Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Serviste usta R1i pat diye yan tarafa düşürdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Ya arkadaşlar saçma saçma konuşmayın adam belki o r1 i alabilmek için senelerce çalıştı yemedi içmedi biriktirdi her r1 i olan zengin mi ? Yok insanlık haliymiş önce müşteri malına saygı olacak ben herkesin işine saygı gösteriyorum senin işin motor bakımı yapmaksa adam gibi yapacaksın o motor düştü çizildi mi ? Sıfır karenaj takıp üzerine servis parası almayacaksın gerekirse. Siz hiç motor önden verip parasını müsait olunca getir diyen bi firma gördünüz mü ? 50 tl eksik verin motoru teslim etmezler eğer kapasiten kapalı alanda motosikletlerin yanında çalışmaya yetmiyorsa kapı orada bilader
    ccc67, deep_far, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Hangi servis hocam anadolu yakasında birden fazla servis var?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o değil de ben bişi soracaktım. bu gidon yamulmasini düzeltmek için bi parça almak gerekiyor mu, yoksa basit bi işlemle serviste düzeltebilirler mi?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sonuçta 2 teker..Denge işi...
    Ustada olmasa belki sahibinde yatacaktı...
    Motorların fitratında var yatmak....
    MotorKafa ve Shrieker bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra kaldırdılar, sildiler falan biraz incelediler çizik falan var mı diye. Bir iki sildiler sağını solunu işlem tamam sanki birşey olmamış gibi

Eğer bir çizik veya yamulma veya hasar yoksa daha ne yapabilirlerdiki sahibine durumu bildirmek veya varsa hasarı karşılamak dışında?

Sokakta dışarda duruken de düşürebilirler. Herhangi bir yerde de düşebilir. İki tekerlek bu. Belki adamın o an gözleri karardı? Bilemezsin.

Mal altı üstü. Demir yığını. Bu kadar değerli olmamalı.

Sıfır aldığım arabamı daha aldığımın ikinci haftası çizdiler. O an denk gelse adamın suratını kaportaya sürte sürte çizikleri tekrar kırmızıya boyardım orjinal rengine. Sonra sinirim geçip eve gidince düşündüm. Denk gelse değermiydi?

Herhangi bir mal, madde insan canından, yaşamından, onurundan kıymetli olabilir mi? Olmamalı.
    MotorKafa bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamam hoş bir olay değil de bundan dolayı servis mi değiştirilir ? Kendi motoruma olsa kızıp değiştiririm o başka ama bu olay da onlara ders olmuştur. Emin ol bir daha tekrarlamaz.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    [QUOTE=pcmnyk;3628947]olur böle şeyler kardeşim. misal sen işini yaparken hiç hata yapmıyormusun hep sorunsuz ve dört dörtlükmü yapıyosun buda öle bişey.adamların ismini vermeseydin bari yazık günah
    ifşaa etmek iyidir..

onr ayaztuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Bu servislerinde kurumsalız ayaklarına uyuz oluyorum sen icerde otur biz halleder teslim ederiz koca ülkede elle gösterilcek birkac düzgün usta var gerisi adam mobilyacı satmış varını yogunu servis acmış ustalık yapmaya calışıyo sonra ben motorumu bırakıp gidicem emanet edicem görmeden bakımını yapsın kusura bakmasın kimse. Adam gibi ustayla oturur konuşur bilgi paylaşır dertlerini anlatırsın bakım yapılırken eksik olan neyin varsa anlatırsın adamda yarcımcı olur halleder.
    Shrieker bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Ben bi kaç yorumu okudum ve şaşırdım. İnsanlık hali nedir arkadaşlar? Arkadaşta bin bakımına götürmüş demek ki yeni almış.66bin lira vermiş.Bir motosiklet için çok uçuk bi rakam.O motoru düşen arkadaşta verdi sonuçta bu parayı.Sen servissin bu motoru nasıl düşürürsün? Oldu da düştü silip kaldırıyorlar hic sanmıyorum soyleyeceklerini.İnsan emeği arkadaşlar bu ben olur öyle şeyler diyip gecemem bu mevzuyu kimse k.bakmasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bir çizik veya yamulma veya hasar yoksa daha ne yapabilirlerdiki sahibine durumu bildirmek veya varsa hasarı karşılamak dışında?

Sokakta dışarda duruken de düşürebilirler. Herhangi bir yerde de düşebilir. İki tekerlek bu. Belki adamın o an gözleri karardı? Bilemezsin.

Mal altı üstü. Demir yığını. Bu kadar değerli olmamalı.

Sıfır aldığım arabamı daha aldığımın ikinci haftası çizdiler. O an denk gelse adamın suratını kaportaya sürte sürte çizikleri tekrar kırmızıya boyardım orjinal rengine. Sonra sinirim geçip eve gidince düşündüm. Denk gelse değermiydi?

Herhangi bir mal, madde insan canından, yaşamından, onurundan kıymetli olabilir mi? Olmamalı.
    Hocam elbette insan canından daha önemli değil fakat konumuzla ne alakası var? Sen YBR ye bakım yapmiyorsun tek kişi evire çevire bakım yapamazsın.R1 bu kaç kilo makina.Burda tamamen sorumsuzluk,ihmal var.Bu konuyu lütfen insan caniyla kiyaslamayin çünkü alakası yok.Tabi usta mi düşsün motor mu tabiki motor ama burda tek kişi tutamamış durum bu can ile alakası yok bence

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabaya yeni lastik taktırmıştım..
    Lastiği takan bayii elemanı lastikleri denemek için bir tut attı.. Alt tarafı 2 dk. sürmedi bu süre..
    Nasıl bir tur attıysa nasıl bastıysa o gaza geldiğinde benzin ışığı yanıyordu.. Oysa ki biliyorum benzinin nerede olduğunu ve 2 dk. sürmeyen kullanımda yanmayacağını.. Böyle şeyler yüzünden insan herşeyi kendisi yapmak istiyor.. Benzindir koyulur derdim o değil tabiki ama emanet malın sahibi gibi canını çıkartırcasına hor kullanmak niye ?

Burada olan olay da SORUMSUZLUK.. Kimse bana "olur öyle şeyler" demesin..
    Eğer oluyorsa öyle şeyler yapılacak bellidir..
    Sahibine bilgi verirsin, gelir bakar değişmesini istediği yerleri itiraz etmeden değiştirir bu bakım ücret almaz diğer bakımınızda bizden olsun der yollarsın.. Zaten böyle bir güzellikle kime yaklaşsan kabul etmeme şansı yok..
    aquarist4 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Ben de aracı alıp içeriye götüren ve benim görmediğim yerlerde tamir eden servisleri sevmiyorum. Bu yüzden sanayiyi tercih ediyorum. Aracım tamir olurken başında durmalıyım, izlemeliyim. Güvendiğim bi usta yok, olsa belki bırakabilir miydim bilmiyorum. Arkadaşlar arabamın hele ki motosikletimin bende maddiyattan çok duygusal bi anlamı var ki bunun için çok değerli. Ve biz motorcuların hepsi böyle olmasaydı zaten soğukta yağmurda bi de araba parası verip dolaşır mıydık?
    Arabamın motorunun üzerine bi usta sertce anahtar attı diye kavga ettim ben. Anahtar çok olsa napar boya cizer ya da boru deler, biyer kırar, yenisiyle değiştirirsin olur biter. Fakat iş öyle değil maalesef, herkes işine ekmeğine başkalarının emeğine saygılı olacak. Biliyor muyuz ki bizim basit ucuz gördüğümüz bir motoru belki o adam senelerce çalışıp da alabildi.
    Shrieker ve aquarist4 bunu beğendiler.

Forumda cbf parası bırıktıren ınsanlar olur oyle seyler dıyor kimse kusura bakmasın o motor R1M de olsa dusmucek Mondıal olsada dusmucek herkes ısını duzgun yapıcak.

Motor 3 bin tl de olur 100 bin de ortada onu almak için verilen bir emek var o emegede baskaları saygı gostermelı olur oyle seyler ınsanlık halı gıbı lukslerı yok.
    Shrieker ve aquarist4 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şuanda 0 km fiyatı 65 bin TL olan bir motosikletin serviste bakım yapılırken devrildiğini bana kimse anlatamaz,ayrıca sana da kimse anlatamaz,ya da o parayı cebinden cıkarıp çatır çatır ödeyen adama kimse anlatamaz. Belki ultra zengin, bu gün yansa umurum olmaz diyebilen insanları istisna olarak görüyorum. Arka tekerlek sehpası denen birşey var madem liftten indirildi,hani motorumuza en iyi Yamaha Servisi bakardı ? Kitapçıkta 10 cümleden 5'i motosikletinizi en yakın yamaha servisine götürün iken neden böyle bir amatörlük?. 250-300 TL para alıyorlar, yağını,yağ filtresini değiştirip, motosikleti yıkıyorlar, ne oldu Bakım yaptık, üzerine bir de düşürmek benim için kabul edilemez bir durum.

Düşünsenize motosikletinizi değil de, 100.000 €uroluk Bmwnizi servise bırakıyorsunuz, hadi bir ihtimal kaskosu da yok aksilik ya ve deneme sürüşünde araba pert oluyor, ve insanlık halidir deyip gecen arkadaşları takdir ediyorum Belki motosikletin düşmesi bu örnek ile aynı şey değil ama benim ikisine de vereceğim tepki aynı olur
    Mitoqondri ve Shrieker bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    olmaz böyle şeyler kimse kusura bakmasın. ben motoruma zarar gelemsin diye ustaya değil servise götürüyorum. orada en iyi şekilde beslemeliler motoru. yapamayacaklarsa almayacaklar bu kadar basit. düşürdünmü, gelirsin özürü dilersen böyle böyle şey yaptık bunuda ücretsiz olarak değiştiriyoruz kayıtlarada girmiyor. herşey kontrol edildi sorun yok derse anlayış gösterilebilir. aksi taktirde çingenelikten başka birşey yapan insan, malına kıymet vermiyordur
    Levent bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    oluyormuş böyle şeyler insanlık haliymiş. iyi misiniz arkadaşlar?

60.000 tl lik bir r1 den bahsediyorsunuz!!! sen kendi motorunu 10 yıl boyunca durduğu yerde duşurmuyorsan usta da 10 dk düşürmeyiversin.
    Mitoqondri ve Shrieker bunu beğendiler.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Ne servisi servis nede insanı insan bu ülkenin...

Cahillik bişey olmaz demek işimiz bizim...

Ne servisine nede ustasına güveniyorum zaten yamahanın

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    KABUL EDILEMEZ BIR DURUM

servislerde mantık otur burda kapali kapılar altında yapacağımızı yapalım. meslek sırrı olayi. Adam belki filtre nasil değiştiriliyor öğrenir de birdahaki sefere kendi degistirir fahiş ücretler alamayız derdindeler.

Adana optimum avm ye motosikleti park ettim. Geldigimde motosikletin park yeri değismiş bir demire depo cok yakin duruyor ve tam da o kısımda kibrit başı büyüklüğünde bir boya kopmuş. Guvenlikciyi çağırıp durumu anlattım.sen mi yaptin diye sordum. Baktim iş tartismaya donusmeye başladı. "Ustumde bu kıyafetler olmasa sana yapacagi biliyordum" şeklinde ustu kapalı dövme tehdidinde bulunuyor. Kimsenin eli armut toplamıyor merak etme dedim ve danismaya gittim. Şikayetimi bildirdim. guvenlik yetkilisi mi neyse onu çağırdılar. O da geldi elemanı savunuyor. Epey yogun tartışmalar yaşandı.
    Sonra cektim gittim. Yavuz hirsiz ev sahibini suclu cikarir derler ya o hesap . yok senin uslubun şöyledir ondan öyle demiştir falan .guvenlikci mi otopark mafyasi mi belli degil. Baya tartıştık

Mesele hak hukuk meselesi
    Anlayış meselesi
    Nokta kadar haksizlik da yapilsa susmayacaksın hakkını arayacaksın

Gelelim konuya
    Başkasının motoru düşmüş sen hala orada motorunu bakim icin bekletiyorsan ayni durumda kalmayi goze almissin demektir. O servisin onunden bile gecmeni onermem.
    Arabayı rot balansa görürdüm başında durmama rağmen kasla göz arasında kapiyi açarken makineye çarptı boyada iz oldu.baska yeri de çıraklar çizmiş 1 karış var heralde. cizik olan yerde yag lekeleri de var. Yok sen bize iftira atıyon.gözümun önünde carpmadin mi kapıyı dedim.

Servise giderken motoru /aracı her noktadan kaporta motor jant vb. Fotograflamak artik bir mecburiyet. servisten çıkarken de sanki sıfır araç alıyormuş gibi cizik hasar kontrolu yapmak gerekiyor.

Konuyu yamaha musteri hizmetlerine veya sikayetvar.com a bildirebilirsiniz

Tabi affetmek de bir cozum yolu belki
    Ama mecbur da değilsiniz affetmeye

Kimse uyarmazsa bu bir cozum yolu değil
    Sorun yokmuş gibi yapmak meseleyi çözmüyor
    Beni sokmayan yilan bin yasasın derseniz
    Susma sustukca sira sana gelecek durumları olabiliyor
    Mitoqondri ve aquarist4 bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam elbette insan canından daha önemli değil fakat konumuzla ne alakası var? Sen YBR ye bakım yapmiyorsun tek kişi evire çevire bakım yapamazsın.R1 bu kaç kilo makina.Burda tamamen sorumsuzluk,ihmal var.Bu konuyu lütfen insan caniyla kiyaslamayin çünkü alakası yok.Tabi usta mi düşsün motor mu tabiki motor ama burda tek kişi tutamamış durum bu can ile alakası yok bence

Tamam eyvallah herkes bir güzel giydirmiş de şu sorunun cevabı yok hala(1 kişi dışında) :
    Not: Konumuzla bu kısmı alakalı. Ayrıca bahsettiğim sadece can değil. Ufak bir yere takılıp kalmışsın (:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Adam kendi salaklığından 60.000tl lik motosikleti düşürsün sonra anlayış göstereyim? Lift bozulur,halat kopar vs gibi sebeplerden düşerse anlarım da, bir öküzün şeyinin ucuyla iş yapmasından dolayı düşerse tabiki arıza çıkarırırm haklı olarak. İnsanlık hali diye birşey yok.. Ozaman bende kamyon sürerken bir yandan da telefonumdaki maps ten gideceğim yola bakarken çocuk ezeyim sonrada ''insanlık hali olur öyle, abi sende demek sakınmışsın bu çocuğu ki çöp battı'' derim babasına.

Yapmayın etmeyin,hata herkes yapar, kimi isteyerek kimi istemeyerek.. Hayat hataların bedelini ödetir insana, ama öyle ama böyle..
    aquarist4 bunu beğendi.

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    abi çok acil bir işin olmadıktan sonra ayrılmamalısın motorun başından
    Motorun sahibine "biz senin motoru düşürdük ama incelidik bir sıkıntı yok" dedilerse sıkıntı yok

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)