Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooterim cok yakiyor ve gitmiyor sebebi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar arkadaslar. kanuni bobcat 150 cc scooterim var . 1800 km de daha . uzun yilllar yatmis calismamis. cok fazla gezmiyorum sehir icinde cok benzin harciyor. 7 lt depo 2 gunde bitiyor. kalkista torklu kalkiyor fakat 40 km den sonra bayiliyor. 12 hp makina tertemiz sizce problem nedir. hava filtresini cikardim hava tutup temizledim taktim biraz yagli gibiydi temizledim iyice. ama degisen bisey olmadi gibi geldi bana. sizce bu temizlikte bir motoru. ne yapmaliyim.? karburator mu temizlenmeli. buji den midir. hem cok yakiyor hem gitmiyor. ? motor yag sogutmali... sanziman yagi ne ise yarar? motor yagi ile farki nedir ?yag sogutmali oldugundan nasil motoru sogutur ve hangi yag ile sogutur. yarin debriyajina ve karburatorune baktirip motor yagini ve bujisini degistirecegim. hava filtresini kendim cikarip hava basip temizledim. YAKIT KONUSUNDA 30+30+30 TL DEN 90 TL DEN 300 KM GITTIM. 0.30 KRS YAKIYOR ARAC GIBI YAKIYOR. neden neden neden ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    hava filitresi, karbüratör, buji, lastik basıncı, motor üzerindeki aşırı yük, yanlış rodaj. bi servise götür istersen.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filtresi temizlendi. karburator ayari yapildi. debriyaj temizlendi. yeni ngk buji takildi. ama yine ayni cok yakiyor. sebebi ne olabilir 2000 km de daha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)