Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir anlık tembelliğin cezası bu kadar ağır olmamalı :( Gidondan kask düşürmece içerir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bir müsibet bin nasihatten iyidir derler boşa dememişler benim yapım gereği başıma gelmedikçe akıllanmayan bir adamım onlarca kez duydum kaskı gidona takmayın, kaskı gidona takmayın, ben düşürdüm, arkadaşım düşürdü vs. vs. diye onlarca kez duymuşumdur, iki dakika motorun arkasına yük takana kadar kalsın birazdan alırım dedim, düşme ihtimali daha aklımdan çıkmadan çat diye bir ses. Aynalı vizör çizildi sağdaki kilit mekanizması kırıldı masraf 200 TL Cana geleceğine mala gelsin demekten başka bişey yok, belki bu yazıyı okuyan başka bir tembel vardır forumda aslında bu mesaj onun için. Tembel kardeşim üşenme kaskını gidona yada aynaya asma düşüyor düştümü de çok can yakıyor hele benim ki gibi daha 2 aylık kasksa

Not: Kaskım Marushin Samura modeli.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben de, bu motosiklet üreticileri, motor park halindeyken sabitleyeceğimiz bir mekanizma niye yapmazlar anlamam. Geçmiş olsun.
    Bune ve Utku Onar bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Aynaya takın kaskı ben öyle yapıyorum baya sağlam duruyor.
    Carbondioxid ve efendy06 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda görüyorum, sarı reflektör yeleğimiz üzerimizde dizliğimizi vs tüm ekipmanlarımızı da taktık go proyu da çalıştırdık şimdi yola çıkabiliriz falan... iyi hoşta kardeşim ben hiç denk gelmiyorum böyle sürücülere kaç tane motosiklete binmiş tip görsem kask mask yok apaçi gibi yardırıyo müzik tesisatı bilmem ne full. bu nasıl iş böyle ?

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Sert düştüyse kask hasar emme özelliğinide kaybetmez mi? (bilmediğimden soruyorum)

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert düştüyse kask hasar emme özelliğinide kaybetmez mi? (bilmediğimden soruyorum)
    Hasar emme özelliği demeyelim ona, kask yüzeyine kılcal çatlaklar oluşuyor ilk büyük kazada da karpuz gibi yarılıyor haliyle koruyamıyor. Ben kaskı taktığımda vizör açıktı direk camın üstüne düşmüş asfalta ilk değdiği yer de vizör üzerinde belli zaten çizilmemiş dokta nokta ezilmiş kaskın yüzeyine baktım tek bir çizik yok ne olduysa vizöre olmuş, zaten o darbeyi absorbe edemeyip yan taraftaki kilit mekanizmasını kırmış. Neyse buna da şükür bahsettiğiniz gibi kas kabuğunun üstüne düşsseydi daha büyük masraf olacaktı.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda görüyorum, sarı reflektör yeleğimiz üzerimizde dizliğimizi vs tüm ekipmanlarımızı da taktık go proyu da çalıştırdık şimdi yola çıkabiliriz falan... iyi hoşta kardeşim ben hiç denk gelmiyorum böyle sürücülere kaç tane motosiklete binmiş tip görsem kask mask yok apaçi gibi yardırıyo müzik tesisatı bilmem ne full. bu nasıl iş böyle ?
    Sarı reflektör yelek giyene şimdiye kadar bir kez rastladım. Ama son günlerde havaların ısınması ile motor camiası hareketlendi. Bakıyorum, özellikle büyük motorlara binenler ful ekipmanlı. Hatta bu gün 3 motor gördüm, biri Çankırı-Çubuk yolunda, sürücü bay artçı bayandı ve ikisi de tam tekmil giyinmişlerdi. Yol verdim, korna ile selamlayıp devam ettiler. Sonra Çubukta trafik lambasında araçların arasından ön tarafa geçtim, kawasaki enduro vardı, yine sürücü bay artçı bayan, yine ikisi de tam tekmil. Yanlarında da honda shadow olduğunu tahmin ettiğim (görüş açımda 2 saniye kaldı, sonra ben sağa döndüm) bir motor, üzerindeki sürücü ekipmansızdı. Klasik cruiserci işte, deri ceket falan.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Az önce yeniden vizör ve sağ parça mekanizmasının siparişini verdim Tekay Motor' dan Eray Bey sağolsun çok yardımcı oldu, hatta vizör alacağıma indirimde olan 777NX Mikuma modelinden bi kask alıp dün çizilen vizörümü ona takıp bu kaskın üstünde gelecek olan vizörü de samura kaskıma takma kararı aldım (Yine biraz fark verip krom vizör taktırdım). Böylece sıfır bi artçı kaskım da olmuş oldu.

Tekrar teşekkür ediyorum buradan Tekay motora.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir müsibet bin nasihatten iyidir derler boşa dememişler benim yapım gereği başıma gelmedikçe akıllanmayan bir adamım onlarca kez duydum kaskı gidona takmayın, kaskı gidona takmayın, ben düşürdüm, arkadaşım düşürdü vs. vs. diye onlarca kez duymuşumdur, iki dakika motorun arkasına yük takana kadar kalsın birazdan alırım dedim, düşme ihtimali daha aklımdan çıkmadan çat diye bir ses. Aynalı vizör çizildi sağdaki kilit mekanizması kırıldı masraf 200 TL Cana geleceğine mala gelsin demekten başka bişey yok, belki bu yazıyı okuyan başka bir tembel vardır forumda aslında bu mesaj onun için. Tembel kardeşim üşenme kaskını gidona yada aynaya asma düşüyor düştümü de çok can yakıyor hele benim ki gibi daha 2 aylık kasksa

Not: Kaskım Marushin Samura modeli.
    marushin vizörler 200 lira pahalı. 100 ile en fazla 150 liraya burda var
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marushin vizörler 200 lira pahalı. 100 ile en fazla 150 liraya burda var
    O anki hesapla 200 yazmıştım yan taraftaki mekanizmayı da fiyata ekleyerek ama sağolsun Tekay Motor daha sonra o parçayı bana hediye etme kararı aldı. Normal vizör 120 lira ben krom iridyum vizör alıyorum onun fiyatı 160. Kaskı da alınca biraz daha hesaplı oldu fiyatı.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    elamanın biri bagaj kısmına plastik kasayı monte etmiş. kaskı da arkaya koymuş. yolda polis falan görürse hemen elini atıp kaskı alıyor kafaya geçiriyor.
    güya uyanıklık yapıyor

hep der ya
    anca kendinizi kandırırsınız
    o hesap işte

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elamanın biri bagaj kısmına plastik kasayı monte etmiş. kaskı da arkaya koymuş. yolda polis falan görürse hemen elini atıp kaskı alıyor kafaya geçiriyor.
    güya uyanıklık yapıyor

hep der ya
    anca kendinizi kandırırsınız
    o hesap işte
    Boşa kasmış o arkadaş ya direk zincir salmak yada kancalı lastik dolamak varken

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Geçmiş olsun bu arada bilmeyenler için kask içi bossa gidon yüksekliğinden düştüğünde tabi ki çok sert değilse arkadasinda dedigi gibi ancak kılcal çatlaklar oluşur strafor kopukte bir hasar oluşmaz.

Ben kısa süreli parklamalarda sağ aynaya takiyorum su ana kadar hic düşmedi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O anki hesapla 200 yazmıştım yan taraftaki mekanizmayı da fiyata ekleyerek ama sağolsun Tekay Motor daha sonra o parçayı bana hediye etme kararı aldı. Normal vizör 120 lira ben krom iridyum vizör alıyorum onun fiyatı 160. Kaskı da alınca biraz daha hesaplı oldu fiyatı.
    aa tabi mekanizma değil ben vizörün tırnağı kırıldı sandım o zaman tamam hayırlısı olsun güle güle kullanın
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de, bu motosiklet üreticileri, motor park halindeyken sabitleyeceğimiz bir mekanizma niye yapmazlar anlamam. Geçmiş olsun.
    Bazı motorlarda kaskı kilitlemek için bir aparat var. Örnek olarak Crf250l

Kuyruğun altındaki pimli parça. Yanındaki siyah kapağı kaldırıp anahtarla pimi açıp kask kayışını geçirip kitliyorsunuz.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    yere düşünce bu kadar kırılan kaska ne kadar güvenilir.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yere düşünce bu kadar kırılan kaska ne kadar güvenilir.
    Forumda seleden shoei kaskını düşürüp kabuğunu kırdığını söyleyen üye de vardı buna göre shoei çöp mü şimdi? Kaldı ki benim kaskımda kırık yer mekanizma kaskın kabuğu yada camı kırılmadı alttaki resimde gözüken yan mekanizmanın orta göbeğine bastırınca oynayan tırnaklar var onalrdan bi tanesi kask vizörün üstüne düşünce esneyip tırnağı kırmış bence çok ucuza atlatılan bir kaza (kaldı ki benim kaskım o an 2 kilodan fazlaydı içinde eldiven, balaklava, buff ve interkom sistemi takılıydı.) Ben zaten kaskı dünden beri kullanıyorum sadece sonuna kadar açınca camı çıkacak gibi oluyor ama yine de çıkmıyor tek tırnak tutuyor emaneten.

Ayrıca bu mekanizma için ücret istemeyen ve aldığım parçalarda fiyat indiren Tekay motor için ayrı bir teşekkür yazısı yazacağım gerçekten gönlümü kazandılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)