Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2015 cbf 150 düşünüyorum acaba hala yağ yakma problemi devam ediyormu bilgisi olan??

Motovento
    REKLAM ALANI

http://savasbariskorucan.blogspot.co...-problemi.html

buradaki linkte sebebin pistondaki deliklerle alakalı olduğu belirtilmiş bu böyleyse bu kadarcık basit bir durum yeni modellerde piston değişimi ile halledilmiş olsa gerek.

motorumu sattım ve cbf düşünüyorum az parada değil aksesuarla yaklaşık 7000 tl yi buluyor yağ yakarsa çok üzüleceğim için kesin net bilgisi
    olan arkadaş ve varsa servislerinden bilgi rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla Cbf 150'nin motoru 9 yıldır yenilenmedi.
    power türk, kaavemania ve matrix506xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 150 2014
    2014 model cbf kullanıyorum. şu anda 5500 km ve en uzun yağ değiştirme aralıgım 2000-4000 km arası oldu. 0 yağ eksiltme yapmıştı ve normalde 0-1000 , 1000-2000, 4000- 5000 km arası değiştirincede eksiltme yapmadı. ama söyle bir şey diyolar motoru yıpratırsan ilerki kmlerde yağ yakma olayı yavastan baslıyor. oda 15000 km sonrasıymış. motoru genelde sakin kullanırım. bakalım artık yaşayıp görücez
    power türk bunu beğendi.

Alıntı yagiz456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model cbf kullanıyorum. şu anda 5500 km ve en uzun yağ değiştirme aralıgım 2000-4000 km arası oldu. 0 yağ eksiltme yapmıştı ve normalde 0-1000 , 1000-2000, 4000- 5000 km arası değiştirincede eksiltme yapmadı. ama söyle bir şey diyolar motoru yıpratırsan ilerki kmlerde yağ yakma olayı yavastan baslıyor. oda 15000 km sonrasıymış. motoru genelde sakin kullanırım. bakalım artık yaşayıp görücez
    verdiğim linkte incelediğim kadarıyla adam işin erbabı ve dediğiniz üzre 15000 km de rektefiye yapmış hatta cbf 150 modifiye yaparak cbf 200 cc yapmış incelerseniz.işin komik tarafı ilk motorum mondial 110ft 20 000 km yaptım agrasif ama hep bakımlı kullandım hiç yağ yakmadı.

kullanıcısı olduğunuz için soruyorum farın sabit olması gece karanlıkta viraj dönüşlerinde eksik bir aydınlatma v.b bir durum oluşturuyormu.birde almak istememin amacı hep çok konforlu denmesi bu harbi gerçekmidir.ve son olarak rahat bir şekilde motorun sıkışmadığını hissettiğiniz en yüksek hızınız kaç oldu rampalardaki performansta dahil.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Alacağım motorlar arasinda cbf de var bu soruyu bende merak ediyorum..

Motosikleti
    CBF 150 2014
    ilk motorum olduğu için aydınlatma konusunda bir şey diyemem çünkü başka motosiklet kullanmadım. rahatlık konusuna gelince 1.89 boy, 101 kiloyum ve konforu ve boyutları yeterli. gene ilk motorum oldugu için pek bişey söylemem ama cok kısa ybr 125 kullandım. ybr de biraz da olsa titreşim vardı cbf ye kıyasla ve selesi cbf nin daha konforluydu. son hız olarak düz yol 105 gördüm rahat rahat gittiği zaman, yokuş aşağı en fazla 125 gördüm. bu son hızlar birazda senın vücud yapına bakıyor, ufak tekek bişeysen daha hızlı gidersin. ben rüzgari fazla yediğim için cok hızlı gitmiyor. rampalarda gene kilo ve vücud olayı işin içine karışıyor sonucta 150 cc ve 12 beygirlik makine, motor bayılmadan cıkamıyosun
    power türk bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varsın yaksin. Halkidir. Helali hos olsun öyle motora. Karda yagmurda çamurda toprakta asfaltta 40 derece sicakta -15 derece sogukta kullandim. Tam 27bin km oldu massallah hala tık demedi. hergun uzerindeyim. Varsın yaksin
    kaavemania bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Eskiden CBF'e soğuk bakardım yağ yakıyor diye. Araştırdıkça gördüm ki yağ yakmıyor alet, yağ yakma deyince aklımıza habire yağ takviye etmek geliyor. Bu öyle değil, 1,2 litre yağ koyuyorsun, 1,1 lt civarı geri çıkıyor bir sonraki değişimde. E yakarsa yaksın arkadaş, zaten değiştircez o yağı. Ekstra maliyet yahut bakım gerektirmiyor yani.

Benim motorda o kadar biniyorum, 10 bin km oldu, 1 lt yağ koyarım, çıkanı da ölçerim, o da 1 lt. Hayatta yağ yakmaz, ama benzini yakar, öyle bir yakar ki cbf'e yağ yaktıracak kadar basarsan 4 lt benzin yakar.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    inceleme yapmıştık 50 ye yakın cbf sahibi ile konuştuk büyük kısmı yağ yaktığını söylüyor.. http://www.mototurkiye.net/inceleme-en-iyi-baslangic-motoru-hangisi-2015/

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden CBF'e soğuk bakardım yağ yakıyor diye. Araştırdıkça gördüm ki yağ yakmıyor alet, yağ yakma deyince aklımıza habire yağ takviye etmek geliyor. Bu öyle değil, 1,2 litre yağ koyuyorsun, 1,1 lt civarı geri çıkıyor bir sonraki değişimde. E yakarsa yaksın arkadaş, zaten değiştircez o yağı. Ekstra maliyet yahut bakım gerektirmiyor yani.

Benim motorda o kadar biniyorum, 10 bin km oldu, 1 lt yağ koyarım, çıkanı da ölçerim, o da 1 lt. Hayatta yağ yakmaz, ama benzini yakar, öyle bir yakar ki cbf'e yağ yaktıracak kadar basarsan 4 lt benzin yakar.
    Yağ yakmadaki korku yağ masrafının artacağından değilki belli bi süre sonra yolda giderken stop etmeye başlayacak buji yağlanacak ve yeni motor yaptırman gerekecek..Tek mesele üste ilave değil..yaktıkça kendi sonunu getiriyor
    matrix506xx bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hor kullanmayla alakası yok o işin, eksiltir cbf yağ. 1000-2000 km arası kullanıma bağlı olarak 100-150 ml yağ eksik çıkar bunun kaçarı yok. Şöyle bir durum var, bu miktar zaten cubuktaki alt üst sınırlar Arasında kalıyor. Yani üst seviyeye kadar yağ koyduğunuzda problem yok, ama devamlı kontrol etmek lazım problem çıkmaması için. Cbf in yumuşacuk ön amortisötleri dışında başka bir eksisi olduğunu düşünmüyorum. Virajlarda(zorlayınca) lan lan dedirtmesi dışında sizi üzmez

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakmadaki korku yağ masrafının artacağından değilki belli bi süre sonra yolda giderken stop etmeye başlayacak buji yağlanacak ve yeni motor yaptırman gerekecek..Tek mesele üste ilave değil..yaktıkça kendi sonunu getiriyor
    Forumdan bir abimizden CBF150 aldım. Motosiklet aldığımda 51.300 km'de idi, şuan 53.800 km'ye geldi. Motosiklet revizyon görmedi ve çoğu CBF'den daha diri her hangi bir kendini bitirme durumu söz konusu değil. "Yağ eksiltme" mevcut ekleyip devam ediyorum sıkıntı yok feda olsun
    XV

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Al bi apache hem şeklin olur hem hızın, biraz titrersin ama alttan gelen hoş bi titremeyi kim istemez ki hintlilerin bi bildiği var
    Capitao_3 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı power türk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://savasbariskorucan.blogspot.co...-problemi.html

buradaki linkte sebebin pistondaki deliklerle alakalı olduğu belirtilmiş bu böyleyse bu kadarcık basit bir durum yeni modellerde piston değişimi ile halledilmiş olsa gerek.

motorumu sattım ve cbf düşünüyorum az parada değil aksesuarla yaklaşık 7000 tl yi buluyor yağ yakarsa çok üzüleceğim için kesin net bilgisi
    olan arkadaş ve varsa servislerinden bilgi rica ediyorum.
    1. Subap sesinden rahatsız olacaksanız,
    2. Yağ seviyesinin nerede olduğunu düşünmek sizi rahatsız edecekse,
    3. 100 km/h yi geçince (43 dişli ile) "yandım Allah!.." diye bağıran bir motora binmek sizi rahatsız edecekse,
    4. Diğer 150cc motorlardan (Hatta 125cc.ler de var) son hızı daha düşük bir motora binmek sizi rahatsız edecekse,
    CBF150 keyfinizi kaçırır.
    Fakat pek titiz biri değilseniz. Dişli v.s. değişimi ile biraz hızlandırır, çok da pahalı olmayan motor rektefeleri ile aslanlar gibi devam eder konforunun tadını çıkarırsınız.
    Fakat ben sıfır aldım 7000km zor dayanıp sattım.
    power türk bunu beğendi.

İlk cbfmde(aynı zamanda ilk motorumda)yağ yakmanın ne olduğunu bilmediğim için yağına hiç bakmamıştım.Akrabam kullanırken krankı eline almıştı.komple motoru orjinal parçalarla değiştirdik.Bazen 900km de 1 litre koyduğumda oldu.Bazen 2000km boyunca hiç koymadığımda.Çok garip bir motor doğrusu.Ama arkadaşımın motora apache kayıt contalarından alıp takmıştık.Yağ yakması kesildi.şuanki cbfyede takmayı düşünüyorum eğer boş vakit bulabilirsem.Ama eğerki sıfır alacaksanız cbf 7000tl hakedecek bir motor değil.Şase alıp toplamaya kalksam daha ucuza gelir herhalde :D bence ikinci el temiz bulmaya çalışın.zira o fiyatlarda cbr 125,250 bile bulunabilir.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    6 aydan fazla zamandır CBF150 kullanıyorum, yağ yakma diye bir sorunum olmadı. Sahibinden ilanlarında 2010 model üzeri "kurye dışı" 10 kadar motora baktım, hemen hepsinin canı çıkmış. Kullanmayla ilgili olduğunu düşünüyorum. İstanbul'da kuryelerin hemen hepsi bu motoru kullanıyor, sorunlu olsa yanına yaklaşmazlar.
    power türk bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de 2014 model kullanıyorum yağ yakma yok. Çubuğu yağ değiştireceğim gün kontrol ettim, en üst çizgideydi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 aydan fazla zamandýr CBF150 kullanýyorum, yað yakma diye bir sorunum olmadý. Sahibinden ilanlarýnda 2010 model üzeri "kurye dýþý" 10 kadar motora baktým, hemen hepsinin caný çýkmýþ. Kullanmayla ilgili olduðunu düþünüyorum. Ýstanbul'da kuryelerin hemen hepsi bu motoru kullanýyor, sorunlu olsa yanýna yaklaþmazlar.
    Yag yakma haricinde sorunsuz ve titresimsiz bir motor
    kuryeler kullaniyor ama cogunlugu yag takviyesi yapiyor
    tanidigim pek cok ilac ve itriyat depolarinda 20 litrelik yag tenekeleri yag
    ve araclara yag takviyesi yapiliyor
    kullandiklari araclarin bazilari yeni bazilari 50-70 bin km idi benim gordugum.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    7000 tl nedir arkadaş.
    Osmaniye Bajaj Bayii Pulsar ı 8000 e veriyor. 2014 model 0km. Bence daha da indirim yapar.
    power türk ve matrix506xx bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)