Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sessiz sedasız ilerleyen veya gerileyen hyosung

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 den sonra devir kesicili yaptı
    Bir yanlışlık olmasın mustafa,
    ben 2011 den sonra biliyorum hatta altın elbiseli adam 2009 modelini tanıtırken devir kesici yok demişti :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde birşey soracağım. bilgisi olan bilgilendirebilir mi,
    Naked veriyorununda da ss motorunda da egzoz çıkışı direk lastiğe geliyor. bazen çok sıcak duman atıyor egzoz, bu zarar verebilir mi lastiğe ? yada lastiği çok ısıtırsa kayabilir. yada en beteri, bazen egzoz yağ atabiliyor. bu direk lastik ile temas ettiğinde durum vahim değil mi? kafam karıştı bu konuda. ama tasarlayan mühendis bu ihtimali göz önünde bulundurup yapmıştır herhalde
    Yurtdışındaki bir sitede o egzoz kutusunun standart egzozlara nazaran titreşimi azaltmaya yönelik bir yapısının olduğu ve daha gelişmiş bir yapıda olduğu hakkında birşeyler okumuştum ordan direk yağ atacağını sanmıyorum en azından lastiğe ulaşmaz diye düşünüyorum. Aprilia ve KTM'de bunu uyguluyor belki daha fazla firma...

*Bu arada arkadaşlar 2015 modeller ile eski modelleri karşılaştırmak haksızlık olur gerçekten. Ben konuşmak istemiyorum ürün sahibi olarak ancak lütfen araştırınız. Süspansiyondan tutun,sele,disk aklınıza ne geliyorsa baştan yaratılmış ve eski üretim bandıyla alakası olmayan ürünler. Örneklemem gerekir ise Barkın Bayoğlunun freni tutmuyor dediği R25'in yanında Kawasaki'nin frenlerini övmüştü hatırlarsanız testte. O frenler önde 2 piston arkada tek ve disk çapı yeni Hyosunglardan küçük, Hyoda önde 4 piston arkada 2 piston kaliperler var mesela. Süspansiyonlar Kayaba araştırırsanız rahatlıkla görürsünüz. Japonlar ile de arasında 500-1000-1500 lira gibi farklar var daha ne kadar olmalı motorlar 12-13 bin bandında zaten...

Motosikleti
    Yeni dizayn hakkında fikriniz olması adına burda da paylaşıyorum resmi.

[IMG][/IMG]
    Sokollu ve CompanERROR bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışındaki bir sitede o egzoz kutusunun standart egzozlara nazaran titreşimi azaltmaya yönelik bir yapısının olduğu ve daha gelişmiş bir yapıda olduğu hakkında birşeyler okumuştum ordan direk yağ atacağını sanmıyorum en azından lastiğe ulaşmaz diye düşünüyorum. Aprilia ve KTM'de bunu uyguluyor belki daha fazla firma...

*Bu arada arkadaşlar 2015 modeller ile eski modelleri karşılaştırmak haksızlık olur gerçekten. Ben konuşmak istemiyorum ürün sahibi olarak ancak lütfen araştırınız. Süspansiyondan tutun,sele,disk aklınıza ne geliyorsa baştan yaratılmış ve eski üretim bandıyla alakası olmayan ürünler. Örneklemem gerekir ise Barkın Bayoğlunun freni tutmuyor dediği R25'in yanında Kawasaki'nin frenlerini övmüştü hatırlarsanız testte. O frenler önde 2 piston arkada tek ve disk çapı yeni Hyosunglardan küçük, Hyoda önde 4 piston arkada 2 piston kaliperler var mesela. Süspansiyonlar Kayaba araştırırsanız rahatlıkla görürsünüz. Japonlar ile de arasında 500-1000-1500 lira gibi farklar var daha ne kadar olmalı motorlar 12-13 bin bandında zaten...
    yabancı forumlarda sürekli sorun çıkardığından şikayet ediyorlardı.

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    bu arada X5 in malzeme kalitesi eski seri ile karşılaştırılamayacak kadar kötü, plastik malzemesi çinliler kadar kalitesiz gözüküyordu fakat mekanik kısımlarını bilemem

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    ER-6F bayağı benziyor,barkın abinin dediği gibi mahallenin sevgilisi olmak
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    yabancı forumlarda sürekli sorun çıkardığından şikayet ediyorlardı.
    Yeni nesil hakkında mı ? Ben hemen hemen bütün incelemeleri okudum ancak fiyatı dışında negatif olarak gösterilen bir kısmını görmedim paylaşırsan benimle sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı kamsea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada X5 in malzeme kalitesi eski seri ile karşılaştırılamayacak kadar kötü, plastik malzemesi çinliler kadar kalitesiz gözüküyordu fakat mekanik kısımlarını bilemem
    Boya kalitesinin çok iyi olduğu söylenemez. Ancak 2014 modeller ile 2015 modellerin pek alakası kalmamış renk şeması bakımından. Mekanık kısımda ise söylenebilecek hiç birşey yok maalesef çünkü motor çok yeni ve uzun km'ler yapan birisinin olduğunu pek sanmıyorum.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bu markalarda beni deli eden şey herşeye markalarını yazmalı kafa grenajına hyosun kuyruga hyosun motora hyosung bide bunlar far'a yazmışlar gelde delirme.

Motosikleti
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu markalarda beni deli eden şey herşeye markalarını yazmalı kafa grenajına hyosun kuyruga hyosun motora hyosung bide bunlar far'a yazmışlar gelde delirme.
    Tercih meselesi tabiki. Yazmadığında kimisi bomboş kalmış diyebilir. Sökmesi kolay şeyler çıkarılabilir rahatlıkla.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar ben sizin kadar bilgili değilim malesef bu motorsiklet konusunda. ancak şunu biliyorum ki ve herkes eminim bunun doğru bir düşünce olduğunu biliyordur. hyosung en azından japonlara göre 1,5 bin tl altta olmalıydı ki yok satabilsin. Allah aşkınıza söyleyin, motor bayiilere gelmiş kaçımız gidip alabildi motoru? tamam çok iyi bir motor olabilir veya olmayabilir. fakat bu konuda sesini daha yükselten japoınlar varken o fiyata neden hyosung alalım ki ? eğer fiyattan cazip gelse tutardı arkadaşlar

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben sizin kadar bilgili değilim malesef bu motorsiklet konusunda. ancak şunu biliyorum ki ve herkes eminim bunun doğru bir düşünce olduğunu biliyordur. hyosung en azından japonlara göre 1,5 bin tl altta olmalıydı ki yok satabilsin. Allah aşkınıza söyleyin, motor bayiilere gelmiş kaçımız gidip alabildi motoru? tamam çok iyi bir motor olabilir veya olmayabilir. fakat bu konuda sesini daha yükselten japoınlar varken o fiyata neden hyosung alalım ki ? eğer fiyattan cazip gelse tutardı arkadaşlar
    Hocam bu işte bilgili olmaya falan gerek yok. Motosikleti iş için alıyorsanız başkasının lafını dinlersiniz, dinlemelisiniz de çünkü iş hata kabul etmez en azından acımaz öyle söyleyim. Keyif için kullanıyorum ben kimsenin lafına da bakmam yani. Sadece kronik bir sıkıntısı var mı diye bakarım. Rahatsız eden bir durum yoksa alırım keyfime uyanı. Şahıslar adına konuşmuyorum ama Japon japon diyen ve kullananların %90'ı motoru sürmek dışında bir bilgiye sahip değil. Yağını, filtresini değiştirmekle de bilgili olunmuyor maalesef. Ben naked motor ararken SYM Wolf ve GD250N dışında alternatif görmedim açıkcası kendi keyfime göre SYM Wolf'dan ise aradaki ciddi ağırlık farkı yüzünden ve bana göre şuan ki motorumun daha streetfighter tarzında durması sebebi ile tercihimi yaptım. Yamaha MT-25 olsa idi düşünürdüm ciddi anlamda ancak fiyatta'da rahatlıkla 2000-2500 lira fark olurdu bundan da eminim. Kawasaki'yi zaten hiç düşünmediğimi daha önce belirtmiştim.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Yeni nesil hakkında mı ? Ben hemen hemen bütün incelemeleri okudum ancak fiyatı dışında negatif olarak gösterilen bir kısmını görmedim paylaşırsan benimle sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Boya kalitesinin çok iyi olduğu söylenemez. Ancak 2014 modeller ile 2015 modellerin pek alakası kalmamış renk şeması bakımından. Mekanık kısımda ise söylenebilecek hiç birşey yok maalesef çünkü motor çok yeni ve uzun km'ler yapan birisinin olduğunu pek sanmıyorum.
    baya önce okumuştum görürsem yine paylaşırım mutlaka hatta bir video vardı hayocu motoru sürekli itiyodu falan ...

Motosikleti
    baya önce okumuştum görürsem yine paylaşırım mutlaka hatta bir video vardı hayocu motoru sürekli itiyodu falan ...
    Tamam hatırladım o videoyu eğer aynı videodan bahsediyor isek. 3 kişiden bahsediyorsan o videoda motoru test edemediler test motoru olmadığı için. Hatta o başlıkta bende eleştirmiştim markanın global politikasını.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Tamam hatırladım o videoyu eğer aynı videodan bahsediyor isek. 3 kişiden bahsediyorsan o videoda motoru test edemediler test motoru olmadığı için. Hatta o başlıkta bende eleştirmiştim markanın global politikasını.
    Evet 3 kişi olan. aynı videodan bahsediyoruz. Bütün dünya da servisler sorunlu distiribötörler sorunlu motosikletin ufak defek sorunları var. Bunları hayasung almaya karar vermiş birisi olarak söylüyorum. Buna rağmen almayı planlıyorum. Ama yenisini değil. Yenisi hakkında çok şüphelerim var.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)