Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çölde Kutup Ayısı Misali

Motovento
    REKLAM ALANI
    byossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.

Ben 2 senedir motor tutkunuyum ve hep almak hayalimde olmuştur ki bu hayalimi de 08.05.2015 tarihinde bir Honda Cbr 125R alacak gerçekleştirdim. Ta ki her şey iyi güzel diyene kadar cuma günü aldığım motoru mu pazartesi günü yani 11.05.2015 tarihinde okulun önünde 15 tane motosikletin arasından çalınana kadar motoru 17.15 de okulun güvenliğinin yanına bırakıyorum kilitli bir biçimde ve saat 20.00 da dersden çıktığımda motosikletimi bıraktığım yerde bulamıyorum. Velhasıl polislere güvenlik görevlilerine de hemen haber veriyorum. herkes bir çabayla motorumu ararken okul da motorumun çalındığını duyan motorcu arkadaşlarda motorun plakasını tanıdıklarına dağıtıyorlar sağolsunlar. Ben karakola gittiğimde saat 10 civarıydı. Kamera görüntülerini filan hepsini izlemiştim adam motorcu montuyla geliyor motorun üstüne oturuyor sanki motor onunmuş edasıyla ve gidon kilidini tek hamleyle kırıp kabloyu kopartıp götürüyor. Karakolda aynı saatte ist. Arel üniversitesinden bir arkadaşın daha motoru çalınmış onunla da görüştüm benim motorum da ist Aydın Üniversitesinden çalınmıştı. O arkadaş ifadesini verirken bana haber geliyor polislerden motorunu bulduk diye tabi ben bir seviniyorum. Moturu okulun 150 m aşasında tenha bir yere bırakmışlar büyük ihtimal kısa devre yaptırıp çalıştıramadılar, haliyle banada 400 tl lik masraf açtılar. Bunları atlatamadan 5 gün sonra avcılarda kapalı caddede motor sürerken (kaskım ekipmanım ful) polis cevirdi. Ehliyetim olmadığı için bana para cezası yazdı 1600 TL yalnız böyle şerefsiz polis gormedım arkadaş ben tamam ben suçluyum kural ihlali ettim yaz 1600 TL ama benim arkamdan gelen adamları alma sadece beni al scotere 3 kişi binmiş 3 üde ekipmansız beni alıyorsun onu niye almıyorsun dediğimde bana cevabı araçta yer kalmadı alamam demek ne demek. Velhasıl arkadaşlar başımdan motoru aldıktan başıma gelmeyen kalmadı ki bende öğrenciyim motoru kredi çekerek aldım.

Ama buna rahmen hiç bir şekilde ne motorumdan soğudum nede tutkumdan vazgeçtim.

Tekeriniz Düz Bassın.
    oggomoggo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motorunun bulunması konusunda kutup ayısı sen olmuşsun. Çok büyük bir şans.
    Diğer konuda ise net olarak haksız olduğun için bir şey demeyeceğim.

Bu arada ne kadar beğenirseniz beğenin almayın abi şu cbr'ları. Motoru park edeceğiniz her yer güvenli değilse almayın. Şerefsizlerin gözüne en çok kestirdiği motor bu
    Zuzuuw bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    hacı çözüm basit
    gusül abdesti
    önce niyet
    sonra 3 ağız 3 buruna su
    sonra tüm vücudu kuru yer kalmayana kadar yıka.
    Şaka bi yana geçmiş olsun en azından motor bulunmuş Allah'ın sevgili kulusun öyle düşün.
    gobsistem ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunun bulunması konusunda kutup ayısı sen olmuşsun. Çok büyük bir şans.
    Diğer konuda ise net olarak haksız olduğun için bir şey demeyeceğim.

Bu arada ne kadar beğenirseniz beğenin almayın abi şu cbr'ları. Motoru park edeceğiniz her yer güvenli değilse almayın. Şerefsizlerin gözüne en çok kestirdiği motor bu
    kardeşim çok güzel diyorsun ama ben esenyurt gibi hırsızların bolca olduğu bir yerde oturuyorum orada çalınmıyor florya da okulun orada çalınıyor. Ehliyetsizlik ise suçluyuz ama tek bize kalkmasın kalkanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı çözüm basit
    gusül abdesti
    önce niyet
    sonra 3 ağız 3 buruna su
    sonra tüm vücudu kuru yer kalmayana kadar yıka.
    Şaka bi yana geçmiş olsun en azından motor bulunmuş Allah'ın sevgili kulusun öyle düşün.
    Sorma hocam zaten tek tesellim o motor en azından hala bende :D

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden ehliyet almadan sürüyosun değer mi yani, ehliyetin sana maliyeti 600 tl falan üstüne polis korkusu da cabası bu konuda haksızsın ve haketmişsin kusura bakma.
    Diğer konuda ise geçmiş olsun inşallah bir daha başına gelmez, gidon kilşdi hiç bi işe yaramıyor malesef güzel bi alarmlı disk kilidi de alın.
    Birde krediyi nasıl aldın bi gelirin falanmı var nasıl verdiler krediyi.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden ehliyet almadan sürüyosun değer mi yani, ehliyetin sana maliyeti 600 tl falan üstüne polis korkusu da cabası bu konuda haksızsın ve haketmişsin kusura bakma.
    Diğer konuda ise geçmiş olsun inşallah bir daha başına gelmez, gidon kilşdi hiç bi işe yaramıyor malesef güzel bi alarmlı disk kilidi de alın.
    Haklısın hocam dediğinde ama işte dosyayı beklerken sürelim dedik hata ettik ama yapcak birşey yok, zaten asma kilit alarm branda hepsi var aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı byossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın hocam dediğinde ama işte dosyayı beklerken sürelim dedik hata ettik ama yapcak birşey yok, zaten asma kilit alarm branda hepsi var aldım.
    Gündüzleri çalışıyorum akşamları okuyorum. Oyuzden kredi almam kolay oldu.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Kutup ayısı değilde memnuniyetsizlik söz konusu. Motorunu hiiiiç bulamamakta vardı. Şanslısın.

Ehliyetsiz motosiklet sürmene hiçbir şey demiyorum. Sen dua et motosiklet senin üstüne yoksa 1609 tl de ruhsat sahibine yollanır.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    kardeşim çok güzel diyorsun ama ben esenyurt gibi hırsızların bolca olduğu bir yerde oturuyorum orada çalınmıyor florya da okulun orada çalınıyor. Ehliyetsizlik ise suçluyuz ama tek bize kalkmasın kalkanlar.
    üstad bundan 2 yıl önce öğrenciyim böyle otoparklı falan sitede oturuyoruz bir sürü güvenlik önlemi olan siteden her gün bir motor gidiyo. Bir arkadaşım var dudullu birlik mahallesinde oturuyo motorun anahtarını gece üzerinde bırakıyo. Üzerinde anahtar bırakmak nedir abi. Ama hiç çalınmıyo kimse dokunmuyo bile hepsini geçtim üzerine çocuk bile oturmuyo.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutup ayısı değilde memnuniyetsizlik söz konusu. Motorunu hiiiiç bulamamakta vardı. Şanslısın.

Ehliyetsiz motosiklet sürmene hiçbir şey demiyorum. Sen dua et motosiklet senin üstüne yoksa 1609 tl de ruhsat sahibine yollanır.
    Haklısın kardeşim ben zaten cezaya itiraz etmiyorum yanlış anlama ben o andaki adaletsizliğe şikayet ediyorum beni çekiyorsun eyv ama benım arkamdakı adam 3 kısı bınmıs ful ekıpmansız sırf aracta yer kalmadı dıye bu ne demek oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bundan 2 yıl önce öğrenciyim böyle otoparklı falan sitede oturuyoruz bir sürü güvenlik önlemi olan siteden her gün bir motor gidiyo. Bir arkadaşım var dudullu birlik mahallesinde oturuyo motorun anahtarını gece üzerinde bırakıyo. Üzerinde anahtar bırakmak nedir abi. Ama hiç çalınmıyo kimse dokunmuyo bile hepsini geçtim üzerine çocuk bile oturmuyo.
    hocam semtten semte fark ediyor işte benim korkum esenyurttu ama floryadan yedik darbeyi şükür bulduk ama.
    Cbr 125 Satışta.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/151532-2-el-honda-cbr-125r.ht
    ml

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adresi aldılar, gider yakında
    obarey bunu beğendi.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D :D detay vermeyelimde biraz daha zor bulsunlar bari
    Cbr 125 Satışta.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/151532-2-el-honda-cbr-125r.ht
    ml

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Haklısın kardeşim ben zaten cezaya itiraz etmiyorum yanlış anlama ben o andaki adaletsizliğe şikayet ediyorum beni çekiyorsun eyv ama benım arkamdakı adam 3 kısı bınmıs ful ekıpmansız sırf aracta yer kalmadı dıye bu ne demek oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

hocam semtten semte fark ediyor işte benim korkum esenyurttu ama floryadan yedik darbeyi şükür bulduk ama.
    Yahu digerlerine ceza yazilmamasi sana neden koyuyor ki ? Risk aldin patladin adam gibi arkasinda dur. Adamlar risk almis patlamamis sans onlardan yanaymış bu kadar basit.
    ya surmeyeceksin ehliyetsiz , ya da hatanin arkasinda duracaksin.

Kardeşim ehliyetsiz nasıl sürüyorsun sen ya birde estek köstek bir motorda değil gidip cbr almışsın vallaha pes

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adama söylemiştim burada nasıl olur böyle bişey falan. Kendi semtlerinin adamına zarar gelmez onlardan demişti.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu digerlerine ceza yazilmamasi sana neden koyuyor ki ? Risk aldin patladin adam gibi arkasinda dur. Adamlar risk almis patlamamis sans onlardan yanaymış bu kadar basit.
    ya surmeyeceksin ehliyetsiz , ya da hatanin arkasinda duracaksin.
    haklısın kardeşim ne diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı Hangover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ehliyetsiz nasıl sürüyorsun sen ya birde estek köstek bir motorda değil gidip cbr almışsın vallaha pes
    heyecan 2 senenin baskası felan diyelim hocam

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence şanslısın, git sadaka filan dağıt.

Motorun gitseydi kaç milyar zararın olacaktı? Dua et ki motorunu bulabilmişsin. 400-500TL masraf çıkmışsa yine iyi.

İkincisi ehliyetsiz kullanmak suç, polis de çevirip kontrol etmekle ceza yazmakla yükümlü. Kızacak hiçbir şey yok.(Ehliyet eğitimi yeterlidir-yetersizdir, çok kişi ehliyetsiz sürüyordur vs. bunlar bahane değil)

Bir de şöyle düşün ehliyetsiz halde çok ufak dahi olsa bir kazaya karışsan ne olurdu? Kamu davası vs vs.

Neyse bu ders olsun, ehliyet alana kadar motorunu SÜRME! Git, güvenli bir yere park et. Ara ara trafiğe kapalı yerlerde antreman yaparsın.

Esenyurt'a yinede güvenme derim. Yıllarım orada geçti ve ne olaylara şahit oldum anlatamam.
    Bir tanıdığımızın arabasını krikoyla kaldırıp tekerlerklerini çalmışlar arabayıda öylece bırakmışlardı. Ama adamlar krikoyu bile bırakmamak için arabanın altına kaldırım taşı döşemişlerdi. Araba öyle bekliyormuş sabah uyanınca görmüş ama ne gelir elden

Motosikleti
    arıyorumm
    yok abi istanbulda yaşanmaz. taşı toprağı altın değil neidüğü belirsiz insanlarla dolu. 9 yıldır motor kullanıyorum ve şuan 10.motorum. çoğu zaman boynunu bile kitlemem ama hiç alanyada motorum çalınmadı çok şükür.
    obarey ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta ilk olay için en azından bir kilit olsaydı belki motosiklet hiç çalınmayacaktı.Hırsızlar kilitleri de rahatlıkla açıyorlar,gece göz önünde olmayan yerlerde her türlü açarlar ama gündüz vakti herkesin gözü önünde kilitle o kadar çok uğraşacaklarını sanmıyorum.En azından caydırıcı etkisi olur.Motosiklet bulunduğu için çok çok şanslısın yat kalk duar et.

Diğer olayda baştan sona kadar haksızsın.Diğerlerini durdurmadı beni durdurdu diye avutma kendini.Biraz sabredip 600-700 TL verseydin şimdi 1600 TL paran boşuna gitmezdi.Tamam ehliyet motoru kullanıyor ama en azından ceza yemeni önlüyor,gönül rahatlığı ile polis korkusu olmadan motosiklet kullanmanı sağlıyor.Bu arada ehliyetsiz kazaya karışman halinde ne olacağını sanırım anlatmama gerek yok.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ehliyet olayında söylenecek söz yok. Ehliyetsiz olmanın bir mazereti olamaz. Ben suçluyum ama başkaları da suçlu, onlar varken niye ben diye sormak çok yanlış bir zihniyet. Yaşlı başlı amcalar var köy yerinde 20 yıl ehliyetsiz kasksız motosiklete binmiş. Ne bir ceza yemiş nede uyarı almış. Bunlar bizlere örnek teşkil etmemeli.

Sen ilk fırsatta ehliyetini al.

Hırsızlık olayında ise yüzlerce kez söylendi, o kilit sandığınız gidon kilidi denen şeyi hırsızların kırması 3sn sürüyor. İnsan hiç değilse ufacıkta olsa bir disk kilidi alıp takmaz mı genç arkadaşım?

Nasreddin hoca hikayesi gibi oldu, hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz de, hırsız zaten adı üzerinde senin malını çalmaya çalışan bir şerefsiz, bizlerin yapabileceği bu namussuzların işlerini elimizden geldiğince zorlaştırmak. Zincir, halat, alarm, disk kilidi... ne takabiliyorsanız takın ki kafanız rahat olsun, hemde her önüne gelen de motorunuza musallat olamasın.

Yeniden geçmiş olsun, umarım ehliyetini alıp kazasız belasız motosiklet kullanmaya devam edersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)