Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Transalp'e egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Merhaba arkadaşlar;

Honda TransAlp için uzun süredir bir egzost arayışı içindeydim.
    Hem gümbür gümbür olacak, alarm öttürecek hem de performansı arttıracak birşey arıyordum.
    Mototalda ve özen motor da baktığım en ucuzu 350 € olan egzostlarda bu istediklerimi bulamadım.
    Riske girip egzostu kendim yaptırdım.
    Bugün takıldı yeni yapılan egzost. Katalitik konvertor yerinde duruyor, iptal edilmedi.
    Alt devirlerde yanından geçtiğim arabaların alarmları bağırmaya başlıyor. Üst devirlerde gaz açıkken egzostdan fazla ses gelmiyor. Kompresyona bindirince gümbür gümbür ses geliyor yine.
    Ayrıca alt devirlerde çekişi delirdi. Resmen tork konvertörü koymuş gibi oldum.
    Daha yakıt tüketimine olan etkisini görmedim
    Ayrıca motor rölantede çalışırken 3 metre gerisinde durunca saçlarınız egzost gazından dolayı ahenkle dansediyor

Maddi olarak bana 250 YTL ye maloldu.
    Burada tanıştığım Topkapı teknik oto sanayiden Ferik egzost (Savaş Ferik - Barış Ferik) ustalar yaptı egzostu.
    Görmek denemek isteyen olursa benim motorda seve seve gösterebilirim.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    eh artık bu bizim boynumuzun borcu
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan dostum.

bırak egsozu bizim bi Transalp'imiz bile yok henüz
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    eh artık bu bizim boynumuzun borcu
    yer ve zaman rica ediim
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hayırlı olsun kardşm bendede xt660x var 2 acrapovic var düşün artık

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de resim rica ederim

Eminim sesi çok güzel olmuştur.

İmkanın warsa bide video koysan
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Motosikleti
    Alıntı ataper adlı üyeden alıntı
    bırak egsozu bizim bi Transalp'imiz bile yok henüz
    TA köpeğin olsun abi.
    Al senindir bu makine.

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    canım bi resim veya buluşma alalım 250 ytl uygun bi fiyat bana göre... eğer gerçekten güzelse...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

egzozcu savaş ferik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben gördüm egzoz güzel olmuş.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Alt devirlerde yanından geçtiğim arabaların alarmları bağırmaya başlıyor. Üst devirlerde gaz açıkken egzostdan fazla ses gelmiyor. Kompresyona bindirince gümbür gümbür ses geliyor yine.
    Arabaların alarmları çaldıracak kadar rahatsız edici bir egsoz sesinden bahsediyorsun yani?

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Merhaba arkadaşlar;

Honda TransAlp için uzun süredir bir egzost arayışı içindeydim.
    Hem gümbür gümbür olacak, alarm öttürecek hem de performansı arttıracak birşey arıyordum.
    Mototalda ve özen motor da baktığım en ucuzu 350 € olan egzostlarda bu istediklerimi bulamadım.
    Riske girip egzostu kendim yaptırdım.
    Bugün takıldı yeni yapılan egzost. Katalitik konvertor yerinde duruyor, iptal edilmedi.
    Ayrıca alt devirlerde çekişi delirdi. Resmen tork konvertörü koymuş gibi oldum.
    Daha yakıt tüketimine olan etkisini görmedim
    Ayrıca motor rölantede çalışırken 3 metre gerisinde durunca saçlarınız egzost gazından dolayı ahenkle dansediyor

Maddi olarak bana 250 YTL ye maloldu.
    Burada tanıştığım Topkapı teknik oto sanayiden Ferik egzost (Savaş Ferik - Barış Ferik) ustalar yaptı egzostu.

Selam. Enduro eksozu olarak biraz pahalıya mal etmiş olsan da , dediğine göre amacını göstermeye başlamış. Enrudolar diğer motorların aksine düşük devirlerde de güçlü olduğundan susturucunun genişlemesiyle boğulan motor olağan olarak güç kazanmış. Ancak sizin de dediğiniz gibi susturucunun genişlemesi ile (veya içindeki kapakların sayısının azaltılmasıyla) egsozun sesi çok daha güçlenir (uzun yolda kafa şey eder ama ). Ama ne var ki negatif yanı da her ne kadar katalitik konvertör olsa bile de bu kadar rahat çıkan basınca ayarlanmadığından çok fazla işlevi olmaz.

Türkiye'de son zamanlarda bir çok oto eksozcusu, cesurca motorsiklet eksozu işine girmeye başladı. Ama ne var ki, eksoz/susturucu şakaya gelmiyor. Hesaplanmadan imal edilen eksoz ve susturucular işi astarından pahalıya çıkartabiliyor. Motoru yoruyor, fazla yakıt tüketiyor, çok gereksiz sesler çıkartıyor.

Diğer yandan Transalp gibi güç makinasında sese neden ihtiyaç duyduğunuzu da anlamış değilim. Enduro'lar sessiz canavarlar olarak anılır. Race veya chopper ile mukayese edilemez ki...

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)

..

Alıntı egzozcu savaş ferik adlı üyeden alıntı
    ben gördüm egzoz güzel olmuş.
    yapma dostum o egzoz senin elinden çıktı

puhahaaah
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    yer ve zaman rica ediim
    nihayet dün akşam üzeri bahsi geçen egzozu görme fırsatım oldu.
    öncelikle belirtmek gerekir ki kesinlikle rahatsız edici bir sesi yok. Gayet tok ve güzel bir sesi var, özellikle motor kompresöre bindirildiği zamanlarda ses yükseliyor bu da trafikte farkedilme olayını arttırıyor.
    işçiliği gerçekten güzel, sadece ucuna yağmur girişini engellemek için bir kapak gerekir diye düşündük biz.

canım bi resim veya buluşma alalım 250 ytl uygun bi fiyat bana göre... eğer gerçekten güzelse...
    herşey bir depo kılıfına bağlı
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

acrobats7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Freak kardesim sayesinde , bende aynı egzosdan taktırdım, motorum Honda Nx4 , 400 cc ama sanki 1000 lik bir makina gibi çalışmaya başladı rahatsız edici diil ama bas bariton uzaklardan duyulan bir ses! yakıt arttı ama bu benim devamlı gaz veriyor olmam dan mı bilemiyorum ( ama değiyo yaw!)
    motoru yorar mı onu da bilmiyorum. Ama ilk gün kafamın şiimesinden acaba pişmanmıyım derken , şu an memnunum hem trafikdeki baskı uyandırması hem sesiyle yakışanın da bu olduğunu düşünüyorum!..
    sevgilerimle

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahımmmmmmm denemeyi geçtim görmeye bile tamamım ama İstanbul dasındır.. Kesin yani
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler