Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Serviste usta R1i pat diye yan tarafa düşürdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sonuçta bir eşya için insan kırmaya değmez.
    sen birinin kusurunu örtersen bir başkası da senin kusurunu örter, bu işler böyledir.
    60 bin tl'lik eşyadan bahsediyoruz? Ne demek kırmaya değmez yahu. Kaç kiloluk motoru tek elle dik pozisyonda tutmaya çalıs,düşür sonra bi' de bakımdan 150-200tl para al. Yok ya? Kendi motorunuz olsaydı olur böyle şeyler usta mı dicektiniz. Şaşırmamak lazım aslında bu ülkenin başındaki adam 300 kişinin ihmal sonucu hayatını kaybetmesine bu işin fıtratında var demişti. Onlar da dediğiniz gibi madenin kusurlarını örttü aynı mantıkla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #4 #5 #6 #7 #8 Yamaha servisi
    Bilemedin ben tasarımcıyım, iç mimari işler yapıyorum.
    Yamaha motosikletim olmadı, düşünmedim de :D

Düşen sizin motorunuz olsa ne olacak onu anlamadım. Adamlardan sıfır motosiklet mi isteyeceksiniz? Neyse hasarı zaten yapacaktır.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemedin ben tasarımcıyım, iç mimari işler yapıyorum.
    Yamaha motosikletim olmadı, düşünmedim de :D

Düşen sizin motorunuz olsa ne olacak onu anlamadım. Adamlardan sıfır motosiklet mi isteyeceksiniz? Neyse hasarı zaten yapacaktır.
    Evet düşen benim motorum olsa bezle silinmesini degil hasarın karşılanmasını isterim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bin tl'lik eşyadan bahsediyoruz? Ne demek kırmaya değmez yahu. Kaç kiloluk motoru tek elle dik pozisyonda tutmaya çalıs,düşür sonra bi' de bakımdan 150-200tl para al. Yok ya? Kendi motorunuz olsaydı olur böyle şeyler usta mı dicektiniz. Şaşırmamak lazım aslında bu ülkenin başındaki adam 300 kişinin ihmal sonucu hayatını kaybetmesine bu işin fıtratında var demişti. Onlar da dediğiniz gibi madenin kusurlarını örttü aynı mantıkla.
    eğer adam kasten motoru yere atmadıysa fazla tepki vermezdim, muhakkak biraz daha dikkatli olmasını söylerdim, sağına soluna bakardım ama çok da büyük bir hasar olmadıkça bişi demezdim.
    ha o bakımdan ücret almamalarını talep edebilirdim ki zaten bunu onlar da teklif edebilirdi diye düşünüyorum.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bazı arkadaşlar gerçekten gamsız kedersiz...kendi R1 leri olsaydı böyle olmazdı...benim cbfde koruma demiri var inanın 3 kez yatırsa gidon eğrilir...ama grenajlı bir ss yana devriliğinde koruma takozu olsa bile (BAKIN OLSA BİLE DİYORUM) çıtır hasar alır...serviste o motoru düşürmeyeceksin...eğer Yamaha servisi isen asla devirmeyeceksin...

dünyanın sonu değil belki ama arkadaşlar hayatı biraz ciddiye alın...Sabancının Torununun motoru bile olsa o R1 umrumda olur..işine saygısı olacak ustanın...insanlık hali başka birşey...o mekanizma burda işlemez...he napalım asalım mı...hayır...ama R1 düşerse ben o servise si.tiri çeker bir daha da gitmem...konuyu açan arkadaşa da tavsiyem budur...
    blamir ve aquarist4 bunu beğendiler.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Servis benim arka reflektörü kırmış, söyledim ücretsiz değiştirdiler.

Bence fazla dert yapma illa ufak tefek hatıralar kalıyor

Asıl dert hatalarını telafi edip etmemeleri.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar gerçekten gamsız kedersiz...kendi R1 leri olsaydı böyle olmazdı...benim cbfde koruma demiri var inanın 3 kez yatırsa gidon eğrilir...ama grenajlı bir ss yana devriliğinde koruma takozu olsa bile (BAKIN OLSA BİLE DİYORUM) çıtır hasar alır...serviste o motoru düşürmeyeceksin...eğer Yamaha servisi isen asla devirmeyeceksin...

dünyanın sonu değil belki ama arkadaşlar hayatı biraz ciddiye alın...Sabancının Torununun motoru bile olsa o R1 umrumda olur..işine saygısı olacak ustanın...insanlık hali başka birşey...o mekanizma burda işlemez...he napalım asalım mı...hayır...ama R1 düşerse ben o servise si.tiri çeker bir daha da gitmem...konuyu açan arkadaşa da tavsiyem budur...
    Büyük motoru olduğu yerde düşürmeyen arkadaşlar yine atıp tutmuş R1 gibi grenajlı bir motorda silme ile çözülecek bir hasarın olması bana pek muhtemel gelmedi. Hele hele 2015 model yeni kasa R1 ise aman allahım diyorum...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Normal diyenler 150 lik çinliniz düşse kıyamaeti kopartırsınız
    Levent bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer adam kasten motoru yere atmadıysa fazla tepki vermezdim, muhakkak biraz daha dikkatli olmasını söylerdim, sağına soluna bakardım ama çok da büyük bir hasar olmadıkça bişi demezdim.
    ha o bakımdan ücret almamalarını talep edebilirdim ki zaten bunu onlar da teklif edebilirdi diye düşünüyorum.
    Burdaki sorun şu kurumsal bi' resmi servisten bahsediyoruz.Yamaha'nın her dergisinde,katalogta övündüğü servis.Gerekli tedbirler alınabilirdi.Ha servis dediyse hasar karşılanır ya da bu bakım ve önümüzdeki bakım bizden olsun tarzı olduysa problem yok.Malesef gerisini bilmiyoruz ne oldu ne bitti.Bildiğim kadarıyla konuşuyorum gerçekten büyük ihmal var.

Ybr 125 gibi basit mekaniğe sahip motosiklet kullandığım için hiç anahtar bile değmemişken elime debriyaj balatasını dahi değiştiriyorum. Servise pek gitmiyorum, güvenemiyorum arkadaş. Orijinal yedek parça için gittim servise, adamlar bakımdan çıkan motosikleti servis rampasından ara gaz vererek (scooter) kaydırarak-motosikleti çalıştırır çalıştırmaz gaza basarak çıkartıyor. Her park sonrasında bile ben bile 10-30 saniye bekletirim rolantide sıcak bile olsa motosiklet. Güvenemiyorum bu tip şeylerden dolayı kaldı ki insanların vakti yok. Ayrıca benim de pahalı motosikletim olsa ben de muhtemelen garanti ve satmak istediğimde servis bakımlı olması için servise giderdim.

Honda NC 700X için bakınıyorum forumda adamlar 12.000 bakım aralığı olan motosiklet için 6.000 bin km'de gelin burası Türkiye gibisinden yorum yapmışlar. Arap ülkelerindeki çöl sanki. Tamam hava şartları vs. etkiler ama adamlar zaten o 12.000 km'yi her şeyi ölçerek, en zor şartlar için koymuyor mu? Motosiklet servisleri ateş pahası, çok pahalı. Ybr gibi motosikletin bile yedek parçaları el yakıyor.

Motosikleti
    işin ilginc yanı da abartmayın diyen arkadaş Mondial sahibi ulan ben İstanbuldayım yeni kasa R6 R1 daha görmedim...
    fearlesboyy ve aquarist4 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Merak ediyorum kaç sayfa gidecek bu konu daha.

Motosikleti
    Siyaha Beyaz dendiği sürece millet yazmaya devam eder..ortada tek doğru var..yetkili servisin aymazlığı...bende yazmayacaktım ama ilk sayfada NOLCAKKİ modunda kelamlar görünce bende dellendim adeta...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    66 bin tl bir motosiklete para vereceğim
    gidecek serviste yere düşürecek
    yok yaa

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyaha Beyaz dendiği sürece millet yazmaya devam eder..ortada tek doğru var..yetkili servisin aymazlığı...bende yazmayacaktım ama ilk sayfada NOLCAKKİ modunda kelamlar görünce bende dellendim adeta...
    O motosikletin orjinal sağ karenajı 3.500 Tl civarında yanlış hatırlamıyorsam, 2.700 TL'ye motosiklet satın alan birisinin amann nolcak demesi de gayet doğal. Ona diyeceksin ki 3.000 TL değerindeki motosikletinin benzin deposuna usta sigara ateşi düşürmüş ve motosikletin yanmış bitmiş kül olmuş.. Olur insanlık hali ya bu.. Sonra şöyle bir cevap gelir ya motor komple gitmiş böyle ustanın bilmem neresine bilmem ne.. Halbuki bilse o karenaj o motosikletten pahalı, servise gittiğinde kendi motosikleti için artık o motor yok demeleri ile aynı şey, o zaman bu konu böyle yürüyüp gitmez.
    mete_han ve aquarist4 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    elbette her işte bazı hatalar yapılır, fakat diz çökerek motoru dik tutmaya çalışmak bariz risk almaktır. motor çok az sağa doğru yatsa zaten ayaktada olsa tutabilme şansı yok. bence hatalılar, tabi burası türkiye olduğu için sağ grenajı paramparçada olsa kimse karşılamaz onun parasını..

ben kendi motorumu yaptırırken eğer dükkanda kimse yoksa ben tutuyorum, eğer varsa olan kişi motoru dik tutuyor. böyle bir riske girilmiyor hiç bir şekilde..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin elindeki kendine değerlidir.

Konudaki bazı yorumları görünce geçenlerde sanırım Barkın'ın değindiği bir konu geldi. Ben de hep kızıyordum ulan fuarda neden motosiklete oturmuyoruz diye. Fuara gelen sınırlı sayıdaki motorların çoğunluğunun satıldığı için, ve yine çoğunlukla üzerine binmesine izin verilen motosikletlerin deposunda ve grenajlarında ( fermuarlardan kaynaklı sanırım) çizikler oluştuğu için ürünü alan arkadaş satıcıya "ne bu motosikletin hali" diye çemkiriyormuş.

Şimdi diyelim ki yıllardır ülkeye gelmesini beklediğiniz bir model geldi, krediye borca girip parayı denk getirdiniz. Gittiniz lansmanda aldınız. İçiniz acımaz mı depoda çizikleri, oturan adamın duran motosikletin üzerinde çat çut vites ile oynamasını, kendini bilmez bi satış görevlisinin "açayım da sesini duyun" diye çalıştırdığı makinede yüksek devir çevirmesi ? Ne yapsın adam başında nöbet mi tutsun ?

Ben en yakın arkadaşım motoru istediğinde geri çeviriyorum ,ağır makine düşersin, lastikler kötü, frenler tutmuyor diye. Servisteki adam da üzülmüştür tabi ki gelince bilgilendirmişlerdir. Ama bunu "dünya malı bir şey olmaz" diye açıklamamışlardır umarım sahibine
    mete_han ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motosikletin orjinal sağ karenajı 3.500 Tl civarında yanlış hatırlamıyorsam, 2.700 TL'ye motosiklet satın alan birisinin amann nolcak demesi de gayet doğal. Ona diyeceksin ki 3.000 TL değerindeki motosikletinin benzin deposuna usta sigara ateşi düşürmüş ve motosikletin yanmış bitmiş kül olmuş.. Olur insanlık hali ya bu.. Sonra şöyle bir cevap gelir ya motor komple gitmiş böyle ustanın bilmem neresine bilmem ne.. Halbuki bilse o karenaj o motosikletten pahalı, servise gittiğinde kendi motosikleti için artık o motor yok demeleri ile aynı şey, o zaman bu konu böyle yürüyüp gitmez.
    98 yılına kadar mobiletim vardı onun bile bir kıymeti vardı yani herkesin malı değerli..sadece forum ortamında boş muhabbet için yazan çok oluyor...hayatın içinde yapmayacağı şeyi yazabiliyor...

benim için mesele aslında oluşan maddi zarar değil...yetkili servisin motoru devirmesine takıldım...bu durumu kabullenemiyorum..motorun sahibi koy dötüne rahvan gitse bile dese dediğin gibi o servisin olmasada o ustanın lakayıt olduğuyla akalaıdır...ben isim vermiyorum Avrupa Yakasında bir Honda servisine gittim yeni kasa transalpin elektrik tesisatını eline aldı usta bozuntusu...elinde kaldı resmen...sahibine sormaya başladı abi bunu ne yapacaz bu neydi diye...mekanikciymiş paşa elektrik de çok iddiası yokmuş...elektriikdne anlayan arkadaş o gün yokmuş...bu olabilir...olamaz değil..ama anlamıyorsan niye giriyorsun servisdeki arkadaş söyleyebilir elektrikci ustamız elektriğe hakim olan arkadaş bugün yok ama lifte aldı makinayı 1 saat çözemedi mevzuyu...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olur baba hersey olur burada... Benim R6 bakımında yağını değiştririp filtresini takip sağını solunu silip tamam diyorlar. Ne bi kontrol ne de bir özel ilgi.. Ulen bu aletle ben 280 yapıyorum insan biraz özverili olmaz mı ? Yok olmaz. Geber git.
    mete_han ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur baba hersey olur burada... Benim R6 bakımında yağını değiştririp filtresini takip sağını solunu silip tamam diyorlar. Ne bi kontrol ne de bir özel ilgi.. Ulen bu aletle ben 280 yapıyorum insan biraz özverili olmaz mı ? Yok olmaz. Geber git.

ama servis seçersen usta seçersen biraz da elin bol olursa yani bahşiş..özel alaka göreceksin...bence olay budur...ustalar bıkmış artık insandan motordan o yüzden para ile hizmet satın alacaksın...ustanın maaşı (atıyorum)1500-2000 hiç bir ekstrası yok...ustanın algısı değişir...(BENCE)
    YBRMANİA bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)