Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden bisiklet ve motosikletçilerin kaskı değişik ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Neden bisiklet ve motosikletçilerin kaskı değişik ? yarış bisikletçileride bayağı hızlı gidiyo niye kaskları nazi kaskı gibi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hafif olsun ve kafaları hava alsın terletmesin diye. Ama bence koruyuculuğu çok kısıtlı. Sağlam kaza yapan bisikletçiler ölüyo zaten. Garip olan başka bişey de şort giymeleri. Dizlik takmıyosun anladık bari kot pantolon giy en kalınından, düşünce yaralanman hafif olur.
    tinerci ve MotorKafa bunu beğendiler.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Emin olun o kasklar koruyor. Vücut koruması için bir şey diyemem ve tabiki motosiklet kaskıyla bir tutulmamalı ama koruyorlar. Zamanında kullandığum ucuz dandik bir bisiklet kaskı beni korumuştu. Açık kasklar gibi düşünebilirsiniz; çenem ve dudağım yaralanmıştı ama yere kafadan dalmama rağmen sarsıntının etkisiyle kafa travması dışında hiçbir şey olmadı.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Bende hep bunu merak ederim.yani o kaskla anca tepeden falan biyere çarpacaksin ki korusun yoksa boş.Ama demekki bisiklet çok kondüsyon gerektirdiği için hafiflige bakıyorlar.dediğiniz gibi dizlik bile yok.kaza yapınca çok kötü sakatlanıyorlar.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    En büyük kaygı ağırlık, sonra da havalandırma sanırım. Pek bir koruyuculuğu yok malum.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    bisiklet kaskı traş
    yan darbelere karşı korumasız

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    profesyonel bisikletçiler trafikte yarışmaz. aslında hiç bir bisikletçinin trafiğe çıkması uygun değil. medeni şehilerde bisiklet yolları olur. kasklarda, trafiğe kapalı alanlarda kullanılan bisikletler için gayet koruyucu. bisikletler genel olarak 40km. pek geçmez zaten. geçtiği yerde de bisikletten başka bir şey yok.

ve bu tip parkurlarda bisiklet kazasını yapacak olan sürücü, kazayı yere yapışmadan anlar. trafikteki gibi ani, beklenmedik kazalar olmaz. bu süre içerisinde, yüzünü koruyacak hareketi yapıyorlar ve kask olan kafanın üst bölümüne gelen darbeyi de, kask sönümlüyor.
    tinerci ve Onurhan D bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bugün öğleden sonra bisiklete çıkıcam bana eşlik etmek isteyen var mı :D
    Espaniole bunu beğendi.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçtiğimiz yaz kask,tayt ve forma üçlüsüyle iki aracın arasında sıkışıp fırladım ve kafamı kaldırıma vurduğumda çıkan ses aklımdan gitmez. Gariptir ki sadece kafaya darbe aldım bir de dizim biraz sıyrıldı ama önemli bir şey yoktu. Şoförlerle konuştuk ettik yolumuza baktık. (Sağ olsun bir motosikletli abimiz de üstüme gelen kahvehane dayılarına karşı savundu. Buradan tekrar çok teşekkür ediyorum ) Bisikleti İstanbul trafiğinde kullanıyorsanız düşmenin de usulünü bilmeniz gerekir Ama dağ bayırda ciddi anlamda tehlikeli sürüş yapan bisiklet kullanıcıları zaten Downhill kask+dizlik+dirseklik+sırtlık kullanıyorlar
    telike bunu beğendi.

Bisikletçi olarak şunu söyleyebilirim yarış bisikletleri karbon şasi zaten gereksiz hiç birşey yok fazladan hafiflik çok önemli ve bisiklet sürerken hem ter almayı hemde hava almayı sağlayacak malzemelerden yapılan tayt takımı giyilir.Hayır Kasklar çok sağlam oluyor hatta 50 tl lik motosiklet kasklarından daha sağlamlar.Motosiklet ve bisiklet sürücüsü benzer riskleri alır. tabii ki motosiklet daha güvenli çünkü bir tehlike anında elinde gaz kolu var

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine de koruyormuş değil mi?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profesyonel bisikletçiler trafikte yarışmaz. aslında hiç bir bisikletçinin trafiğe çıkması uygun değil. medeni şehilerde bisiklet yolları olur. kasklarda, trafiğe kapalı alanlarda kullanılan bisikletler için gayet koruyucu. bisikletler genel olarak 40km. pek geçmez zaten. geçtiği yerde de bisikletten başka bir şey yok.

ve bu tip parkurlarda bisiklet kazasını yapacak olan sürücü, kazayı yere yapışmadan anlar. trafikteki gibi ani, beklenmedik kazalar olmaz. bu süre içerisinde, yüzünü koruyacak hareketi yapıyorlar ve kask olan kafanın üst bölümüne gelen darbeyi de, kask sönümlüyor.
    Ben pek öyle sanmıyorum

Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine de koruyormuş değil mi?

Tam GTA oyunlarındaki gibi bir çarpışma olmuş. O yolda bu kadar çok kaza olduğunu bile bile hızını iyice azaltmadan giden motosiklet sürücülerinin yaptığı da sorumsuzluk.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamüstü olabilir
    telike bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    bisiklet spordur ve terletir hava alması gerekir motosiklet kaskı ile bisiklet süre bilirmisin?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    çünkü biri bisiklet, diğeri motosiklet.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kim ne derse desin, kaskları yetersiz. 2x2 =4 Sonucu 5 diyenler bir iki adım geri gitsin lütfen.

Bir de şu kazaya göz atmanızı isterim.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün akşam sürelim, gel rekreasyon alanına :D
    telike bunu beğendi.
    Korkarak yaşayamazsın!

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    bisikletle gidilen yüksek hızlar 45 50 km...
    Motosikletle gidilen yüksek hızlar

Motosikleti
    Ben 2006 yılında ankara çukurambarda bisikleti üst kavşaktan aşağı salıp aynı zamanda tüm gücümle pedal çevirerek 65km üzeri bir hıza çıkmıştım. KM saati vardı 63km hızdan sonra okumayı kesiyodu. Hiç korumam ve kaskım yoktu. Bisiklet de zamanında 99 liraya aldığımız 18 vites dağ bisikleti. O zaman oralarda pek trafik, bina ve insan yoğunluğu yoktu gaza geldim yaptım o hızı Bilkent 3'ten de 4-5 defa aşağı salmıştım bisikleti 55-60 km arası bir hızla eskişehir yolu kavşağına kadar geliyosun hiç pedal çevirmeden, yaklaşık 15 dakika boyunca bu hızla gidilebiliyo.
    Volteria bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)