Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir motor istiyorum!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Dün akşam işten çıktım, eve gidiyorum, resmen yüzüme baka baka önüme çıkan ve yolu tamamen kapatan arabayı kurtaramayıp yandan yaslandım. Aracın çıkış istikametinde motoru yatırdığım için otomobille direk ben temasa geçtim.
    Sonuç: Bende birkaç kısmi (ayakta, omuzda ve kalçada) ezilmeden başka bir şey yok çok şükür. Motorda da bir şey yok, hatta nasıl olduysa motor araca hiç temas etmemiş, aynada, gidonda yada herhangi başka bir yerinde en ufak çizik-ezilme yok. Arabanın camını omuzlayarak patlattım, şöför kapısını da bacağımla çökerttim.

Kaza şu şekilde oldu, önümdeki aracı güvenli mesafeden takip ediyorum, hızım düşük, tali yolda bekleyen araba var, önümdeki araç geçiyor o tali yoldaki aracı, bende biraz gaz açıp önümdeki boşluğu kapattım. Ancak araç gözümün içine baka baka yolu karşıya geçmeye çalıştı, önce freni yokladım, duramayacağımı anlayınca (belediyenin yolları ıslamak adeti var kamyonla, toz kalkıyormuş asfaltta nasıl toz kalkıyorsa) bende araçla aynı istikamette yatırdım motoru belki manevrayla kurtarırım diye ama kurtaramadım, motoru kaldırdım ve araca 2 saniyeliğine yaslanıp ayrıldım ve akabinde tekrar fren yaparak durdum. Bu süreçte otomobilin kaçınma adına hiçbir manevrası olmadı, sadece frene bassa çok rahat kurtarırdım ama eleman yokmuşum gibi davrandı. Ehliyeti de yokmuş ergenin, babası falan geldi ama polisi de çağırdım.

Her neyse, şükür bende bir sorun yok fiziksel olarak, motorda da sorun yok. Motor tamircisi arkadaş var, onu aradım kaza yaptım beni al burdan diye, arabayı görünce aklım çıktı diyor.

Öyle bir motor bulmak lazım ki böyle kendini bilmezler bizi görmezden gelemesin. Eksozundan ses çıksın, herkes ne geliyor diye bakınsın. Yoksa bunlar bizi ciddiye almayacak. Yukarda anlattıklarım en fazla 50 km hızla yaşandı, azcık hızlı olsaydım bunları yazamıyordum muhtemelen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam işten çıktım, eve gidiyorum, resmen yüzüme baka baka önüme çıkan ve yolu tamamen kapatan arabayı kurtaramayıp yandan yaslandım. Aracın çıkış istikametinde motoru yatırdığım için otomobille direk ben temasa geçtim.
    Sonuç: Bende birkaç kısmi (ayakta, omuzda ve kalçada) ezilmeden başka bir şey yok çok şükür. Motorda da bir şey yok, hatta nasıl olduysa motor araca hiç temas etmemiş, aynada, gidonda yada herhangi başka bir yerinde en ufak çizik-ezilme yok. Arabanın camını omuzlayarak patlattım, şöför kapısını da bacağımla çökerttim.

Kaza şu şekilde oldu, önümdeki aracı güvenli mesafeden takip ediyorum, hızım düşük, tali yolda bekleyen araba var, önümdeki araç geçiyor o tali yoldaki aracı, bende biraz gaz açıp önümdeki boşluğu kapattım. Ancak araç gözümün içine baka baka yolu karşıya geçmeye çalıştı, önce freni yokladım, duramayacağımı anlayınca (belediyenin yolları ıslamak adeti var kamyonla, toz kalkıyormuş asfaltta nasıl toz kalkıyorsa) bende araçla aynı istikamette yatırdım motoru belki manevrayla kurtarırım diye ama kurtaramadım, motoru kaldırdım ve araca 2 saniyeliğine yaslanıp ayrıldım ve akabinde tekrar fren yaparak durdum. Bu süreçte otomobilin kaçınma adına hiçbir manevrası olmadı, sadece frene bassa çok rahat kurtarırdım ama eleman yokmuşum gibi davrandı. Ehliyeti de yokmuş ergenin, babası falan geldi ama polisi de çağırdım.

Her neyse, şükür bende bir sorun yok fiziksel olarak, motorda da sorun yok. Motor tamircisi arkadaş var, onu aradım kaza yaptım beni al burdan diye, arabayı görünce aklım çıktı diyor.

Öyle bir motor bulmak lazım ki böyle kendini bilmezler bizi görmezden gelemesin. Eksozundan ses çıksın, herkes ne geliyor diye bakınsın. Yoksa bunlar bizi ciddiye almayacak. Yukarda anlattıklarım en fazla 50 km hızla yaşandı, azcık hızlı olsaydım bunları yazamıyordum muhtemelen.
    geçmiş olsun ancak bazı sağırlar ver körler egzoz sesine rağmen tınlamıyorlar küçüğüz diye az yer kaplıyoruz diye. çözümü bu değil.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ancak bazı sağırlar ver körler egzoz sesine rağmen tınlamıyorlar küçüğüz diye az yer kaplıyoruz diye. çözümü bu değil.
    O zaman tank gibi bir motor bulmak lazım, aslında varadero tam o işi görür. Hatta triumph rocket 3 gibi birşey.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    arayışta
    Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Arkadaşın dediği gibi çözümü bugün değil

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    geçmiş olsunda şikayetçi olmussundur umarım biliyosunki senin için ölüm tehlikesi arz eden bi ehliyetsiz trafik canavarıyla boğuştub tekrar çok geçmiş olsun kas gevşetici krem kullan derim eklem bölgelerin bide ağrima yapar

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yok ya, motorun yanına bir sepet, sepete bir doçka, elektrikli tetikleme tertibatı, tetiği koyacaksın kütüklüğe, böylelerine vereceksin mermiyi, vereceksin mermiyi.

Abi diyor, farın açıkmıydı senin? Aha kontak üstünde, aç bakıyım açıkmıymış diyorum, açıyor, uzun yanıyor far. Abi diyor korna çaldın mı? Çevredekiler çaldı diyor, sesi azdır ozaman motorlusiklet ya, bas bakıyım kornaya diyorum, basınca irkiliyor. Bildiğin kamikaze yaptı herif. Polise rapor tutturdum, en kötü 4 bin tl cezası var, ehliyetsiz araç kullanmak, ehliyetsiz araç kullandırmak (ruhsat sahibi babası) ve ehliyetsiz kazaya karışmak. Bunlar yeter onlara, birde üzerine arabanın masrafını ekleyince, o arabayı satsalar ancak öder.
    Mengu16 bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Çok geçmiş olsun,Allah başka kaza bela göstermesin...

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.. İyi ki daha hızlı değildiniz, korumalar önemli; dengesizlerse her yerde var.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İyi dileklerini ileten bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Allah beterinden saklasın. Ağrı kesici/kas gevşetici merhem kullanıyorum.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    geçmiş olsun , verilmiş sadakanız varmış

Geçmiş olsun , verilmiş/verilecek sadakalarınız var imiş
    EKONOMİ bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    çok geçmiş olsun. Ama o manevra yapmama sebebi yaşıyla doğru orantılı sanırım. İşte arkadaşlar diyorlar ya ehliyetim yok kullanıyorum falan. Tam olarak böyle kullanıyosunuz. Giderken gidiyosunuz fakat acil bir durumu kıvaracak sağ duyuya sahip değilsiniz.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Bide kavşaklar da geldiğini göre göre bunlar küçük nasıl olsa durar mantığıyla yola atliyorlar ya ayar oluyorum lan gerizekali iki tekr üstünde gidiyoruz biraz düşün pat diye nasıl kaymadan, düşmeden fren yapalım.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Aman dostum çok gecmis olsun...mt'de yazdıklarınızı Kaydadeger bulan biri olarak üzüldüm gercekten.

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Öncelikle çok geçmiş olsun
    Hocam bu kan parası olayı vardı.Detaylı olarak bilmiyorum ama, kazada yaralanma olup ta suç karşı tarafta, hele ki ehliyetsiz olursa, dava açıp yüklü miktarda para alabiliyorsun ( İbret olsun , yedi sülalesi unutmasın diye yapılabilir )

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. Ama o manevra yapmama sebebi yaşıyla doğru orantılı sanırım. İşte arkadaşlar diyorlar ya ehliyetim yok kullanıyorum falan. Tam olarak böyle kullanıyosunuz. Giderken gidiyosunuz fakat acil bir durumu kıvaracak sağ duyuya sahip değilsiniz.
    Ehliyetsiz kullanma konusunda hemfikiriz hepimiz. Ancak sagduyu dediginiz seyi ehliyetin yaninda hediye etmiyolar. Once ailede baslar bunun egitimi. Kurslarin durumu malum. Trafigi okuma, refleks, hizli karar verebilme konularinda kisinin kendisini egitmesi gerekli.
    Konu sahibi dostumuz da bu ucluyu iyi kombine edip olabilecek en az hasarla krizi basarili bi sekilde yonetmis. cok gecmis olsun. Allah bi daha yasatmasin.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Forumda geçenlerde bir kaza raporu okumuştum yine ehliyetsiz bir genç motosiklet sürücüsünü hiçe sayarak yola atlayınca kaza meydana geliyordu, kazayı yapan arkadaşta polisi çağırmadığını belirtmişti gencin başına iş gelmesin diye, bazı abiler de "ne gerek var" "o daha genç olur öyle" "ders olmuştur" "iyi ki polis çağırmamışsın" tarzında yorumlar yapmışlardı. Buna kesinlikle katılmıyorum. Ehliyetsiz trafiğe çıkıp magandalık yapana acınmaz. Kendisine de ailesine de iyi bir ders olur o yedikleri ceza.

Geçmiş olsun umarım yakın zamanda iyileşirsiniz ve iyi ki polis çağırmışsınız, ders olsun o gence ve ailesine.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HSGUL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun
    Hocam bu kan parası olayı vardı.Detaylı olarak bilmiyorum ama, kazada yaralanma olup ta suç karşı tarafta, hele ki ehliyetsiz olursa, dava açıp yüklü miktarda para alabiliyorsun ( İbret olsun , yedi sülalesi unutmasın diye yapılabilir )
    O kadar düşmanlık yapmaya gerek yok arabanın hasarını cebinden ödemek ve trafik cezaları fazlasıyla sert olmuş zaten.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar benim karşı taraftan herhangi bir maddi beklentim yok. İşime gidip geliyorum. Yedikleri ceza onlara yeter. Kimsenin hakkına girmeye gerek yok. Ancak çok sert dille; bu çocuğu bir daha arabanın direksiyonunda görürsem yeniden polis arkadaşlarla muhattap olursunuz, bu sefer iş mahkemeye kadar uzar diye de uyardım.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en fazla 50 km hızla yaşandı
    olmaması için ne yapılabilirdi?
    bir kere başına gelmesi yazılmışsa kaçamıyorsun
    hepsi bir sınav
    mallardan ve canlardan eksiltmeyle deneniyoruz.
    başımıza gelen de elimizin yaptıklarıyla geliyor
    bu kısmı açıklayamıyorum pek fazla ama yapılan günahlar vb. nedeniyle olabilir
    araştırmakta fayda var
    http://www.sorularlaislamiyet.com/ar...-demektir.html

50 km/h hız motor için fazla gerçekten şehiriçinde
    şehiriçi 40 olmalı hızınız
    öyle bir kural var mı yok
    ama şartlar maalesef bunu gerektiriyor

virajlara kavşaklara gelirken hız azaltılmalı
    biz bunu her yol ayrımında, kavşakta, her tali yolda dur çok yavaşla kontrollü geç olarak anlamalıyız
    e o zaman çok yakar dur kalk bişe anlamam. kaza yapmak rezillik arkadaşlar
    acılar
    motorun şaftı kayıyor
    sigorta fırlıyor 130 dan 300 tlye
    psikolojik olarak insanı yıpratıyor

yılların motosiklet kullanıcısı ile gezi yapıyorum tırsa tırsa gidiyor

korumalıklar gerçekten çok işe yarıyor
    tedbir kuldan takdir ALLAH tan

Bol Bol panik fren çalışması yapmak gerek
    50 km/h ile saniyede 13.8 metre yol alıyormuşuz (bana da fazla geldi) o zaman elimiz frenin üstünde ve bol bol da fren alıştırması yapmanın önemi ortaya çıkıyor. 1 saniye önce basmış olsan frene; 13.8 metre daha geride olurdun demek bu
    ön+arka fren boool boool çalışmak gerek

http://www.maxicep.com/forum/konu/ar...e-alin.412596/

10 km / saat : 2,7 m / saniye
    20 km / saat : 5,5 m / saniye
    30 km / saat : 8,3 m / saniye
    40 km / saat : 11,1 m / saniye
    50 km / saat : 13,8 m / saniye
    60 km / saat : 16,6 m / saniye
    70 km / saat : 19,4 m / saniye
    80 km / saat : 22,2 m / saniye
    90 km / saat : 25 m / saniye
    100 km / saat : 27,7 m / saniye
    110 km / saat : 30,5 m / saniye
    120 km / saat : 33,3 m / saniye
    130 km / saat : 36,1 m / saniye
    140 km / saat : 38,8 m / saniye
    150 km / saat : 41,6 m / saniye
    160 km / saat : 44,4 m / saniye
    170 km / saat : 47,2 m / saniye
    180 km / saat : 50 m / saniye

bazen gerçekten farkedilmiyor motosikletler
    algıda seçiçilik mi desem, gündüz farı falan takmak lazım arabaya motosiklete
    farların sürekli yanması güzel bir hareket

bir de psikopat gibi ikide bir kornaya basmak gerekiyor
    karşıdaki dalgın olabiliyor

çift salyangoz seger korna öneririm 117 db civarı sesi var
    daha güçlüsü varsa o da alınabilir
    öncekiler 100 db idi

sadaka vermek
    ayetel kürsiyi 7 kere okumadan yola çıkmamak

kontra tekniği çalışmak
    kaçış manevrası çalışmak
    çalışmak da çalışmak
    Abs li motosiklet e geçmek
    baktın olmuyor arabaya geçmek
    birsürü taşıt var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)