Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

gelmeyin buralara biz öldürürüz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sportster Iron 883
    Dünya aleme rezil olmak bir yana en çok uzuldugum nokta bir hiç uğruna insanların canından olmasi. Motosikletlerin trafikte farkedilir olmasi temennimiz gerceklesmekten çok uzak ne yazık ki.. Henüz temel trafik kurallarına uymak bile enayilik görülüyor bu ülkede. Ve sonuç korkunç 3. sayfa haberleriyle anılan yitik canlar. Söylenecek yegâne şey 'Allah sonumuzu hayreylesin'.
    Alper_tim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda nc700x
    Bkz, Kadın cinayetlerine ilgi çekmek için gelinlikle dünyayı gezen kadının Türkiyede defalarca tecavüz edilip, öldürülüp sonra tekrar tecavüz edilmesi... 2 yıl Ingiltere de yaşadım Türklügümden hep utandım. Özgecan olayı oldu yine 'Milliyetçi' kesim öle giyinip sonra bağırmayacaklar dedi. Sonrada begenmiyosanız burda yasamayın dedi bize.. Siz gidip ortadoğuda yaşasanızda buraları insana adalete ilericiliğe deger veren insanlara bıraksanız olmuyormu??
    copycat bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ne cenabet bir ülke olduk amk
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı auozfaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bkz, Kadın cinayetlerine ilgi çekmek için gelinlikle dünyayı gezen kadının Türkiyede defalarca tecavüz edilip, öldürülüp sonra tekrar tecavüz edilmesi... 2 yıl Ingiltere de yaşadım Türklügümden hep utandım. Özgecan olayı oldu yine 'Milliyetçi' kesim öle giyinip sonra bağırmayacaklar dedi. Sonrada begenmiyosanız burda yasamayın dedi bize.. Siz gidip ortadoğuda yaşasanızda buraları insana adalete ilericiliğe deger veren insanlara bıraksanız olmuyormu??

Her kuyruğunuz sıkıştığında , her olayda milliyetçilere bok atmaktan vazgeçin bu ülke birgün senin gibi bir kendini bilmez yüzünden karışır . Her KURT yapan milliyetçi olacaksa zafer işaretini pkk lılar yapıyor solcu kardeşim ;) . . .
    Üstbaş giyinmeye gelince 1 karış şort bol bir pantolon veya kapri kadar ferah tutmaz ayrıca , erkeklik üçgüdüsü kadından tahrik olur bu hayvanlardada vardır . Kimisi nefsine dur diyor kimisi yenik düşüyor .
    Çıplak gezmek medenilikse hayvanlar daha medeni
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    Senin ne işin var türkiyede . O kadar gelişmiş ülkeler var oralara gitsene. Ölüm fermanını yazmış zaten KADER....

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin ne kadar aşşağılık kompleksiniz var böyle, dünyada her yerde bu olaylar gerçekleşiyor. Siz niye ülkemizi böylesine hoyrat bir şekilde eleştiriyorsunuz? Beğenmeyen defolsun gitsin arkadaşım. Nasıl düzeltiriz bu durumu diyeceğinize, o adamın yaptığını, cahilliğinizi yapıyorsunuz. Ayıptır, bu memleket iyisi kötüsü yani bizle, hepimizin.
    Not: sözlerim herkese değil. Onlar kendilerini biliyor, umarım.
    devlet bahceli de geldi beyler.
    copycat bunu beğendi.

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    şuna bak çarptığı birde bisiklet en sağda giden kişi orda nasıl gelip bulabiliyorsun çarpıyorsun resmen cinayettir bunun adı ?

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkeye geldinmi; tecavüzü, gaspı, bıçaklanmayı, trafikte ölmeyi, kazıklanmayı, enayi yerine konmayı göze almışsın demektir. Gelen yabancılar da bunun bilincinde geliyorlar. Yurt dışına çok çıktım, gittiğim her yerde TÜRK'üm diyemiyorum utancımdan. Şimdi birileri tepki gösterecek ama maalesef durumumuz bu. Örnek; yurt dışında bir yerde yabancılarla sohbet muhabbet, her şey çok güzel gidiyor. Adamlar bir ara soruyarlar milliyetiniz nedir diye, Türk'üm diyince hemen ufaktan ufaktan yanınızdan sıvışıyorlar. Çoğu kişi de yunanlı zannediyor, siz sesinizi çıkartmazsanız sohbet devam ediyor ve yakınlık gösteriyorlar.
    Yurt dışında ülkemize gelmiş olanlar ile konuştuğunuzda, buradayken başlarından geçen deneyimleri anlattıklarında valla yerin dibine geçiyor insan. Söyleyecek cevap bulamıyorsunuz.
    Peki yurt dışına çok çıktım dediniz hangileri bu bahsettiğiniz ülkeler? Genelde biz yurt dışı deyince avrupa ve kuzey amerikadan ibaret sanarız da dünyayı. Dünyada 205 civarı ülke var sanırım ve medeniyet seviyesine gelmiş olanlar sınırlı sayıda. Sütten çıkmış ak kaşık değiliz elbet ama adil olalım medeniyet seviyemiz dünya ortalamasınının üstünde. Sadece kendimizi nereyle kıyasladığımıza dikkat etmek gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Öz eleştiri yapabilmek iyi birşey ama bizim milletimizde bu biraz bok atma seviyesine gelmiş. Sosyal madyada güya komik olan ama kendimizi küçük düşüren paylaşımşlar var dikkat ettiyseniz
    DÜNYADA ŞÖYLE (FOTOĞRAF)
    BİZDE BÖYLE (FOTOĞRAF)
    Siyasetten kültüre spordan ekonomiye her alanda var bu caps lerden. Ve komik olanı bu caps lerden başka ülkelerin de kullandığını gördüm hemde kendi dilinde ama aynı fotoğrafı paylaşarak

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama şu konuya bakarmısnız yabancı kızlar türkleri seviyor hala
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...-erkekler.html
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar hiç boşunuza kendinizi yormayın. biz cehaletin övüldüğü, içine kapanan insaların hırçınlığının sempatik gösterildiği avrupa'nın pakistan'ı olma yolunda hızla ilerleyen bir ülke olduk. bu yüzden bu cehaleti yücelten, bu cehaletten beslenen ya da bu cehaleti ile toplumda kabul görüp, itibar bulan insanlara derdinizi anlatamazsınız.

şuna çok dikkat edin, ne var kardeşim beğenmiyorsanız defolun gidin biz böyle çok iyiyiz diyen insanlar yüzde 99 türkiye'den başka ülke görmemiş insanlar. eğer yurtdışına çıkmışlarsa da kayda değer sayıda yabancı insanla tanışmamış sohbet etmemiş insanlardır. inanın türkiye'ye ve türklere direkt olarak antipati değil çok büyük bir sempati vardı aslında, ama davranışlarımız ve yaşam tarzımız insanları tamamen aleyhimize döndürdü.
    Alper_tim, mattiadestro ve smiles bunu beğendiler.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Eğitim şart, bilinçli birey şart, kendini bilen insan şart, kurallara uyan insan şart.
    Ama böyle olaylar sadece ülkemizde yaşanmıyor bunu da göz ardı etmeyin ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Brezilya, Çin, Japonya... her ülkede bilinçsiz insanlar var.Önemli olan cezaların caydırıcılığı ve eğitim.
    Kişi eğitimli ise kurallara uyar, eğitimli ama bilinçsiz biri ise katı cezalardan korkup daha dikkatli olur.Örneğin hız sınırını geçene 1000 tl ceza verceksin.3 kere geçerse ehliyetini alcaksın.Ehliyetsiz sürerse hapise atcaksın.Bak bakalım kural ihlali yapan kalır mı?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim şart, bilinçli birey şart, kendini bilen insan şart, kurallara uyan insan şart.
    Ama böyle olaylar sadece ülkemizde yaşanmıyor bunu da göz ardı etmeyin ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Brezilya, Çin, Japonya... her ülkede bilinçsiz insanlar var.Önemli olan cezaların caydırıcılığı ve eğitim.
    Kişi eğitimli ise kurallara uyar, eğitimli ama bilinçsiz biri ise katı cezalardan korkup daha dikkatli olur.Örneğin hız sınırını geçene 1000 tl ceza verceksin.3 kere geçerse ehliyetini alcaksın.Ehliyetsiz sürerse hapise atcaksın.Bak bakalım kural ihlali yapan kalır mı?
    dediklerine katılıyorum ancak işin şu tarafı da var. sen ne kadar ağır ceza koyarsan koy tespit ve cezalandırmayı birçok zaman yapman imkansız. tali yollarda, köylerde her ışığa her yola kamera ve polis koyamazsın, bu imkansız.

aslında bir toplumun eğitim düzeyinin düşük olması da sorunun en vahim kısmı değil bence. asıl vahim olan cehaletin övülmesi ve cehalete karşı çıkan herkesin elitist, toplum düşmanı, yabancı hayranı gibi abuk şekillerde yaftalanması. anadolu insanı güzellemeleri ile suçun ve suçlunun her daim övülmesi. bunun da sebebi gücünü ve varlığını bu insanlara dayanmaya onlar tarafından yüceltilmeye borçlu olan güç ve mevki sahipleri olsa gerek.
    Guven bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Motosikleti
    Sk 125
    valla burdura ugramıstı burdan gecerken fotograf makinasını dükkanda şarj ettirmişti biraz sohbet etmiştik ölmeden 2 gün once cok iyi birisi çok cana yakın birisiydi 1 bardak çayımı içmişti yazık insan hayatı çok ucuz ülkemizde gerçekten bu olay 1 ay felan oluyor yalnız yeni değil.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç boşunuza kendinizi yormayın. biz cehaletin övüldüğü, içine kapanan insaların hırçınlığının sempatik gösterildiği avrupa'nın pakistan'ı olma yolunda hızla ilerleyen bir ülke olduk. bu yüzden bu cehaleti yücelten, bu cehaletten beslenen ya da bu cehaleti ile toplumda kabul görüp, itibar bulan insanlara derdinizi anlatamazsınız.

şuna çok dikkat edin, ne var kardeşim beğenmiyorsanız defolun gidin biz böyle çok iyiyiz diyen insanlar yüzde 99 türkiye'den başka ülke görmemiş insanlar. eğer yurtdışına çıkmışlarsa da kayda değer sayıda yabancı insanla tanışmamış sohbet etmemiş insanlardır. inanın türkiye'ye ve türklere direkt olarak antipati değil çok büyük bir sempati vardı aslında, ama davranışlarımız ve yaşam tarzımız insanları tamamen aleyhimize döndürdü.
    Yazınızın sadece son bölümüne katılmıyorum. Bu adamların içinde yurt dışına çıkmış olan çok. Ama sizin, benim gibi görmüyor; medeniyet adına yapılan herşeyi kendisine zul görüyor.

Ortalama bir "öküz" için bu memlekette yaşamak sıkıntısızdır. Kırmızı ışıklarda durmak zorunda değilsindir, yaya geçidi de nedir. Hatta yayalar, yaya oldukları için direk suçludurlar. Çarpasa da hesabı sorulmayacaktır nasılsa. Bizim öküz başka memleketlerde bırak buradaki gibi araç kullanmayı, korna bile çalamaz. Adamın burnundan getirirler.

O yüzden bunlar memlekete geldiklerinde toprağı öperler, memleketim gibisi yok derler.

Yok tabi; elindeki çöpü araba camından fırlat, manyak gibi slalom yap, kırmızıda geç, diğer araçları taciz et, en sol şeritten sağ şeride direksiyon kır... kimse bir şey demez. Cennet gibi memleket.

Tek yapman gereken her zaman güçlünün yanında olmak, çoğunluğa uymak.
    copycat bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    @smiles sana katılmamak elde değil, Fakat şu güçlüden yana olmak, ve çoğunluğa uymak konusunda sıkıntı var. Böyle yapılmaması gerekli. Güçlü zalim, çoğunluk sapkın olduğunda vicdan buna ne der? Çoğunluk hırsızlık ile hayatını idama ettirirken biz de hırsızlığa sempati ile bakmamız yanlış olur. .

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @smiles sana katılmamak elde değil, Fakat şu güçlüden yana olmak, ve çoğunluğa uymak konusunda sıkıntı var. Böyle yapılmaması gerekli. Güçlü zalim, çoğunluk sapkın olduğunda vicdan buna ne der? Çoğunluk hırsızlık ile hayatını idama ettirirken biz de hırsızlığa sempati ile bakmamız yanlış olur. .
    Zaten ben de eleştirel anlamda ifade ettim; genel bir yönelim olarak...

Etrafınıza bir bakarsanız, genel yönelimin güçlüden yana olduğunu kolayca görebilirsiniz. Burada bile, mağdur kişiyi savunduğu zaman toplumun genelinin davranışlarına ters düşeceği için, mağdur olanı eleştirmeye, açığını bulmaya çalışanları görebilirsiniz. Tabiiki bu ahlaka uygun değildir ama yapması daha kolaydır. 20 milyon kişinin davranışı ile mücadele etmek ve eleştirmektense, o hareket sonucunda mağdur olanı haksız göstermek daha kolaydır.
    Darkfriairs ve copycat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)