Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bence Motoru Olmayanlar Bizleri Kıskanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaş çevrenizi değiştirin sorun çözülüyor.

Kıskançlık genetiğimize kodlanmış maalesef kurtuluş olmuyor.
    Burda Avrupa'da yaşayan Türklerde de çok rastlıyoruz.
    Birisi altına 'A' marka bir araba çeker bir ay içerisinde bir bakarsın herkesin altında aynı araba
    Diğer sene biri sıkılır 'B' marka alır hooop her yer 'B'
    İşin bir havası da yok üstelik çünkü burda ortalama bir gelire sahip herkes istediği otomobili satın alabilir yani mevzu hava atma mevzusu da değil.
    Tabi motosiklette işler biraz değişiyor çünkü öyle istediğin her motosiklete binemezsin.
    Bu nedenle biraz havası olduğunu kabul ediyorum.
    Başıma ilginç olaylar çok geldi bu nedenle.

Ama eğer biri motosiklete binmenizi kıskanıyorsa ona iyi davranın çünkü potansiyel motosikletçidir.
    scorpions_59 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sadece motoru olmayanlar mı kıskanıyor? eminimsin? Beni daha çok motosikleti olanlar kıskanıyor =) Duke390 aldım diye neredeyse kahveden adam toplayıp döveceklerdi beni çok pahalı neden bunu diye :D
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Milletimizde kıskançlık , düşmanlık ve fesatlık maalesef çok yaygın. Kendisi trafikte sıkıştığı zaman herkes onun gibi sıkışsın , geç kalsın , en dandik sıfır arabaya 30 bin tl (belki daha fazla fiyatlara uzun süredir bakmıyorum) versin istiyor. Motosiklet özgürlüktür , Türkiye de yavaş yavaş akıllanıyor bu konuda. Ama çok yavaş , Avrupa'ya yetişmemiz maalesef çok zor ki onların zaten yerleşik iki teker kültürü var yüzyıllardır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bana da herkez özellikle çok sevenler oğlum nc sana 2 numara büyük keşke 250cc alsaydın vs vs bi dünya konuşuyorlar dı
    Fakat yavaş yavaş len harbi motora yakışıyon tam boyuna göre iltifatlarA dönmeye başladı iş
    Yani baktılar bu bizi iplemiyor bari iltifat edelim diyorlar
    Yanlız şöyle bi durum motoru olupta 20000+++ para veremeyecek olanlarda bu kıskançlık işleri daha çok var
    Yeni idolüm f800 gs yakında onu alırım diyorum içten içe ayar oluyorlar
    Bende makara yapmayı severim güzel laf sokarım eee NC almışım hava mı da yaparım yani
    Ertugyigit bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Motora o kadar para verilir mi?
    -Motor tehlikeli şeytan arabası,bizim bir tanıdığın oğlu paramparça oldu öyle 400 ile giderken kamyona girdi.
    -O paraya araba alınır.
    -Bunun yazı var kışı var motora nasıl binicen kışın.
    -Neee çok yakıyo yaa benim araba bile daha az yakar bundan yazık parana al bi araba.
    -Bir de bunun üstüne kaska,monta o kadar para verdin yuhhh...
    -O kaskın montun içinde terlemiyormusun yazın al bi araba bak klimalı üfül üfül..
    -Yarın öbür gün çocuk sahibi olacaksı nasıl taşıyacaksın çocuğu,eşyayı.

Siz de bu saçmalıkları durmadan tekrarlayan çok hüceli canlılardan sıkılmadınız mı?Çözümü çok basit;

öncelikle doğru kelimenin "kıskanmak" olduğunu düşünmüyorum. yanlış kelime demeyim de yetersiz diyeyim.

"bizim kültürümüz", "bizim bilmemnemiz" diyoruz ama memleketin dört bir yanındaki adamın birbiriyle alakası yok. şahsen ben genelgeçer "türk kültürü"nü arap özentiliği bir gösteriş merakı, islam görünümlü ahlaksızlık, içi boş öğretilmiş ezberletilmiş gereksiz bir milliyetçilik, birlikte daha iyiye ulaşmaya çalışmak yerine yerinde sayanın diğerini aşağı çekmeye çalıştığı bir kültür olarak gözlemliyorum.

naçizane düşüncem de şudur; kimseyi değiştiremeyiz, sadece kendimizi değiştirebiliriz. beğenmediğimiz insan görünümlüler gibi olmayalım, onların yaptıklarını biz yapmayalım, yakın çevremize bunu öğütleyelim.

not: burada arapların şahsına, islamiyete ya da türkçülük, milliyetçilik ideolojilerine bok atılmamıştır. insanların kendilerine bir kılıf bulup, bunun altına sığınıp, insaniyetten uzaklaşmasına değinilmiştir.

örnek: eline incil almamış adamın hristiyanlığa bok atması, avrupa ülkesinde yaşamamış adamın batı ahlaksızlığı tanısı koyması, eline kuran almamış adamın din üzerine, ahlak üzerine ahkam kesmesi, hayatında kitap okumamış, tarihi ortaokul kitabından görmüş adamın kavgada adam çağırmak için ülkü ocağına gidip milliyetçi geçinmesi vs.

dipnot: konu ile alakalı demeyin, tekrar okuyun alakalı.
    Memento-Mori, VESPERA, Peder ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Motor tehlikeli şeytan arabası,bizim bir tanıdığın oğlu paramparça oldu öyle 400 ile giderken kamyona girdi.
    -O paraya araba alınır.
    -Neee çok yakıyo yaa benim araba bile daha az yakar bundan yazık parana al bi araba.
    -O kaskın montun içinde terlemiyormusun yazın al bi araba bak klimalı üfül üfül..

Siz de bu saçmalıkları durmadan tekrarlayan çok hüceli canlılardan sıkılmadınız mı?Çözümü çok basit;
    http://scontent-a.cdninstagram.com/h...20065095_a.jpg
    En güzel çözümlemeyi sen yapmışşın tebrik ederim
    Yok o paraya alınırdı,çantası pahalı vs. vs.;Sende onaları kafaya haklısın o paraya motosiklet alınmaz,çantasına para verilmez sende dalgaya al bak iplemezsin yada deliyi adam edemesende adamı deli edersin
    YAMAHA

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çıkıp full egzozlu 1000 rr la orta şeritte teker yaparsan herkes kıskanır ha scooterda iki teker onuda kıskanabilirler tabi. en önemlisi de erkek olan bizleriz ama kimliğinde oğlan çocuğu yazan kimin çocuğu olduğu belli olmayan binlerce kişi var. barkının dediği gibi beyinleri algılayamadan saniyeler için geçip gitmek en doğru olanıdır

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    motosikleti alalı yedi ay oldu resmen yedi aydır yaşadıklarımı anlatmışsın tebrik ederim...

Hislerime tercüman oldunuz arkadaşlar. Motorumu kasım'da satmıştım. Şimdi tekrar alacak oldum. Herkes kendince bir yorum yapıyor. Yok o kadar para verilir mi. Yok araba al. Yok zarar ediyorsun. Kendi paramı nasıl harcayacağıma karışıyorlar kısacası. Hadi ailemi geçtim onlar paradan çok bir şey olur diye korkuyorlar da diğerlerine ne oluyor onu anlamıyorum. İnsanlar çevrelerinde farklı birilerinin olmasını istemiyorlar.
    VESPERA bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hobaa. Abi ne olacak böyle ya. Bende 2 hafta önce aldım makineyi, motordan değil de aldığımdan -arkadaşlarıma gösterdiğimden- pişman oldum yav . Abi her gördüğünde motor nerde diye soran mı ararsın, motora şunu takak şunu sökek diyen mi -artık bıktım abi dinleyince bile canım sıkılıyor, al kendin yap a*k- . Cidden çok sıkıntılı mesele ya. motosikleti olan bi iki tanıdığım var.adam arıyor gel gezek diyor. gidiyorsun benim makine kötü de eski de şöyle böyle adam zolra gezdirtiyor kendini . Zaten kovalayacak tanıdıklarım yok. olanlarda 4 silindir makineye biniyorlar.

Son olarak çok sıkıntı be abi bu durumlar. İnsanı sıkıyor bi yerden sonra zaten alışık değilim böyle şeylere. motorla değil benle konuşun yav (diyesim geliyor ama diyemiyorum)
    tuttacromata bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -O paraya araba alınır.

http://scontent-a.cdninstagram.com/h...20065095_a.jpg
    Bu arada resim uçmuş.Buyrun bu da altında paylaştığım resim.;
    tuttacromata, Sokollu, oenaj ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben paket servis yapan da esnaf motoru olan da PCX gördüm yalan yok, adamın PCX 150'ye taktığı sepete bakın
    http://107.imagebam.com/download/J8y...425_170632.jpg
    Arı kovanına benzettim sepetten ziyade,,,

Yahu bunlar babadan oğula nesil. Araba alsan da susmazlar ki onu niye aldın şunu alsaydın ya, yok ikinci eli zayıf satamazsın. vs. vs. vs. saçma sapan laflarla kafanızı şişirirler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Benim kgr 46 cantayi gorunce tesisatci, teknik servis filan benzetmeleri yapiyorlar. :D

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Bu arada resim uçmuş.Buyrun bu da altında paylaştığım resim.;
    http://www.vogonlar.com/sites/defaul...jpg?1392350132
    Eyvallah

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben paket servis yapan da esnaf motoru olan da PCX gördüm yalan yok, adamın PCX 150'ye taktığı sepete bakın
    http://107.imagebam.com/download/J8y...425_170632.jpg
    Çengelköy de pcx e römork takani gördüm ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Motorcu olmayan adamla motor muhabbeti yapmaya çalışmayin anlamazlar.
    Peder bunu beğendi.

kedi ciğer meselesi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    İyice saçmalamaya başladınız. Yakında peygamberim ben falan da derler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)