Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ulaşım amaçlı motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    onurgençoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Merhabalar arkadaşlar. Motor camiasına yeni yeni giriş yapıyorum. Motorlar hakkında çok çok az bilgim var. Motor süren arkadaşlarımdan tavsiyeler alıyorum, sizede sormak istedim.

Sadece ve sadece ulaşım amaçlı max 2500tl olacak şekilde sıfır veya ikinci el bir motor bakıyorum. Her gün evimden okuluma gidip gelmek için kullanacağım( günde max 10km) . Hız yapması-şekli önemli değil. 2 kişiyi %10eğim çıkarsın yeter diyorum ben Ayrıca hali hazırda profesyonel bisiklet sporcusuyum, motorsiklete çok para harcamak istemiyorum. Tüm paramı bisiklet yiyor Bu yüzden alacağım motorun az masrafı olmasıda önemli bir etken. İlk motorumu kullanma sürem ise en az 4-5 yıl diyorum. Bu süre sonunda motorda değişiklik yaparım anca.

Kısaca özetleyecek olursak en az 4-5 yıl kullanabileceğim (günde max 10km), az masrafı olan, 2 kişiyi %10 eğimli yolda taşıyacak, max 2500tl değerinde sıfır veya ikinci el motorsiklet önerilerinizi bekliyorum.

Not: Vitesli motor deneyimim var. Ayrıca trafikte 20bin km'ye yakın bisiklet ve otomobil deneyimim var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Mondial Xtreme Max

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    Lifan discovery 150 sıfırı 2700 lira

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Piaggio Fly 100 italyan olması sebebiyle sizi yıllarca sorunsuz götürür.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Al bir tane 100 cc cub bak keyfine.

yada şöyle bi 100 cc commuter... her türlü içini görür vergisiz... misss...

http://www.lifan.com.tr/urunlerimiz/...&category_id=2
    camadan ve chcts1 bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha ybr ya da honda cbf 150 ya da honda cb125e mi ne öyle bişey modeli var, ihtiyacını tam karşılayan bakım masrafı, benzin masrafı ve sağlamlığı en iyi modeller bunlar, 100 cc alırsan vergi de yok, ama sigorta ve muayene var yine

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Cub motosiklet lazım size, orası belli ama hangi model olacağı size bağlı. 100cc den büyük olmazsa vergi de ödemezsiniz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    100 cc mantıklı ama o dediğin eğimde 2 kişiyi yüklenip kaldırabilir mi orasını deneyip görmek lazım.

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Mondial mr vulture....

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Günde max 10 km diyorsunuz. Bence bisikletle devam edin. Ben öyle yapıyorum. Günde 6 km ev-okul üzerine kafama göre +10 km civarı turluyorum. O paraya jant seti falan alın bence.
    Tabi iki kişi bineceğiz diyorsanız o ayrı.

emisol öneririm, cub da 2 3 bin km de bir tas değiştirmek zorunda kalırsın

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı rozetli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial mr vulture....
    İyidir, ama ekipmanlarınız da 2500 tl'ye dahilse bulunamayabilir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Önerileriniz için teşekkürler. Hepsini tek tek araştıracağım. Bir kaç sorum daha var.
    Birincisi 100cc cub ile 100cc commuterlar arasında genelde güç farklı oluyor mu ? Yani bayır tırmanırken ki rahatlık fark eder mi mesela ?
    İkinci sorum ise sıfır çin malı ürünler yerine honda-yamaha gibi markaların eski modellerini tavsiye eder misiniz ? Bu 2 markanın ikinci el motorlarının sıfır çin malı motorlara göre daha az masraf çıkarttığını duydum. Ne kadar doğrudur acaba ?

Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde max 10 km diyorsunuz. Bence bisikletle devam edin. Ben öyle yapıyorum. Günde 6 km ev-okul üzerine kafama göre +10 km civarı turluyorum. O paraya jant seti falan alın bence.
    Tabi iki kişi bineceğiz diyorsanız o ayrı.
    Selamlar Berkay, normal şartlarda sonuna kadar katılıyorum sana. Bende her gün arazide keyfi veya antrenman amaçlı sürüş yapıyorum. Evime giderken sert 3-4 yokuş tırmanmam gerekiyor. Gün içinde özellikle Ankara sıcağında, yorgunluk üstüne o bayırları tırmanmak zor gelmeye başladı Rahat rahat ulaşımı mı motorla yapayım, antrenmanımı zaten yapıyorum Ayrıca bisikletime de masraf yapabileceğim çok bir şey kalmadı Merak edersen buradan okulumdan evime strava kaydını görebilirsin. Segment bile açtık, dinozorosurtan )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyidir, ama ekipmanlarınız da 2500 tl'ye dahilse bulunamayabilir.
    Evet 2500 sadece motora ayırdığım miktar, ekipman için bir o kadar daha ayırdım. Koruma ekipmanları motordan daha önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emisol öneririm, cub da 2 3 bin km de bir tas değiştirmek zorunda kalırsın
    taş değiştirmek derken, nedir o nasıl bir şeydir ?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Hocam 2500 tl fazla sizin ekipman için.Şöyle bir hesap yaparsak 300 tl Mt kask,300 tl mont,100 tl eldiven,200 tl bot,200 tl pantolon desek 1100 tl gibi bir ekipman masrafı olur ki sizin bineceğiniz motor için yeterli bence kalan 1500 tl'yide motora ayırıp Ybr bakmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Aslında yanlış söyledim, 1500 ekipman ve 1000 ehliyet sigorta ruhsat felan. Orası pek mühim değil bence ama ekipman gerçekten kaliteli ve koruyucu bir şey almak istiyorum. Bisiklet üstünde çok ciddi kazalar yaşadım, şahit oldum. Gerekirse 2500ta veririm yani ekipmana. Korumalar önemli
    imacosfx bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı onurgençoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yanlış söyledim, 1500 ekipman ve 1000 ehliyet sigorta ruhsat felan. Orası pek mühim değil bence ama ekipman gerçekten kaliteli ve koruyucu bir şey almak istiyorum. Bisiklet üstünde çok ciddi kazalar yaşadım, şahit oldum. Gerekirse 2500ta veririm yani ekipmana. Korumalar önemli
    Anladım yukarıda yazdığım ekipmanlar sizin için gayet yeterli emin olun 1500 tl'ye kadar uzar.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bajaj boxer sıfırı 3000 tl taş gibi motor sonra bana dua edersin... 100 km de 2lt civarı yakıyor....150 cc lik dev...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

bajaj servis olarak çok ilerledi yedek parçaları çok ucuz es geçme derim
    taglis bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj boxer sıfırı 3000 tl taş gibi motor sonra bana dua edersin... 100 km de 2lt civarı yakıyor....150 cc lik dev...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

bajaj servis olarak çok ilerledi yedek parçaları çok ucuz es geçme derim
    Akşam aldım bir tane , 9 taksit. Kullandıkça izlenimlerimi paylaşırım. Fakat ilk izlenim olarak fiyat performans olumlu. Titreşim yok diyen yanılıyor, YBR den sonra biraz rahatsız etti, 70km/h sonrası hissettirmeye başlıyor.
    Kartallar yalnız uçar...

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    tavsiyem mondial 100 mg prince.vergisi yok yakıtı az yakar tipi falan da fena sayılmaz.kullanıcıları genel olarak memnun.sıfırının fiyatı 2600 lira.belki pazarlıkla daha da ucuza alırsın.temiz temiz binersin.
    ayrıca o fiyata alacağın hondanın yamahanın ikinci elini tavsiye etmem (kendi adıma).sıfır her zaman sıfırdır.sıfır çin malı motor da alıp kullandım senelerce hiç sorun yaşamadım.
    Allah gönlüne göre versin.ekipmanlar hakkındaki düşüncelerini de takdir ettim.
    camadan bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam aldım bir tane , 9 taksit. Kullandıkça izlenimlerimi paylaşırım. Fakat ilk izlenim olarak fiyat performans olumlu. Titreşim yok diyen yanılıyor, YBR den sonra biraz rahatsız etti, 70km/h sonrası hissettirmeye başlıyor.
    adamlar boxer la dag tepe bayır ofraod tarzında sürüs yapıyorlar bozuk köy yolları için birebir motor haliyle o yollarda çok hız yapmayacakları gibi lambur lümbür gittikleri içinde takılacagı son şey titreşim olur ama şehir içinde titreşim var bunu hissedersiniz kimini rahatsız eder kimi alışır ama soracak olursan 3000 tl alınacak sıfır en iyi motor bence
    taglis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)