Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sessiz sedasız ilerleyen veya gerileyen hyosung

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar,

şuanda karmaşa içerisindeyim.
    açıkcası hyosung'u çözmeye çalışıyorum.
    piyasada bir çok 250cc rakipleri olmasına rağmen neden bu paraya satılır ki

rakipleri ;
    kawasaki 250 SL tek silindir 22-28 beygir 12,600 TL
    honda cbr 250 Tek silindir 20-23 beygir 14,000 TL
    Yamaha yzf R25 çift silindir 22-26 Beygir 14,500 TL
    Hyosung GD 250R ( YENİ ) Tek silindir 24-27 Beygir 13,688 TL ( ARKA TEKER 150/60 ) ( VOOOOOOVVV 600 LÜK HE )

tasarım olarakda harika ancak;

13,688 Olur mu ya.
    gözünü seveyim hyosung güzel motor tasarladın eyvallah ancak bu fiyat nedir?

Bence yükseltmek isteseydi kendini 12,500 gibi fiyat yapmalıydı...
    tutmayacağını düşünüyorum.
    her şey görüntü olsaydı aprillanın küçük cc motorları tutardı hyosung...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    R25 22-26 beygir demişsiniz fakat 35.5 beygir olması gerekmekte.
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben sırf görüntüden ibaret olduğunu düşünmüyorum. Rakipleri kadar güçlü, ama onlardan daha hafif ve torku daha yüksek bir motor yapmışlar. Evet biraz daha ucuz olabilirdi ama ben perofrmans olarak diğerlerinden aşağıda olduğunu düşünmüyorum. Hele ki o cılız SL250'den çok daha tercih edilebilir duruyor.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hyosung acayip evet, bilgisiz birşeysiz kimsenin haberi olmadan motor getiriyor fiyat yukseltıyor aa hiç reklam vs yapmıyor bi acayip. Bu arada r25 36 beygir

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Pardon arkadaşlar 32-36 yazacaktım. yanlış yazmışım

hyosung diğerlerinden güçsüz değil ancak. marka bakımından çok çok geride. hyosung hakkında chopper harici ss motorda ne zaman iyi yorum aldık ki ? hep kronik sorun çıkıyordu. adamlar çift silindir motorları tek silindire düşüyor diye bu sefer tek silindir motor çıkarmışlar
    hız ve titreşim bakımından honda ile belki kapışır. ancak honda 100,000e kadar gider peki hyosung? bakımlarını yapsanda bir yerden sonra motor patlayabiliyor durduk yerine... :/

fiyatı düşük olsa belki yükselebilirdi ancak bu fiyatla yükselmesi pek mümkün değil malesef...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hyosung u bu ülkede bitiren şeyler arasında ilk başta distribütör hatası var. Buna bağlı olarak yetkili servislerin bilgisizliği de üzerine tuz biber oldu resmen (işini düzgün yapan servisleri bu sözden tenzih ediyorum). Yani düşünün elektrik kesen motorda sigortayı değiştirmeden yaptım deyip sizi eve yollar ertesi gün bir bakarsınız sigorta şekil değiştirmiş. Arıza kodu okumak yerine eski usul deneme yanılma yöntemine başvurma vs. vs.
    Hyosung un bu ülkede tutulabilmesi için ciddi anlamda servislerin iyi eğitimli olması gerekli. Tabi bu benim düşüncem.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    pulsar 24 beygir 140-150 yapabiliyor sıkıntı yok, 250 sl 28 beygir 160 anca yapıyor sıkıntı yok, Anlamadığım ısrarla CBR250 23 beygir ama bu iki motorunda yaptığından fazlasını rahatlıkla yapabiliyor ama beygiri onlardan daha düşükken hemde )) komik olmayın.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    pulsarda eklenebilir. eklememek ile hata yapmışım ancak o biraz daha naked'e kaçtığı için yada sport toing mi desem bilmiyorum o sebeple eklemedim. grenajları motorları dahil ettim sadece.
    beygir olarak hepsini sitesinden yazdım. hatalı yazdılarsa bilemiycem
    ancak bir hyosung motoru ile bir honda motoru tabikide bir değil. hatta hyosung 40 beygir olsa ne yazar. gt 650r ı herkes biliyor. motor piston kitliyor,silindir düşüyor,yolda düz giderken motorun vitesi boşa geçiyor

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarda eklenebilir. eklememek ile hata yapmışım ancak o biraz daha naked'e kaçtığı için yada sport toing mi desem bilmiyorum o sebeple eklemedim. grenajları motorları dahil ettim sadece.
    beygir olarak hepsini sitesinden yazdım. hatalı yazdılarsa bilemiycem
    ancak bir hyosung motoru ile bir honda motoru tabikide bir değil. hatta hyosung 40 beygir olsa ne yazar. gt 650r ı herkes biliyor. motor piston kitliyor,silindir düşüyor,yolda düz giderken motorun vitesi boşa geçiyor

o zaman yanlış bakmamak lazım sitedeki verilere

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/g5qdkO.jpg

o zaman yanlış bakmamak lazım sitedeki verilere
    çok özür dilerim güç ve tork u birleştirmişim 20-23 yazmışım 20-27 olacak
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    çok özür dilerim güç ve tork u birleştirmişim 20-23 yazmışım 20-27 olacak
    rica ederim aslında sana özel değil bu hep aynı şeyi yapıyorlar, barkında incelemsinde öyle söyledi, ne ayak bende anlamadım. hatta 18 beygir dedi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Honda CBR250R 27,5 BG olarak gözüküyor. Bu motor önceki modellerden çok farklı. Motor bloğu dahil tamamen yeni bir tasarım yapılmış. Kullanıcısı olmadığı için malesef pek bilgi de alınamıyor.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Tek silindir ve bu fiyat, inanılmaz bir şey biz yamahaya zam için savaş açtık, siz bu fiyatları isterseniz diğer japonlar da haliyle fiyatları yüksek tutar. Bizi çok zengin sanıyor sanırım bu motor üreticileri, biri bunlara asgari ücretin 947 tl olduğunu hatırlatsın.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yahu ne güzel motor işte sokak sokak gezip cafe'de şekil yapmaya 10 numero makine işte bu kafada adam bakmaz ıvır zıvırına

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ne güzel motor işte sokak sokak gezip cafe'de şekil yapmaya 10 numero makine işte bu kafada adam bakmaz ıvır zıvırına
    Aynen hocam. değil miydi onlar bizim apaçi gençlik. 125lik motora 160 lastik takanlar. al işte tam isabet olmuş. tip desen var, lastik desen var. herşey var. tam apaçilerin istediği motor. ama almaya paraları yeter mi bilemiycem şimdi

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung o paraya, o yedek parça fiyatıyla, o beceriksiz servisiyle, o anlayışsız müşteri hizmetleriyle hayatta satmaz. ÖnCeden yok kalıplı, yok bilmemneli diyorduk, kawa alınmaz kaç para diyorduk. Şimdi sl250 sİ r25 i, kasa değiltirien cbr 250 si ile nah baş eder. Etmesin zaten. Çin malı daha iyi, en azından parçası ucuz. Sıfır aldığım motor isyan ettirdi, düzenli aralıklarla parçası bozulur mu kardeşim

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar merhaba. Ben GD250N sahibiyim. 1 hafta oldu motoru alalı bende GD250R istiyordum ancak aldığım dönemde yoktu motor sonradan da racing tarzı motor almaktan vazgeçip naked modelini aldım. Naked modeli 12 R modelini 13 bin liraya nakite veriyorlar. Fiyat olarak bütün motorlar pahalı olsa da rakiplerine nazaran daha uygun. Bence üzerinde gelen lastik rahatlıkla değiştirilmeden binilebilecek bir lastik. ( MRF Revz araştırabilirsiniz.) Oldukça hafif gayet iyi gidiyor. Malzeme kalitesi 250cc standartlarında bana göre gayet iyi. Nereye parketsem birileri gelip merakla bakıyor ve inceliyor. Kısaca alışılan motorlardan oldukça farklı bir çizgisi var motorun. Racing modeli de o tasarımın daha kaslı versiyonu olarak yerini alır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ben GD250N sahibiyim. 1 hafta oldu motoru alalı bende GD250R istiyordum ancak aldığım dönemde yoktu motor sonradan da racing tarzı motor almaktan vazgeçip naked modelini aldım. Naked modeli 12 R modelini 13 bin liraya nakite veriyorlar. Fiyat olarak bütün motorlar pahalı olsa da rakiplerine nazaran daha uygun. Bence üzerinde gelen lastik rahatlıkla değiştirilmeden binilebilecek bir lastik. ( MRF Revz araştırabilirsiniz.) Oldukça hafif gayet iyi gidiyor. Malzeme kalitesi 250cc standartlarında bana göre gayet iyi. Nereye parketsem birileri gelip merakla bakıyor ve inceliyor. Kısaca alışılan motorlardan oldukça farklı bir çizgisi var motorun. Racing modeli de o tasarımın daha kaslı versiyonu olarak yerini alır diye düşünüyorum.
    üstad senin motor ne renk acaba, kırmızı şase olabilir mi, dün akşam 7.30 gibi nurtepe temden köprü tarafına gittin mi, bizde iki motor mondial ve hyosung ikiside plakasız yanından geçtik senmiydin o ?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung o paraya, o yedek parça fiyatıyla, o beceriksiz servisiyle, o anlayışsız müşteri hizmetleriyle hayatta satmaz. ÖnCeden yok kalıplı, yok bilmemneli diyorduk, kawa alınmaz kaç para diyorduk. Şimdi sl250 sİ r25 i, kasa değiltirien cbr 250 si ile nah baş eder. Etmesin zaten. Çin malı daha iyi, en azından parçası ucuz. Sıfır aldığım motor isyan ettirdi, düzenli aralıklarla parçası bozulur mu kardeşim
    Başınıza böyle sıkıntıların ve talihsizliklerin gelmesi üzücü. Yeni çıkan bu 2 motor önceki nesille alakası olmayan tek silindirli ve su soğutmalı bir motor. Parçaların %95 civarında eski nesilden farklı olduğu söyleniyor. Distribütör değişti artık Uniteks firması kısacası SYM'yi ve bünyesindeki diğer markaları satan firma. Ana bayi Kadıköy'deki İstanbul Motor. Bana göre bunlar seviye atlatan gelişmeler çünkü en azından artık bisiklet tamircisi modunda bayilerle uğraşma gereği kalmadı. Servisin 200 lira civarında olduğunu söyledi bana İstanbul motor. Kullanım kılavuzunda da 1000-4000-8000 gibi bir bakım aralığı gözüküyor. Henüz oturmuş değil elbette yedek parçalar ay sonu giriş yapacakmış. Bol bol aksesuar geleceği söylendi. Umarım destekleyen bir distribütör olur ve benim gibi kullanıcırı ve ilgi duyanları mağdur etmezler.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Pardon arkadaşlar 32-36 yazacaktım. yanlış yazmışım

hyosung diğerlerinden güçsüz değil ancak. marka bakımından çok çok geride. hyosung hakkında chopper harici ss motorda ne zaman iyi yorum aldık ki ? hep kronik sorun çıkıyordu. adamlar çift silindir motorları tek silindire düşüyor diye bu sefer tek silindir motor çıkarmışlar
    hız ve titreşim bakımından honda ile belki kapışır. ancak honda 100,000e kadar gider peki hyosung? bakımlarını yapsanda bir yerden sonra motor patlayabiliyor durduk yerine... :/

fiyatı düşük olsa belki yükselebilirdi ancak bu fiyatla yükselmesi pek mümkün değil malesef...
    @ atillatopal9 kardeşim hyosung istedinde babası vermedimi yahu.niye anlamaya çalışıyorsunki hyosung u beğendiysen alırsın beğenmediysen almazsın.hangi 250 liği alsanda enaz 2-3 bin tl ötv -kdv ödeyeceksin.dün arkadaşa ikinci el hyosung aldık .tam 480 tl trafik sigortası çıktı .en düşüğü bu 1500 tl diyen bile vardı.kapitalist demokrasi de işler böyle paran varsa konuş yoksa sus. proleterlere ne zaman sorulmuş ne düşündüğü ne istediği(ancak idam sehpasında). hyosung a gelince 2008 ağustos da aldım. 2014 kasımda sattım yeni modelini aldım.bu süre zarfında 3 takım lastik 4 takım zincir dişli ,(hava filtresi ve balata falan saymıyorum) shell deki pompacının kartta biriken bonusları hesaplaması üzerine 5 milyarı geçkin birde yakıt masrafım olmuş.motor birkez bile açılmadı.bir kez xenon yüzünden statör yaktık o kadar. sattığımda 110 bin km deydi. yeni sahibi geçenlerde arayıp teşekkür etti motora iyi baktığım için.Türkiye nin yarısını gezdim banamısın demedi.pipo çatlaması bir seride fabrika hatasıydı.inanmayacaksınız ama motoru aldıgım dan bir ay sonra kanuni den aradılar ve motorumun egzantrik gergisin de fabrika kaynaklı bir hata oldugunu bu serideki motorları yetkili servise yönlendirip ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler.yani kanuni ile de hiçbir sorun yaşamadım.yolda dökülen 650r konusuna gelince 2007-2008 den sonra 650r gelmedi.piyasada toplasan 15-20 tane var .onlarında yarısı bişey den anlamayan çoluk çoğun elinde haşat olmuş.elden ele kucaktan kucağa dolaşan motorlar.kıyaslamaya bile değmezler.bu forumda var 650r ile gül gibi geçinen arkadaşlar.
    agrasiwe ve ogzcngdk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)