Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Olay video ( H2R Sokağa İndi) Yarış İçerir.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Motosiklet ile otomobili yarıştırmak çok saçma. Galip belli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ROG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 2008
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H2 olmasin bu makina? H2r 300 beygir degil miydi? 300 beygir makina 328 top speed demi kaliyor? 200 beygir makinalar zaten hali hazirda 300 yapiyolar ?!?
    Çıkar kokusu yakında. Pilotajı beğenmedim zaten 0 dan kalkarken bile geride kaldı. ROLL-ON da tekere geldi.
    Faydalı bulduğum siteler
    www.motogp izle.com - www.altinelbiseliadam.com - www.motomax.com - www.ebay.com - www.motosiklet.net - http://www.tmf.org.tr/

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Neredeyse her h2 videosunda makine tekere geliyo kontrol etmesi zor bir alet gibi bu yüzden de vakit kaybediyor.Bugatti konusunda ise bana göre zenginlerin benim buna alabilecek param var demekten başka bir işe yaramayan bir araç güç ağırlık oranı bir supercar a yakışmıyor,diğer köşede ise gtr gibi stock hali bile efsane olan bir araç var bu araç supercarların 4 te 1 fiyatında ve buna rağmen yollarda ne ferrari ne lambo bırakıyor.GTR anlatılmaz o efsanedir

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugattinin geride kalıp nissanın geçmesi tuhaf olmuş,,,
    Aynısını ben yazacaktım..

ROG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 2008
    Alıntı Oguz K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını ben yazacaktım..
    İyide nissan stoğunun 3 katı gücünde orada. Çok gözardı ediyorsunuz

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    nissan gtr geçer geçmez o polemiğe girmem ama arabanın lakabının godzilla olduğunu hatırlıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Onu bunu bırakın da konuyu açan uçmuş...
    Alayını geçmiş gitmiş...

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue

Bugatti de kimmiş. Koenigsegg agera one 1. 1341 HP, 1371 Nm tork, 1360 kg(Islak), 0-400 20 saniye.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 CC ve üzeri hemen hemen her motorda ön ve arka fren hidrolikleri ayrı ayrıdır.

GTR epey yüklü 1350 HP demek çok şeyler demek birde o kadar güce kusursuz aerodinamik eklenince olay bitiyor.
    Ben bunu bilir bunu söylerim aga '' motosikletler hiç bir zaman otomobilleri geçemez, tabi şimdi çıkıpta şahinle CBR 250'yi karşılaştırmayalım )
    O nissan GT-R ın götüne rokette taksan ki takacak yer kalmamaış herşeyi takmışlar burdaki yarım mil drag yarışında herhangi bir Moto gp motorunu gecemez. Buna o GT-R ı rezil edecek Formula 1 aracı da yukarıdaki keonigsegg Agera R ve one da dahil.

nissan GTR 208 mil yani 330 km/s hızla cizgiyi geçerken moto gp makinası 350+ süratte oluyor

Sene 1990 zzr1100 1050cm3 lük motor hacmi, 147ps güç, 25yıl sonra zx10 999cm3 motor hacmi 200ps güç.

1990 yılında zzr1100 ü geçecek araba yok gibi bir şeydi kraldı, şimdi ise nissan audi mercedes standart üretimde motosikletleri rahat geçebilir araçlar ürettiler.

Motosikletlerin teknolojisi geliştirilmedi, 25 yıl geçmiş aradan hala aynı son süratler vs.

Kawasaki h2 yaptılar, ama hayal kırıklığı, dolu zx10, h2 ile başa baş gidiyor.

H2r yaptılar trafiğe çıkamıyor sadece pist için. Motor ömrü saatle ölçülüyor, bilmem kaç yüz saatten sonra motorun yenilenmesi gerekiyor falan.
    Ona vereceğim parayla jetkitleri falan alırım hem cebime param kalır hem 600-700pslik bir makine elde ederim.

Standart motosikletler maalesef artık çok geride kaldı, teknolojisi tıkanmış durumda, geliştirilmiyor, kafa yorulmuyor. 1990 yılında gps zzr100 hızı 278km/h iken hala aynı hızlarda geziniyoruz. İleride aile arabaları bile anahtarımzı elimizden alacak.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ya öyle yorumlar geliyor ki çok şaşırıyorum. Performans karşılaştırmasından çıkılıp marka karşılaştırmasına dönülmüş. Siz Bugatti'nin ne olduğunu biliyor musunuz da Nissan ile kıyaslıyorsunuz ? Bugatti'nin standartı bu gibi araçlar yapmak. Nissan'ın standartı da Micra, Primera yapmaktır. Bir de spor araç olarak Fast and Furius filmlerindeki otomobillerden yapıyorlar. Onlar için bu araçlar uç noktada şov araçları oluyor. Bir de lütfen standart araçları kıyaslayalım, anormal modifiye görmüşlerini değil.

Motosikletlerin teknolojisine gelince, bu işin ölçüsü hız testi değildir. Aynı hacimden ne kadar güç üretebildiği ve ne kadar az yakıt tüketebildiğidir. Araçlar o süratleri yapabilmek için sürekli olarak daha büyük motor hacimleri, turbo, kompresör, nitro vs kullanıyorlar. Siz sokakta yürümek için yapılmış bir motosiklete bunları koyamazsınız. Koyarsanız H2R olur. Adam 1000 cc'den sadece kompresörle 300 BG çıkarmış daha ne yapsın ? O zaman 4000 cc otomobilin de sadece kompresörle 1200 BG çıkarması gerekir. Yapabiliyor mu ? 300 BG'nin çıkabileceği hız o kadar oluyor. Bunun teknolojiyle falan alakası yok. Ne kadar güç o kadar sürat.

Bir önceki yazımı anlaşılan kimse okumamış veya okuyup anlamaya çalışmamış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)