Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debrıyaj

Motovento
    REKLAM ALANI

selamun aleykum arkadaşlar bendekı motorun sıkntılarından bahsedeyım yardımlarınz ve tavsıyelerınızı beklıyorum.
    1-motoru çalşıtırırken 1 vıtese taktım kalkmaya başladığımda debrıyajdan çığlık sesı gıbı ses gelıyor ve aynı 3 vıtese taktığımda da oluyor.
    2-ikinici sorunum moturun zincirini sıktıgımda arkamda bırını aldığım da kart kart dıye ses çıkıyor zinciri bıraz gevşettiğmde ise bu seferde gazdan elımı kestgımde zıncırın oldugu demıre vurarak ses çıkarıyor zincirde mı sıkntı yoksa dişlide mı anlam veremedım
    3- sonuncusu ise bgun sabah motoru çalştırdımda motor kısmının bulundugu yerden kırt kırt ses geldi yardımcı olursanınz sevinirim teşkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı utku6o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum arkadaşlar bendekı motorun sıkntılarından bahsedeyım yardımlarınz ve tavsıyelerınızı beklıyorum.
    1-motoru çalşıtırırken 1 vıtese taktım kalkmaya başladığımda debrıyajdan çığlık sesı gıbı ses gelıyor ve aynı 3 vıtese taktığımda da oluyor.
    2-ikinici sorunum moturun zincirini sıktıgımda arkamda bırını aldığım da kart kart dıye ses çıkıyor zinciri bıraz gevşettiğmde ise bu seferde gazdan elımı kestgımde zıncırın oldugu demıre vurarak ses çıkarıyor zincirde mı sıkntı yoksa dişlide mı anlam veremedım
    3- sonuncusu ise bgun sabah motoru çalştırdımda motor kısmının bulundugu yerden kırt kırt ses geldi yardımcı olursanınz sevinirim teşkurler.
    kardeş senin motorda çığlık sesi kart kart ve son olarak ta kırt kırt sesi geliyor o motordan hazır gelmez artık

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Anlaşılan,
    1,,, Sorunun cevabi::: Debriyaj balatan YANMIŞ Ve kavrama sıkıntısı yaşıyor,,,

2,,,,Sorunun cevabı::: zincir dişli ömrünü tamamlamış olabilir,,,veya zincir aşırı geriyor olabilir,,,,zincir kaplini kopmuş olabilir,

3. soruyu pek anlayamadım fakat sanıyorum oda debrıyaja dayalı bır sorun olmalı,,,ısınınca gcebılır,,,

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Model? Marka yil km lastik durumu zincir markasi falan filan

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Trol Arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler