine söylerdim
    Ali1903, Zell, MotorKafa ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam bekler sahibine söylerdim
    Sahibini göremedim (belki bırakıp gitmişti motoru sonra almak üzere) ayrıca motorlarla işleri bittikten sonra üst kata çıkarıyorlar o sırada benim motora başladıklarından ayrılamadım cam kenarından

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Insanlik hali, insan bu sasar beser... Yanlislikla ne canlar gidiyor, nazar cikti diyip gecmek lazim...
    codeprof, MetinK., Sinan Aksu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    olur öyle şeyler. düşürünce yenisini verecek değiller ya.
    codeprof bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Motor bu düşebilir. Servis ve hizmette iyilerse düşen benim motorum da olsa yine giderim.
    Olduğu yerde düşmeyle ayna/manet kırılır, oldu olacak en fazla gidon yamulur. Bunları da zaten değiştirirler.
    codeprof bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    İnsanlık hali. Abartmanın anlamı yok.
    codeprof bunu beğendi.

olur böle şeyler kardeşim. misal sen işini yaparken hiç hata yapmıyormusun hep sorunsuz ve dört dörtlükmü yapıyosun buda öle bişey.adamların ismini vermeseydin bari yazık günah
    codeprof bunu beğendi.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    sahibine söyledilerse bencedee sıkıntı yok ama söylemedilerse sorun var keske bekleyip sahibiyle konusabilseydiniz bakin böyle böyle oldu motoru bi inceleyin size söylediler mi haberiniz mi var mi gibisinden...

Yorumlara bak ya bu kafayla biz adam olmayız, abartmakmış insanlık haliymiş, hata varsa hatanın bedeli ödenir ödettirilir arkadaşlar, pısırık olmayın çizildiyse kırıldıysa eğrildiyse orjinaliyle değiştirecekler bu kadar basit. Hoşgörmek yok.
    EKONOMİ, MotoGlock, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Bu ülkedeki cerrahları da biliyoruz, Hastanın içinden yıllar sonra pense/bıçak çıkartıyorlar. Bunlar normal bizim ülkede. Alınmamış önlem ve dikkatsizlikleri de vardır servisin ama. Kaza kelimesinin tanımı da tam olarak bunu karşılıyor. Abartılacak bir şey yok.

Kimse düşsün istemez ama "sakınan göze de çöp batar".

Ne kadar iyi usta olursanız olun bu tarz problemler hayatınızda bir kere bile olsa mutlaka sizi de bulur.

ne savundum be
    tinerci bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motosikletimizi yetkili servise emanet edeceğiz. Adamlar hem motosikletin hem de kendilerinin zarar görmemesi için gerekli önlemleri almayacak, sonra da "olur böyle şeyler" diye geçiştireceğiz. İş güvenliği konusu, ders kitaplarında içerik olmaktan öteye geçemedi ülkemde. İşçi ölümlerine de KADER diyip geçiyoruz zaten.

Motosikletin sahibine durumu izah edip özür dilemiş ve HATALARINI telafi etmişlerdir umarım. - Hiç sanmıyorum ama... -
    Mitoqondri, aquarist4, krmzhr ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bu ülkenin ortalamasıdır bu.
    Ustası da aynı; fırıncısı da, öğretmeni de, pilotu da, milletvekili de, bakanı da, babası da annesi de.
    Hepimiz aynıyız; masum değiliz hiçbirimiz!

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cok onemsemeyin dunya malidir, sakinan goze cop batar, hem musteriye bilgi verilmedigini nerden biliyorsunuz?
    yasdal bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motorumu servise bırakıcam, bir ton para vermişim zaten, ayrıca bakım parası vs. ödüyorum.. Haberim yok ustanın birisi yarım saat motorla gezecek, sonra gelip önlem almadan motoru yana yatıracak.. Elbette cana gelmesin ama bu tamamen SORUMSUZLUK..

Sen 200 kiloya yakın aleti çömelerek dik pozisyonda tutmaya çalış.. Cbf 150 falan mı sanmış aleti acaba ?

Eğer sahibine söyledilerse sorun yok, söylemedilerse öğrenirse sıkıntı çıkar..

Motosikleti
    Sahibine söyleyip söylemediklerini bilmiyorum ama bana zayıf ihtimal gibi geliyor söyleyecekleri.
    Herkesin görüşü farklı ve herkesin kendine göre doğru yanları var.
    Ama bana göre meydana gelmesi çok kolay önlenebilen bir kaza çeşiti, sadece biraz dikkat ve özen gerektiriyor o kadar. Ve o gereken azcık özeni ve dikkati göstermediklerini düşündüğüm için bir daha motorun başında dikilmeme izin vermeyen bir motorsiklet servisine gitmeyi düşünmüyorum ben şahsen.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bana denk gelse bekler sahabına söylerdim hııhaha.okadar silip parlatığına göre söylememiştir öyle fiyakalı servisler olduğuna bakmayın çoğu elemanları zayıf

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak dostum, tamam bu olay üzücü ama gittin bi servise ve burada motorunun yanına alınmayıp camdan izlemene izin verildiyse hadi bi se..vdirin ordan deyip çıkman gerekirdi. belli ki iyi kendi halinde mütevazi birisin ama yerine göre ukala olman gerekir bu da bir hayat tecrübesi

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Kazadır olabilir.. Fotoğrafını çekersin, telefon ile sahibine haber verirsin yakındaysa gelir yoksa detaylı fotoğraflarını çekip sahibiyle beraber hasar görebilecek parçalara bakarsın.. r1 in plakasını alsaydınız keşke belki sahibine ulaşabilirdiniz.. Yoksa olay hamburgerinizi yaparken köftesini yere düşüren elemanın 'kimse görmedi kazadır olur' deyip size servis etmesine benzer..

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Düşürülen sizin motorunuz olsaydı bu yorumlarınızdaki kadar hoşgörülü olabileceğinize inanamıyorum.
    dyavol-77, Shrieker ve GP500-1st bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)