Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye'de Kaskı Deneyip Ebay'den Almak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Caberg vox daytona modelinin Türkiye fiyatı 490 TL,Ebay'da ise 110 euro oda 286 TL eder. %18 ekleyince 336 TL ediyor.
    Arada 154 TL bir fark oluyor.Ben modeli burada denesem ebay'dan alsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    Başka ne gibi ücretlendirmeler olur yani astarı tutarını geçer mi ?
    Daha önceden açılmış konulara baktım ancak her kafadan bir ses çıkmış tam bilgi alamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Mağaza sahibi kaskı orada deneyip, ebay'den satın alacağını anlarsa güzel bir küfür yersin. Başka bir sıkıntı olmaz
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

asgari tutarını geçme ihtimali var. Gümrük bedeli, kargo ücreti gibi ödemeler söz konusu.

Şahsi kullanım için olmalı , toplam değeri de 15.000 euroyu geçmemeli , ağırlığı 30 kg geçmiyorsa eğer , ayrıca kişinin son iki ay içerisinde alacağı ilk veya yıl içerisinde alacağı beşinci ürünse, ticari mal olarak değerlendirilmiyor.

Bedeli ise 75 euronun altında ise gümrük vergisinden muaf olur. Ancak gümrük vergisinden muaf oluşu gümrüğe takılmayacağı anlamına gelmiyor. Memurlar , gümrükte kontrol edebilirler ürününüzü,bu durumda ptt den gereken ücreti ödeyip , ürününüzü alabiliyorsunuz. Ya da ptt ye ,ile göre değişir, kapıda ödeme imkanı varsa eğer, bu ücreti de kapıda ödeyerekte ürününüzü alabilirsiniz.

75 euro ile 1500 euro arası ise , tek sabit oranlı gümrük vergisi ile ücretlendiriliyorlar. Bizim ülke avr. birliğine üye olmadığı için, bu oran %20 dir. Vergilendirmeye kargo ücreti dahil değil yalnız. Ürün ücreti üzerinden vergilendiriliyor.

Onun haricinde aklıma gelenler bunlar, başka merak ettiğin birşey varsa eğer, sorarsınız.

Kazasız belasız sürüşlerde kullanın
    Onurhan D ve karacabeg bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caberg vox daytona modelinin Türkiye fiyatı 490 TL,Ebay'da ise 110 euro oda 286 TL eder. %18 ekleyince 336 TL ediyor.
    Arada 154 TL bir fark oluyor.Ben modeli burada denesem ebay'dan alsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    Başka ne gibi ücretlendirmeler olur yani astarı tutarını geçer mi ?
    Daha önceden açılmış konulara baktım ancak her kafadan bir ses çıkmış tam bilgi alamadım.
    kargo dahil mi 110 Euro ?

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mağaza sahibi kaskı orada deneyip, ebay'den satın alacağını anlarsa güzel bir küfür yersin. Başka bir sıkıntı olmaz
    Ben demedikten sonra anlamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

asgari tutarını geçme ihtimali var. Gümrük bedeli, kargo ücreti gibi ödemeler söz konusu.

Şahsi kullanım için olmalı , toplam değeri de 15.000 euroyu geçmemeli , ağırlığı 30 kg geçmiyorsa eğer , ayrıca kişinin son iki ay içerisinde alacağı ilk veya yıl içerisinde alacağı beşinci ürünse, ticari mal olarak değerlendirilmiyor.

Bedeli ise 75 euronun altında ise gümrük vergisinden muaf olur. Ancak gümrük vergisinden muaf oluşu gümrüğe takılmayacağı anlamına gelmiyor. Memurlar , gümrükte kontrol edebilirler ürününüzü,bu durumda ptt den gereken ücreti ödeyip , ürününüzü alabiliyorsunuz. Ya da ptt ye ,ile göre değişir, kapıda ödeme imkanı varsa eğer, bu ücreti de kapıda ödeyerekte ürününüzü alabilirsiniz.

75 euro ile 1500 euro arası ise , tek sabit oranlı gümrük vergisi ile ücretlendiriliyorlar. Bizim ülke avr. birliğine üye olmadığı için, bu oran %20 dir. Vergilendirmeye kargo ücreti dahil değil yalnız. Ürün ücreti üzerinden vergilendiriliyor.

Onun haricinde aklıma gelenler bunlar, başka merak ettiğin birşey varsa eğer, sorarsınız.

Kazasız belasız sürüşlerde kullanın
    Teşekkür ederim cevabınız için,alacağım ilk ürün olacak eğer alırsam.Sizin dediğinize göre alacağım kask 75 euro'yu geçtiği için birde %20 gümrük vergisi ödeyeceğim bu halde bile 97 Tl daha ucuz oluyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bence 400 liralık malzemede 97 lira için o riski almaya değmez usta.
    burdaki satıcı ile pazarlık yapıp fiyatı düşürmeyi denemek daha mantıklı
    Onurhan D bunu beğendi.

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargo dahil mi 110 Euro ?
    O kadar ucuz görünce kargoya bakmayı unuttum bu kadar çok olacağını tahmin etmemiştim ondan heralde.
    55 euro kargo mu olur ya

Motosikleti
    MT-25
    Onurhan D.

97 tl daha uyguna geliyor dediniz de, kargo ücretini de unutmayın. Daha pahalıya gelebilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    110 euro 315 TL eder.
    55 euro (157 TL) kargosu tutuyor ki bunu neden hiç hesaplamadınız anlamadım.
    110euro olduğundan vergi alınma ihtimali olabilir. %20 o gelse 21 euro (60 TL)

315+157+60 TL = 532 TL ediyor. Buna 1 2 ay bekleme süresini ekleyin, ayrıca kaskın üretim tarihini de bilemiyorsunuz etiketine bakamadığınız için. Kaskın nasıl bir kutuda ne şekilde taşındığı da önemli.

Duruma bakınca 490TL ye Türkiyeden almak bana sanki daha mantıklı gibi geldi :D

Sonradan uyarılınca fark etmişsiniz kargoyu
    Şöyle bir durum var yurtdışından ancak çok pahalı ve çok ucuz ürünler alındığında kar edilir. 300 600 TL şey için yurtdışı gereksiz.
    3.500TL lik birşey bakıyorsunuz size yurtdışından 2.000TL ye geliyorsa mantıklı olur.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Free Shipping seçersen seneye sezona gelir.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    arkadaşlar,

türkiyeden kask aldığınız zaman genellikle stokda beklemiş veya yurt dışındaki satıcının seri sonu olarak ayırıp, ucuza verdiği kaskları alıyoruz.

kendimden örnek vereyim, ben shoei kullanıcısıyım, shoei rf 1000 ( avrupada xr 1.000 diye satılıyor )üretimi biteli en az 5 yıl oldu, ondan sonra rf 1.100 ondan sonra da rf 1.200 çıktı, geçen gün baktım, ismini vermeyeceğim bir kask satıcısı hala xr 1.000 satıyor.

yani aldığınız anda kaskın 5 yıllık ömrü tükenmiş olarak alıyoruz, bu nedenle kask alırken muhakkak üretim yılına bakın, satıcıya % 100 güvenmiyorsanız firmanın internet sitesine girip hangi desenin hangi yıllar aralığında üretildiğine bakın.

avuç dolusu para verip, ömrünü tüketip iskartaya çıkmış kasklar almayın.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam bi de kask almak daha riskli, karşıdaki adam nasıl paketleyecek bilmiyorsun, kargoda darbe felan alırsa direkt çöp olur o kask

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)