Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Ön Kayıt Hakkında Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    Merhabalar, ben Emre. 22/12/98 doğumluyum. Yani 22 Aralıkta ehliyet için yaşımı doldurmuş oluyorum. Fakat öğrendiğim kadarıyla ön kayıt yaptırınca bu 2016 da çıkacak olan yasadan muhaf oluyormuşuz. Daha önce bunu gidip sürücü kursuna sorduğumda %90 ihtimalle o şekilde olacağını söylediler. Önemli olan kayıt tarihi dediler, bende peki diyip evrakları ve ön kayıt için gerekli olan 50 TL'yi nihayet bu gün teslim ettim (sağlık raporunu yaşım dolduğumda almam gerekiyormuş). Fakat görevli bayan bana her ayın 0-12 ile olan kısmına kayıt açtıklarını belirtti. Yani ben 22 Aralık doğum tarihli olduğum için benim kaydım Ocak olarak gözükecekmiş. Stajyer ehliyet denk geliyormuş bana sanırım. Bunun doğruluğu nedir, bilen eden var mıdır?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, yazım hatam olduysa affola... Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler.
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Stajyer ehliyet için sertifikayı aldığın tarih önemli, ön kayıt, kayıt falan değiştirmez durumunu.

JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stajyer ehliyet için sertifikayı aldığın tarih önemli, ön kayıt, kayıt falan değiştirmez durumunu.
    Anladım fakat, resmi gazetede yayımlanan yazıda şöyle bir ibare bulunuyor;

"Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce motorlu taşıt sürücü sertifikası sahibi olanlar ile sürücü kurslarına kayıt yaptırmış olanlar için de yukarıdaki fıkra hükümleri uygulanır."

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Bilgi bekliyorum abilerim günceldir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)