Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Komşumun başına gelen akıllara durgunluk veren motorsiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Tam olarak kaza denemez ama oldukça ilginç arkadaşlar. Olay bundan 1 ay önce vuku buldu. Kendi ağzından anlatıyorum;

Sabah kalktım baktım işe geç kalmışım bizim şirkette geç kalmalar konusunda çok hassas, hemen alel acele giyinip motora atladım gazladım(normalde işe servisle gidiyordu) Yeni uyanmanın vermiş olduğu sersemlikte vardı üstümde düşünsene 2 dk önce sıcak yatağımdayken şimdi motor üstünde rüzgar yiyordum. Böyle bi çukura girdim fazla derin değildi ama hızında vermiş olduğu etkiyle biraz sarsıldım (motoru mondial drift bu arada), önemsemedim yoluma devam ettim iş yerine ulaşıp görevimin başına geçtim. Geçtim ama nefes alamıyorum gözlerinden yaş geliyor 1-2 saat kadar o şekilde geçti.

Sonra bayılıp düşmüş arkadaşlar, annesini aramışlar anneside bize koştu arabayla kaldırıldığı hastaneye gittik ben olaya burda müdahil oldum. Filmler emarlar falan yoğum bakıma almışlar. Doktor geldi en son noldu dedik. Ciğerleri şişmiş ne olduda bu hale geldi dedi bize. İlk defa duyduğum bi tabir. Sonra, bu hale gelmesi için göğüslerinin üstüne 1 tonluk bi ağırlık düşmesi gerekir dedi. Sonra uyandı ama makineye bağlı nefes alabiliyordu. 1 ay içinde 2 kez ameliyat oldu ama hala makineyle nefes alabiliyor. Doktorlar düzelir ama zaman alır falan diyolar, hayatı bitti adamın. Şuan durum bu. Yani bir çukura sert girmenin etkisi bu kadar büyük olabilir mi? Aman dikkat edin arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    allah acil şifalar versin.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Allah acil şifalar versin

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    ALLAH acil şifalar versin.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Dusmeyle değil de rüzgarla alakası olma ihtimali yüksek.

Nadir bir akciğer enfeksiyonu geçiriyor muhtemelen. Yoğun antibiyotik kulanımından dolayı da ilaçlara direnç sözkonusu olabilir.
    Yine de hikaye de birşeyler eksik. Geçmiş hastalıkları veya alerji veya daha öncesinde yapılan başka bişey veya herzaman atlaman yabancı cisim.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusmeyle deðil de rüzgarla alakasý olma ihtimali yüksek.

Nadir bir akciðer enfeksiyonu geçiriyor muhtemelen. Yoðun antibiyotik kulanýmýndan dolayý da ilaçlara direnç sözkonusu olabilir.
    Yine de hikaye de birþeyler eksik. Geçmiþ hastalýklarý veya alerji veya daha öncesinde yapýlan baþka biþey veya herzaman atlaman yabancý cisim.

Uzman yorumundan sonra çok birşey demeye hakkım yok amma;
    Okadar çukura dusup jant yaman kiran adam varken bir çukura girmekle ciğerlere birsey olmaz. Vardir baska birşeyler. Geçmiş olsun. Bir ay oldu dediniz şuan durumu nasıl?
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bu arkadaş, o çukuru kapatmayan belediyeye dava açmadığı sürece biz daha çok çukurlarda can veririz.

Geçmiş olsun. Allah'tan acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu ülkede şansa yaşıyoruz yolun ortasında beşonmu dersin logar rögarmı herneyse çıkmış düşmüş yollarmı dersin zaten arabalar tırlar takmıyor bizi gördüğü halde yola vs çıkıyor bu adamda pisi pisine yatıyor belkide 100 liralık malzemeyle çukurmu herneyse doldurulabilirdi ama yok

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    abi şakamı aklım almıyor çukura girmek bir tonluk etkimi yapmış ciğerinde _?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bence o çukurla alakası yoktur bunun başka birşey etkilemiş olabilir ?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bunun gibi olaylar derin su dalgışlarının başına çok geliyor ve ciğerleri aldığı hasar sonucu bir daha dalgıçlık yağamıyorlardı.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Allah şifa versin.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Ciğer şişmesi değil de ciğer sönmesi olmuştur.
    Darbeye bağlı oluşabilir bir durum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciğer şişmesi değil de ciğer sönmesi olmuştur.
    Darbeye bağlı oluşabilir bir durum.
    Eve siz diyince hatırladım. Şişme değil sönme demişti doktor tam olarak.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eve siz diyince hatırladım. Şişme değil sönme demişti doktor tam olarak.
    O zaman pnomotoraks olmuş. Uzun boylu ve kısmen zayıf bir arkadaş mı?

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Herşeyin başı sağlık.Allah kimseye dert verip derman aratmasın.
    Arkadaşınız inşallah biran önce sağlığına kavuşur.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Çukurun suçu yok , olacağı varmış o güne denk gelmiş .

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    geçmiş olsun!
    sırf şu istanbulun bubi tuzaklı çukurları tümsekleri tuzaklı yolları yüzünden yamaha super tenere 1200 almayı düşündüğüm zamanlar oluyor bazen her ne kadar enduro tarzım olmasada.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Sadece cukura girdigi için degilde mutlaka baska tetikleyici sebebleride vardir şayet ben denk geldim ve resmen omurgada hissettim oyle bu vurus oldu alttan ..
    Allah hepimizi sakınsın olabiliyor boyle şeyler

Evet 1 tonluk basınç yapar. Hatta bir otomobilde saatte 150 ile giderken bir kaza yaparsanız arka koltuktaki 50 kiloluk bir kutle 2-3 tonda olabilir.

Size şunu söyleyeyim İngilterede en çok ödenen trafik kazası tazminatı "boyun incinme" leri içindir. Düşünün adamlarda medeniyet var yol var ve ne kadar hassaslar. Bizde bir suru trafik kazası oluyor incinen boynumuzdan habersiz arabanın peşine düşüyoruz.

Motosiklet çok çok riskli bir taşıt. Kimi düşer takla atar bişey olmaz kimi şehir içinde giderken düşer kafasını kaldırıma vurur hayatını kaybeder.

Herşeyin etkisi var motorun kalitesi, ekipmanın kalitesi, kullanım şekli , deneyim vsvs. Ama siz siz olun bu ülkenin yoluna , şoförüne yada en çok kendinize bu kadar güvenmeyin.

Son zamanlarda motosiklet kazalarında artış görüyorum ve bilinçsiz sürücülerdede öyle..Şunu alayım 160 yerine 220 basarım diyen kafayla motosikelt kullanılmaz..

Şahsen kendi yorumun ve vardığım nokta şudur. Bu ülkede bineceksen kaliteli amortisörleri olan bir ENDURO ya bineceksin. Gerisi hakikaten sıkıntı. Bindim denedim. Çukurlar , odunlar, dünyadan bi haber tipler hervakit var. Dikkat!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)