Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kapımın önünde sıfır bir motosiklet var AMA...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 150 f amaç
    Selam.

Arkadaşlar bana şuan hediye gelen sıfır bir motosiklet var , ama ben kullanmayı bilmiyorum. Deposu dolu tüm koruma demirleri takılı öğrenmem için alınmış birşey zaten. Şimdi ben bu işe nerden başlamalıyım ? Trafiğe kapalı bir alanda kendi kendime yapacağım çalışmalar neler olabilir ? Biraz bilgi verirmisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Bisiklet sürmeyi biliyorsan, arabada kullanabiliyorsan sürebilirsin. Debriyaj fren ve vites yerlerini öğrenip nasıl çalıştıklarını öğren yeter. Geri kalan mantık aynı araba kullanmak gibi
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet sürmeyi biliyorum ama araba ehliyetimde yok. ama çalışma mantığını biliyorum yani. Kavrama noktası olayını. Yinede bi güvensizlik var ilk olduğu için

Motosikleti
    Benelli 150
    bisiklete arabaya benzemez motosiklet valla yavaşta düşsen hızlıda düşsen affetmiyo 2 ay önce kaza yaptım bacağımı kırdım sana tavsiyem ehliyetini al koruyucu ekipmanını kaskını montunu eldivenini dizliğini tak öyle trafiğe kapalı alanda bir bilenden öğren sonra sürüş eğitimlerine git motor işi şakaya gelmez öğrendim sanar kendini yerde bulursun kalkamazsında yerden
    Berkay1852, Ertugyigit, nokiaxxx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    VFR 800 X HONDA
    Doğru düzgün bir eğitim almadan sakın ha...
    Berkay1852 ve umurcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tüm ekipmanlarımı tamamladım kask eldiven dizlik mont hepsini aldım. Ehliyet kursunada yazıldım ama teorik ders veriyorlar sadece , motor sürmeyi bilmeyen birine öğretemeyeceklerini söylediler

Motosikleti
    dealim daystar 250
    motor sürmeyi bilmeyen birine motor kullanmayı öğretmemek farklı bir düşünce. Arkadaşım boş arazi bul, hafif eğimli olsun ama hafif eğimli , vites boşta iken yeşil bir ışık yanar durduğu yerde biraz vites çalışması yap debriyajı bırakmadan . yine durduğu yerde fren çalışması yap hafifi hafif sıkarak. sonra derin nefes al boş viteste hafif olan eğimden motoru yavaş ça sal , motor harekete başladığında vitesi 1 e al ve debriyajı yavaşça bırak , gitmeye başlarsın.
    Berkay1852 bunu beğendi.

Abi biri kendini öldürmen için plan yapıyor çevreni iyi kolla
    Berkay1852 ve cbf 150 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yani öyle düz bir alanda yol yapmaktansa , ufak adımlarla vites debriaj fren olayını kavramam daha mantıklı olur sanırım. Valla mecbur kaldım kendim öğrenmeye kursların hiçbiri öğretmiyor , özel dersler ise çok pahalı saati 100 lira diyorlar :S

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Alıntı Berkay1852 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ekipmanlarımı tamamladım kask eldiven dizlik mont hepsini aldım. Ehliyet kursunada yazıldım ama teorik ders veriyorlar sadece , motor sürmeyi bilmeyen birine öğretemeyeceklerini söylediler
    Vay arkadaş sürmeyi öğretemiyorlarsa ne işe yarıyor bu Sürücü Kursu denen oluşum.
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oggomoggo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş sürmeyi öğretemiyorlarsa ne işe yarıyor bu Sürücü Kursu denen oluşum.
    Tam tamına 6 farklı kursla görüştüm. hepsinden aynı cevabı aldım . Hatta sonuncusuna " trafiğe ehliyetsiz çıkarak motoru öğrenip eğer ölmezsem ehliyet veriyorsunuz yani öylemi " dediğimde , gülerek " evet öyle oluyor biraz " cevabını aldım
    oggomoggo bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    çavrende hiç motosiklet kullanmasını bilen kimse yokmu pizaa motosikleti kullananlar bile olur rica et öğretsin fakat bu yetmez trafik kurallarını iyi bilmen gerek yoksa herkes seni iyi bilirdik diyerek uğurlar bu motosiklet kullanmak nette öğrenebileceğin bir şey değil pc oyunu hiç değil
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çavrende hiç motosiklet kullanmasını bilen kimse yokmu pizaa motosikleti kullananlar bile olur rica et öğretsin fakat bu yetmez trafik kurallarını iyi bilmen gerek yoksa herkes seni iyi bilirdik diyerek uğurlar bu motosiklet kullanmak nette öğrenebileceğin bir şey değil pc oyunu hiç değil
    Beni iyi bilirdik diye uğurlamalarını umursamıyorum da , benim yüzümden birini uğurlamasınlar diye çırpınıyorum zaten, yoksa çoktan binmiştim tepesıne

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    kursa yazil yada ozel ders al kendin ogrenme herseyi yanlis ogrenir sonra duzeltemezsin..

satmayı düşünüyorsanız ilgilenenler olabilir
    cbf 150 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    motosiklet oyuncak değil ciddi bir ağırlığı ve gayet net hızı olan bir makina 100 cc liğide 1000 cc liğinde amacı aynı zevk ne zaman bu makinayı ulaşım için kullanmaya başlarsan zevk ölür hemen hemen tüm makinaların vitesleri aynıdır bazıları değişik olabiliri 1.en aşağıda bir üstü boş 2 üstü 2 ve o şekilde devam eder bazı makinaların vitesleri daha değişikdir bunları öğrenmen son derece kolay üstünde durabilmende çok kolay gaz verdikçe makine kendini hep doğrultur fakat yetmez trafik bilgisi gerçekten şart şu an öğrenirken yada biri sana öğrettiği zaman en risksiz zamandasın son derce tetikde olucaksın hata yapmanı bi şekilde engelliyeceksin fakat ne zaman ben oldum piştim yandım kullanmayı öğrendim dediğin anda hatalar başlıyacak çoğu motosiklet kullanıcısı bu şekilde küçük çaplı veya büyük çaplı kazalar yaşar.
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet oyuncak değil ciddi bir ağırlığı ve gayet net hızı olan bir makina 100 cc liğide 1000 cc liğinde amacı aynı zevk ne zaman bu makinayı ulaşım için kullanmaya başlarsan zevk ölür hemen hemen tüm makinaların vitesleri aynıdır bazıları değişik olabiliri 1.en aşağıda bir üstü boş 2 üstü 2 ve o şekilde devam eder bazı makinaların vitesleri daha değişikdir bunları öğrenmen son derece kolay üstünde durabilmende çok kolay gaz verdikçe makine kendini hep doğrultur fakat yetmez trafik bilgisi gerçekten şart şu an öğrenirken yada biri sana öğrettiği zaman en risksiz zamandasın son derce tetikde olucaksın hata yapmanı bi şekilde engelliyeceksin fakat ne zaman ben oldum piştim yandım kullanmayı öğrendim dediğin anda hatalar başlıyacak çoğu motosiklet kullanıcısı bu şekilde küçük çaplı veya büyük çaplı kazalar yaşar.
    Benim motora ilgi duymamın sebebi tamamen ihtiyaçtandı aslında. Dolayısıyla bana hediye edilen motorda öyle ahım şahım bişey değil Bajaj discover 150 f modeli. Söylediklerinize son derece katılıyorum yersiz ve fazla şişirilmiş bir özgüven kazaların en çok sebebi

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş önce ehliyet sonra eğitim. Bilinçsiz bir şekilde trafiğe her çıktığında önce kendi canını , sonra diğerlerinin canını tehlikeye atarsın. Sana bişi olmasa bile o vicdan azabı ile yaşayamazsın. O yüzden lütfen düzgün eğitim önce.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    ekipmanını aldıktan sonra trafiğe kapalı alanda çalışmaya başlayabilirsin.
    Berkay1852 bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda veya eğitim veren başka bir kuruluştan dan eğitim al sonra trafiğe çık. Kendi başına öğrenemeye çalışmak kısaca "tehlikeli".
    Berkay1852 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)