Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sport turing - Süpersport ve artık naked...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Uzun yıllar bisiklet ve tek silindirli kullandıktan sonra 600f ile 2yıl gibi bir süre ve ardından da 600rr da binmedim dememek için 3-4 ay gibi kısa bir kullanım sonrası artık enduro yada naked vaktim geldi demeye başlamıştım.

Motorları sattık sonra en son 600rr dı.arayışlar incelemeler videolar yorumlar,yakıtlar uzun yol kısa yol gerekli gereksiz herşeyi okuyup dinledikten sonra bir kaç motor üzerinde karar kıldım.
    1-CBF1000 di.Bir kaç motorla görüştüm fakat kısmet olmadı,birde renk takıntım olunca herhalde kalanların hepsi neredeyse beyazdı,birde ağırlık ön plana çıkınca biraz ağırdan alarak araştırmalar yapıyordum.
    2-XJ6 Diversion F di.Bu motorda hem kullanımı rahat hemde 4 silindir oluşu yönünden beni cezbetti ama bunda da bana göre iki eksik vardı.Biri rengi siyah yoktu sıfırın,birde güç düşüktü.
    3-CBR 650 f ,Bu motoru yakından görmek içinde başka bir şehire kadar gittim ve hayal kırıklığına uğradım,motorun görüntüsü bile yani işçilik kalitesi yönünden beni cezbetmedi.Hatta bir ara NC 750x mi alsam acaba bile dedim.Onun kalitesi bile daha iyi görünüyordu.ama gücü düşüktü.
    4-Kawasaki versys 650 bu motorda yakından gördüm üzerine oturdum hoşdu yani olabilirdi ama maalesef 1-1.5 gibi bir zaman beklemek ve gelirsede siyah olma olasılığı düşük gibi muhabbetler sonrası,ahaa motorsuz kaldım derkeeeeenn;

Bir gün Yamaha bayine uğradım sağolsun Bora abimiz ve diğer çalışanlar,sanki bizim mağazımızmış gibi ilgi ve muhabbetleri yüzünden Adana da herkes bilir zaten,bir uğrayim ne var yok diye bir de baktim ki MT09 deep Armor renkli motor var ve fiyat inanılmaz cazip.dedilerki bunda ABS yok,birde 105 beygir,ama yazılımla 115 yapıyoruz dediler.Hiç aklımda çıplak motor yokken üzerine oturduğumda dedimki işte aradığım motor bu olabilir mi dedim ve birde baktımki motoru almışım.Dün eve getirdim ve bugün iş çıkışı yaklaşık olarak 60 km civaı gezdim.

Bir şeyi itiraf edimki dedim ki bu güne kadar kendime eziyet etmişim ss motorla ohbee her tarafı seyrede syrede Adana yı,göl kenarından başlayark ve biazda otobanda max hız 110u geçmeden daha yeni radajdayız diye gezdim geldim.

Benim gibi eğer MT09 almak isteyen olursa diye ss den sonra bu kadar ayrıntılı yazim dedim.Gerçekten o tork güç ve güven hissi iyi almışım dedirtti bana.Zaman la belki bir öncam ihtiyaç olabilir mi bilmiyorum.Öyle çok uzun yol yapan biri değilim kısa ama sürekli gezmek tercihimdir aslında ama ss bu da mümkün değildi.Yada ben gezmedim diyelim.

Motorun olumlu yönlerine gelince;
    1-Tork inanılmaz
    2-Güven hissi
    3-Frenler gerçekten abs olmamasına rağmen hoşuma gitti.
    4-Şehir içinden sanki 150 lik sürüyormuş hissi
    5-Ekran küçük ama motor sıcaklığından dış ortam sıcaklığına,anlık yakıt tüketimine kadar herşey var
    6-Lastikler o kadarda kötü değil gerçi daha yeni ama bana sanki kullanılıabilir gibi geldi yani güvensizlik vermedi.Blkide bunda daha önce ss kullanış omanın faydaları olabilir bilmiyorum.Tabi limitlerde kullanınca nasıl olur onu zamanla görücez.
    7-İşçilik zaten bakınca benim diyor.
    8-vites geçişleri bir harika
    9-Süsüpansiyon mükemmel geldi bana gerçekten çok konforlu
    10-Dizayn da sıradışı.

Bana göre eksi yönleri

1-Ayna katlanır değil üzerine örtü örtmekte zorlanııyorum
    2-koltuk ilk başlarda snki biraz sertmiş gibi geldi ama çabuk alıştım,60 km yol sonrası hiç bir rahatsızlık hissetmedim
    3-Ön çamurluk kısa hemen uzatma yapmak lazım birde arkaya yapılırsa sanki daha iyi olur gibi.

Kullandıkça yorumlar yazmaya çalışacam İnş. yardımcı olur.

Biraz da resim atalım;

shooter1, YouSuffer, zulu ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız .
    sundowner bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    güzel motor hayırlı olsun abi ama bir Z800'de iyi giderdi hani.
    sundowner bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Hayırlı olsun. 2-3 sene sonra satmayı düşünürseniz görüşelim
    sundowner bunu beğendi.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Hayirli olsun. Gule gule binin.
    sundowner bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tercih doğru
    sundowner bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı olsun, çok güzel motor. Kazasız belasız kullanın inşallah.
    sundowner bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Maşallah. Hayırlı olsun.
    sundowner bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız binin
    sundowner bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle hayırlı olsun fakat yanlış bilmiyorsam mt09'larda abs standart ve fabrika çıkışı 115 beygir. satıcının bu konuda bir yanlışı olabilir mi
    sundowner bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    fatihciğim,tekrar hayırlı uğurlu olsun,gönlüne göre olmasına ve keyifle kullanmana sevindim.kazasız/belasız nice km.lere kardeş.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun fakat yanlış bilmiyorsam mt09'larda abs standart ve fabrika çıkışı 115 beygir. satıcının bu konuda bir yanlışı olabilir mi
    ZERO kardeş,motoru satan kişi benim,doğru biliyorsunuz,MT-09 larda ABS standart ama bu fransa için üretilmiş özel bir seri,TR'ye çok az geldi,bizede 1 tane verildi.ABS'siz ve 105 hp.ama servisimizde bulunan ve YAMAHA tarafından gönderilen bilgisayarla orjinal yazılımla 115 hp.ye 2/3 dk.da yükseltmek mümkün,bizde öyle yaptık.
    sundowner bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    [QUOTE=adanalı;3617481]fatihciğim,tekrar hayırlı uğurlu olsun,gönlüne göre olmasına ve keyifle kullanmana sevindim.kazasız/belasız nice km.lere kardeş.

İnş. abi sonradan gerçekten bindikçe sevdim.Adana da rüzgar yemeği özlemişim sanki bir durum oldu.Otobanda bile hiç bir rahatsızlık hissetmedim.Tabiki biraz daha yüksek hızlarda öncam gerekebilir onuda abi MRA nın bir camı var onu düşünüyorum zaman içinde içinde İnş.

Allah herkesin gönlüne kesesine göre versin iyi dilekleriniz için hepinize teşkkür ederim.Cümlemize Allah kaza bela vermesin. İnş.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    çok güzel motor hayırlı olsun
    sundowner bunu beğendi.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Hayırlı olsun güle güle günlerde kullanın
    sundowner bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hayırlı olsun mt ler çok güzel motor
    sundowner bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Hayırlı olsun. Tekeriniz düz bassın.
    sundowner bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    haayırlı olsun, 24 bin tl y di ilk geldiğinide çok niyetlenmiştim almadık
    sundowner bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatihciğim,tekrar hayırlı uğurlu olsun,gönlüne göre olmasına ve keyifle kullanmana sevindim.kazasız/belasız nice km.lere kardeş.

ZERO kardeş,motoru satan kişi benim,doğru biliyorsunuz,MT-09 larda ABS standart ama bu fransa için üretilmiş özel bir seri,TR'ye çok az geldi,bizede 1 tane verildi.ABS'siz ve 105 hp.ama servisimizde bulunan ve YAMAHA tarafından gönderilen bilgisayarla orjinal yazılımla 115 hp.ye 2/3 dk.da yükseltmek mümkün,bizde öyle yaptık.
    anladim. Türkiyede satılan standart mt sanmistim. Bilgilendirme için teşekkürler.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Hayırlı olsun.

Kazasız, belasız kullanırsınız inşallah.
    sundowner bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra 600f ile 2yıl gibi bir süre ve ardından
    2-XJ6 Diversion F di.Bu motorda hem kullanımı rahat hemde 4 silindir oluşu yönünden beni cezbetti ama bunda da bana göre iki eksik vardı.Biri rengi siyah yoktu sıfırın,birde güç düşüktü.
    3-CBR 650 f ,Bu motoru yakından görmek içinde başka bir şehire kadar gittim ve hayal kırıklığına uğradım,motorun görüntüsü bile yani işçilik kalitesi yönünden beni cezbetmedi.Hatta bir ara NC 750x mi alsam acaba bile dedim.Onun kalitesi bile daha iyi görünüyordu.ama gücü düşüktü.
    2 Sene 600 F Kullandıktan sonra 2015 F in daha kalitesiz olması beni şaşırttı
    Hem Güç Hem Tork Naked de buluşması çok güzel ama hızlandıkça rüzgar faktorunu nasıl yapıcaksınız cam taktıktan sonra Spor Tununing tarzı daha güzel olurdu bence

Kazasız Belasız Kullanmanız dileğimle

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)