Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bence Motoru Olmayanlar Bizleri Kıskanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Egoist falan diyebilirsiniz belki ama benim gözlemim böyle. Arkadaşlar motoru aldım millet bana düşman oldu. Aldığımda, "bu para buna verilir mi? Ben olsam şunu alırım, bunu alırım. Az daha koy araba al." diyen mi ararsın, motora lastik taktığımda, "ne gerek var boşa masraf ediyosun, zaten yeni aldın lastik lastiktir işte" diyen mi ararsın.
    Trafikte arabaların bize imrenerek bakması zaten ayrı bir dünya. Geçen adam Z4'ü bağırtıyordu bir kavşakta ışık beklerken. Bende yanından geçerek gittim. Adamın geçerken bana bakışı görmelisiniz sanki arabasına molotof atmışım.
    Ve nicelerinden sonra en son olayım. Scooter kullanıyorum, motorumu keyif ve tecrübe için aldım. Hafta sonu kız arkadaşımla gidiş-geliş 500 km yol yapacağız. Ölüdenize gideceğiz, eşyalarımı rahatça taşımak ve uzun yollarda kullanmak için topcase aldım. (Shad SH39) Görünümü güzel modern ve 2 kask alan bir topcase BİZCE. Benim kızda beğenince aldım. Taktırdım, dün okula geldim. Gören 10 kişiden en az 5'i ya dominos yada dönerci gibi söylemlerde bulundular. Olabilir kendi düşünceleridir de, önce bi hayırlı olsun deyin be kardeşim. Neyse bir şey demedim bu seferde sırt dayamaya taktılar kafayı. Neymiş o para verilir miymiş?
    Herkes demiyorum ama cidden motora binmekten korkupta, gizliden motora hayran olanlar hemen kendilerini belli ediyorlar. Cesareti olsa motora neler yaparlar ama olmadığı için anca çamur atıyorlar. Bu tarz insanlarla artık motor muhabbetinden kaçmaya başladım. 10 laftan 9'u tehlike, biride masraf.
    Hepinizin tekeri düz bassın. İnsanları fazla takmamak en iyisi sanırım. Sinirlenmiyorum ama bu davranışları beni üzüyor. İleride motoru büyüttüğümde bakalım neler diyecekler
    Not: Bu konuda genelleme yapılmamıştır. 5 parmağın 5'i bir değildir. Ayrıca forumda yeni olan ve motoru olmayan arkadaşlarımız alınmasınlar çünkü onlarda motorcudur benim gözümde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Öncelikle son cümle için teşekkürler Çünkü benim motorum yok (araba kullanıyorum) ve motoru olanlara çok özeniyorum imreniyorum ve trafikte saygı duyuyorum.Yolda motorcuları görünce selam falan veriyorum.
    SweentLy, VESPERA ve gobsistem bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben paket servis yapan da esnaf motoru olan da PCX gördüm yalan yok, adamın PCX 150'ye taktığı sepete bakın
    MotorKafa, shruikan, Draconian ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    kesinlikle katılıyorıum... +1

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben paket servis yapan da esnaf motoru olan da PCX gördüm yalan yok, adamın PCX 150'ye taktığı sepete bakın
    Ya zaten bana paketçi demelerine bozulmadım ki. Benim takıldığım nokta, hayırlı olsundan önce bunu demeleri. Yoksa isteyen istediğini desin banane ben memnunum

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende motor alacağım dediğim zaman hemen "lan salak mısın napacan motoru şeytan işi o."Diyolar
    gıcık oluyorum.
    Geçen hafta ders arasında sahibinden de ilanlara bakıyorum öylesine arkadaş geldi;
    -Motor mu alacaksın ?
    -Evet ama şimdi değil para biriktiriyorum bir daha ki yaza inşallah.
    -Niye para biriktiriyorsun ki motor dediğin ney ki sanki 12-13 yaşında çocukların bile
    altında var.
    -Yav tamam he diyip geçtim.

Başka bir senaryo;

Akrabalar bizde bende siteye göz atıyorum halamın oğlu geldi yanıma 35 yaşında.
    -Ne yapıyosun bu sitede senin motorlara ilgin mi var ?
    -Evet nasip olursa almayı düşünüyorum.
    -Hayırlısı olsun inşallah alırsın.Kaç para ki istediğin motor ?
    -5.000 TL
    Kısa bir sessizlikten sonra;
    -Yuh ... o kadar para verilir mi la iki tekere
    -İçimden

Bu arada hayırlı olsun Pcx'in.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sana tavsiyem motosiklet muhabbetini sadece motosiklet kullananlarla yap çünkü anlayamazlar
    SweentLy, Zuzuuw, VESPERA ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

firerly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MC -Pulsar 200NS -R25 -Mt07-CRF 250L
    aynne öle malesef bizim milletimiz böyle kask alıyorum 30 liralık kask neyine yetmıyo diyolar dizlik alıyom motordan düşmüyonki nie alıon diolar . motoru büyütücem o kadar para verilirmi ona felan laf yapıolar .hadi motor alıcan almısken nie bann bann yapandan almıon diolar :D anlatıyosun öle motoru süremem felan tecrübe yok die ne alakası var getir ben süreyim diolar sacma sapan muhabbetler hiç o tip insanlarla konusmuyorum bile

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Dostum sana tavsiyem bu tip insanlarla motor muhabbeti yapmaman. motosiklet hem bir araçtır hem zevktir hem pratikliktir hemde bir hayat tarzıdır. bırak 4 tekerler dururken sen yavaşta olsa ilerle. tabi şuda var çocuğum olduğunda ilk işim bir araba almak olacak bu durumdada motorumu satmam gerekecek tabi daha sonrada dayanamam enazından bi scooter alırım. yine kendimden örnek vermem gerekirse ailem beni motosiklet konusunda çok korkutmaya çalışırdı. ama babam tam bir motor sevdalısı keza annemde öyle hatta annem anlatır dayında 58 model bmw vardı motoru öyle bir yatırırdık ki egzos yere değer kıvılcım çıkardı diye ama bunları ben ilk motorumu aldıktan sonra anlatmaya başladı. babam ise ben doğduğumda motoru bırakmış biri aradan 20 yıl geçince ben gizli gizli ilk motorumu alınca oda dayanamadı aldı bir tane. hatta şimdi derdi bmw c650'de ama maddi durum imkan vermiyor.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bu tip muhabbet yapanlara -eğer yaş ve cinsiyet olarak kurtarıyorsa- söylenecek tek bir şey var: "Sana ne a.."
    Sokollu ve SuleymanE bunu beğendiler.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Ben direk ağızlarinin,payini veriyorum, hobi, zevk renk , git sen arabani al, para benim degil mi, he kardeşim aynen öyle ama ben seviyorum, tarz meselesi, öyle işte napacan, haklısın kardeşim daha uzar gider ko bu dediklerim biraz yakin olan sınıftan arkadaşlar normal biri dese dayak yemiş gibi ederim araştırmadan etmeden bilmeden aldigin,kaska bi insan niye laf eder ki ? Niye lastik aldigini,bilmeden neden niye lastik aldin der piyasasini bilmeden bide üstüne cok pahali cok masraflı der?..... siz olayi kiskanmaya baglamissiniz ben hala çözemedim, o kafayla devam etsinler güzel hayatlarina. 2 tekeri 2 teker süren anlar gerisi hikaye takmayin

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    arı kovanı değil mi o ya :D benim peder bey de arıcılık yapıyo aynı kovandan var bizde de :D
    Malatya CBR bunu beğendi.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Haset çok hocam haset çok sıkışık trafikte motosiklet en öne geçip arabaların arasından geçerken aynadan dolmuşçu motorun arabaların arasından seri seri geçtiğini görüyor ve üzerine kırıp motorcuyu düşürüyor soruyorlar naptın abi ya falan diye (zannedersin ki görmedim ya pardon falan diyecek) diyor ki ''biz duruyoruz trafikte o niye geçiyor ? oda dursun. DİYOR Abi bu hasettir ya Allah hepimizi bu iğrenç huydan muhafaza etsin çok iğrenç bir huy ve motosikleti olanlar üzerinde de insanların bu huyu zuhur ediyor Allah hepimizi muhafaza etsin.
    hfz61 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Aynen öyle.

Cbr 250 r motosikletim vardı.

Satıp dl 650 aldım.
    Özellikle daha genç,motosiklete ayağını sürmemiş arkadaşlarımın laflarını duymanız lazım.

O topcase ne öyle, o cam ne öyle. Tipi kötü. Sat bunu tekrar diğerini al.

Amma meraklıyız milletim zevkine burnumuzu sokmaya.
    Sanane kardeşim ya sanane.

Sen hayırlı olsun de, arkadaşlık bunu gerektirir.

Senin için şekil önemlidir benim içim başka birşey önemlidir.
    Malatya CBR, scorpions_59 ve planet58 bunu beğendiler.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Mexico Antalya'daki sukutercilere ben de pek sempati ile bakmıyorum yalan yok. Lakin sen samimi ve içten yazmışsın. İnşallah ehliyetin de vardır. Honda'n hayırlı olun, sınıfının lideri, çok güzel çizgileri olan, teknolojik bir sukuter. Biraz kıskançlık yapabilir, aldırma. Belasız kazasız sürüşler dilerim.

Mengu16, iyi fotoğraflamışsın. Dünyanın en güzel sukuterine yapılan eziyete bakın. O bir sepet değil, resmen uydurma ahşap bir kasa. YUH diyorum.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    Bajaj discover 150 f amaç
    iki teker , şeytan işi , motoru araçtan mı sayıyon la sen ? , kesin ölürsün artık , buna bukadar para verilir mi ? , daha güzelleride vardır ama .
    Gibi hede hödö konuşanlara ne yapıyoruzzz Lannnn bi s ... git diyoruz

Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mexico Antalya'daki sukutercilere ben de pek sempati ile bakmıyorum yalan yok. Lakin sen samimi ve içten yazmışsın. İnşallah ehliyetin de vardır. Honda'n hayırlı olun, sınıfının lideri, çok güzel çizgileri olan, teknolojik bir sukuter. Biraz kıskançlık yapabilir, aldırma. Belasız kazasız sürüşler dilerim.
    Evet ehliyetim var ve full koruma geziyorum
    Ayrıca motoru yeni almadım arkadaşlar 5 aydır kullanıyorum sıfır aldım. Yeni yeni aksesuar takmaya başladım.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Benide kiskaniyorlardi hele birisi vardi ön kaldiramiyorsun her seferinde bunu diyordu. Sonra ön teker kaldirip kapak edince kendisine artik beni gorunce kaciyor. Diyicek bisey birakmadim cunku.
    Ha birde bizim burda yaslari 16 ila 20 yas arasi kasksiz ve genelde artcili apaci picler beni anormal kiskaniyor . beni gorunce elleri ayaklari dolaniyor aragazi vermeler karsidan geldikleri zaman dun serefsizin biri akli sira beni korkutucak acemice önume dogru kirmalar nedir bu yeni yetme ergen yavsaklardan cektigim. Ama hic umursamiyorum onlarada arada keyfim yerindeyse kapak yapiyorum ellerine veriyor akillarini aliyorum zaten .aptallar.bu tiplerde genelde cub kullaniyor ayaklarini penguen gibi acip oyle suruyorlar cikmayan aragazlari ile ( lan osursam onlarin motorundan daha fazla ses cikaririm) neyine senin aragazi verip bana caka basmaya calismak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Ha birde yogun kitlenmis trafikte ozellikle bayan suruculer bizi anormal kiskaniyorlar. Bunu iyi analiz ettim. Cunku yol istedigimde yol vermiyorlar tam tersi bay suruculer bu konuda daha anlayisli gibi geldi. Gerci bay suruculerde bizi cooook fazla kiskaniyo yol vermemek adina herseyi yapiyor.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çok önemsemeyin gülün geçin. Toplumun görsel algısı zaten bilinçli değil ki. Benim Kawasaki ER6-F varken de topcase takınca kaç kişi "hangi kurye" diye sordu. Yani arkada çanta varsa kurye ya da pizzacısın.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    insanların hiç tatmadıkları duygularla sizi anlamasını beklemeyin.
    hele o iş çıkışı saatleri, otur izle gül :D
    bindikleri kutu içinde kafaları o kadar bozukki nereye salça atacaklarını şaşırıyolar canlarım benim
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)