Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

61 km hız ile 2. kere 189 tl ceza yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeş benim olayımı bir oku istersen. Üç dk. ara ile iki ayrı polisin haksız yere kestikleri cezaya itiraz edip mahkemede iptal ettirdim.
    Bu her şeyi kabul edip bişey yapma zaten kazanamazsın diyen zihniyeti kınıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/134692-ceza-da-yeni-trend-double-ceza.html
    Capitao_3, ahmetersoz1, imacosfx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş benim olayımı bir oku istersen. Üç dk. ara ile iki ayrı polisin haksız yere kestikleri cezaya itiraz edip mahkemede iptal ettirdim.
    Bu her şeyi kabul edip bişey yapma zaten kazanamazsın diyen zihniyeti kınıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/134692-ceza-da-yeni-trend-double-ceza.html
    ben büyük ihtimalle kazanacağım inancındayım ne kadar sürede belli oluyor itiraz?

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün Bandırma'da 2. kere 61 km hız ile ceza yedim. çevirme yapan polise ben o hızla gitmedim kimliğimde trabzonu gördünüz plakamı da burda yazdınız bilerek bana 61 le 2. kere ceza kesiyosunuz dedim itiraz ettim.

emniyete gidip görüntüleri izledim görüntülerde 61 hiç yazmıyor. hızım 58 54 48 şeklinde düşüyor ve RADAR SADACE ÖNDEN ÇEKMİŞ PLAKA GÖZÜKMÜYOR.

Bende bu duruma oldukça sinirlendim ve o görüntüdeki ben değilim ıspat edin o zaman dedim yine kavga ettim polislerle hatta radarcı falan geldi ben 61 demedim onlara motorlu radara girdi dedim vs vs dedi..

Sonuç olarak bende gidip görüntülerdeki ben değilim diye savcılığa itiraz ettim. radarda hiçbir şekilde plakam gözükmüyor kafamda kask olduğu için yüzümde gözükmüyor.

sizce ne çıkar mahkemeden?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...52d92ccb0942cf
    Merhaba, konu tam olarak bahsettiğin gibiyse yada plakan gözükmüyorsa sen bile olsan kesin kazanırsın. aşağıdaki linkte bana yazılan bir cezayı mahkemeye verip iptal ettirmiştim bir bak istersen...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...al-edildi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende de aynı şekilde olmuştu boşuna uğraşma iptal etmezler zaten diye ama mahkeme iptal kararı verdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

ben büyük ihtimalle kazanacağım inancındayım ne kadar sürede belli oluyor itiraz?
    Kardeş benimde bir iptal olayım oldu. Ufak bir yerde yaşadığım için çok yoğun değildi 1 ay içinde sonuç geldi. Normalde 2 ayı bulabiliyormuş. Bana o şekilde söylenmişti. Geçmiş olsun İnşallah kazanırsın...

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    ne yazıkki ülkemizde herşey ters işliyor.radarın amacı kaza riski olan yerlerde insanların yavaş gitmesini sağlayarak olası kazaları önlemektir.yurt dışında adamlar virajlardan önce kocaman radar işareti koyuyorlarki millet yavaşlasın.yani amaç ceza değil tedbir.bizde tam tersi nerde bi düzlük var oraya radar koyuluyor.devlet sağolsun cezalarla keseyi doldurmaya çalışıyor.
    geçen yıl şu kadardı bu yıl hedef şu kadar ceza diye düşünülüyor.
    trafik polislerine de günde en az şu kadar ceza yazacaksın şu kadar makbuz dolduracaksın deniyor.yazmıyorsan demekki sen iş yapmıyorsun yatıyorsun
    gözüyle bakılıyor.
    hakkını araman iyi olmuş büyük ihtimalle cezan iptal edilir.geçmiş olsun

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Sonra neden katlanır plakalık yapılıyo diye soruyorlar
    fearlesboyy bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Polisin dediği kanıttır, başka birşeye ihtiyaç yoktur şeklinde açıklama yapan polis iyi sallamış, R6 lı arkadaşım, hakkınızı savunun herşeye inanmayın.

Hukuk'da bir kural vardır. Kim olursa olsun; "İddia eden, ıspat etmek zorundadır" polis içinde geçerlidir bu.

Biraz uğraşırsan, memur arkadaşa bile ceza kestirebilirsin. Tamamen hukuk dışı bir uygulama ile ceza yemişsin.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hindistan da ki gibi ön tarafada plaka çıkar bu durumdan

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yaklaşık 2 ay sürmüştü sonuçlanması

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar başvuru yaptık biraz da araştırdım adliyede baya iptal edilen ceza oluyormuş. hakim bu adam suçlu olsa bu kadar uğraşıp şikayet yapmaz diye düşünüyor ve ciddiye alıyor dediler çalışanlar bakalım ne çıkacak eğer ceza gelirse bir üst mahkemeye gidecem polis hakkında dava açacam.
    İddia makamı iddiasını kanıtlamakla yükümlüdür.

,polis sana ceza mı kesti? O zaman suçunu kanıtlayacak. Egzostdan çok ses çıkıyor mu yazdı, yok öyle kafadan yazmak, çektirir motoru ölçüm yaptırır. Radar mı yazıldı? Hiç o motor ben değilim demene gerek yok, senin hız sınırının üzerinde olduğunu gösteren video kaydını mahkemeye sunmak zorunda.

2 yıllık myo mezunu, üniversite sınavından 185 puan alıp da polis olan adamlardan adalet hukuk dersi almayın. Verin mahkemeye, kanıtlasınlar.

Göz göre göre, kanıtlı video'lu girdiğim radar cezası için bile dava açıp kazandık Yılmak yok, yola devam.
    mattiadestro, ALYEDZ ve sokakbebesi bunu beğendiler.

Motosikleti
    valla ben kesinlikle kazanacağımı düşünüyorum. aksi olursa bir üst mahkemeye gidip şahit de getirecem yanımda başka yoldan oraya girdiğime dair. asla bırakmam peşini. eminim ki motosikletli değil arabalı olsaydım bu cezayı kesmeyecektiler bana

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazıkki ülkemizde herşey ters işliyor.radarın amacı kaza riski olan yerlerde insanların yavaş gitmesini sağlayarak olası kazaları önlemektir.yurt dışında adamlar virajlardan önce kocaman radar işareti koyuyorlarki millet yavaşlasın.yani amaç ceza değil tedbir.bizde tam tersi nerde bi düzlük var oraya radar koyuluyor.devlet sağolsun cezalarla keseyi doldurmaya çalışıyor.
    geçen yıl şu kadardı bu yıl hedef şu kadar ceza diye düşünülüyor.
    trafik polislerine de günde en az şu kadar ceza yazacaksın şu kadar makbuz dolduracaksın deniyor.yazmıyorsan demekki sen iş yapmıyorsun yatıyorsun
    gözüyle bakılıyor.
    hakkını araman iyi olmuş büyük ihtimalle cezan iptal edilir.geçmiş olsun
    Ağzına sağlık aynen öyle dediklerinin hepsine katılıyorum. Radarın amacı caydırıp taşıt sürücülerinin güvenli hızda gitmelerini sağlamak yani insanın güvenliği bizde insan ile güvenlik aynı yerde değil maalesef.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    itirazıma yönelik ilk cevap geldi. polis 10 sayfaya yakın savunma yazmış.. ifadelerimin çelişkili olduğunu söylemiş. motosikletlerin plakası arkadadır çekmek teknik olarak mümkün değil demiş. arada geçen zamanda evime gidip kıyafetlerimi değiştirdiğimi belirtmiş.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buralar cennet hocam radar olan yerler belli zaten ondan sonra körükle gazı
    Nazilli-Kuşadası arasındaki radar olan yerleri söyleyebilir misin dostum bir yıldır geçmiyorum da oralardan

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    adamın teki radar a yakalanıyor ispatlı halde birde. ceza geliyor adam itiraz ediyor ''radar uyarısı yoktu, polis insanlara tuzak kuruyor ceza kessin diye'' diyerek. mahkeme haklı görüyor ceza düşüyor. şuan artık uyarı koyma zorunluluğu geldi.
    yani diyeceğim burası muz cumhuriyeti değil ( bu laf bu ara çok moda ) sana her gelen canının istediği gibi ceza yazsın. mahkemeye gerekirse yargıtaya taşı sen haklı görülürsün kesin

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Geçmiş olsun inşallah kısa zamanda itirazın olumlu sonuçlanır.
    Bu da bana hatırlatma oldu, sadece kullanmayı öğrenmek yetmiyor işin bir de bu yönü vardı.

Her şey bir yana 10&61 Plaka gönlümde her zaman

Motosikleti
    benim cezadan sonra yola 50 km uyarı levhası koydular..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)