Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanlı tırpan motoru yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    selamünaleyküm arkadaşlar. 2 gün önce dbk bc520 benzinli çalı tırpanı aldım. benzinine özel dumansız yağını koydum. arkadaşlar sorunum motor cikle acık şekilde sorunsuz çalışıyor fakat ne kadar ısınırsa ısınsın kapattığm anda stop ediyor. cigle açıkkende bujiyi yağlıyor. sıfır motor hava vidasını sağa da .evirdim solada çevirdim düzelmedi. sorun nereden olabilir. karbüratör arızalı ise netten almıştım geri göndericem. yarım edenlerden ALLAH razı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kullanma klavuzuna baktım karbüratör hava yakıt ayarından bahsetmiyor ki kesinlikle yakıt hava karışım ayarı ve rolanti ayarı mevcuttur.Anlattığınıza göre benzin gitmiyor karbüratör üzerinden, jikle ile çalışıyor jikle normal haline gelince motor stop ediyor.Karbüratör üzerinde rolanti harici 2 tane alt kısmında yay olan vidalı hava+yakıt ayar vidası olması gerekir.

Kaç tane hava ayar vidası var birde yağı bahsedilen yağ benzin oranıncamı koydunuz fazla yağlada böyle çalışmama yapar buji ıslanacağından...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Jiklesizde çalışır yine çalışmazsa hava ayarı tekrar yapın veya aldığınız yere sorun sıfır olan motorun üzerinden kontrol edip size söylesinler kaç tur açık kalması gerektiğini.yakıt filtresi veya hava filtreside sorunlu veya işlevini görmüyor olabilir.Karbüratörün arızalı olacağını sanmam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Karbüratör üzerindeki pompada da yakıt görünmeli birkaç kez basınca depodan yakıt çektirir karbüratöre...

yakıta fazla yag ekliyor olmayasın. depoyu boşaltıp tekrar yakıt-yağ karısımı yap.çok yağ koyma.azıcı koyucaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)