Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli Bisiklet 1200 Watt Bilgi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    Selam arkdaşlar öncelikle bir 100 lük cg motorum var ama uzun yola cıkmıyorum ve eskdi biraz onu satıp elektrikli bisiklet almayı düsnüyorum sadece yazlıkta kullanılacak 1000 watt ve 1500 watt arası ve bu arada bunlar ruhsat ehliyet istiyormu önerileriniz

aklımdaki elektrikli bisikletler
    stmax dora alfa 1200

yuki yk 05 dunya

motoran mtx 1200

arkdaşkar bunların hepsi today tipi aynısı

yaklasık 60 km/h yapıyorlar tek jarslar 45 km yol yapıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir cup alsanız daha mantıklı değil mi ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Yeni yasaya göre elektrikli bisikletlerede ehliyet,plaka ve ruhsat zorunluluğu geliyor.Hiç alma.Ben karşıyım bunlara zaten para tuzağı başka bişey değil + bi akü 700-800 lira....

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    Benim Ehliyetim Yok Bide Motorumuda O Yzden Satıyorum Ama Bazıları ruhsatta 250 vat Dye GEciyomus mesela arora bl 07z 250 faturasında 250 watt yazar ama aslında 800 wat

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

ama ehliyetim Yok Enigma Haklısınız aroranın 1 kac modelinde 250 wat olan var ama faturada 250 wat aslında 800 wat sizce hic almıyayımmı bide yazlık yerde kullanıcam cezA YERMİYİM GECEN YAZ MOTORUMLAR TRAFİK POLİSİ BANA CEZAYA YAZMADI ACABA BU SENE ELEKTRİKLİYE YAZARMI

elektirikli oldukları için ehliyet zorunluluğu yok. Birde sanırsam vergi falanda yok devlete kayıtlı değil diye biliyorum. Bizim burda abi gitti aldı adamdan sadece parayı sayıp anahtarı almış yarı dolu şarjla 40km mesafe gelmişti ve e-5 de sürdü... Max hızları trafiğe uygun değil ama sen zaten yazlık için istemişsin al bitane turlarsın

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı king3520 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Ehliyetim Yok Bide Motorumuda O Yzden Satıyorum Ama Bazıları ruhsatta 250 vat Dye GEciyomus mesela arora bl 07z 250 faturasında 250 watt yazar ama aslında 800 wat

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

ama ehliyetim Yok Enigma Haklısınız aroranın 1 kac modelinde 250 wat olan var ama faturada 250 wat aslında 800 wat sizce hic almıyayımmı bide yazlık yerde kullanıcam cezA YERMİYİM GECEN YAZ MOTORUMLAR TRAFİK POLİSİ BANA CEZAYA YAZMADI ACABA BU SENE ELEKTRİKLİYE YAZARMI
    Ben olsam almam çünkü 125 cc motosiklet bile zamanı gelince az geliyo insana limitleri zorluyo en bundada öyle yapıcaksın ki yokuşlar çıkacak karşına sıkılcan bunalcan canını çıkarcan sonra alcan eline atcak depoya parana yazık olucak ilk başlarda iyi oluyo ama sonra patlıyo.

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    arkadaslar bazı modeller 250 w ustu oldugu halde istemiyomus gunde ortalama 7 km kullanicam hiz tutkum yok

hiç alma bişeye yaramaz onlar küçükken vardı binerdik aküsü bittimi napcan 2-3 saat bekletmek zorundasın.100 cclik motor al.

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    Kardes Diyomki zaten 100 cc motorum var onu satıp alcam elektrikliyi artık hep ceza yazıyorlar 50 km yi bi jarsda gidiyon 25 kr ye fln denk geliyo düsün bide yazlık eyrde kullancam ekonomik bide akü sıkıntı değil ehliyet sıkıntı

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Bende vardı uzakdur bu işte en isim yapmış motosikleti alsan bile gene arıza çıkarıyor gene çıkarıyor ben adam edemedim bendekini seni bilmem attım depoya duruyor aldığım güne lanet olsun yok ufak çukura girdim zıpladık hop durdu baktım akü çatlamış gittik bide plastik kaynakla felan uğraştık ve aküler el yakıyor bi cup parası aşagı yukarı aküleri.Parçaları çok pahalı atıyorum diyafram var ben onu sardırdım işcilik dahil felan 50 liraya geldi parçada ufacık birşey ama o olmadan motor gitmiyor işte saçma sapan boşver uzakdur.Ona vereceğin parayla git cup al zatne elektrikliyede ehliyet gelecek ayni cezayı elektirikli ile yiyeceğine cupla ye daha iyi hem cupla kaçarsın elektirikli ilede kaçamazsın.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Valla bende elektrikli scooter var iki sene oldu alalı. 6500 kmde. Motosikletimin yanında alternatif olarak kullanıyorum çok memnunum.

arkadaşım memnun olan illaki vardır ama ben şahsen şu ana kadar bi senden duydum...kiminle konuştuysam illallah etmiş....

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    arkdaşlar bi model buldum arora bl 07z 250 elektrikli cup faturada 250 watt aslında 1200 watt 3 vites yaklasık 50 km hız görüyor tek jarslar 45 km yol yokus iyi cekiyo faturada 250 w lduğu icin plaka ruhsat ehliyet istemez

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Güçlü olan elektrikli bisiklet tavsiyesi istiyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güçlü olan elektrikli bisiklet tavsiyesi istiyorum
    Para sıkıntınız yoksa söyle bir model var.
    chevy64 ve sp83 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı king3520 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkdaşlar öncelikle bir 100 lük cg motorum var ama uzun yola cıkmıyorum ve eskdi biraz onu satıp elektrikli bisiklet almayı düsnüyorum sadece yazlıkta kullanılacak 1000 watt ve 1500 watt arası ve bu arada bunlar ruhsat ehliyet istiyormu önerileriniz

aklımdaki elektrikli bisikletler
    stmax dora alfa 1200

yuki yk 05 dunya

motoran mtx 1200

arkdaşkar bunların hepsi today tipi aynısı

yaklasık 60 km/h yapıyorlar tek jarslar 45 km yol yapıyorlar

tüm e-bisiklet tipleri

1.

2.

3.

4.

tip karşılaştırması
    1. ağırdır ama genellikle diğerlerine göre daha hızlı ve daha uzun menzillidir

2.bildiğin bisiklet pedalları var (genellikle en güçsüzleri ve en kısa menzilli olanları)

3.en yaygın kullanılan ve fiyat/performans açısından iyi olanlar

4.cubların elektrikli olanı

ehliyet/ruhsat mevzusu

250watt üstüne ehliyet gerekiyor (ve kask) 250watt altına hiçbir şe gerekmiyor

ama senede bir akü değiştirmeniz gerekiyor

100cc bir motor alıp kullanmak en iyisi

bilginozinin verdiği örnek baya hoşuma gitti.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    dostum yazlıkta kullanacaksan düşünebilirsin. ama mümkün mertebe aküsü en ucuz olanından al. yazlığınız nerede tam bilemiyorum ama bir çok yazlıkta cub ve 100 civar scooterları insanlar plaka vs takmadan kullanıyor (onaylamıyorum belirteyim).

gel gelelim yazlık olayına bakkala çakkala ne bileyim kumsala gitmek için ideal ama aktif trafiğe çıkma sakın.

Elektrikli motorsikletler için ehliyet zorunluluğu yok, zaten polisler de gördüklerinde çevirmiyorlar. Yine de aklında bulunsun;

1- Bahsettiğin menziller mümkün değil. Ben 3000W cihaz kullandım, 40 km full şarj için ortalama bir değer.
    2- Çoğu jel akü olsa da şarj süreleri çok uzun. Full şarj için 8 saat gibi süreler var.
    3- Hızlarının 75 km olduğu söyleniyor ve kadranda da bunu görebilirsin fakat bunlar gerçek değerler değil. Mümkün olduğunca trafiğe çıkma, hele E-5 falan sakın.
    4- 1200W modellerle en ufak eğimlerde bile sorun yaşarsın. Sadece yazlık için düşünüyorsun bir nebze ama şehiriçi, trafik kullanımına uygun değil.
    5- Kalkışlarda seri (elciklerde ga verme tepkisi diye bir şey neredeyse yok, aniden kalkarsın) fakat belli bir noktadan sonra hızlanma gibi bir şansın yok. Yine söylüyorum; trafikte kullanma.
    6- Bu motorların en büyük sorunu elektrikli olmaları. Yağmur, kar gibi hava koşullarında araç durabiliyor.
    7- Bu araçlarda ses yok, far sistemi de otomatik değil. Haliyle farı da unutup yola çıkarsan yolda fark edilmezsin, aman diyim.

Bahsettiğim tüm konuları test etmiş biri olarak yazdım. Eğer yazlık dışında kullanacaksan tavsiyem 100cc bir motor alman. O tip yerler için fazlasıyla ekonomik (ehliyet, vergi, benzin gibi masrafları olmadığı gibi elektrik masrafı da çok düşük) fakat geniş bir kullanıma geçersen hiçbir şekilde işine yaramaz.

Bu arada şahsi fikrim bu cihazlara ehliyet zorunlulupu gelmesi yönünde.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    hocam bende yuki var ybr nin yanında 2700 watt hiç almanızı tavsiye etmem o hızlar rampada falan aynı kalmıyor 25 düştüğü oluyor aynı zamanda kendi adıma konuşayım bir müddet sonra sıkıcı oluyor aynı paralara ikinci el bir scooteri tercih ederim bunu 3 bin km deki elektrikli motorum için diyorum en az 2000-2500 km sini ben yaptım aile bireylerim de kullanır motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)